Zaloguj się, aby obserwować  
Woko11

Uplink-symulacja hakera

33 postów w tym temacie

Kiedyś w CDA było demo rosyjskiej gry pt. "Uplink". Niedawno z nudów je zainstalowałem i... wsiąkłem na jakieś 2 godziny! Moim zdaniem gra jest rewelacyjna! Oryginalny pomysł, słaba grafika(bo to właściwie tekstówka) i ogromna grywalność! Wymagania ma jak gra sprzed 4-5 lat, więc pójdzie nawet na każdym "biurowym" kompie! Mam tylko problem gdyż chciałem kupić pełną wersję, ale nie wiem czy takowa jst sprzedawana w Polsce...:( Reasumując gorąco grę poleca wszystkim otwartym na nietypowe pomysły ludziom, którzy nie zwracają uwagi na grafikę, a na grywalność!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W demie wygląda to tak, że pisze do Ciebie jakiś koleś i uczy Cię hackingu. Najpierw dostajesz jakiś tam program do odgadywania haseł, wyciągasz pliki, przesyłasz gościowi, dostajesz kasę... Włamujesz się do banków, prywatnych osób, firm itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest po angielsku więc język raczej trzeba znać... Znasz język=żaden komputer Ci się nie oprze! :) Trzeba wpisywać po kolei komendy, wpisywać hasła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy przeszłem to demo. Kiedy osiągniesz w demku duży poziom to Ci przysyłają maila, że to koniec dema. Później specjalnie co jakiś czas zawaliłem jedno zadanie, po to by nie przekroczyć limitu poziomu i by móc grać dalej na demie (więcej kasy zarobić). Gierka wciąga. Za pierwszym razem nie wiedziałem o co chodzi. Później robiłem tutoriala bez słuchania poleceń (z pamięci) :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2006 o 15:27, Grucha91 napisał:

Czy Uplink i BS Hacker to te same gry ? Jeśli tak to zgadzam się, że bardzo przyjemna :]

Tak! BS Hacker to chyba podtytuł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydawcą jest Techland,acena to 29,90zł. Wydawana jest pod nazwą: UPLINK:hakerzy, pieniądze, władza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

He... Kupiłem wygrałem (konkursy rlz) gierkę i lekko się zawiodłem :/.
Nie potrafię skończyć pierwszej misji XD (tej treningowej). Mam się włamać i coś skopiować... Jednak gdy staram sie włamać to zabezpieczenia mnie wywalają, a gdy chcę kupić coś na obejście tych zabezpieczeń - to nie starczy mi kasy na łamanie zabezpieczeń ;p. Może trochę pokręciłem...

Mógłby ktoś "opisać" jak przejść te pierwszą mini-misje? Później pewnie będzie jak z górki ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2006 o 16:30, Woko11 napisał:

> Czy Uplink i BS Hacker to te same gry ? Jeśli tak to zgadzam się, że bardzo przyjemna
:]
Tak! BS Hacker to chyba podtytuł.


nie prawda. żaden BS Hacker. mam BS Hackera i to nie Uplink

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki! Rzeczywiście BS Hacker Unlimited to inna gierka, choć tego samego studia i opiera się na tych samych zasadach co Uplink...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dla wszystkich - http://www.introversion.co.uk/ warto zapoznac sie z pozostalymi tytulami tej firmy =) a uplinka mialem oryginala tylko mi wsiakl gdzies bo komus pozyczylem =/ mam nadzieje ze ma brat =P bo inaczej nie znajde =) a sama gra fajna chociasz niektore zagadki znaczy zadania trzeba sie nakminic co zmienic zeby zaakcdeptowali bo nie ma powiedziane co i jak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem. Przypuśmy mam skopiwoać plik z jakiegoś komputera. Dostaje zlecenie i numer pliku do skopiwoania. Gdy włamuje się na komputer ofiary okazuje się, że takiego pliku nie ma! Próbowałem już setki razy. Czasami są te pliki ale przy innych zleceniach. Co mam zrobić? Pomóżcie! Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2006 o 10:34, Woko11 napisał:

BS Hacker Unlimited


dzięki, przez lata próbowałem sobie przypomnieć tytuł O_o

... a Uplink jest dziwny - jak pogracie kilka dni to zauważycie dlaczego ;) jak coś - w empikach można było kupić polską wersję (by techland czy tam play...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako były gracz w Uplinka (i dawno temu w demo BS Hackera) mogę stwierdzić, iż:

- uplink jest prostszy, szybko wciąga... i jest po dość krótkim czasie infantylny i mało zabawny :/ inna sprawa że polska wersja jest, jaka jest (choć nie jest zła :) )
- BS Hacker - jest bardziej zbliżony do rzeczywistości, ale w sumie w demo grałem dawno i krótko...

więc to może być syndrom "bo za mało grałem"... :) ale wydaje mi się, że BS Hacker jest grą bardziej dojrzałą... nie ma żadnego "klikania w kolorowe okienka i przyciski" tylko hardcore''owe okienko terminala i ręczne wpisywanie komend ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2006 o 21:28, Lukasz110 napisał:

Gdy włamuje się na komputer ofiary okazuje się, że takiego pliku nie ma!


teoretycznie mogłeś skasować wcześniej/teraz przez przypadek ten plik... ciekawe, bo mnie się to chyba nie zdarzyło, żebym dostał zlecenie, którego nie jestem w stanie wykonać...

chyba jedynym rozwiązaniem będzie zaniechanie misji i zapłacenie kary umownej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować