Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

No life - masz wybór: TVP Łódź o złu tego świata, czyli grach i innych uzależnieniach

86 postów w tym temacie

Dnia 02.10.2012 o 21:28, dariuszp napisał:


Wszystkie ewangelistyczne głupoty na temat gier są robione przez starych zacofanych capów
którzy z grami nigdy nie mieli wiele wspólnego. Szkoda czasu.

My to wiemy. Tylko problem w tym, że o wiele większa część społeczeństwa nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak TVP mówmy o przemocy w grach by potem pokazać taką samą przemoc w filmach, ale w filmach to już dobrze bo za oglądanie filmów przez widzów im płacą, za granie w gry nie :( A ciekawe jak by wyglądał ten program jakby TVP miało jakiś procent ze sprzedaży gier w Polsce ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WTF? Ona zaczyna mówić o amfetaminie i zgonach z powodu przedawkowania...
Jak zobaczyłem tych "socjologów", to myślałem, że parsknę. Ciekawe, czy którykolwiek z nich kiedykolwiek w życiu zagrał w jakąkolwiek grę na komputerze, choćby w pasjansa... A nie, bo pasjans przecież zbyt brutalny jest.
Tak właściwie o czym oni mówią? Ja nie widzę (słyszę) niczego, poza gadaniem. Przykłady jakiś dowód, że granie w jakąś grę 18+ jest szkodliwe dla kogokolwiek. BTW, to oznaczenie jest po to, żeby rodzice go przestrzegali, a nie potem bełkotać, że dzieci nie powinny w to grać i się uzależniają.

Nie wiem sam czemu, ale nawet im odpowiedziałem w tym ich formularzu na stronie. Raczej z politowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2012 o 00:17, NemoTheEight napisał:

Gry są brutalne?
Assassins Creed 2 - Ezio ratuje swojego wroga przed spaleniem na stosie i wygłasza przemowę
na temat samosądów


Tak, a sam w międzyczasie morduje 5000 strażników "zbawca" ;)

Dnia 03.10.2012 o 00:17, NemoTheEight napisał:

Batman AA/AC - facet nie zabija przestępców, "bo stałby się taki sam jak oni"


Albo dlatego, aby gra nie dostała kategorii 18+ lub AO. Sami twórcy się do tego przyznali. A poza tym mimo, że nie ma zabijania to i tak gra jest brutalna.

Dnia 03.10.2012 o 00:17, NemoTheEight napisał:

Jedno z opowiadań Czechowa (ze zbior, będącego lekturą do gimnazjum) - opiekunka dusi
dziecko poduszką , bo płacz przeszkadzał jej w spaniu


Życie, a nawet niekiedy własna matka dziecko zadusi, patrz przypadek z Sosnowca...

Dnia 03.10.2012 o 00:17, NemoTheEight napisał:

Zbrodnia i kara" - główny bohater w ramach "eksperymentu" maskuje siekierą 2 kobiety.
Do morału mało kto dotarł, bo książka jest dość marna i wielu odchodzi do ciekawszych
dzieł.
"Romeo i Julia|" - dwóch zakochanych popełnia samobójstwo, a przedtem wszyscy klną siarczyście
i wyzywają się(zaczyna się od sceny e staroangielskim gestem oznaczającym homoseksualistę)
"Balladyna" - siostrobójstwo
"Makbet" - znowu mordują
"Król Edyp" - facet zabija ojca, śpi z matką i ma z nią dzieci, a na knńcu matka sie
wiesza, a Edyp wykłuwa sobie oczy
"Cierpienia młodego Wertera" - jak cię nie chce, zastrzel się
O "Trylogii" i innych dziełach, gdzie się sieką, przebijają strzałami i zgniatają na
śmierć (Podbipięta pewnego wroga) nie wspomnę.
No zero brutalności.


A zauważyłeś, że w tych książkach śmierć jest wielką tragedią (no noże poza powieściami awanturniczymi, to były defacto takie seriale tamtych czasów) i ma jakś sens tudzież stanowi kluczowy element fabuły? Ile osób umrze w godzinę czytania książki, a ile Ty zarąbiesz np. w AC. Książki owszem są często brutalne, ale nie tak bezsensownie i bezcelowo jak gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2012 o 00:04, Graffis napisał:

Hmmm... a co poza bezmyślną przemocą (lub czymś innym bezmyślnym) jest oferowane przez
gry? Nie żeby telewizja była dziś lepsza lub jakaś ''myślna'', ale z news''a (i komentarzy)
przebrzmiewa poczucie krzywdy z powodu takiego postawienia sprawy. A to niestety bardzo
prawdziwe - większość gier to puste i durne ''klikadełka''. Taki rynek jakie oczekiwania
odbiorców.


Są jeszcze przygodówki które obecnie przeżywają renesans. Zgadzam się jednak, że 80% gier to bezsensowne pożeracze czasu przepełnione bezmyślną przemocą. Lepiej by się młodzież zajęła czymś pożyteczniejszym i mówie to z perspektywy osoby, która ten czas niestety w wielu przypadkach niepotrzebnie straciła. Mądrość przychodzi z wiekiem (ale tylko trochę bo nadal w gry grywam ;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, widać że to TVP. Rozmawiają o zagrożeniach wirtualnej rozrywki dla dzieci i pokazują GTA i Postala. Skoro rodzice uważają że ich dziecko nie dojrzało do takich gier(tzn. nie umie odpowiednio oddzielać dwóch światów), to po prostu nie pozwalają mu w takie gry grać i w czym problem? Nie bez powodu istnieje takie coś jak PEGI czy ESRB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że taki program nie pojawił się w okresie wakacji gdy nie ma o czym mówić. Ale do rzeczy - ani to pierwszy, ani ostatni raz. Nawet milion naszych komentarzy/maili/listów/żali nic nie da bo mają nas głęboko w... poważaniu.

Będą chcieli pokazać jakie to gry są złe? To pokażą. Bo powiedzmy sobie szczerze - kto by chciał oglądać materiał przedstawiający gry/grę w pozytywnym świetle? (np materiał o Wiedźminie na TVN) Spójrzcie na to z perspektywy Kowalskiego, a nie gracza. Niestety o wiele ciekawsze są materiały przedstawiające coś/kogoś w negatywnym świetle. (milion kretyńskich materiałów typu - będziesz grał w grę dostaniesz zatwardzenia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2012 o 09:19, djsound napisał:

Będą chcieli pokazać jakie to gry są złe? To pokażą. Bo powiedzmy sobie szczerze - kto
by chciał oglądać materiał przedstawiający gry/grę w pozytywnym świetle? (np materiał
o Wiedźminie na TVN) Spójrzcie na to z perspektywy Kowalskiego, a nie gracza. Niestety
o wiele ciekawsze są materiały przedstawiające coś/kogoś w negatywnym świetle. (milion
kretyńskich materiałów typu - będziesz grał w grę dostaniesz zatwardzenia)

I właśnie dlatego nie oglądam TV, ani nie czytam brukowców. Są ciekawsze sposoby na spędzanie czasu niż marnowanie go na gonienie za durną i tanią sensacją...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mnie śmieszą ludzie z TVP którzy nie dość, że się na grach nie znają to jakie prawo mają się o nich wypowiadać. Każdy ma swoją "banie" i gra w to co lubi moim zdaniem dużo większy negatywnie psychicznie wpływ ma na przykład niż gry komputerowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mnie śmieszą ludzie z TVP którzy nie dość, że się na grach nie znają to jakie prawo mają się o nich wypowiadać. Każdy ma swoją "banie" i gra w to co lubi moim zdaniem dużo większy negatywnie psychicznie wpływ ma na przykład niż gry komputerowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2012 o 21:07, Namaru napisał:

> Batman AA/AC - facet nie zabija przestępców, "bo stałby się taki sam jak oni"

Albo dlatego, aby gra nie dostała kategorii 18+ lub AO. Sami twórcy się do tego przyznali.
A poza tym mimo, że nie ma zabijania to i tak gra jest brutalna.


Batman nie zabija.

Bruce Wayne brzydzi się bronią palną, mimo że jego przeciwnicy to najczęściej psychopaci czy najgorsze bandziory, on nigdy nie odbiera życia. To są jego żelazne zasady, to jest Batman. Więc nie gadaj głupio że w grze nie ma zabijania, bo twórcy boją się dostać jakiś znaczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście o poziomie tego typu reportaży nie ma co dyskutować, ale mam wrażenie że ludzie którzy ,,od paru lat nie oglądają już telewizji" mają problem z selekcją. Po prostu trzeba się nauczyć rozpoznawać badziewie, a ciekawe programy oglądać. Nie można uogólniać w stylu ,,dzisiaj telewizja jest dla głupków, to ja nie oglądam bo jestem mądry". Telewizja też może być fajna. Trzeba tylko poszukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem e-maila z informacją od KRRiT o wystosowaniu pisma do TVP, wraz z kopią pisma, której zrzut załączam poniżej. Ciekawe jak sprawa się dalej potoczy. Mam nadzieję że przynajmniej ktoś w TVP Łódź usłyszy kilka dosadnych słów.

20121018084116

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów usłyszy, ale wydaje mi się że to nie zrobi nic wielkiego. Przecież to jest na porządku dziennym i tak naprawdę to musieliby skasować całą telewizję. To tak samo jakbyśmy nie chcieli słuchać o Smoleńsku to skasować cały parlament RP... imposibru....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2012 o 08:55, Muradin_07 napisał:

Kilka słów usłyszy, ale wydaje mi się że to nie zrobi nic wielkiego. Przecież to jest
na porządku dziennym i tak naprawdę to musieliby skasować całą telewizję. To tak samo
jakbyśmy nie chcieli słuchać o Smoleńsku to skasować cały parlament RP... imposibru....


Nie to nie jest tak samo. Zły przykład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2012 o 08:55, Muradin_07 napisał:

Kilka słów usłyszy, ale wydaje mi się że to nie zrobi nic wielkiego. Przecież to jest
na porządku dziennym i tak naprawdę to musieliby skasować całą telewizję. To tak samo
jakbyśmy nie chcieli słuchać o Smoleńsku to skasować cały parlament RP... imposibru....


Przeczytałeś załączone pismo? Wydaje mi się że kompletnie umknął Ci fakt że skarga dotyczyła braku odpowiedniego oznakowania, tzn oznakowania jej jako "bez ograniczeń wiekowych", co stało w jawnej sprzeczności treścią programu, a w szczególności z transmitowanymi brutalnymi fragmentami z gier przeznaczonych dla osób dorosłych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet jakby: to i tak KRRiT dostaje takich pism na pęczki. To może inny przykład (bo ten z sejmem to może nie do końca trafiony był- @Vojtas): po tym jak na meczu Polska-Estonia nie był puszczony nasz hymn w imię reklam wielu było oburzonych, może ktoś tam coś wysłał. Wynik? Nikt za nic nie przeprosił, a nawet podczas transmisji z "basenu" pan Szaranowicz zwracał szczególną uwagę na to, że po 20-tej jest inny blok reklamowy (droższy, tak? nie znam się na tym), a ok. 17-tej ten tańszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować