Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Spółka zależna CD Projekt zmienia nazwę na CDP.pl!

25 postów w tym temacie

Pomysły typu: "śląskie narzecze w grach" to nie unowocześnienie, tylko zdrada. Przy marketingu Wiedźmina dałem się nabrać na Polskość gry i spółki, teraz do każdej zapowiedzi CDP trzeba po mojemu podchodzić z dużą ostrożnością...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Dlaczego teraz wszystkie loga są "unowocześniane" np. Microsoft... Dla mnie jest to dosyć średni pomysł. A co do śląskiego, o którym mówi kolega powyżej- mi to tam nie przeszkadza tylko niech zrobią to w grze, która ma więcej linii dialogowych patrz: Wiedźmin. Wtedy mogą się tym chwalić, bo w symulatorze ciężarówki to raczej dużo kwestii dialogowych nie ma i ja będąc ślązokiem bym odczuł to jako małą zniewagę. A swoją drogą to wyodrębnianie tego, że Śląsk to coś innego niż Polska też jest dosyć dziwne. Polak to Polak: czy to ktoś kto urodził się tutaj czy ktoś kto przybył z innego kraju. To tak samo jakby zaczęto robić wersje gier specjalnie dla Kaszubów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2012 o 14:17, EmperorKaligula napisał:

to foto to nowe logo ? thorze...

Widocznie stawiając na "nowoczesność" uznali, że proste logo się sprawdzi.

Koniec końców, miałem rację pisząc w poprzednim newsie, że to żadna rewolucja. Zmiana nazwy i dystrybucja cyfrowa (tylko to już dawno mamy...). Byle tylko nie sprzedawali gier z drm, jeśli to będzie się odbywało przez ich stronę/platformę, bo inaczej taki Steam nadal pozostanie lepszą alternatywą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2012 o 14:14, Mow_mi_Antoni napisał:

Pomysły typu: "śląskie narzecze w grach" to nie unowocześnienie, tylko zdrada.

TARGOWICA! NA SZAFOT!

Bo dali wybór wersji językowej.
Stay classy, Poland.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Pomysły typu: "śląskie narzecze w grach" to nie unowocześnienie, tylko zdrada

Widzę zwolennika prezesa wiadomej partii, więc zagrzmię jeszcze bardziej:

"Tego typu kroki to w istocie jest zakamuflowane popieranie opcji niemieckiej, to oczywista oczywistość" ;-)

------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------

Co do samego newsa - skrócenie loga trochę ryzykowne, ale jak najbardziej na plus (łatwiejsze do wymówienia na szeroko pojętym zachodzie), natomiast same logo niestety dość kiepawe :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zachód zachodem, zmianie uległa nazwa spółki odpowiedzialnej za dystrybucje w Polsce. Grupa nadal nazywa się CD Projekt RED, podobnie studio developerskie.

Prostota nowego logo (Które na obrazku w sumie jest niekompletne) mi akurat odpowiada, chociaż jak na kreowanie nowej marki to trochę bez sensu. nadal i tak wszyscy będą znać cdp.pl jako CD Projekt, należący co CD Projekt...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2012 o 14:24, Lordpilot napisał:

Co do samego newsa - skrócenie loga trochę ryzykowne, ale jak najbardziej na plus (łatwiejsze
do wymówienia na szeroko pojętym zachodzie), natomiast same logo niestety dość kiepawe
:/

Łatwiejsze? A co niby było trudnego w poprzedniej nazwie? Wymawiali "CD Project" z angielskiego i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciągle się chwalą wynikami gier Blizzarda ? Oh.. Ich gry nie wychodzą co roku. Ciekawe co zrobią jak ich zabraknie na rynku przez 12 lat :) Dobry pomysł z unowocześnieniem modelu biznesowym. Radzę też powalczyć o nowe tytuły i licencje na wydawanie gier. Oddanie wszystkiego Cenedze to był poważny bład. Teraz mamy gry bez lokalizacji i z opóżnieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2012 o 14:53, Skrzypiec napisał:

Świetnie po prostu świetnie. Ta firma coraz bardziej podupada. Jak to będzie wyglądać
na pudełkach. :/

Firma podupada, bo zmienili logo. Fuck logic.

Pro tip: z samego GoGa mogą się spokojnie utrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kretyński pomysł!! Po co REDzi mieliby zmieniać swoją nazwę i logo w momencie gdy zaczęli powoli być rozpoznawani dzięki W1 i 2 ????? Bzdura!!! Ktoś w marketingu zdrowo nie pomyślał :/ ....

No chyba, że chodzi o CD Projekt, tylko że w treści newsa jest sprzeczność, bo mówi się o CD Projekt RED (który jest przecież studiem developerskim), ale w kontekście dystrybucji gier (którymi zajmuje się niebieski CD Projekt), więc ja się pytam WTF ?!

EDIT: właśnie pierwszy raz usłyszałem że RED jest teraz grupą kapitałową obejmującą wyżej wymieniane cd-projekty, dziwna sprawa 0_o, ale wyjaśnia moje wątpliwości odnośnie newsa, choć nadal uważam sam pomysł na zmianę logotypu za strzał w stopę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie otwarcie cyfrowej dystrybucji dedykowanej graczom z Polski, to jedna z najlepszych wiadomości "growych" w tym roku! Nie mam nic przeciwko Steamowi, ale kupowanie tam gier poza promocjami po prostu się nie opłaca. A skoro cyfrowa sprzedaż gier z roku na rok zwiększa i nadal ma zwiększać przewagę nad sprzedażą pudełkową, to zmiana nazwy na cdp.pl, tj. powiązanie jej z adresem sklepu, do ktorego pewnie wszycy będziemy zaglądać, jest krokiem we właściwym kierunku.

A tak na marginesie, znalazłem ciekawe ogłoszenie rekrutacyjne na stronie CD Projekt RED:
CD Projekt RED is looking for an experienced multiplayer programmer to work in our core team. Your main responsibility will be to prepare our engine for challenges of upcoming online component of our future games.
http://cdpred.com/multiplayer-programmer/
Co-op w Cyberpunku?!? Jeżeli tak, to biorę w ciemno!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2012 o 14:50, vegost napisał:

Ciągle się chwalą wynikami gier Blizzarda ? Oh.. Ich gry nie wychodzą co roku. Ciekawe
co zrobią jak ich zabraknie na rynku przez 12 lat :) Dobry pomysł z unowocześnieniem
modelu biznesowym. Radzę też powalczyć o nowe tytuły i licencje na wydawanie gier. Oddanie
wszystkiego Cenedze to był poważny bład. Teraz mamy gry bez lokalizacji i z opóżnieniem.

Powalczyć specjalnie nie mają o co, bo niektórzy otworzyli własne oddziały (jak EA, Ubisoft). Gry Blizzarda też nawet nie są do końca "grami CDP", bo lokalizacje robi zewnętrzne studio i za fora oraz pomoc techniczną odpowiada sam Blizzard, a w przypadku WoWa to tym bardziej - CDP jedynie sprowadza angielskie egzemplarze. Teraz najwięcej zarabiają na GoGu, Wiedźminie i wydawaniu seriali,filmów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2012 o 14:23, Muradin_07 napisał:

A co do śląskiego, o którym mówi kolega powyżej- mi to tam
nie przeszkadza tylko niech zrobią to w grze


Ja chciałem tylko przypomnieć, że roszczenia Górnego Śląska do całego określenia Śląsk są niezasadne - szczególnie szkodliwe stało się nazwanie w ten sposób całego województwa na skutek reformy administracyjnej (już nawet pomijam fakt, że w jego skład wchodzi Zagłębie Dąbrowskie, część Małopolski). Tak się jakoś składa, że historyczną stolicą (całego) Śląska od zawsze był Wrocław. Sama nazwa wywodzi się od góry Ślęży lub, jak twierdzą inni historycy, rzeki Ślęzy (ta wpada do Odry właśnie we Wrocławiu, a swoje źródła ma niecałe 70 km na południe od niego).

Dnia 21.09.2012 o 14:23, Muradin_07 napisał:

Polak to Polak: czy to ktoś kto urodził się tutaj czy ktoś kto przybył
z innego kraju. To tak samo jakby zaczęto robić wersje gier specjalnie
dla Kaszubów...


Sama sprawa wydaje mi się kontrowersyjna dlatego, że nie ma czegoś takiego jak język śląski. Śląszczyzna jest dialektem języka polskiego (a nie osobnym językiem, jak twierdzą niektórzy) składającym się z wielu lokalnych gwar - próba kodyfikacji, ustalenia jednej wersji to kompletne nieporozumienie. To podobnie jakby ktoś chciał w ciągu 2-3 lat stworzyć zachodniosłowiańską hybrydę z czeskiego, polskiego, słowackiego, górno- i dolnołużyckiego. No po prostu się nie da, by któraś z grup językowych nie była poszkodowana, a najpewniej wszystkie z nich. Taka hybryda będzie językiem sztucznym, którym nikt nie będzie się posługiwał, dlatego że generalnie gwara jest w odwrocie. Moim zdaniem szkoda prądu, bo i tak używa się przede wszystkim wspólnej polszczyzny. Forsowanie na siłę procesów, które trwały dziesiątki dekad jest kwadraturą koła i syzyfową pracą - w języku drobne zasady pisowni można zmienić rozporządzeniem czy ustawą, ale próba stworzenia fundamentu, który już od samego początku będzie spróchniały, nie ma sensu. Cała sprawa ma aspekt polityczny (i nie chodzi o żadnych Niemców, tylko oczywiście o pieniądze z budżetu - bo właśnie o taką "autonomię" chodzi). Ta "śląska wersja językowa" to przedziwny eksperyment o groteskowym brzmieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2012 o 16:10, karvaialka napisał:

Jak dla mnie otwarcie cyfrowej dystrybucji dedykowanej graczom z Polski, to jedna z najlepszych
wiadomości "growych" w tym roku! Nie mam nic przeciwko Steamowi, ale kupowanie tam gier
poza promocjami po prostu się nie opłaca.

mamy już jeden muve, efekt tego taki, że ceny poza promocjami są identyczne lub 10 zł niższe niż pudełka. Normalnie interes życia, a mówimy o największym wydawcy z jeszcze większym zapleczem finansowym z rosyjskiej firmy-matki.
Jeśli CDP nie uderzy w klimaty "brak DRM" lub przynajmniej "polski gog", to będzie to kolejny przerost formy nad treścią w wykonaniu ich marketingowców (OH WOW, nowa nowoczesna nazwa z nowym nowoczesnym logiem, niczym THQtanic). No, ewentualnie biorąc pod uwagę ich obecne priorytety może być to jeszcze usługa VOD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2012 o 15:12, Henrar napisał:

> Świetnie po prostu świetnie. Ta firma coraz bardziej podupada. Jak to będzie wyglądać

> na pudełkach. :/
Firma podupada, bo zmienili logo. Fuck logic.

Pro tip: z samego GoGa mogą się spokojnie utrzymać.

Nie interesuje mnie twoja logika lub jej brak. Czy napisałem że podupada dlatego że zmienili logo, nie. -.- Raczej chodziło tu o całokształt ostatniej działalności, perypetii firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2012 o 19:06, Skrzypiec napisał:

Nie interesuje mnie twoja logika lub jej brak. Czy napisałem że podupada dlatego że zmienili
logo, nie. -.- Raczej chodziło tu o całokształt ostatniej działalności, perypetii firmy.

Tzn? Upadają, bo przestają wydawać gry w pudełkach? Gooby, plz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować