Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

MMORPG na polskim podwórku - odcinek pierwszy

53 postów w tym temacie

"Nie popieramy działań wywrotowych i godzących w producentów oraz dystrybutorów gier." - ZWŁASZCZA dystrybutorów ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

good artykuł :]

Tylko więcej o mmorpg''ach i jeśli następny też się będzie ograniczał do dwóch gier to się pogniewam ;)
Zróbcie mega artykuł o wielu grach mmorpg, jak WoW, KO, Tibia, AO, AA MU i inne, tylko dla każdego po 3-5 stron ;]

i najlepiej taką duża tabelkę z linkami, cechami, kosztami itp. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetny tekst (przynajmniej jeśli chodzi o tematykę,bo jeszcze go nei przeczytałem;))... Ech, Diablo 1 - poza singlem nie grałem niestety; UO - chlip... Pierwsze MMO, w którym spędziłem ponad rok (na pewnym polskim free shardzie, w pełni nieklimatycznym, którego usiłowałem natchnąć na klimat:P)... i musze przyznać, że gdybym gral wtedy na oficjalbym, bezbugowym etc. serwerze, pewnie dotąd bym weń grać nie skończył. Genialny system i silnik(NIEWYOBRAŻALNA interaktywność, budowanie domków, masa mountów, stosy mobów, questy[niestety -> na priv prawie ich nie ma:(] zupełnie inne niż w 95% MMO...) sprawiają, że muszę uznać za drugiego najlepszego na mojej prywatnej liście MMOcRPG.

Na pierwszym jest oczywiście World of WarCraft (powiem tak-> właściwie we wszystkim [poza walką.. chyba największa wada IMO UO, do ktorej jednak mozna sie bylo przywyczaic] jest gorsze od UO... Tylko to gra Blizzarda, więc ma gigantyczny gameplay), w którego będę grał może i z 10 następnych lat;)*.

*Aż wyjdzie UO2 bądź World of StarCraft - jeśli coś zeń się uda, MMO skróluje cały mój komp;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Toll Tishler - gratuluję bardzo dobrego tekstu. Może zostanę za to zlinczowany on-line (jak przystało na dobę komputerów i MMO) ale w życiu nie grałem w Ultime, nawet nie widziałem do tej pory screenów :) w Diablo (jedynkę) też nie grałem bo mnie zniechęcił kumpel :)

Ja jestem szczęśliwym graczem GW i dobrze mi z tym... szkoda że nie da się połączyć typowego MMO i opłat (legalnie oczywiście)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem winien wielkie przeprosiny Autorowi.
W jego ksywkę wkradła się literówka... wstyd mi strasznie.
Toll Tischler - niby brak jednej litery, ale od razu posputa koncepcja :(
Jeszcze raz przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, jakie gry MMO są bez miesięcznych opłat, poza GW. Tylko jakieś kiepskie, amatorskie i nudne. A wszystkie dobre, jak WoW są okropnie drogie (250 zł za kwartał grania to przesada).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe, ostatnio podczas radiowej relacji z turnieju Diablo II prowadzący powiedział coś takiego: "nie wiem co widzą ci ludze grający w Ultime. Tam PvP wygląda tak, że podchodzą do siebie dwie postaci i boją się z pięści aż w końcu jedna pada. I gdzie tu taktyka, nie wiem co ci ludzie w tym widzą". Tekst oczywiście należy traktować z dużą dozą autoironii i poczucia humoru, ale jak to usłyszałem padłem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm MMO jak ja to uwielbiam...

Obecnie gram w kilka tytułów (MMO), ale czekam na WoW-a mam nadzieje, że moje mazenie sie spełni w niedługim czasie...

Pozdro dla wszystkich sieciomaniaków!!! ''(;_;)''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2006 o 19:03, Lailonn napisał:

Soulless? Ten Soulless z MG? :P Chcoiaz [ZROM] nie kojarze wiec moze to inny ;p


Tak ten sam, na MG z [KOS] :P
A w kilkudziesieciu innych platnych grach roznie, przewaznie jako Grund''Rhun, Ms Miau itp :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mowilem! Tibia jest wszedzie. Moze nowy minister edukacji zrobi cos w tej sprawie :p To niewyobrazalne!

No to Soulless, dRaiser a i jeszcze kilku z MG tu ludzi zaglada ;] Nie jest tak wiec zle skoro gracze UO wciaz zyja ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2006 o 18:52, sls333 napisał:

Taaak, UO stare czasy, emu UO tez :D
Soulless[ZROM] :D


[ZROM] ;>>> kojarzę, oj kojarzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2006 o 09:40, Soleila napisał:

[ZROM] ;>>> kojarzę, oj kojarzę.


Co to znaczy, ten [ZROM]? Tj. wiem, że to jakiś tag Gildii, ale...?

I niech ktoś mi raczy wyjawić: czy jest jakiś emulowany (taky legalny) serwer, wspierany w jakiś sposób przez EA...? Bo chciałbym spróbować, ale nie na jakimś marnym "privie" z góra 50 osób online, tylko na czymś większym... Bo jeśli wierzyć "starej Babie", to siłą gry są właśnie ludzie... I skoro słyszę takie zachwyty-należałoby poszerzyć horyzonty, prawda?

BTW: Wielkie dzięki, Soleilo, za paczkę! Rządzisz ;) !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetny tekst, czekam na kolejny odcinek. :) A co do zwiazkow zawartych przez MMO, to moja siostra zna kolesia, ktory przez Tibie poznal swoja dziewczyne. Z Finlandii. :D Niesamowita sprawa. :] Chyba zaczne grac... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować