Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: FIFA 13 - recenzja

25 postów w tym temacie

Co i tak nie zmienia pytania: po co? Jakby to jeszcze była gra z jakimiś wielkimi fajerwerkami, a tu tylko 22 kolesi lata za piłką po zielonej trawie.

Ale co do oceny to poczekam aż sam zagram. Twarze piłkarzy zawsze były jakoś niedorobione w Fifie, ale jakoś to nie bolało strasznie. Co do polskich stadionów fakt- jak w Euro się pojawiły to dlaczego nie mogą się pojawić w polskiej wersji gry tak jak Błaszczykowski na okładce? Nic trudnego przerzucić je z dodatku do nowej wersji gry. Co do Ekstraklasy- sami sobie kopią dołek ludze z T-ME. Tak naprawdę to ich powinno najbardziej obchodzić promowanie polskiej piłki, jaka jest taka jest, ale jak już jest to promujmy żeby nie było tak, że stadion super ekstra, a raptownie 50% miejsc zapełnionych :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2012 o 12:06, Ciekawski94 napisał:

Choćby dla dużo lepszego oświetlenia i innych pomniejszych dodatków.

Oświetlenie w FiFie? oO Paru dodatków? Może teselacji ? :P

Czekam na zapytanie o tetrisa z DX11 i teksturami 16k x 16k ;d;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swoje trzy grosze:
- w obecnej odsłonie brak zbliżeń zawodnika podczas wykonywania cieszynek, wszystko odbywa się z poziomu głównej kamery meczowej. Nie wiem, czy taki był zamysł autorów czy to bug - w FIFA 12 cieszynki obejmowały zbliżenia kamery;
- w polskiej wersji Szpakowski bardzo rzadko wymienia zawodników po nazwisku, przynajmniej w Polskiej Lidze. W FIFA 12 w przypadku Śląska Wrocław nazwiska piłkarzy pojawiały się prawie w każdym przypadku, kiedy znajdowali się oni przy piłce. Obecnie, gdy chodzi o Wrocław, Szpakowski wymienia jedynie Sebastiana Milę. Zdarza się ponadto czasami, że tylko sam Szpakowski raczy nas komentarzem, a Szaranowicz milczy przez cały mecz.
Efekt jest taki, że po kilku dniach spędzonych z polskim komentarzem nie zdzierżyłem (choć w FIFA 12 mnie nie odstraszał) i włączyłem angielskich (a jest ich w sumie czterech, czyli 2x2 do wyboru) komentatorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2012 o 13:59, Adriano567 napisał:

szkoda tylko, że wiele osób ma liczne problemy z graniem przez sieć. Ja na przykład skończyłem
granie w sezonach po 2 dniach bo teraz przy każdym wejściu wywala do windowsa


Ten problem jeszcze bardziej doskwiera w FUT, gdzie zżera z kontraktu po meczu każdemu zawodnikowi i utratę łączności traktuje jak poddanie meczu, a to z kolei rzutuje na liczbę monet otrzymywanych za rozegrane spotkanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2012 o 16:16, diabolo20 napisał:

chodziarz mogli dać na pc nową publiczność murawę czy oświetlenie a nie konsolowe cuda.

Pomyślec, ze jeszcze w edycjach 08, 09. Pctowcy narzekali, że mieli edycje bliżej tej z PS2. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2012 o 13:07, Muradin_07 napisał:

Co do polskich stadionów fakt- jak w Euro się pojawiły to dlaczego nie mogą się pojawić w polskiej wersji gry tak jak Błaszczykowski na okładce?

EA z pewnością nie posiada licenji na polskie stadiony, ot dlaczego nie ma naszych obiektów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2012 o 16:16, diabolo20 napisał:

chodziarz mogli dać na pc nową publiczność murawę czy oświetlenie a nie konsolowe cuda.

Tak, bo w FIFE gra się dla murawy i publiczności...

"CHODZIARZ"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale były w dodatku Euro 2012, więc wtedy licencja była. To nie jest żaden problem trochę pobić się o licencję dla naszych stadionów. O ile z Ekstraklasą to ewidentnie cała dała T-ME to o głupie stadiony to raczej problemu być nie powinno- jeżeli koreański jest jeden (a wygląda na ten, na którym były rozgrywane MŚLA) to z polskimi w polskiej wersji problemu być nie powinno. A no i jeszcze- jak jest liga Arabii Saudyjskiej to na 100% nie powinno być XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2012 o 18:18, Henrar napisał:

> chodziarz mogli dać na pc nową publiczność murawę czy oświetlenie a nie konsolowe
cuda.
Tak, bo w FIFE gra się dla murawy i publiczności...

"CHODZIARZ"

Jednak wole widzieć coś co jest zbliżone wirtualnie do kibica niż papke pikseli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie gry. Fifa 13 wyłącza się za każdym razem, kiedy próbuję wczytać utworzone konto (przez co muszę cały czas tworzyć nowego użytkownika), nie mogę także zmienić rozdzielczości i grafiki (oczywiście wchodziłem w fifasetup, ale i to nie pomaga). Będe wdzięczny za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować