Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Windows Vista - co nowego?

60 postów w tym temacie

Dnia 25.10.2005 o 12:12, penny napisał:

jak ci autostart przeszkadza to mozesz z niego niekozystac, nikt ci nie kaze. jednym taka funkcja wydaje sie przydatna innym
nie. nie jestes skazany na jej uzywanie.

owszem jestem niestety on wie lepiej co dla mnie dobre (ja to wogle pewnie jakaś małpa jestem i nie wiem nic). otóż nawet jak ustawie żadnej akcji dla wszelkich możliwych typów płyt, to i tak przy pierwszym włożeniu płyty po starcie komputera odpali sie druga największa pomyłka microsoftu (bo ciężarnej krowy czyli rejestru systemowego chyba nic nie przebije) czyli eksplorator windows z zawartością płyty. pod 9x owszem dało sie go wyłączyć, ale pod xp raz na restart komputera zadziała . Chyba ktoś skopał kod i najpierw wykonuje domyślna akcje a dopiero potem sprawdza co ma robić w zależnosci od płyty, bo jak wysunę tackę i wsunę ją powrotem (nawet z tą samą płytą) to robi to co powinien czyli nic. przydał by sie mimo wszystko jakiś expert mode bez tych wszystkich psów, autorunów i innych śmieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ten OS będzie miał jeną zalete po chwile po wyjsciu nie będzie sie dało uruchomiś nic co nielegalene na kompie :P nawet filmów a co dopiero MP3 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2005 o 18:37, DonZ napisał:

ten OS będzie miał jeną zalete po chwile po wyjsciu nie będzie sie dało uruchomiś nic co nielegalene na kompie :P nawet
filmów a co dopiero MP3 :P

Mam obawy, że często nie będzie szło uruchomić tego co LEGALNE. Zabezpieczenia antypirackie najczęściej uderzają w legalnych nabywców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.10.2005 o 18:40, Vel Grozny napisał:

Mam obawy, że często nie będzie szło uruchomić tego co LEGALNE. Zabezpieczenia antypirackie
najczęściej uderzają w legalnych nabywców.

uruchomić tak, ale z obejrzeniem może być gorzej. otóż windows wista będzie wymagał monitora zgodnego z zastosowanym w viscie zabezpieczeniem antypirackim. Nie musze chyba dodawać żę dzisiaj mało który ( o ile wogle jakiś) jest z nim zgodny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2005 o 18:40, Vel Grozny napisał:

Mam obawy, że często nie będzie szło uruchomić tego co LEGALNE. Zabezpieczenia antypirackie
najczęściej uderzają w legalnych nabywców.


obyśw przypadku visty nie miał racji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeszcze uzupełnienie do posta w sprawie autoruna. windowsa używam wyłącznie do grania (bo mam i linuksa a ten już mi nie wmawia że jestem debilem) wiec jego używanie wyglada tak: wkłądam płytke, wyłączam eksplolatora, włanczam gre, gram wyłąnczam gre, restart linuks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2005 o 16:08, radeon2 napisał:

gdzie ta rewolucja?????


Wow! Czarny skin! ;) Rewolucja nie polaga na zmianie wyglądu graficznego... To tak jakby oceniać komputer tylko po kolorze np. myszki :|. Olbrzymie zmiany zachodza m. in. w systemie plików i grafiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2005 o 18:58, Ciechan napisał:

komputer tylko po kolorze np. myszki :|. Olbrzymie zmiany zachodza m. in. w systemie plików i grafiki.

miały zajsc, ale z powodu przesuniecia programistów do prac nad sp2 nie zdążą. zresztą ten cały winfs to ntfs z dodatkową bazą danych (kolejny sposób żeby wymusić kupno nowego kompa, który będzie działał jak starym pod xp albo i gorzej), każde odwołanie do dysku spowoduje także modyfikacje tej bazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmm, ja jakos nigdy nie mialem z tym problemow. moze to nie problem windy?
pozatym w ostatecznosci zostaje przytrzymanie shift podczas wpychania plyty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam spokojnie odpaliłem steama (ale gierek na dysku nie miałem ) więc podejrzewam że gierki działać bedą, a na drugie to w cale nie prawda że system zaciąga 400mb RAM-u. Z ciekawości uruchomiłem dysk na którym mam Viste i na starcie 189mb ramu zajmował a mam 1gb więc przy grach wielkiej różnicy to nie robi. Ale już samo odpalenie dodatku Media Center to juz dodatkowe 200 mb ramu, ale pewnie to zoptymalizują. A mnie pierwsze co zaskoczyło to był.............Rozmiar ikon! 3x wiekszy niż w xp domyślnie! ale na szczęście da się to zmienić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2005 o 19:36, radeon2 napisał:

Z ciekawości uruchomiłem dysk na którym mam Viste i na starcie 189mb ramu zajmował a mam 1gb więc przy grach wielkiej różnicy to nie robi.

hmm, widze, ze Vista jest bardzo kaprysna jesli chodzi o zajmowany RAM... w kilku artykulach napisali, ze zajmuje 400MB, Ty napisales, ze 189MB, a na moim kompie zaraz po instalacji na czystym dysku bylo zajete w pamieci ~250MB :o moglby sie ten system w koncu na cos zdecydowac... ;-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2005 o 18:44, sig. napisał:

uruchomić tak, ale z obejrzeniem może być gorzej. otóż windows wista będzie wymagał monitora
zgodnego z zastosowanym w viscie zabezpieczeniem antypirackim.

a co? bedzie trzeba przylozyc kciuk do monitora i oczekiwac na weryfikacje tozsamosci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2005 o 20:31, scooby01 napisał:

> uruchomić tak, ale z obejrzeniem może być gorzej. otóż windows wista będzie wymagał monitora
> zgodnego
z zastosowanym w viscie zabezpieczeniem antypirackim.
a co? bedzie trzeba przylozyc kciuk do monitora i oczekiwac na weryfikacje
tozsamosci ;)

owszem, ale członka specjalnej komisji, która po seansie oficjalnie zniszczy płytę, ew dokładnie zamaże plik na twardzielu jesli online film kupiłeś (co zapobiegnie najgorszej odmianie piractwa czyli wielokrotnemu odtworzeniu filmu za który zapłaciłeś tylko raz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2005 o 22:54, Mike L napisał:

Orientujecie się na kiedy w końcu ustalono premierę tego systemu? Co chwilę podają inną i już
się w tym wszystkim pogubiłem. Chcę zmienić niedługo kompa i się zastanawiam czy nie poczekać
na Vistę właśnie.

aktualnie jest to chyba połowa 2007 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2005 o 15:27, Mike L napisał:

Inna sprawa, że coraz to nowsze produkty M$ chodzą coraz gorzej - tak to już z nimi jest. Nie
wnikam czy to specjalnie, czy nie.

to akurat norolmalne, w końcu jest coraz wiecej zbędnych wodotrysków. a jak jescze winfsa dołożą to już może być całkiem źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ależ winfs będzie tylko później, bodajdze w ramach sp3 do xp i sp1 do viśta wio. a co do office to dodają owszem funkcje, ale potrzebne w firmie (bo do takowej jest przeznaczony, do domu masz ms worska za 1/10 ceny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2005 o 16:14, Mike L napisał:

A z tą coraz gorszą wydajnością progsów to trochę podejrzane, bo taki Office z każdej edycji
na każdą działa coraz gorzej, mimo że oferuje niewiele więcej.

no to chyba uzywamy innych wersji tego office. office 2k3 dziala jak mazenie. word zajmuje raptem 6mb pamieci... jak to porownasz do openoffice, ktory na dziendobry zje 80mb i sie uruchamia pol godziny, to naprawde nie ma sie do czego przyczepic w kwestii wydajnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować