Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

S.T.A.L.K.E.R. 2 wciąż żyje. Prace nad grą mogą ruszyć, ale tylko na Wschodzie

29 postów w tym temacie

Takie drobnostki, zwykłe gadanie, ale nadal jest gdzieś mała nadzieja. Na samą myśl o Stalkerze serce szybciej bije. Gra absolutnie nietuzinkowa i rzeczywiście szkoda byłoby, gdyby zachodnie studio maczało w tym łapy. Nie chce się wierzyć, by inne studio było w stanie powtórzyć ten sam nastój, klimat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mają już silnik, mają wiele tekstur i mają większośc mechanizmów. Robienie Kontynuacji jest 1000x tańsze niż nowej gry. Niktnie wymaga od nich aby "2" była zupełnie inna, to ma być to samo ale lepiej.

Zrobienie nowej gry to koszt 3-5mln złotych(to jedyna liczba na jaką trafiłem). Oczywiście można wydać i miliardy ale nie o to chodzi. Pamiętajmy, że STALKER to gra ze wschodu gdzie dolar jest jeszcze droższy niż u nas. Gdyby dostali 2mln $, to były duży kop finansowy.

Podstawa to pamiętać, że koszta są różne w różnych krajach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Essau


Takie drobnostki, zwykłe gadanie, ale nadal jest gdzieś mała nadzieja. Na samą myśl o Stalkerze serce szybciej bije. Gra absolutnie nietuzinkowa i rzeczywiście szkoda byłoby, gdyby zachodnie studio maczało w tym łapy. Nie chce się wierzyć, by inne studio było w stanie powtórzyć ten sam nastój, klimat.

nie wiem jak się piszę ale wydaje mi się ża piranha bytes od gothica dała by radę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem... jeżeli gra jest z numerkiem 2 to gracze oczekują o wiele więcej niż od zwykłej kontynuacji np. usprawniony engine, który jest na czasie z dzisiejszymi grami, usprawnienie wszystkiego co nie stykało przy "jedynce i reszcie ferajny". Ale też popatrz ile czasu wychodził Cień Czarnobyla- nie zdziwię się że będzie wychodził też tyle czasu. Powiem szczerze, że nie powiem ile lat on wychodził, na pewno w podstawówce jak byłem to były pierwsze wzmianki o Stalkerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć, że jednak wciąż jest nadzieja. Po ostatnich doniesieniach myślałem, że S.T.A.L.K.E.R. 2 poszedł do piachu, a tu miła niespodzianka. Zobaczymy jak dalej potoczą się losy tego tytułu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, na kickstartera nie ma żadnych szans. Potrzebne byłoby kilkanaście milionów $, żeby ta gra ukazała się na trzech platformach. Btw. bardzo miło, że gram.pl w przeciwieństwie do tego konkurencyjnego shitu potrafi dać źródło w news. Pozdrawiam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2012 o 23:34, Vojtas napisał:

> kickstarter, wystarczy chcieć

Kickstarter jest zdaje się tylko dla USA i Kanady.


Nieprawda... Polacy również robią projekty na kickstarterze, tylko że nie dotyczą one gier - bynajmniej żadnego projektu z grą nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, ze prace trwają i myślę, że nowy STALKER na rynku będzie już tylko kwestią czasu. Mam na półce wszystkie części (co prawda nie EK) i wszystkie przeszedłem. No i zdarza mi się, że wracam do kazdej z nich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować