Zaloguj się, aby obserwować  
Kakarotto

FTL: Faster Than Light - temat ogólny

23 postów w tym temacie

Dnia 19.08.2013 o 22:08, Piotrbov napisał:

No teraz to wiem. Po raz pierwszy doszedłem tak daleko i wiem, czego mam sie spodziewać
po statku bossa, skąd miałem wiedzieć, że np. anuluje niewidzialność?

Hehe fakt, samemu udało mi się grę ukończyć 3 razy (na 42 XD) różnymi statkami i naprawdę diabelnie ciężko było... Ale to jest właśnie to co czyni ją taką świetną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2013 o 22:08, Piotrbov napisał:

No teraz to wiem. Po raz pierwszy doszedłem tak daleko i wiem, czego mam sie spodziewać
po statku bossa, skąd miałem wiedzieć, że np. anuluje niewidzialność?

Co robi?
O niczym takim nie słyszałem, a jedynym, który może skrócić niewidzialność jest sam gracz :>
Jeśli nie masz ulepszenia Stealth Weapons, to wystrzelenie salwy podczas niewidzialności, skróci czas jej trwania (źródło: http://ftl.wikia.com/wiki/Cloaking).

Co do ukończenia gry, to ja polecam próbować do skutku pierwszym statkiem. Jest on nieźle zbalansowany, ma łatwiejszy początek i można bezpiecznie zacząć grę (a to niezwykle ważne w FTLu). Co do ulepszeń, to moim zdaniem walkę z bossem ułatwiają - tarcze 4. poziom, teleporter 1. poziom (choć wygodniej będzie z 2.), silniki max, broń oparta na rakietach. Dodatkowo dobrze mieć wykształconą załogę - mechanik i pilot na drugim poziomie - w połączeniu z rozwiniętym silnikiem dają dużą szansę uniknięcia pocisków, do tego ekipa od abordażu też powinna mieć 2. poziom. Miło jest mieć kogoś na osłonkach, ale można poradzić sobie bez tego.
Kluczem jest zneutralizowanie wyrzutni Leto (moduł broni na prawo od pilota), potem można zdemolować pozostałe bronie, ale one nie są już tak szkodliwe. Wysoki poziom uników i tarcze powinny poradzić sobie z resztą zagrożeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować