Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: Torchlight 2 - recenzja

53 postów w tym temacie

no jak autor napisał, że "nie trafił w zestaw" skilli to przestałem czytać. Ignorancja autora jest niewyobrażalna w tym momencie. Wystarczyło się trochę bardzie zainteresować - wymyślić plan działania i gotowe. Prawda jest z goła inna niż autor napisał - Diablo 3 niestety jest gorsze niż TL2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drogiego? 160zł za grę w dzisiejszych czasach to zbyt dużo nie jest. I mimo, iż w D3 przeszkadza mi pare rzeczy to uważam, że najnowszy diabełek bije na głowę T2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Path of Exile jest lepsze i od D3 i od TL2. A od TL2 chyba jednak wolę D3 - po prostu w TL2 nie podchodzi mi ta grafika (i kilka innych rzeczy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2012 o 11:09, Silvari napisał:

no jak autor napisał, że "nie trafił w zestaw" skilli to przestałem czytać. Ignorancja
autora jest niewyobrażalna w tym momencie. Wystarczyło się trochę bardzie zainteresować
- wymyślić plan działania i gotowe. Prawda jest z goła inna niż autor napisał - Diablo
3 niestety jest gorsze niż TL2.


Kto tak robi? Ja też zawsze za pierwszym razem idę z umiejętnościami ,,na czuja"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepszy, gorszy, równy...tego raczej nie da się określić. Te gry sa od siebie zupełnie różne - Diablo 3 postawiło na nowoczesne rozwiązania zgodne z trendami na rynku, Torchlight 2 na klasyczne. Jeśli ktoś woli te pierwsze, to będzie bardziej zadowolony z Diablo. Jak komuś teskno do tych drugich - będzie bardziej zadowolony z Torchlight. Jak ktoś lubi h''n''s - będzie zadowolony i z D3 i z T2. Jak nie lubi h''n''s to nie będzie zadowolony ani z jednego ani z drugiego.
Widzę jednocześnie, że szykuje się ostry flame, wiec spokojnie dodaje ten temat do ignorowanych :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę identyczne wrażenie po tej recenzji jak po tej na stronie CDA, gdzie Torcha recenzował Berlin. Autor trochę jedzie, twierdzi, że gra taka sobie, ale parę tam plusów ma, po przeczytaniu odnosi się wrażenie, że gra dostanie maks 7, a tutaj 8. O.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyklad z Borderlands 2 jest zly. Tak bylo w Borderlands 1 - faktycznie drop byl idiotyczny i po prostu meczacy. W Borderlands 2 mocno ten system ograniczono, broni jest duuuzo mniej, a jak cos wypadnie kolorowego jest czesto rzecza interesujaca. Wydaje mi sie, ze autor malo gral w te czesc, sadzac, ze jest taka sama jak pierwsza - co NIE JEST prawda.

Ogolnie dziwi mnie tak wysoka ocena T2, 7/10 byloby OK. 8/10 to przesada biorac pod uwage calkowice schrzanione drzewko rozowoju, ilosc bugow, fatalny balans (np. poziomy trudnosci roznia sie tylko HP potworkow, a nie jakoscia dropow), czy kompletny brak fabuly. Tak, dokladnie: fabuly. Nawet taka nawalanka jak powyzszy B2 ma ja na doskonalym poziomie, a HnS z elementami RPG jej nie ma? Chcec to moc. T2 jest jakis taki... bezmyslny. Wlasciwie nie wiadomo po co to wszystko sie robi, questy sa po prostu glupie, postacie plaskie. Dungeon Siege, Titan Quest, Diablo i inne klasyki - fabula moze prosta, ale jasno zarysowana i przekonujaca, T2 - nuda, ocean nudy.

NADTO: brak napietnowania Cenegi za wydanie w Polsce gry w 100% angielskiej. To JAJA panowie, calkowita KPINA z klienta i brak szacunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale w czym D3 jest lepsze? Nowe Diabolo też mi się podobało, ale jednak - nie oszukujmy się - na pewno Torchlight II jest w większym stopniu sequelem Diablo II, niż właśnie gra Blizzarda. T2 jest bardziej dynamiczną grą, już od samego początku. System lootu jest o wiele lepiej rozwiązany, również od samego początku. Walki z bossami są ciekawsze, walka sprawia większą frajdę... No i offline :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2012 o 11:47, Zdenio napisał:

na pewno Torchlight II jest w większym stopniu sequelem Diablo II


Chyba sequelem jego najgorszych rozwiązań ja np: OBN(na którym nikt nie grał) który jest jedynym rodzajem Multi w T2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dane mi było pograć troszkę, doszedłem do drugiego aktu z 21 poziomem i gra może i fajna, ale znudziła mnie szybciej od Diablo 3, Diablo 3 też nudzi po pewnym czasie ale w T2 nawet nie mam ochoty zabierać się za ten akt 2, jakoś mi się nie chce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"I generalnie nie ma sensu rozwijanie postaci w innym, niż ten jeden konkretny kierunek, bo każda z umiejętności ma aż 15 różnych poziomów i trzy kolejne progi, po których skokowo rośnie ich przydatność"

Grałem narazie tylko berserkerem i inżynierem, Ale nie wyobrażam sobie granie berserkerem w drzewku Hunter bez Shadow Burst''a, Wolf Shade''a, Battle Standard''a z drzewka Shadow, lub inżynietem bez healbota. Więc te stwierdzenie to trochę bulshit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra mimo to że okropnie fajna, i bliższa temu czego wielu oczekiwało po Diablo 3, to niestety momentami nudna... chociaż Diablo 3 do super ciekawych gier też nie należało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2012 o 11:46, Galnospoke napisał:

NADTO: brak napietnowania Cenegi za wydanie w Polsce gry w 100% angielskiej. To JAJA
panowie, calkowita KPINA z klienta i brak szacunku.

Uwierz mi jest lepiej gdy cenega nie bierze się za polonizacje. Pomijając zupełnie jej aspekt jakościowy który jest różny. Ich polonizacje powodują utratę kompatybilności z oficjalnymi patchami deweloperów i są nierzadko źródłem innych problemów.
Poza tym osobiście wolę grać po angielsku niż po polsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2012 o 13:51, darthork napisał:

Poza tym osobiście wolę grać po angielsku niż po polsku.


I kto by Ci bronil? Mozesz zawsze kupc za granica - dzis to banal. Chodzi o sam fakt, ze jest to KOLEJNA gra wydawana w Polsce przez Cenedze (tak: CE-NE-DZE), ktora nie posiada jakiegokowliek spolszczenia. Traktuja nas jak 3 swiat, jak nie 4. W takiej sytuacji ja i moj kumpel portfel pokazujmy im srodkowy palec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.09.2012 o 11:46, Galnospoke napisał:


NADTO: brak napietnowania Cenegi za wydanie w Polsce gry w 100% angielskiej. To JAJA
panowie, calkowita KPINA z klienta i brak szacunku.


Ale to chyba nie jest wina Cenegi, gdyż gra ponoć nigdzie nie wyszła w wersji pudełkowej - jeżeli tak jest to + już za sam fakt pudełkowego wydania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2012 o 11:19, Rizzan napisał:

Drogiego? 160zł za grę w dzisiejszych czasach to zbyt dużo nie jest.


Może w przypadku gier konsolowych, ale w przypadku pecetowych to już dużo. Dla mnie zdecydowanie za dużo. Ja i mój kumpel portfel pokazujemy takim grom środkowy palec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować