Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Co z kontynuacją Dishonored? Harvey Smith rozdarty

40 postów w tym temacie

Dnia 15.10.2012 o 16:45, Riddl3r napisał:

(ciach)
Lepsze 7 lat pracy nad genialną częścią, niż wydawanie papki co rok.


Dla mnie AC to na pewno nie jest papka, ale masz prawo do własnego zdania :) nie podoba mi się tylko, że niektórzy uważają się za lepszych i bardziej inteligentnych, bo nie zachwycają się np. Assassin''s Creedem :D Przykładem Siriondel, który myśli, że jest takim inteligentnym graczem, bo...no właśnie nie wiem...chyba lubi serię AC, ale nie będzie chwalił, bo jeszcze ktoś pomyśli, że nie jest tak inteligentny, jak on sam uważa, że jest :D

To, że mi się podoba seria AC nie jest skutkiem zabiegów marketingowych, tylko tego, że się dobrze przy wszystkich grach z serii bawiłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2012 o 17:08, pawbuk napisał:

inteligentnym graczem, bo...no właśnie nie wiem...chyba lubi serię AC, ale
nie będzie chwalił, bo jeszcze ktoś pomyśli, że nie jest tak inteligentny, jak on sam
uważa, że jest :D

Inteligentny gracz potrafi dostrzec braki i błędy w swoich ulubionych grach, a nie chwalić je tam, gdzie nie powinien. A to że niektórych nie bawi granie po raz 5 w to samo, wcale mnie nie dziwi. Sam nie przepadam za tym hypem i innymi słabymi rzeczami związanymi z AC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2012 o 17:08, pawbuk napisał:

> (ciach)
> Lepsze 7 lat pracy nad genialną częścią, niż wydawanie papki co rok.

Dla mnie AC to na pewno nie jest papka, ale masz prawo do własnego zdania :) nie podoba
mi się tylko, że niektórzy uważają się za lepszych i bardziej inteligentnych, bo nie
zachwycają się np. Assassin''s Creedem :D Przykładem Siriondel, który myśli, że
jest takim inteligentnym graczem, bo...no właśnie nie wiem...chyba lubi serię AC, ale
nie będzie chwalił, bo jeszcze ktoś pomyśli, że nie jest tak inteligentny, jak on sam
uważa, że jest :D

Dla mnie to też nie jest wielka papka, ba, nawet lubię lub uwielbiam tą serię ale coś musi się kiedyś skończyć :].
Niech Ubi spróbuje z nową marką. IMO.

Dnia 15.10.2012 o 17:08, pawbuk napisał:

To, że mi się podoba seria AC nie jest skutkiem zabiegów marketingowych, tylko tego,
że się dobrze przy wszystkich grach z serii bawiłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem żadna z części serii AC nie jest taka sama - z jednego prostego powodu: każda ma inną fabułę. Jeśli jest ona ciekawa, a akcja odpowiednio poprowadzona, to mechanika oraz silnik graficzny mogą pozostać takie same :) Inteligentny gracz chyba powinien to rozumieć ;)
Swoją drogą - dlaczego nikt nie krytykuje Football Managera, że co roku wygląda praktycznie tak samo? Bo przecież zmiany w nim robione idą w dobrym kierunku, ale zazwyczaj są one kosmetyczne :) Tak samo AC - w każdej kolejnej odsłonie pojawia się coś nowego - akurat mi te zmiany się podobają. Do gustu mi nie przypadła obrona kryjówki z Revelations, ale przez całą grę musiałem się bronić jedynie 2 razy. Za to hak uatrakcyjnił i przyspieszył rozgrywkę :) Zarządzanie bractwem w Brotherhoodzie też było ciekawym pomysłem. Grając w kolejne części AC nie mam w ogóle wrażenia, że są one robione na tzw. "odwal się".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Ubi, jak pewnie i inni wydawcy, czekają na wyniki Dishonored :D Jeśli okaże się ono sukcesem może zastanowią się nad całkiem nowymi markami - choć jeśli chodzi o Ubi, to zapowiedziało przecież Watch Dogs. Wiele osób czeka też na drugą część Beyond Good & Evil, która praktycznie bedzie jak nowa marka :) Ja bym też chętnie zobaczył nowego Księcia...

Wracając do tematu - druga częśc Dishonored mogłaby być pozbawione błędów części pierwszej oraz dawać nam jeszcze większy wachlarz możliwości :) Możnaby zrobić prequel albo sequel (raczej to drugie) nawiązujący w jakiś sposób do historii Corvo - nie wiem jak inni, ale ja bardzo lubię takie nawiązania w grach do poprzednich części :) Bardzo miło by było, gdyby świat był bardziej otwarty - pewnie sprawdziłby się pomysł z Thiefa - półotwarte, mroczne miasto i przejścia z niego do konkretnych lokacji z misjami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2012 o 17:48, pawbuk napisał:

Moim skromnym zdaniem żadna z części serii AC nie jest taka sama - z jednego prostego
powodu: każda ma inną fabułę. Jeśli jest ona ciekawa, a akcja odpowiednio poprowadzona,
to mechanika oraz silnik graficzny mogą pozostać takie same :) Inteligentny gracz chyba
powinien to rozumieć ;)

To chyba graliśmy w 2 różne gry. Dla mnie już dwójka fabularnie nie domagała, dalej było już coraz gorzej. W CoDzie fabuła w każdej części jest inna, a niektórych też irytuje ten sam schemat. A w AC oprócz fabuły co dostajemy nowego? Miasto i jakieś duperele (no i taki se multiplayer). Zresztą ile można ciągnąć to samo? 4 części to już dużo, a wątpię, żeby 5 część zakończyła serię.

Dnia 15.10.2012 o 17:48, pawbuk napisał:

Swoją drogą - dlaczego nikt nie krytykuje Football Managera, że co roku wygląda praktycznie
tak samo?

Bo dużo mniej osób w to gra i są to koneserzy tego typu rozgrywki( tak mi się wydaje:P). Zresztą jeżeli chcesz menadżera piłkarskiego to raczej niewiele możesz zmienić, żeby nadal zaliczał się do tego gatunku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.10.2012 o 18:47, Matinex napisał:

To chyba graliśmy w 2 różne gry. Dla mnie już dwójka fabularnie nie domagała, dalej było
już coraz gorzej. W CoDzie fabuła w każdej części jest inna, a niektórych też irytuje
ten sam schemat. A w AC oprócz fabuły co dostajemy nowego? Miasto i jakieś duperele (no
i taki se multiplayer). Zresztą ile można ciągnąć to samo? 4 części to już dużo, a wątpię,
żeby 5 część zakończyła serię.


Kurczę, następny gracz który nie rozumie, że NIE BYŁO czterech części AC, tylko dwie i dwa dodatki ...

dla mnie AC to ewolucja a nie rewolucja i to udana ewolucja bo każda gra wnosi coś nowego do mechaniki i game playa, mogliby tylko postarać się o całkiem nowy silnik i myślę, ze jeżeli powstanie kolejna odsłona serii to powinna już ona być na zupełnie nowym silniku / nowe konsole /.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2012 o 18:47, Matinex napisał:

To chyba graliśmy w 2 różne gry. Dla mnie już dwójka fabularnie nie domagała, dalej było
już coraz gorzej. W CoDzie fabuła w każdej części jest inna, a niektórych też irytuje
ten sam schemat. A w AC oprócz fabuły co dostajemy nowego? Miasto i jakieś duperele (no
i taki se multiplayer). Zresztą ile można ciągnąć to samo? 4 części to już dużo, a wątpię,
żeby 5 część zakończyła serię.


Ale co Ty byś dodał nowego? :D zmienił całkiem styl rozgrywki? Akurat w tym względzie Ubi jest konsekwentne i nie zmienia stylu rozgrywki, tylko go udoskonala :) rzeczywiście, walki nie są tak dobrze zrealizowane jak w Batmanie, ale też nie są aż tak statyczne jak w pierwszej części :) Zmiany są ciągle wprowadzane i są to zmiany na lepsze :) Żeby inne firmy tak potrafiły - w przypadku EA jakość kolejnej odsłony NFS-a czy FIFY to bardziej loteria :D Fabuła w AC jednym przypadnie do gustu, innym nie, ale nie można stwierdzić, że jej nie ma albo że jest zrobiona tylko po to, żeby była.
I na koniec powtórzę moje słowa - jeśli gry będą dobre pod względem jakości, to kolejne odsłony AC mogą wychodzić co pół roku :) I nie przeszkadza to w tworzeniu nowej marki, bo Ubi to gigant i jest w stanie w tym samym momencie robić kilka gier :) Zresztą, z tego co wiem w tym samym czasie są tworzone ACIII oraz Watch Dogs, a nie wiemy czy jeszcze czegoś nie mają w zanadrzu czym się nie podzielili jeszcze ze światem :) To nie kolejne odsłony znanych serii są winne brakowi nowych marek, ale strach wydawców przed wprowadzeniem czegoś nowego, nieznanego na rynek. Zresztą, gracze są tak samo współwinni, bo często boją się kupować nowości - wolą to, co już dobrze znają i wiedzą czego się spodziewać :)
Mam nadzieję, że Dishonored dobrze się sprzeda i wytyczy szlaki dla kolejnych nowych marek na rynku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2012 o 18:57, lis_23 napisał:

Kurczę, następny gracz który nie rozumie, że NIE BYŁO czterech części AC, tylko dwie
i dwa dodatki ...

Kolejne wytłumaczenie dla fanbojów serii. Zbytnio nikt się tym nie afiszował przy promocji gry, no bo przecież dodatek tak dumnie nie brzmi jak "kolejna część przygód przeepickiej historii". Dla mnie AC to przehypowany tytuł i jakoś nie ujął mnie pod względem rozgrywki. Ot, gra akcji nastawiona efektowne momenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co z nimi kłócić, oni to robią specjalnie. Ot, takie internetowe złośliwości, coby powkurzać rozmówcę. Za dużo w ich postach niekonsekwencji i powtarzających się haseł, żeby mogli naprawdę tak uważać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a 100zł dalej wisisz

swoją drogą co to za merytoryczna dyskusja, gdy jedna ze stron wycofuje się, mamląc że ci drudzy to trolle bo mają inne zdanie

ac jest ofiarą straszliwej grypy kotickowej i nie zmienią tego żadne peany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zauważyłeś, ale twórcy i wydawcy gier komputerowych działają na wolnym rynku - tak, tak, rynek gier opiera się na podobnych prawach jak inne rynki :D To nie są organizacje charytatywne, nie działają żeby komuś było miło albo żeby dobrze się ludzie bawili - można powiedzieć, że to są jedynie cele poboczne - głównym celem jest osiągnięcie zysku i zapewnienie kontynuacji działania firmie :) Więc twórcy i wydawcy patrzą na swoje księgi rachunkowe i widzą, że wydawanie gry co roku zwiększa dwukrotnie zyski w porównaniu do sytuacji, kiedy grę wydaje się co dwa lata. Jeśli firma ma odpowiednią ilość osób, żeby robić dwie gry jednocześnie (bo nie oszukujmy się, większość gier robi się dłużej niż rok - 2, 3, 4 lata, więc w przypadku niektórych serii trzy części mogą być robione jednocześnie), to dlaczego ma ich nie robić? Wydawanie kolejnych części serii co rok wcale nie oznacza, że czas na ich zrobienie kurczy się właśnie do jednego roku. Może rzeczywiście skraca się cykl produkcyjny, ale wcale gra nie musi stracić na jakości.
Jeśli nie chcesz, żeby gry wychodziły tak często, to przekonaj graczy, żeby ich nie kupowali. Bo moim zdaniem nie ma nic niewłaściwego w tym, że wydawca (np. Acti) wydaje kolejne częsci serii co rok - ma prawo je wydawać nawet co miesiąc, bo mamy wolny rynek. Inną sprawą jest popyt na takie gry :) Akurat moim skromnym zdaniem seria AC nie traci na jakości (choć dla mnie ACII pozostaje najlepszą częścią serii), więc nie mam żadnych problemów z tym, że kolejne odsłony wychodzą co rok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie AC to przehypowany tytuł i jakoś nie ujął mnie pod względem rozgrywki.

Dnia 15.10.2012 o 19:07, Matinex napisał:

Ot, gra akcji nastawiona efektowne momenty.


Rozwiązanie jest proste, nie graj w AC i tyle ale nie podkreślaj na każdym kroku, że Ty nie grasz, powiedz raz, że gra Ci się nie podoba i dlaczego i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2012 o 20:15, lis_23 napisał:

Dla mnie AC to przehypowany tytuł i jakoś nie ujął mnie pod względem rozgrywki.
> Ot, gra akcji nastawiona efektowne momenty.
>

Rozwiązanie jest proste, nie graj w AC i tyle ale nie podkreślaj na każdym kroku, że
Ty nie grasz, powiedz raz, że gra Ci się nie podoba i dlaczego i tyle.

Tak samo reszta niech nie jara się tym tytułem, gdy tylko padnie hasło "gry akcji". To też wkurza.

Mercuror
Chłopie, ale ty zapatrzony w tą serię, oj. Kilka osób podało Ci kilka sensownych argumentów, a twoją jedyną odpowiedzią, jest to, że ktoś się na biednych asasynów uwziął... Zabawne i to bardzo.Osobiście wyczuwam, że twórcy jeszcze bardziej zmasakrują tą serię, ale lepiej nie zwracać uwagi, bo tylko złośliwości powstają. Kończę ten temat. Dziękuję za uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.10.2012 o 20:32, Matinex napisał:

Tak samo reszta niech nie jara się tym tytułem, gdy tylko padnie hasło "gry akcji". To
też wkurza.

Chciałbym jednak zauważyć, że tutejszy off top o serii AC rozpoczął zapewne jakiś hejter serii, pisząc o corocznej " papce ", a nie fan serii ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat te wszystkie Managery, Fify i reszta sportowych gier nie powinna w ogóle wychodzić co roku jako gra za te 100-200 zł.

Ostatnią taką grę powinni dać ładnych kilka lat temu, by do tej pory cały czas serwować ludziom aktualizacje. Darmowe.

Tak samo uważam z serią AC: AC II, BH i Rev powinny wyjść jako jedna gra.

To nie są organizacje charytatywne, nie działają żeby komuś było miło albo żeby dobrze się ludzie bawili

To niech od tych samych firm potem nie słyszę, że słuchają fanów...

===

Kontynuacja Dishonored?

Kurde, a czy zebra ma paski? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym chciał, żeby po zakupie danego modelu samochodu producent wymieniał mi go na nowszy model, jak ten tylko wejdzie na rynek :D Albo wymieniał w tym starym wszystko tak, aby go upodobnić jak najbardziej do nowego :D Niestety, nie ma tak dobrze ;)
Mam wrażenie, że konsumenci na rynku "growym" to w większości małolaty, które uważają, że wszystko im się należy. Zastanawiałeś się kiedyś, że z tworzenia i wydawania gier ludzie utrzymują siebie i swoje rodziny? Jak by niby mieli zarobić na pensje, gdyby wszystko było za darmo? Jak to sobie w ogóle wyobrażasz? Ty też byś chciał pracować za darmo? Robić coś dodatkowo i nie dostawać za to żadnej kasy? Jeśli Ci się nie podoba, to przecież nie musisz kupować co roku nowej odsłony FIFY - 2 lata spokojnie można poczekać, a zmiany na rynku transferowym samemu wprowadzać do gry :)

Dlaczego cała trylogia ACII nie powinna wyjść jako jedna gra już wcześniej tłumaczyłem :)

Jeśli Arkane Studios zdecyduje się na stworzenie drugiej części Dishonored (na co bardzo liczę), to mam nadzieję, że będzie ona tym dla pierwszej części, czym było Arkham City dla Arkham Asylum - twórczym rozwiniecięm: większy swiat, większe możliwości, jeszcze bardziej dopracowane zdolności. Fajnie by też było, gdyby trochę więcej uwagi poświęcili oprawie graficznej - ok, jest klimatyczna, ale trochę zbyt mało szczególowa - czasami piksele aż walą po oczach. Mogliby też poprawić wygląd postaci - trochę więcej różnorodności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować