Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Assassin`s Creed III: Jerzy Waszyngton królem Ameryki?!

34 postów w tym temacie

Małgorzata Trzyna

Ubisoft ogłosił, czego możemy spodziewać się w DLC do Assassin’s Creed III. Tyrania Króla Waszyngtona jest kampanią przeznaczoną dla pojedynczego gracza, a jej fabuła zostanie przedstawiona w trzech dodatkach.

Przeczytaj cały tekst "Assassin's Creed III: Jerzy Waszyngton królem Ameryki?!" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta... Chwalcie, że to nie wycięty fragment fabuły, ale czy nie przyzwoicie ze strony Ubisoftu byłoby dodać te parę godzin do podstawowej wersji? Kasa, kasa, kasa. Ja oszczędzę jak zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2012 o 20:55, Radekl2 napisał:

Ta... Chwalcie, że to nie wycięty fragment fabuły, ale czy nie przyzwoicie ze strony
Ubisoftu byłoby dodać te parę godzin do podstawowej wersji? Kasa, kasa, kasa. Ja oszczędzę
jak zawsze.

Może i przyzwoicie, ale chciałbyś czekać kilka miesięcy dłużej na grę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ramach poszerzania horyzontów - w Konstytucji Stanów Zjednoczonych nie było początkowo zapisu związanego z ilością kadencji prezydenta. Ograniczenie było związane czysto z tradycją wywodzącą się właśnie od Jerzego Waszyngtona. Odmówił on przejęcia stanowiska prezydenta po raz trzeci, ponieważ według niego kłóciło się to z demokratyczną formą państwa. Regułę naruszył Franklin Delano Roosevelt, który stołek prezydencki obejmował trzykrotnie. Doprowadziło to do wprowadzenia w 1951r. XXII Poprawki do Konstytucji, która już konstytucyjnie ograniczyła liczbę kadencji do dwóch.

Z góry mówię, że nie mam nic do historii alternatywnej, chciałem jedynie przybliżyć historyczną ciekawostkę związaną z newsem. Wiem też, że nie jest to żadna wiedza tajemna, ale też nie wszyscy interesują się historią, a imo warto poznawać takie fakty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2012 o 21:09, LESZ3u napisał:

Regułę naruszył Franklin Delano Roosevelt, który stołek prezydencki

>obejmował trzykrotnie. Doprowadziło to do wprowadzenia w 1951r. XXII Poprawki do
>Konstytucji, która już konstytucyjnie ograniczyła liczbę kadencji do dwóch.
Błąd Watsonie, FDR był prezydentem przez trzy kadencję i kilka miesięcy czwartej. Zmarł w jej trakcie, w kwietniu 1945 r. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie fajny pomysł, na dodatki jak najbardziej nawet - w końcu niby nie można im zarzucić, że nie wycięli tego z głównej kampanii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2012 o 21:09, LESZ3u napisał:

W ramach poszerzania horyzontów - w Konstytucji Stanów Zjednoczonych nie było początkowo
zapisu związanego z ilością kadencji prezydenta. Ograniczenie było związane czysto z
tradycją wywodzącą się właśnie od Jerzego Waszyngtona. Odmówił on przejęcia stanowiska
prezydenta po raz trzeci, ponieważ według niego kłóciło się to z demokratyczną formą
państwa. Regułę naruszył Franklin Delano Roosevelt, który stołek prezydencki obejmował
trzykrotnie. Doprowadziło to do wprowadzenia w 1951r. XXII Poprawki do Konstytucji, która
już konstytucyjnie ograniczyła liczbę kadencji do dwóch.

Zawsze się zastanawiałem, czy ograniczenie do dwóch kadencji nie jest właśnie zaprzeczeniem demokracji, bo jeżeli społeczeństwo chce aby dana osoba dalej sprawowała urząd prezydenta, to chyba jest jego / społeczeństwa / świadomy wybór? - oczywiście, pomijając dyktatury, fałszerstwa wyborcze, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo ciekawy jak wytłumaczą to fabularnie. Na pewno nie standardową sesją w Animusie, bo ta na to nie pozwala. Zostają symulacje Abstergo, które to obecnie są bardzo proste i szczerze wątpię, że nagle mogłyby tak przyśpieszyć.

Tym bardziej boli niedorzeczność fabularna tego dodatku, że kiedyś tłumaczyli, że coopa nie będzie, bo lore by na to nie pozwalało. Smutne, że jak wyczuli coś, co Amerykanie od razu kupią to mają gdzieś lore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2012 o 21:19, Kreek napisał:

W sumie fajny pomysł, na dodatki jak najbardziej nawet - w końcu niby nie można im zarzucić,
że nie wycięli tego z głównej kampanii.

Bankowo nie wycięli, bo akcja toczy się ppo zakończeniu głównej fabuły. Ale i tak na PC mogliby dać za free za to czekanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wymyślono dotąd systemu idealnego, dlatego na świecie istnieje mnogość rozwiązań. Nie ma w tym żadnej metody - prężnie rozwijają się zarówno państwa liberalne, jak i dobrze prowadzone dyktatury. Podobnie sprawa ma się również z ograniczeniem kadencji. Jak widzisz na obrazku dołączonym do posta, państwa z limitami są w mniejszości. Oba systemy mają oczywiście swoje wady i zalety. Czy ograniczenia nie uderzają w demokrację? Jeśli pominąć rzeczy, o których wspomniałeś, pewnie by tak było. Jednak nie oszukujmy się - tam, gdzie w grę wchodzi władza, tam też często dochodzi do różnych wynaturzeń. Z jednej strony limity ograniczają więc wolę ludu i możliwość utrzymania pewnej ciągłości, z drugiej strony chronią przed nadużyciami ze strony jednostki. Widać to choćby na przykładzie Demokratycznej Republiki Kongo, która paradoksalnie z demokracją ma niewiele wspólnego, lub dużo bliższym nam przykładzie - Białorusi.

W każdym razie - są tu ludzie ze znacznie większą wiedzą ode mnie, Walgierz, czy Olamagato pewnie mieliby znacznie więcej do powiedzenia. Zajrzyj do Historia magistra vitae, pewnie poratują, a sam bym z chęcią poczytał, co inni mają do powiedzenia na ten temat :)

@Janek_Izdebski
Dzięki za poprawkę :)

20121003223354

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Zajrzyj do Historia magistra vitae, pewnie poratują, a sam bym z chęcią poczytał,

Dnia 03.10.2012 o 22:51, LESZ3u napisał:

co inni mają do powiedzenia na ten temat :)

A co to takiego? Niestety nie miałem styczności. Dzięki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To znaczy- pomysł fajny, dobrze że nie jest jakoś związany z główną grą, a jest to zabawa w gdybanie. Bo jeżeli jest to tylko i wyłącznie niezobowiązujący dodatek to jestem na tak i mogą takie robić. Gorzej jeżeli będą powiązane z grą fabularnie i przy kolejnej, głównej części będzie wielkie "wtf?" dlaczego to jest tak, a nie tak jak się skończyła wcześniejsza część.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2012 o 20:53, Kopiec napisał:

Jak dla mnie świetny pomysł na dlc, alternatywna wersja fabuły, a nie wycięty kawałek
z gry.

Mnie też to się podoba, ale liczyłem na rosyjskiego asasyna z przełomu XIX/XX wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2012 o 22:51, LESZ3u napisał:

Nie wymyślono dotąd systemu idealnego, dlatego na świecie istnieje mnogość rozwiązań.
Nie ma w tym żadnej metody - prężnie rozwijają się zarówno państwa liberalne, jak i dobrze
prowadzone dyktatury. Podobnie sprawa ma się również z ograniczeniem kadencji. Jak widzisz
na obrazku dołączonym do posta, państwa z limitami są w mniejszości. Oba systemy mają
oczywiście swoje wady i zalety. Czy ograniczenia nie uderzają w demokrację? Jeśli pominąć
rzeczy, o których wspomniałeś, pewnie by tak było. Jednak nie oszukujmy się - tam, gdzie
w grę wchodzi władza, tam też często dochodzi do różnych wynaturzeń. Z jednej strony
limity ograniczają więc wolę ludu i możliwość utrzymania pewnej ciągłości, z drugiej
strony chronią przed nadużyciami ze strony jednostki. Widać to choćby na przykładzie
Demokratycznej Republiki Kongo, która paradoksalnie z demokracją ma niewiele wspólnego,
lub dużo bliższym nam przykładzie - Białorusi.

W każdym razie - są tu ludzie ze znacznie większą wiedzą ode mnie, Walgierz, czy Olamagato
pewnie mieliby znacznie więcej do powiedzenia. Zajrzyj do Historia magistra vitae, pewnie
poratują, a sam bym z chęcią poczytał, co inni mają do powiedzenia na ten temat :)

@Janek_Izdebski
Dzięki za poprawkę :)

Z tej mapki nie wynika za bardzo, że dyktatury się prężnie rozwijają. Najwięcej ich jest na kontynencie, który żyje z pomocy pozostałych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować