Zaloguj się, aby obserwować  
Kakarotto

FTL: Faster Than Light - temat ogólny

23 postów w tym temacie

Cała esencja gry zawarta w czterech zdaniach:

"Strategia osadzona w realiach sci-fi opowiadająca o samotnym statku próbującym uciec przed olbrzymią wojenną armadą. Trasę przelotu planujemy w trybie turowym, a walki rozgrywane są w czasie rzeczywistym. Ponadto musimy zarządzać załogą i ulepszać naszą jednostkę. Dodatkową atrakcją jest fakt, że przy każdym rozpoczęciu nowej gry świat generowany jest losowo."

Źródło: gry-online.pl

Podsumowując powyższe: jest to kosmiczna strategia turowa czasu rzeczywistego, z elementami taktycznymi i RPG.

Ogólnie rzecz biorą niedawno zobaczyłem grę na gameplayu, urzekła mnie pięknem płynącym z jej prostoty i ją zakupiłem (ok. $10). Gra jest niezła, elementy monotonne w doskonały sposób rekompensuje frajda płynącą z całości rozgrywki. Wiem już o co w grze chodzi, poznałem mechanikę - teraz brakuje mi szczęścia tylko, gdyż gra zawiera współczynnik losowości i nie zawsze jest wesoło.

Strona gry, z informacjami ogólnymi i trailerem. http://www.ftlgame.com/

Grał ktoś? W tym wątku można podzielić się wrażeniami lub zapytać w razie problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2012 o 18:40, damienthorn napisał:

Czekam, aż pojawi się w jakiejś promocji (gog, Steam) lub w jakimś bundle razem z Endless
Space. Na razie cena trochę odstrasza.


Cena jak na taką grę duża, ale IMO warto było. Bawię się lepiej przyniej niż, np przy Max Payne 3. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram od paru dni nieprzerwanie, niesamowity tytuł :)

Udało się komuś już dolecieć i przeżyć ostatnią bitwę? Bo jak dla mnie to jest niewykonalne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2012 o 18:54, Deput napisał:

Gram od paru dni nieprzerwanie, niesamowity tytuł :)


Potwierdzam. ;)

Dnia 23.09.2012 o 18:54, Deput napisał:

Udało się komuś już dolecieć i przeżyć ostatnią bitwę? Bo jak dla mnie to jest niewykonalne
:D


Dwa razy udało mi się zniszczyć flagowy okręt agresorów, ale jakoś mam pecha przy walce z kolejnym okrętem i mnie ubijają. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2012 o 18:54, Deput napisał:

Gram od paru dni nieprzerwanie, niesamowity tytuł :)

Udało się komuś już dolecieć i przeżyć ostatnią bitwę? Bo jak dla mnie to jest niewykonalne
:D

Gram jakieś dwie godziny, w czwartej rozgrywce mój Gimbodrom poległ w pierwszej walce z krążownikiem federacji. Przed chwilą, w piątej rozgrywce mój USB Klocuch pokonał statek-matkę, odnosząc wiekopomne zwycięstwo.
Na normalu oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również uważam że to świetna gra. 5 statków już odblokowanych.
Próbował ktoś pokonać bossa za pomocą abordażu? Są wtedy nadal te 3 fazy walki, czy insta win?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2012 o 19:53, Sigu napisał:

Gra jest banalna. Takie Star Wolves bez fabuły.
Grafika: 1/5
Audio: 1/5
Gameplay: 3/5

jako fan SW nie mogę eis zgodzić, bo jednak w każdej z części SW rozgrywka była jednak inna, choćby statek matka w pierwszych 2 częściach nie stanowił wielkiego wsparcia, tutaj jest tylko możliwość sterowania 1 statkiem, działanie na modułach i wymiana broni, oraz naprawa wszystkiego jak w sokole, no i decydujące jest strategiczne wybieranie celów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2012 o 19:25, Fatal-X napisał:

Również uważam że to świetna gra. 5 statków już odblokowanych.
Próbował ktoś pokonać bossa za pomocą abordażu? Są wtedy nadal te 3 fazy walki, czy insta
win?

Może już nieaktualne, ale odpowiem:
Po wybiciu załogi kontrolę nad statkiem przejmuje komputer i nadal trzeba zniszczyć go jakby miał załogę. Poza tym zauważyłem, że komputer naprawia wszystkie części statku (w przeciwieństwie do załogi), więc nie ma sensu wybijać załogi, jeśli zniszczyło/unieszkodliwiło się działka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2012 o 02:55, windows00 napisał:

Może już nieaktualne

Niestety.

Dnia 16.11.2012 o 02:55, windows00 napisał:

Po wybiciu załogi kontrolę nad statkiem przejmuje komputer i nadal trzeba zniszczyć go
jakby miał załogę. Poza tym zauważyłem, że komputer naprawia wszystkie części statku
(w przeciwieństwie do załogi), więc nie ma sensu wybijać załogi, jeśli zniszczyło/unieszkodliwiło
się działka.


Zgadza się poza tym, że załogi nie opłaca się eliminować. Komputer może naprawiać statek, ale tylko w ślimaczym tempie, nie ma jak zwalczać ognia czy też naszych abordaży, możliwości daje to całkiem szerokie.

Najlepiej jest wszystkich wybić w fazie 1, zacząć od unieszkodliwienia wyrzutni rakiet, potem ion, ewentualnie blaster. Polecam ogień/bomby i nakierowywać na med bay i najlepiej abordaż na rannych przeciwników. Jeśli się nie uda to radze odpuścić sobie próbowanie na fazie 2 która jest b.niebezpieczna. Po prostu wal w to drone control.
Można w fazie 3 zrobić taki trik, że kiedy wrogowie dokonają abordażu naszego statku to zwyczajnie odlatujemy z nimi na pokładzie i wybijamy sobie w spokoju bez bycia ostrzeliwanym i dla nich bez drogi ucieczki. Wrogowie się nie zrespawnują kiedy wrócimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie te rady są niepotrzebne, bo sam wczoraj obroniłem Federację :P
Wg mnie najważniejsze są uniki i unieszkodliwianie statku przeciwnika (Small Bomb jest tu nieoceniona). Wybicie załogi wyszło mi przy okazji i nadal uważam, że nie jest to warte zachodu - lepiej zostawić jednego przeciwnika i działający medbay - wtedy pokiereszowany pobiegnie się leczyć, a my nadal możemy niszczyć poszczególne części statku (głównie osłony).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Noż kurczę... tak blisko. Główny statek wroga był już ostatnią wersją, miał już może z 6 zielonych paseczków, miałem go w garści a tu wywalił z siebie tą kanonadę laserów i po mnie...

Noż kurczę bładę... tak blisko, a jednocześnie tak daleko. Ja już zagrałem chyba z 40 razy i jeszczenie udało mi się przejść gry w całości ani razu, a gram na poziomie Easy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2013 o 21:04, Piotrbov napisał:

Noż kurczę bładę... tak blisko, a jednocześnie tak daleko. Ja już zagrałem chyba z 40
razy i jeszczenie udało mi się przejść gry w całości ani razu, a gram na poziomie Easy.

Jaką masz konfigurację statku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2013 o 21:09, Hubi_Koshi napisał:

Jaką masz konfigurację statku?


Gram różnie co mi się wylosuje w sklepach, co dostanę samodzielnie. Teraz byłem w wersji A tego statku droidowego. Miałem 3 tarcze, 10 sekund ukrycia ( niestety okazało się, że za bardzo to nie pomaga na walkę z bossem ), dwa działka Ion, tą bombę na statek przeciwnika, teleporter, z droidów Anti Shio, Defender i ten robocik atakujący statek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2013 o 21:49, Piotrbov napisał:

Gram różnie co mi się wylosuje w sklepach, co dostanę samodzielnie. Teraz byłem w wersji
A tego statku droidowego. Miałem 3 tarcze, 10 sekund ukrycia ( niestety okazało się,
że za bardzo to nie pomaga na walkę z bossem ), dwa działka Ion, tą bombę na statek przeciwnika,
teleporter, z droidów Anti Shio, Defender i ten robocik atakujący statek.

Hmm ja miałbym taką radę, olej totalnie maskowanie, inwestuj w tarcze i silniki. Do tego jedna broń EMP, pociski (najlepiej strzelające po 2-3 pociski naraz) i wal w generator osłon, Zawsze w generator osłon, do tego dobre by było broń typu Beam (zadająca obrażenia kilku pomieszczeniom naraz) i kilku strzałowy laser. Drony mogą się przydać o ile nie będą przeszkadzać w wymaksowaniu tarcz i silników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>ciach

No teraz to wiem. Po raz pierwszy doszedłem tak daleko i wiem, czego mam sie spodziewać po statku bossa, skąd miałem wiedzieć, że np. anuluje niewidzialność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować