Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Far Cry 3 - wymagania sprzętowe ujawnione

63 postów w tym temacie

Dnia 26.09.2012 o 10:06, Sandro napisał:

Jestem ciekaw jak poradzi sobie mój nowy laptop. Teoretycznie spełnia większość zalecanych
wymagań, ale... to nadal laptop.

Lapotopy nie są do grania chłopie. Jak mam grać na laptopie za 4000 zł z wydajnością kompa za 2000 zł plus mały 17 calowy monitor to ja dziękuje. Jeszcze karta grafiki mobilna która i tak ustępuje odpowiednikom Pctowyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lol, bo przecież każdy ma miejsce na pełnego desktopa i chce go trzymać w jednym miejscu.
Myśl.

Spoiler

Tak w ogóle - PCty też nie są do grania chłopie. One są do pracy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2012 o 10:07, Henrar napisał:

A jaka karta graficzna?

GeForce GT 635M 2GB. Tak naprawdę nawet nie zamierzam kupować FC3, bo mnie nie interesuje, ale chętnie sprawdzę jakieś demo żeby sprawdzić moc sprzętu.

@diabolo20

Dnia 26.09.2012 o 10:07, Henrar napisał:

Laptopy nie są do grania chłopie.

Zapewne właśnie dlatego kupiłem go do codziennej pracy na uczelni. Jak ktoś nie ma ciekawszych rzeczy do roboty niż granie całymi dniami to faktycznie lepiej zainwestować grube tysiące w lepszy sprzęt. Z resztą zdziwisz się jakie laptopy do gier można obecnie dostać na rynku. Mój lapek jest wielokrotnie lepszy niż zalecany do uruchomienia Fallouta 2 czy Heroes of Might and Magic 3 więc jestem spełnionym graczem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2012 o 21:54, sinir napisał:

COOO czemu to obsługuje XP? :<

Wszyscy łączymy się z tobą w żalu ...że XP''kowcy też będą mogli zagrać. Jak wiadomo to banda degeneratów i na pewno zepsują ci przyjemność z gry ;<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2012 o 10:13, diabolo20 napisał:

Lapotopy nie są do grania chłopie. Jak mam grać na laptopie za 4000 zł z wydajnością
kompa za 2000 zł plus mały 17 calowy monitor to ja dziękuje. Jeszcze karta grafiki mobilna
która i tak ustępuje odpowiednikom Pctowyn


Pieprzysz, za przeproszeniem... kupiłem laptopa za 2 i pół tysiąca a z nowych gier to dopiero demo Sleeping Dogs i Max Payne 3 mi się trochę krzaczył. Wiedźmin 2 chodził na ultra z ubersamplem i się nie przegrzewał wcale, co niestety nie mogę powiedzieć o Mafii 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2012 o 12:37, diabolo20 napisał:

Chłopie ja mam po prostu dość tych samych silników od 6 lat

O jeju. Gry lecą na tych samych silnikach. Straszne. Zaraz się popłaczę.

"Te same silniki", które były sześć lat temu (m. in. UE3) mają niewiele wspólnego z tym, co jest teraz.

Zamiast martwić się o to, że gameplay w grach jest upraszczany, to prawdziwy GPCGMR płacze nad grafiką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To kurna sypnij kilkadziesiąt milionów na nowy komu tam uważasz i skończ te jęki, nie zdajesz sobie w ogóle sprawy o czym mówisz, większość tych niby nowych silników to i tak rozwinięcia starych, a o tym kiedy je rozwinąć albo nawet napisać od nowa decyduje inwestor, producenci konsol nie mają tu wiele do gadania. Z resztą skoro już o nich zaczepiłem to wypada zauważyć, że silniki producentów konsol są bajecznie zoptymalizowane i na tip top dopasowane do sprzętu, więc kto jak kto, ale to nie oni tutaj dają dupy tylko wydawcy/deweloperzy gier na pc. Nie moja wina, że ten czy inny sektor doczepił się do mojego (wyluzowanego, zadowolonego z tego co jest) i próbuje płynąć razem z nim zostawiając w tyle własny elektoracik, guzik mnie to obchodzi więc nie wiem czego się w kółko o to pultasz, jak gdyby inni mieli się czuć winni że uczestniczą w czymś czego ty nie akceptujesz, jeszcze raz- odpuść sobie i kurna czekaj jak normalny człowiek, są takie momenty w życiu kiedy nie można mieć czegoś od ręki, lepszej pracy, tańszej benzyny, wesołych sąsiadów, zasranego nowego silnika graficznego do kolejnej płytkiej gierki itd.;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2012 o 13:08, kodi24 napisał:

To kurna sypnij kilkadziesiąt milionów na nowy komu tam uważasz i skończ te jęki, nie
zdajesz sobie w ogóle sprawy o czym mówisz, większość tych niby nowych silników to i
tak rozwinięcia starych, a o tym kiedy je rozwinąć albo nawet napisać od nowa decyduje
inwestor, producenci konsol nie mają tu wiele do gadania. Z resztą skoro już o nich zaczepiłem
to wypada zauważyć, że silniki producentów konsol są bajecznie zoptymalizowane i na tip
top dopasowane do sprzętu, więc kto jak kto, ale to nie oni tutaj dają dupy tylko wydawcy/deweloperzy
gier na pc. Nie moja wina, że ten czy inny sektor doczepił się do mojego (wyluzowanego,
zadowolonego z tego co jest) i próbuje płynąć razem z nim zostawiając w tyle własny elektoracik,
guzik mnie to obchodzi więc nie wiem czego się w kółko o to pultasz, jak gdyby inni mieli
się czuć winni że uczestniczą w czymś czego ty nie akceptujesz, jeszcze raz- odpuść sobie
i kurna czekaj jak normalny człowiek, są takie momenty w życiu kiedy nie można mieć czegoś
od ręki, lepszej pracy, tańszej benzyny, wesołych sąsiadów, zasranego nowego silnika
graficznego do kolejnej płytkiej gierki itd.;

No lećmy z tym koksem kolejne 10 lat przy okazji upraszczając wszystko pod konsolki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie / lub panie / zwolennicy konsol - sam posiadam PS3 i mogę powiedzieć, że poza tytułami dedykowanymi PS3 to wiele gier na PS3 nie powala graficznie / zwłaszcza gdy mówimy o tytułach multiplatformowych / i część z nich wygląda lepiej na PC - oczywiście, poza tymi tytułami, które są nieudolnymi portami z konsol
a w kwestii tego samego silnika to ja też mam dosyć UEIII ale to nie tylko wina silnika ale też nieudolność i lenistwo twórców gier, którzy nie potrafią go w pełni wykorzystać i idą na łatwiznę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Chłopie ja mam po prostu dość tych samych silników od 6 lat

A ja mam dość twojego smęcenia w każdym wątku wciąż non stop o tym samym... I co ? I jajco, bo żaden modek nie chce cię zbanować, pomimo tego, że bez twoich "fascynujących" komentarzy poziom tego forum znacząco by wzrósł :)

^^ Nie zawsze jednak dostajemy to czego chcemy młodzieńcze, niech to będzie dla ciebie cenna życiowa lekcja :)

ps. Jak tak czytam te twoje smęty, to nachodzi mnie pomysł, żeby wysmażyć jakiś list otwarty do Sony i Microsoftu, żeby się jeszcze trochę wstrzymali z premierami nextgenów :D Ot, taki jestem złośliwy, cyniczny i zimny drań :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2012 o 13:48, diabolo20 napisał:

No lećmy z tym koksem kolejne 10 lat przy okazji upraszczając wszystko pod konsolki

Cały czas nie napisałeś nic, by poprzeć swoje "argumenty". Myślisz, że na PC gry nie są uproszczane? Nie rozśmieszaj mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2012 o 13:48, diabolo20 napisał:

No lećmy z tym koksem kolejne 10 lat przy okazji upraszczając wszystko pod konsolki

Taa, bo jak wydadza nowy engine, to wszystko będzie takie trudne i hardcoreowe.
Dziwne, że lata temu gdy komputery miały nędzną (porównujac do dzisiejszych) moc obliczeniową to nie bylo z tym problemu* ;d

*- z tym to mozna i polemizwac, jakby komus sie zachcialo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2012 o 09:58, Henrar napisał:

I? Powtarzam, Sony na tej generacji nie zarobi. Nie ma szans. Straty są zbyt duże - a
nowa generacja tylko to pogłębi.


Dlatego właśnie nie spieszą się z jej wydaniem, dokładnie o to mi chodziło. Muszą nadrobić te straty jak tylko się da, a dopiero teraz ich przychody z tytułu konsol znacznie przewyższają koszty z nimi związane. Przestali dopłacać do każdej sprzedanej sztuki PS3, a w dodatku zarabiają ostro na grach. Nie mam pojęcia jak w ogólnym rozrachunku wygląda bilans zysków i strat związanych ogólnie z PS3, ale jeśli plotki mówiące o tym, że opracowanie Cella mogło pochłonąć miliardy dolarów są prawdziwe, to może nie być różowo :D

Dnia 26.09.2012 o 09:58, Henrar napisał:

I? Jedna jaskółka wiosny nie czyni. To tak jakby wziąć przykład Call of Duty i napisać,
że na X360 WSZYSTKIE gry sprzedają się zacnie i takie wpadki jak Enslaved nie istnieją.


Ale jest to przykład, że rynek PC ma potencjał. Oczywiście wiem doskonale, że np w USA konsole i gry na nie stanowią zdecydowaną większość rynku, do pracy ludzie używają Maców, ale są też inne rynki, rozwijające się w ogromnym tempie i tam może to pecety uzyskają przewagę - mam na myśli Chiny, Indie i Rosję, czyli razem połowę ludności świata :D

Dnia 26.09.2012 o 09:58, Henrar napisał:

No właśnie, słowo-klucz: utrzymują. Milionowej sprzedaży nie osiągają, ale przez w miarę
niski budżet są w stanie wyjść na plus.


Blizzard zarabia mnóstwo kasy tylko na rynku PC. I nie wiem czy w tym partnerstwie z Acti są tą słabszą stroną :D

Dnia 26.09.2012 o 09:58, Henrar napisał:

To, co ktoś w tym temacie wrzucił, było festiwalem blura, jaki mało.


Akurat nie chodziło mi tylko o ten filmik, bo akurat modów graficznych do Crysisa jest całkiem sporo. A nawet "goła" gra wygląda naprawdę bardzo dobrze :)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2012 o 15:23, pawbuk napisał:

> I? Powtarzam, Sony na tej generacji nie zarobi. Nie ma szans. Straty są zbyt duże
- a
> nowa generacja tylko to pogłębi.

Dlatego właśnie nie spieszą się z jej wydaniem, dokładnie o to mi chodziło. Muszą nadrobić
te straty jak tylko się da, a dopiero teraz ich przychody z tytułu konsol znacznie przewyższają
koszty z nimi związane. Przestali dopłacać do każdej sprzedanej sztuki PS3, a w dodatku
zarabiają ostro na grach. Nie mam pojęcia jak w ogólnym rozrachunku wygląda bilans zysków
i strat związanych ogólnie z PS3, ale jeśli plotki mówiące o tym, że opracowanie Cella
mogło pochłonąć miliardy dolarów są prawdziwe, to może nie być różowo :D


> I? Jedna jaskółka wiosny nie czyni. To tak jakby wziąć przykład Call of Duty i napisać,

> że na X360 WSZYSTKIE gry sprzedają się zacnie i takie wpadki jak Enslaved nie istnieją.


Ale jest to przykład, że rynek PC ma potencjał. Oczywiście wiem doskonale, że np w USA
konsole i gry na nie stanowią zdecydowaną większość rynku, do pracy ludzie używają Maców,
ale są też inne rynki, rozwijające się w ogromnym tempie i tam może to pecety uzyskają
przewagę - mam na myśli Chiny, Indie i Rosję, czyli razem połowę ludności świata :D

> No właśnie, słowo-klucz: utrzymują. Milionowej sprzedaży nie osiągają, ale przez
w miarę
> niski budżet są w stanie wyjść na plus.

Blizzard zarabia mnóstwo kasy tylko na rynku PC. I nie wiem czy w tym partnerstwie z
Acti są tą słabszą stroną :D

> To, co ktoś w tym temacie wrzucił, było festiwalem blura, jaki mało.

Akurat nie chodziło mi tylko o ten filmik, bo akurat modów graficznych do Crysisa jest
całkiem sporo. A nawet "goła" gra wygląda naprawdę bardzo dobrze :)



Właśnie wygląda bardzo dobrze a na konsoli ta sama gra jest ucięta o parę detali między innymi brak rysowania obiektów na dalsze odległości czy uboższa roślinność:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to kto leci, ja? Sony? Nintendo? Miej litość panie, wydawcy multiplatformowi są jak pasożyty na rynku konsol a ich praca często nie mieści się w normie (niektóre konsolowe tytuły chodzą i wyglądają źle nie tylko na pc ale i na konsolach, pod które niby są robione), dlaczego nie wyżalisz się u nich? Skoro producenci konsol są w stanie robić gry, to dlaczego producenci kart graficznych nie mogą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie wysokie te "Wysoce rekomendowane (hi-performance)"

ja mam Matryca Full HD 1920 x 1080, IntelŸ Core™ i7 3gen 3610QM 2,3 - 3,3 GHz, RAM 8 GB DDR3 1600 MHz, nVidiaŸ GTX 660M 2GB + IntelŸ HD Graphics 4000, HDD 750GB, Win 7 x64 - to mi pójdzie na pewno tylko ciekawe co i jak się gra efekty, grywalność itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować