Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dishonored - pierwsze screeny z polskiej wersji językowej na PC

21 postów w tym temacie

Trochę razi niekonsekwentność - jeśli już tłumaczy się wszystko i nadaje się mu polskie odpowiedniki, to nazwy lokacji na górze też powinny być zmienione. Chodzi o to kujące w oczy Dunwall Tower, które można zmienić chociażby na Wieżę Dunwall. Aczkolwiek to pewnie przeoczenie ze strony Cenegi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2012 o 10:24, Atanael napisał:

Trochę razi niekonsekwentność - jeśli już tłumaczy się wszystko i nadaje się mu polskie
odpowiedniki, to nazwy lokacji na górze też powinny być zmienione. Chodzi o to kujące
w oczy Dunwall Tower, które można zmienić chociażby na Wieżę Dunwall. Aczkolwiek to
pewnie przeoczenie ze strony Cenegi ;)


Nie tłumaczy się, vide Tower of London

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2012 o 10:28, Maciej2801 napisał:

Kolejna świetna gra

Tego jeszcze nie wiadomo.

Dnia 01.10.2012 o 10:28, Maciej2801 napisał:

z blokadą regionalną

Co masz na myśli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2012 o 10:27, Laid_back napisał:

> Trochę razi niekonsekwentność - jeśli już tłumaczy się wszystko i nadaje się mu
polskie
> odpowiedniki, to nazwy lokacji na górze też powinny być zmienione. Chodzi o to kujące

> w oczy Dunwall Tower, które można zmienić chociażby na Wieżę Dunwall. Aczkolwiek
to
> pewnie przeoczenie ze strony Cenegi ;)

Nie tłumaczy się, vide Tower of London


Ah, że w tym sensie. To zwracam honor, chociaż przyznaję, że brzmi to trochę dziwnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie martwcie się o DLC, bo oprócz tych startowych innych nie będzie. Gra zapowaida się dobrze, ale sprzedaż będzie żałosna i nikt kasy na DLC nie da.

Dużo ludzi nawet nie wie, że Dishonored ma za niedługo premierę, ba! niektórzy dopiero się dowiadują o istnieniu takiej gry. Skończy się jak z Enslaved i 500-700k sprzedanych kopii na wszystkie platformy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I to chyba będzie najbardziej smutne, bo naprawdę dobre tytuły tak kończą... to znaczy, tak jak już tutaj napisał Harrolfo- tego jeszcze nie wiadomo. Ale może być tak, że mimo naprawdę dobrze zrobionej roboty twórców gra się sprzeda mizernie, a to powód naprawdę do niepokoju. Dlaczego? Bo wychodzi na to, że nowe tytuły naprawdę nie mają siły przebicia i zaraz będziemy grać tylko w CoDy, BFy i inne tego typu "najbardziejwywalonewkosmos" tytuły, bo inne nie mają nawet racji bytu mimo tego, że są naprawdę dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czuję, że to będzie naprawdę dobra gra. Możliwe, że kandydat na grę roku, ale to tylko moje odczucia. Biorę w ciemno i mam nadzieję, że się nie zawiodę. Cieszy mnie fakt, że gra została spolszczona napisami. Opowieść w nowym świecie zawsze wnosi jakiś powiew świeżości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurna, nadal nie zamówiłem, ale na pewno biorę w dniu premiery. Tylko który zestaw z DLC wybrać?! Na gram.pl, muve.pl i ultimie.pl są różne dodatki. I nie mam pojęcia, na który się ostatecznie zdecydować... :P Dlatego nie lubię mieć wybory w tych sprawach!! X\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2012 o 11:25, Thompson napisał:

I nie mam pojęcia, na który się ostatecznie zdecydować... :P

No to może kieruj się ceną?

Na muve.pl możesz grę mieć za 78,00 zł (kod zniżkowy z Kompanii Graczy + darmowa dostawa przy płatności z góry).

Na gram.pl możesz grę mieć za 133,80 zł (119,90 zł sama gra + 13,90 zł kurier).

Na ultimie nie wiem i nie chce mi się sprawdzać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2012 o 11:34, Abi_Dalzim napisał:

> I nie mam pojęcia, na który się ostatecznie zdecydować... :P
No to może kieruj się ceną?

Na muve.pl możesz grę mieć za 78,00 zł (kod zniżkowy z Kompanii Graczy
+ darmowa dostawa przy płatności z góry).

Na gram.pl możesz grę mieć za 133,80 zł (119,90 zł sama gra + 13,90 zł
kurier).

Na ultimie nie wiem i nie chce mi się sprawdzać ;)


Zgadzam się, ceny na muve, rabaty 40% w programie lojalnościowym i darmowe wysyłki są bardzo kuszące. Ostatnio skusiłem się na zamówienie na muve Borderlands 2 Loot Chest Edition, bo tylko oni w tej części Europy mieli ją dostępną (bo cenega jako oficjalny dystrybutor wprowadził monopol). Za preorderowałem grę 3 miesiące przed premierą, lekko ponad 400zł. Premiera była 21 września, a gre dostałem 24 września wieczorem... Przeprosili mnie telefonicznie, ale pierwsze wrażenie zrobili na mnie okropne. W ciągu tych 4 dni czekania na pre-order, jak znajomi grali co-opa BL2, zdałem sobie sprawę, że na gram.pl płaci się poprostu za profesjonalizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2012 o 10:27, Laid_back napisał:

Nie tłumaczy się, vide Tower of London


To akurat nieprawda. Nie ma jednolitej zasady odnośnie nazw własnych. W grę wchodzą tutaj takie czynniki jak to czy w innych tekstach, które zawierają daną nazwę była ona tłumaczona, uzus, oraz świadomość języka źródłowego w kulturze docelowej.
Choć owszem, mówimy i piszemy o Tower of London czy Tower Bridge, to nie mówimy o Tour Eiffel tylko o Wierzy Eiffla czy o Placu Czerwonym a nie Krasnym Ploszicam.
Tak samo jest z miastami Waszyngton a nie Washington.

W przypadku tłumaczenia Dunwall Tower przychyliłbym się akurat do tego aby takie nazwy tłumaczyć. Wieża Dunwall jest dla gracza docelowego znacznie czytelniejszą nazwą niż Duwall Tower. Z drugiej strony samą nazwą miasta także można by przetłumaczyć ale nazwa Buromurze (dun oznacza coś o burym kolorze) jest niestety strasznym potworkiem językowym i można pozostać przy nazwie oryginalnej.


Co do samej gry. Czekam na nią od momentu kiedy tylko została ogłoszona. Choć pogram dopiero po zmianie kompa bo wciąż jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem XP :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować