Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Ministerstwo Gospodarki zamierza wspierać polskich producentów gier

31 postów w tym temacie

Dnia 29.09.2012 o 19:13, leszeq napisał:

Kłamcy i złodzieje (czyt. politycy) zaczynają się wcinać w kolejną branżę... Szkoda...


Dlaczego szkoda? Może z czasem gry w naszym kraju staną się tańsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uprising44... Wiedźmin 2... I teraz mam dylemat- bo jak wpierać to najlepszych, a jak ktoś wpadnie na pomysł "zróbmy grę i jakimś wydarzeniu historycznym" to kasa pójdzie i może skończyć podobnie jak U44. Dlatego nie wiem czy to dobry pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2012 o 19:15, oxygar napisał:

Dlaczego szkoda? Może z czasem gry w naszym kraju staną się tańsze.


Yhy, tak jak wszystko co w Polsce z czasem tanieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli coś łączy się z polityką to później są tylko problemy. Jak do tej pory nasza branża sobie radziła a jak polityk zobaczy możliwość dojenia kasy to nie ma zlituj, ustawa się znajdzie na trzepanie kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto dodać, że ten sam Marcin Turski powiedział, że sukces Wiedźmina 2 jest wyłącznie medialny, żaden inny.

Tak czy inaczej powoływanie instytucji powiązanych w jakimś stopniu z administracją rządową, jest dość ryzykowne - łaska pańska na pstrym koniu jeździ. Wystarczy, że deweloperzy dostaną ulgi na zakup sprzętu i oprogramowania, ale przede wszystkim, że zostanie utworzona uczelnia, która będzie kształcić najwyższej klasy specjalistów, zaś za program i nauczanie wezmą się praktycy od produkcji, a nie teoretycy i kulturoznawcy. Choć zastanawiam się, czy w ogóle można mówić o uczelni - to powinny być intensywne szczegółowe kursy wyłącznie dla najlepszych, dla najzdolniejszych, warsztaty bez zbędnego pieprzenia. Samo mięso. Drugi aspekt to atmosfera i kadra, która powinna motywować do działania, zachęcać do rozwoju również poza godzinami pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pawlak zobaczył Wiedźmina 2 i zaczyna działać ? Hehe. Pamiętam jak pokazywali relacje z tego w telewizji. Niech pamięta jedno, są też inne polskie i to mniejsze studia od CDP, które potrzebują pomocy. Nie mam nic dużego do Wiedźmina, ale już się nim przejadłem i robi się z tego niezła papka a nie narodowa gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to pięknie. Jeszcze tego brakowało, żeby kolejna "izba" (komisja, rada etc) powstała. Ja bym osobiście wolał, żeby Jego Ekscelencja m. Pawlak się odczepił (delikatnie to ujmując) od branży gier komputerowych. Wszystkim wyjdzie to lepiej na zdrowie: twórcom, graczom i (o dziwo!) samemu rządowi (jakikolwiek by nie był w danej chwili).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Przetwarzają fantazje i marzenia na pieniądze."
Jakbym Koticka słyszał.

A ja głupi myślałem że w tworzeniu gier chodziło o całkowitą przeciwność tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na uj panie Pawlak, na uj. Cała branża rozrosła się bez waszego wsparcia, a nawet pomimo jego.
Więc lepiej nie pomagajcie, bo będzie jeszcze gorzej.
A ja głupi i naiwny pisałem pare miechów temu, ze ta banda złodziei doprowadzi do ruiny polską branże IT, jak tylko się za nią złapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To niezbyt dobra wiadomość.Jak dla mnie te pasożyty(czyt:politycy), tylko zrujnują tą branżę.Co najmniej 25% zarobionej kasy za daną produkcję będzie szło właśnie w ich kieszeń i pewno dojdą jeszcze nowe podatki, gdzie na twórców będzie szło max 40%, a reszta dla tych nędznych polityków.Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2012 o 21:11, Zgreed66 napisał:

Na uj panie Pawlak, na uj. Cała branża rozrosła się bez waszego wsparcia, a nawet pomimo
jego.
Więc lepiej nie pomagajcie, bo będzie jeszcze gorzej.
A ja głupi i naiwny pisałem pare miechów temu, ze ta banda złodziei doprowadzi do ruiny
polską branże IT, jak tylko się za nią złapie.


Wszystko czego dotknie się ten rząd więdnie :)

@Kajmal

Nie pasożyty tylko" świnie u koryta" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, pan stąpający tak twardo po ziemi, że ma już ją na wysokości ramion, ale i tak dalej brnie przed siebie, bo przecież życie jest takie ciężkie i rozczarowujące. Miłość nie istnieje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2012 o 20:55, Grey_Wolf napisał:

Jakbym Koticka słyszał.

A ja głupi myślałem że w tworzeniu gier chodziło o całkowitą przeciwność tego.

Co wy macie do tego Koticka on po prostu bardzo lubi gry i Coca-cole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować