Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Jest pierwsza ocena XCOM: Enemy Unknown. Szykuje się hit!

74 postów w tym temacie

Ciekawe jak będą generowane misje? W pierwszym UFO mogliśmy w zasadzie bez końca grać i grać dopóki nie polecieliśmy na Marsa.
No i zastanawia mnie jak z broniami itp. produkujemy czy farmujemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądając wywiad na Game Informer można usłyszeć, że każda mapka pojawia się po 3-4 podczas całej rozgrywki, ale wrogowie są inaczej rostawieni i inaczej się zachowują. (Nie ma generowanych map). Co do grania bez końca to raczej jak nie powstymasz ich w miarę szybko to ci podbiją całą planetę _^_. Co do broni to nie można używać broni obcych (przypisana do DNA czy coś) trzeba wymyślić nowe prototypy, a potem je jeszcze je wyprodukować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli oczywiście przeżyjecie te 20godzin bo gra ma GAME OVER :) zauważcie tylko to, a do tego replayability jest spore w tej grze, więc nie widzę z tym problemu i grania 80h.... -___- robaczki.

P.S. i wątpie czy na hardzie i iron manie, ktoś skończy tą grę szybciej niż call of duty xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2012 o 16:50, Henrar napisał:

20 godzin to mało? Ludzie, czy Wy nie macie studiów/pracy/szkoły? 20 godzin to dużo,
bardzo dużo.


20 godzin to jest mało zwłaszcza gdy patrzymy na pierwowzór, gdzie rozgrywka trwała dłużej :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2012 o 14:33, maggit napisał:

Komu dodają, temu dodają. Zdaje się, że zamawiając w gram.pl chyba ta promocja nie obowiązuje.
Już żałuję zapłacenia za pre-order.

cenega daje i ta sama cena co na gram i można zamówić online kod steam na email ci wyślą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do placzkow ktorzy placza o 20 h:
Jestescie ignorantami.. Czemu? Poniewaz wystarczy obejrzec filmik z wypowiedzia tworcow i posluchac iz za jednym przejsciem wszystkiego sie nie zrobi.. No ale po co sie zainteresowac , znacznie lepiej trolowac ze gra ma tylko 20 h..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O tak po samym tytule newsa wiedziałem,. że to twór Pepsiego...
Tytuł rodem z Onetu "Jest jedna jedyna ocena, wiadomo - HIT!"...
Abstrahując od tego, że gra świetnie rokowała, to rokowanie, że coś będzie hitem bo gdzieś tam doklepali pierwszą [w 99% przypadków sponsorowaną] recke jest imho mocno - głupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2012 o 17:29, Phoenixpl napisał:

do placzkow ktorzy placza o 20 h:
Jestescie ignorantami.. Czemu? Poniewaz wystarczy obejrzec filmik z wypowiedzia tworcow
i posluchac iz za jednym przejsciem wszystkiego sie nie zrobi.. No ale po co sie zainteresowac
, znacznie lepiej trolowac ze gra ma tylko 20 h..


Zgoda za pierwszym podejściem nie da się odkryć wszystkiego, ale zauważ że jeśli pierwsze podejście i ukończenie gry nie zachęci mnie do tego stopnia by podejść drugi raz do gry to te 20 godzin robi się mało.
Ale mam nadzieję, że jednak rozgrywka się wydłuży :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2012 o 18:37, Kafar napisał:

a to to nie ma tak że możemy kampanie zastopować i sobie misje robić ?:(((

Jak kosmici atakują w takich zwykłych misjach (przynajmniej w jednym z ich typów) to masz 3 misje do wyboru naraz ... pomagając w jednym miejscu sytuacja pogarsza się w dwóch pozostałych ... w nieskończoność tak nie pociągniesz ... w końcu kraje wycofają dotacje, będziesz ciułał na jakiś resztkach kasy, potem kraje zostaną doszczętnie zniszczone i zobaczysz GAME OVER ... można grać dłużej i odkładać na trochę misje główne, ale nie wiecznie ... to ma być dramatyczna obrona ziemi przed najazdem obcych, a nie polowanie na ufoki przy herbatce ~.~

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2012 o 17:08, Carter napisał:

> Komu dodają, temu dodają. Zdaje się, że zamawiając w gram.pl chyba ta promocja nie
obowiązuje.
> Już żałuję zapłacenia za pre-order.
cenega daje i ta sama cena co na gram i można zamówić online kod steam na email ci wyślą

No spoko, tylko znaim się o tym dowiedziałem już zapłaciłem gramowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to pracować tylko dla jednego państwa.. a ktoś zrobi mod że można atakować inne państwa nie tylko ufoki ;D i gra nabierze innego znaczenia ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2012 o 19:30, Kafar napisał:

No to pracować tylko dla jednego państwa..


Problemik tylko taki, że pracując dla jednego państwa daleko nie pociągniesz. Organizację XCOM sponsoruje Rada składająca się z 16 państw - jeśli ignorujemy misje od jakiegoś państwa wzrasta poziom paniki w tymże. Zbyt wysoki poziom owej i papa, opuszczają Radę. A kiedy swoje poparcie wycofa 8 państw - GAME OVER.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2012 o 19:08, maggit napisał:

> > Komu dodają, temu dodają. Zdaje się, że zamawiając w gram.pl chyba ta promocja
nie
> obowiązuje.
> > Już żałuję zapłacenia za pre-order.
> cenega daje i ta sama cena co na gram i można zamówić online kod steam na email
ci wyślą
No spoko, tylko znaim się o tym dowiedziałem już zapłaciłem gramowi.


promocja obowiązuje na steam. Z gram się za pewne dodaje grę do steama tak czy siak więc powinna promocja obowiązywać. Ja zamówiłem grę z muve.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BRAK LOSOWO GENEROWANYCH POZIOMOW - mamy 80 ustawionych map ale z roznymi opcjami taktycznymi, BRAK NISZCZENIA SCIAN - jedynie to co stoi na drodze my a Ufoki JEST NISZCZONE + limit do max. 6ciu jednostek. Optymalizacja super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> 20 godzin to mało? Ludzie, czy Wy nie macie studiów/pracy/szkoły? 20 godzin to dużo,
>> bardzo dużo.

Dnia 06.10.2012 o 17:05, Isildur napisał:

20 godzin to jest mało zwłaszcza gdy patrzymy na pierwowzór, gdzie rozgrywka trwała
dłużej :>


Ano właśnie. Jedna misja w oryginale mogła trwać od 40 do 60 minut - zwłaszcza gdy przyleciał pancernik. A misji w jednej kampanii bywało 80+ (to tylko wtedy, gdy grało ponownie). 120+ jeśli grało się pierwszy raz.

20 h to jest MAŁO!


Jedyna nadzieja w modach, które całkowicie zmienią obraz tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować