Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Far Cry 3 - wymagania sprzętowe ujawnione

63 postów w tym temacie

Kogoś mi w tym temacie brakowało. Ah, tak, naszego naczelnego przedstawiciela GPCGMR :D

PS. Gratuluję myślenia, że DX10/11 dają zauważalny skok w wyglądzie gier. Ich głównym celem było coś zupełnie innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2012 o 20:12, lis_23 napisał:

Hmmm ... czy ten Intel Core i7-2600K bardzo rózni się od mojego I5-2500K?
w sumie, wymagania spełniam, poza tym mocniejszym prockiem.


W grach praktycznie się nie różnią :D może na i7 2600K gra by chodziło o 0,5 klatki/s płynniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile jeszcze poczekamy na grę, która będzie wyglądać lepiej od maksymalnie zmodowanego Crysisa:)
http://www.youtube.com/watch?v=WtT2LP0W7ms

Albo ewentualnie ile czasu minie zanim taka grafa będzie standardem.

A kiedyś w CD-A smuggler pisał, że za 2-3 lata będziemy śmiać sie z grafiki Crysisa (było to w Ar jakieś 4 lata temu:D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie licząc dodatkowych 2 gb ramu będzie chodzić na zalecanych na moim laptopie, 15 calowy ekran też zwiększy trochę szanse na lepsze granie. Ewentualnie będę się bawił opcjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, a czy czasem Crysis nie był pisany pod pecety, a dopiero później byla robiona konwersja na konsole? ;) Odwrotnie niż w większości dzisiejszych gier...
Ale jak się kiedyś dyskutowało o tym, że konsole blokują rozwój gier, to było się nazywanym pecetowym haterem albo betonem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2012 o 09:05, diabolo20 napisał:

To jest chore żeby konsole ograniczały PC pod względem graficznym. Rosną wymagania a
grafika dalej jest kiepska konsolowa

A widziałeś PCtową wersję chociaż?

I powtarzam, to nie wina konsol, że twórcom na PC się nie chce tworzyć lepiej wyglądających gier. Ale komu ja to tłumaczę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2012 o 09:07, Henrar napisał:

> To jest chore żeby konsole ograniczały PC pod względem graficznym. Rosną wymagania
a
> grafika dalej jest kiepska konsolowa
A widziałeś PCtową wersję chociaż?

I powtarzam, to nie wina konsol, że twórcom na PC się nie chce tworzyć lepiej wyglądających
gier. Ale komu ja to tłumaczę...

A kogo wina Pctowców?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2012 o 09:11, diabolo20 napisał:

A kogo wina Pctowców?

Po części tak. Bo jest was mało i sprzedaż większości gier teraz wychodzących jest wręcz marginesem w porównaniu do sprzedaży na konsolach. I przez to robienie lepiej wyglądających portów, które zobaczy +/-10% graczy jest nieopłacalne. To jest czysta kalkulacja twórców. Deal with it.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2012 o 19:08, Numenpl napisał:

dobra czyli kolejna gra która albo ze zwaloną optymalizacją albo z wyśrubowanymi wymaganiami
do procka choć dziwi mnie porównanie core i7 2600K z FX-4150 no chyba że literówka i
zamiast fx-4150 powinien być fx-8150.


Raczej nie, teraz to by się cieszyć ultra jakością trza mieć ultra kompa podlączonego do dodatkowej elektrowni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w newsie pisze, że dla konfiguracji minimalnej wymagany jest dx9 a z tego co pamiętam to shader modeli 4.0 jest obsługiwanu przez vistę no i kwestia 4GB ramu też raczej świadczy o tym, że win XP nie będzie obsługiwanu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2012 o 09:07, Henrar napisał:

A widziałeś PCtową wersję chociaż?

I powtarzam, to nie wina konsol, że twórcom na PC się nie chce tworzyć lepiej wyglądających
gier. Ale komu ja to tłumaczę...

To raczej wina MS i Sony, że jeszcze nie wprowadzili na rynek nowej generacji...no ale dla nich to dopiero teraz jest złoty czas - śpijają śmietankę, mają odpowiednią marżę ze sprzedaży samych konsol, a także oczywiście od każdej sprzedanej kopii gry dostają kasę. Na początku, z tego co pamiętam, Sony ostro musiało dopłacać do PS3, ale teraz kiedy ceny poszczególnych podzespołów tak bardzo staniały...

Zresztą, mówi się dużo o tym, że nowa generacja to będą ustandaryzowane pecety, zamknięte w cieszącej oko skrzynce :D Poza tym wcale tych pecetowców tak mało nie jest, Diablo III pokazało, że mozna sprzedać grę na PC w milionach sztuk. Niektóre firmy utrzymują się tylko z rynku PC i całkiem nieźle na tym wychodzą - choćby Creative Assembly z serią Total War.

Poza tym ciężko się dziwić ludziom, że są rozczarowani poziomem grafiki w dzisiejszych grach, skoro nadal jedną z najładniejszych, jeśli nie najładniejszą grą jest kilkuletni już, zmodowany Crysis. Kiedyś postęp w tej dziedzinie był dużo szybszy i wszyscy liczyli na zachowanie tego tempa rozwoju - a tu raczej lekka stagnacja, rosną tylko wymagania sprzętowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2012 o 09:50, pawbuk napisał:

To raczej wina MS i Sony, że jeszcze nie wprowadzili na rynek nowej generacji...

Koszty, koszty, koszty. Sony straciło na tej generacji i na plus na PS3 nigdy nie wyjdzie. Czemu? Bo uznali, że jak pójdą w bebechy, to im się uda. Nie wyszło - teraz muszą nadrabiać straty.

Dnia 26.09.2012 o 09:50, pawbuk napisał:

dla nich to dopiero teraz jest złoty czas - śpijają śmietankę, mają odpowiednią marżę
ze sprzedaży samych konsol, a także oczywiście od każdej sprzedanej kopii gry dostają
kasę.

I? Powtarzam, Sony na tej generacji nie zarobi. Nie ma szans. Straty są zbyt duże - a nowa generacja tylko to pogłębi.

Dnia 26.09.2012 o 09:50, pawbuk napisał:

Na początku, z tego co pamiętam, Sony ostro musiało dopłacać do PS3, ale teraz
kiedy ceny poszczególnych podzespołów tak bardzo staniały...

Wciąż jest droższa w produkcji niż X360.

Dnia 26.09.2012 o 09:50, pawbuk napisał:

Zresztą, mówi się dużo o tym, że nowa generacja to będą ustandaryzowane pecety, zamknięte
w cieszącej oko skrzynce :D

Nic nie wiadomo. Nawet jeśli będą to ustandaryzowane "PCty" (jeżeli PCta zdefiniujemy tylko poprzez to, że ma architekturę x86), to będą to urządzenia bez obciążeń w postaci systemu czy API.

Dnia 26.09.2012 o 09:50, pawbuk napisał:

Poza tym wcale tych pecetowców tak mało nie jest, Diablo
III pokazało, że mozna sprzedać grę na PC w milionach sztuk.

I? Jedna jaskółka wiosny nie czyni. To tak jakby wziąć przykład Call of Duty i napisać, że na X360 WSZYSTKIE gry sprzedają się zacnie i takie wpadki jak Enslaved nie istnieją.

Dnia 26.09.2012 o 09:50, pawbuk napisał:

Niektóre firmy utrzymują
się tylko z rynku PC i całkiem nieźle na tym wychodzą - choćby Creative Assembly z serią
Total War.

No właśnie, słowo-klucz: utrzymują. Milionowej sprzedaży nie osiągają, ale przez w miarę niski budżet są w stanie wyjść na plus.

Dnia 26.09.2012 o 09:50, pawbuk napisał:

Poza tym ciężko się dziwić ludziom, że są rozczarowani poziomem grafiki w dzisiejszych
grach, skoro nadal jedną z najładniejszych, jeśli nie najładniejszą grą jest kilkuletni
już, zmodowany Crysis.

To, co ktoś w tym temacie wrzucił, było festiwalem blura, jaki mało.

Dnia 26.09.2012 o 09:50, pawbuk napisał:

Kiedyś postęp w tej dziedzinie był dużo szybszy i wszyscy liczyli
na zachowanie tego tempa rozwoju - a tu raczej lekka stagnacja, rosną tylko wymagania
sprzętowe.

Problem w tym, że teraz idzie się w poprawę efektów na pierwszy rzut oka niewidocznych, które jednocześni zużywają cholernie dużo zasobów sprzętowych (na to chyba jest Prawo Murphy''ego :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw jak poradzi sobie mój nowy laptop. Teoretycznie spełnia większość zalecanych wymagań, ale... to nadal laptop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2012 o 10:06, Sandro napisał:

Jestem ciekaw jak poradzi sobie mój nowy laptop. Teoretycznie spełnia większość zalecanych
wymagań, ale... to nadal laptop.

A jaka karta graficzna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pretensje proszę kierować do wydawców, ja nawet nie muszę kupować tego multiplatformowego gówna bo mam dość ex''ów na konsoli, jak dla mnie mogą w ogóle zacząć je wydawać tylko na pc, droga wolna! ;} Dlaczego więc tego nie robią? Bo najwyraźniej stwierdzili, że sie nieopłaca, wolnoć Tomku w swoim interesie;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować