Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowe, potężne procesory od AMD

59 postów w tym temacie

A ja właśnie zwieńczyłem modernizację kompa kupnem procka - Athlon 2500+ Barton. Mocna rzecz. Jeszcze na socket A. Obyło się bez zmiany płyty i rujnowania kieszeni, a wydajnośc niewiele mniejsza niz w Athlonie64 3000+, którego 64-bitowej mocy nie ma co wykorzystywac - wszak dalej bawimy się w 32-bity. I mało kto potrzebuje 2 rdzeni, żeby móc bezstresowo pracowac. Pozdrowienia do wszystkich, którzy zainwestowali w te nowinki i teraz nie wiedzą jak je wykorzystac ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> wydajnośc niewiele mniejsza niz w Athlonie64 3000+, którego 64-bitowej mocy nie ma co wykorzystywac

Barton z opini wielu użytkowników jest dużo mniej wydajny niż Venice 3000, no ale zależy co się jeszcze robi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2006 o 15:56, Kamil.i.Maciek napisał:

Mam pentium P4 2.4 GHZ, po roku urzytkowania ta pasta co została dołączona do coolera/radiatora
czy jakoś tam zaczeła już niewystarczać i zaschła.
Pasta która bardzo szybko odbiera ciepło wyschła i te ciepło zostawał na procesorze powodując
drobne zachcamowania jego pracy poto by się nie spalił. Kupiłem taką tubkę z opiłkami żelaza
są też ze srebrem ale to kosztuje już 30 PLN a nie 19 :). Do tubki jest dołączona specjanla
karta którą można rozsmarować pastę po procesorze. Rozsmarowałem tą pastę bardzo dokłądnie
na chłodnym procku by się nie wysyszyła, założyłem radiator/coolera i odpaliłem kompa. I właśnie
w tym momencie zauważyłem, że procesor jest szybszy a jego temperatura jest mniejsza. :)


zachcamowania- może chciałeś powiedzie zachamowania? To co piszesz jest nieco dziwne, gdy procesor się grzeje to może się komputer zwiesic lub sam zrestartowac a o tym aby pracował wolniej to jeszcze nigdy nie słyszałem no chyba, że sięspalił to faktycznie jest wolniejszy a raczej należy do tych co już nieruszą ;)

Kolotko Tanker: Tak, jest system który "chodzi na 64 bity", jest to Winda XP 64.
karolj: wierzmy wszyscy w benchmarki, będzimy co tydzień kupowac nowe komputery ;]

Podniecają się ludzie jak świnie każdą nowością w świecie kompów a tak szczerze to wnosi to tyle co nowe mikrogranulki w proszku do prania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde no ja dwa dni temu wymieniłem sobie procesor na Atlhona64 3000+ a tu znów jakaś nowość.Myślałem że z nerwów klawiature połamie (Jej też należała by się wymiana :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

karolj: benchmarki maja to do siebie, ze nie sa obiektywne. Jesli chcesz komputer do gier, to jedynym slusznym wyjsciem jest AMD. Intel tez ma swoje zalety, ale lepiej sprawdza sie w biurze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podstawowa zaleta nowych prockow to taka ze wydzielaja mniej ciepla, w zaleznosci od modelu od nawet do 50% - calkiem milo bedzie wladowac do kompa takiego x2 3800, ktory raptem pobiera 35W. szkoda tylko ze nowsze proce sa na razie drozsze o do 30%, od tych samych konstrukcji na s939.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2006 o 16:53, man86 napisał:

Obyło się bez zmiany płyty i rujnowania kieszeni, a wydajnośc niewiele
mniejsza niz w Athlonie64 3000+


Sory, ale wydaje mi się, że nie wiesz co piszesz. I też nie widzę, żebyś miał podstawy dokonywac takich porównań. Posiadam komputery na obu tych procesorach - barton 2500 i venice 3000 i różnicę widac. Po za tym jeżeli ktoś kupuje venica to nie po to żeby go ciągnąc na standardowych ustawieniach tylko się go kręci do 2,7ghz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jakoś nie mogę się przekonać do tej firmy - wolę Inteal. Jest to moja subiektywna opinia, gdyż ostatnio coraz rzadziej gram, a w pracach biurowych, zmiennoprzecinkowych lepsze są Intele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak to będzie jak zwykle dobre tylko do gier a na AutoCadzie będzie "pisssk".
Pytanie: to procesory serverowe czy tylko do użytku domowego ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi ciągle starcza mój Athlon XP 1700 @ 2400... Co do kupowania proców pod Vistę to poczekam aż ukaże się system i trochę okrzepnie... Mam wrażenie, że te wszystkie Athlony64 obecnie sprzedawane będą tak przydatne jak GeForce 3 do nowego Doom''a... Owe nowe cudo jak mniemam będzie chyba rozsądnym minimum-optimum w tej kwestii więc ne dziwi mnie jego zapowiedź. Pytanie tylko jaka będzie jego cena i czy nie wrócimy 15 lat wstecz a komp "na czasie" będzie nowinką dla wybrańców?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>podstawowa zaleta nowych prockow to taka ze wydzielaja mniej ciepla, w zaleznosci od modelu od nawet do >50% - calkiem milo bedzie wladowac do kompa takiego x2 3800, ktory raptem pobiera 35W. szkoda tylko ze >nowsze proce sa na razie drozsze o do 30%, od tych samych konstrukcji na s939.

Jest to bzdura, 35W beda pobierac tylko nowe semprony, a x2 o ile sie nie myle pobieraja cos kolo 125W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

-> Mighty BF

nie stary - nie bzdura, poniżej małe zestawienie i koniec kwestii (to sa oficjalne dane amd), dane dla wybranych prockow (szkoda miejsca na wszystkie)

Thermal power | am2 | s939
fx-62 125W -
x2 5000+ 89W -
x2 4600+ 65W 110W
x2 4200+ 65W 89W
x2 3800+ 35w 89W

ipt. itd.

sprawdz najpierw informacje a nie pisz nic zbyt pochopnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować