Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

gramTV - zagrajmy w Dota 2

17 postów w tym temacie

Materiał bardzo fajny. Chociaż od MOBA odbiłem się dość szybko. Próbowałem się przekonać do wszystkich większych przedstawicieli gatunku, ale nic z tego nie wyszło. Każdy ma gatunek gier którego po prostu nie trawi. Mój pojawił się niedawno :)

Super, że uaktywniliście się na youtube. Świetne uzupełnienie do tekstów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie Dota, LoL czy HoN to nie powimmu być grami typu MOBA tylko Snowball. Pierwsze 10-15 minut decyduje w 80% o wszystkim.

@Co do filmiku. Kolega powiedział na początku "osiołek jest bardzo ważną instytucją w Lieagues of Legendas"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś to gra mógłby mi powiedzieć czy prawdą jest że DOTA2 jest mniej skoncentrowana na współpracy a bardziej na pojedyńczych bohaterach i tak jak afk jednego członka drużyny w Lolu zwykle oznacza przegraną, tak podobno, w Dota2 nie jest to aż tak duży problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2012 o 22:27, SiDi napisał:

Ogólnie Dota, LoL czy HoN to nie powimmu być grami typu MOBA tylko Snowball. Pierwsze
10-15 minut decyduje w 80% o wszystkim.

Czy ja wiem, tak naprawdę to jeszcze przed rozpoczęciem gry wynik jest przesądzony - najpierw na etapie wyboru samych graczy, a potem na etapie wyboru bohaterów. Potem po prostu do głosu dochodzi obecność (lub brak) współpracy między graczami, efektywność ich gry i możliwość skontrowania umiejętności przeciwnika.

@HerrKmicic - cóż, jeśli nie grasz z wyjątkowo dobra drużyną to ma się spore szanse wygrać 4v5, ale mimo wszystko jest ciężej. To jednak gra drużynowa i brak współpracy z reguły oznacza przegraną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio coraz bardziej irytuje mnie LoL i jego słynna społeczność, więc przetestuje sobie dzieło Valve. Może liczba afkerów i trolli nie jest tam tak duża:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2012 o 08:56, Matinex napisał:

Ostatnio coraz bardziej irytuje mnie LoL i jego słynna społeczność, więc przetestuje
sobie dzieło Valve. Może liczba afkerów i trolli nie jest tam tak duża:).


Społeczność w Dota2 niewiele różni się od tej z LoLa... Ogólnie to D2 jestem zachwycony, głównie ze względu na to, że mechanika została przeniesiona z podstawki niemal idealnie i gameplayowo nie rózni się w żaden sposób. Po 4 latach gry w jedynkę, miło jest zobaczyć taką odświeżoną wersję ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2012 o 09:15, leszeq napisał:


Społeczność w Dota2 niewiele różni się od tej z LoLa...


Ale się różni. W LoLu przy Champion Selection już masz ogromny flame i rage, bo taki a taki bohater z dupy i masz "z góry" ustalony podział: Solo top, ap mid, carry + support bot, jungler. Spróbujesz pomyśleć o innym to zacznie się wyzywanie od najgorszych. W docie tego nie masz. Ba, tutaj nawet mało osób używa chatu, więc pomimo że fedujących graczy jest łatwto o spotkać to już ragujących/flejmujących rzadziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I napisał mu kolega z drużyny ''fucking ks'' na 12.8 filmu (ks=killsteal), ciekawe czemu autor materiału TEGO nie skomentował. W dyskusji mówimy o chamstwie i flejmach, a jednocześnie robiący materiał pokazuje swoim zachowaniem skąd takie flejmy się biorą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>ciach
Ano właśnie. W LoLu na każdym kroku jesteś narażony na chamstwo i flame, nawet gdy nie jesteś w grze. Zresztą przetestuje, będę oceniał czy dla mnie community się różni czy nie;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2012 o 09:52, naczelnyk napisał:

I napisał mu kolega z drużyny ''fucking ks'' na 12.8 filmu (ks=killsteal), ciekawe czemu
autor materiału TEGO nie skomentował. W dyskusji mówimy o chamstwie i flejmach, a jednocześnie
robiący materiał pokazuje swoim zachowaniem skąd takie flejmy się biorą.

Jeśli opierdzielasz ludzi z drużyny za to, że w ferworze walki zabrali ci TWOJEGO killa to masz poważny problem ze sobą i to ty jesteś złym graczem, a nie ten "f**king killstealer".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2012 o 22:27, SiDi napisał:

Ogólnie Dota, LoL czy HoN to nie powimmu być grami typu MOBA tylko Snowball. Pierwsze
10-15 minut decyduje w 80% o wszystkim.

Nie decyduje, po prostu zazwyczaj w tych 15 minutach się zdążysz zorientować, czy przeciwnik jest lepszy, czy nie. Jeśli w ciągu 15 minut dasz 10 łatwych fragów wrogiemu carry, to fakt, już masz raczej po grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować