Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: Guild Wars 2 - recenzja

57 postów w tym temacie

Łukasz Wiśniewski

Guild Wars 2 to chyba najbardziej oczekiwana gra MMO ostatnich lat. Walczyliśmy od pierwszego dnia, zbadaliśmy endgame, stworzyliśmy szereg postaci, założyliśmy wielką gildię... tak, możemy już spokojnie recenzować grę.

Przeczytaj cały tekst "Artykuł: Guild Wars 2 - recenzja" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2012 o 16:45, ellla34 napisał:

Witam, mam pytanie.

Jak Guild wars 2 będzie działać na Phenomie 965 be + hd 7770 + 4 gb ram. Rozdzielczosc
1366x768?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Sprawdź sobie na CYRI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że legendary różnią się od exo tylko wyglądem. Zdobycie go nic, oprócz większego e-penisa, nie da casualowemu graczowi, który jest targetem tej gry. Bo dmg i tak zwiększy raczej nieznacznie, i nie będziesz dzieki niemu mógł wysolować arah explo.

Grind pojawia się gdy chcesz zdobyć ładniej wyglądający gear. Sam zdobyłem full exo bez najmniejszego cienia farmy czy grindu. Potem jednak zachciało mi się zdobyć skórkę z TA. Wtedy grindowałem. Ale czy nowy gear zwiększył mi staty? Nie. Dał tylko inny wygląd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2012 o 16:44, TobiAlex napisał:



Tylko kto Ci każe robić to skoro i tak jest to dla kosmetycznego poprawienia wyglądu broni ? Nikt nikogo nie zmusza do robienia legendarnych broni - jak ktoś chce to musi się napracować to chyba jest oczywiste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2012 o 16:44, TobiAlex napisał:


Ale to jest grind dla endgame itemków craftowych. A weź to porównaj z innymi MMO, gdzie quest wymaga zdobycia 10 kłów wilka, co wymaga zabicia tak z 30 stworków bo tylko co trzeci okazuje się mieć uzębienie. To jest grind. I tego w GW 2 nie uświadczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


TobiAlex---> legendary to są itemy dla hardcore''ów, farmerów i masochistów. Nikt Ci nie każe ich robić, nie są potrzebne do niczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Dungeon w Guild Wars 2 - zależnie od ścieżki i zgrania drużyny - może zająć od półtorej do siedmiu godzin."

Od 15 min do 3h jeśli piszesz o jednej ścieżce. W Arah 1 drogę można męczyć 1-3h i jej nie zrobić, natomiast w AC np. drugą ścieżkę można zrobić w 16 min, 40 min - to standard dla nowicjuszy (pugiem). Poziom trudności często jest/był/będzie zmieniany przez twórców, więc chyba dlatego piszesz, że czas dunga to 1,5h do 7h... dunno.

Serduszka to zwyczajne questy różnią się tylko tym, że nie trzeba ich brać i oddawać bo większość nagród za karmę jest po prostu crapem lub jest na równi z tym co nam wypada. Lepiej jest zachowywać karmę do 80 lvlu. Więc rewolucji nie ma tak jak i w wielu aspektach gry.

Warto dodać, że nasze Story gdzieś tak od połowy zmienia się w Story Trahearne''a. Wtedy zaczynamy robić za przydupasa. Co jest imo olbrzymim minusem i psuje te story na maxa. W dodatku jest momentami strasznie przydługie. System z jedynki był o wiele lepszy.

W WvWvW jest o wiele więcej minusów - nie da się na to normalnie pójść gildią w porach wieczornych ( no bo która gildia zbierze się z rana?) oczywiście zależy to także od tego jak server jest zapchany, na High Traffic czas oczekiwania to 2h+?
Trzeci minus to niewidzialni przeciwnicy, ten sam problem jest na PvE na Cursed Shore w porach wieczornych.. tylko, że w PvE się nie zginie zwłaszcza w takim zergu.

Naprawdę czapka z głowy temu kto robi na alcie story dla story.. jest chyba 1 osobą na 100. Dzięki craftingowi lewelujemy postać do 50-60 resztę dobijamy odfajkowując zadania ze story. I to jest główne zadanie craftingu w tej grze. Warto byłoby dopisać, że 2 dziedziny można mieć naraz aktywne, co nie znaczy, że nie można mieć ich więcej na 1 postaci (40 srebra za przełączenie się z powrotem na 400) Crafting w Gw2 to taka uboższa wersja craftingu z Lineage2, tutaj mamy tylko 2x wiecej zbędnych materiałów.

Motyw z kucharzem i receptami nudzi się po 10-15h godzinach gry, później lecimy aby było szybciej i taniej.
Wszystkie boosty z jedzenia nie są tak mocne jak przedmioty crafcone w Gw1 (essence of celerity) więc można się bez nich obejść, a nawet o nich zapomnieć. Jedyną rzecz jaką jem to te które dają MF.
Wniosek - 90% rzeczy z craftingu jest bezużytecznych.

Mistic Coiny można kupować na TP. Co jest też wtopą bo tracą one na wartości. Myślałem, że systematyczność będzie nagradzana w tej grze, a nie nolife.

Żeby było zabawniej to Anomalia potrzebuje 250 skillpointów. Legendarny przedmioty jako endgame? To jest naprawdę żenujący chwyt ze strony Areny. To powinien być tylko mały dodatek do endgame''u.

Gra ogólnie jest momentami dobra, momentami strasznie średnia. Dla mnie to mocne 7, ale pewnie podskoczy o oczko wyżej jeśli content z Halloween będzie taki jaki zapowiadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2012 o 16:54, RitzierComic napisał:

> Witam, mam pytanie.
>
> Jak Guild wars 2 będzie działać na Phenomie 965 be + hd 7770 + 4 gb ram. Rozdzielczosc

> 1366x768?
> Z góry dziękuję za odpowiedź.
Sprawdź sobie na CYRI


CYRI mi dużo nie daję... że gra mi chodzić będzie to wiem , ciekawi mnie jak z detalami itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To z end-game to na serio? JEDYNYM contentem end game to legendary weapons, które w większości wyglądają paskudnie (kwestia gustu). Dungeony, exotic itemy, crafting - wszystko to na kilka dni, maks tygodni (100% mapy). Jak na MMO end game jest w GW2 bardzo słaby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Jak na MMO end game jest w GW2 bardzo słaby.
Możesz też się lansować na siłę na WvWvW z legendarnymi, albo sporóbować PvP, której jest masakrycznie okrjone.

Czemu w recenzji nie ma nic o PvP? Czy może to przeoczyłem. Tak to jest z pisaniem na 3 forach jednoczesnie.

edit. Tylko nie piszcie mi tu głupot, że PvP to WvWvW. D:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak sam uważasz. Mnie GW2 jarało tylko przez pierwszy tydzień. Potem grałem na siłę, bo 170zł piechotą nie chodzi. Teraz odstawiłem i oczekuję chętnego na kupno tej gry. Nie polecam w całości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam GW2, grałem całkiem mi się podobało puki się nie znudziło, czyli po około 2 tygodniach.
Patrze tak na tą recenzję, patrze na stosunek wymienionych wad i zalet 6/9 i ocenę 9.1 i zastanawiam się tylko "za co" zważywszy na to że w czasach gdy słuchałem jeszcze waszego podcastu niemal przy okazji każdej premiery narzekaliście (zresztą słusznie), że w branży za dużo jest ocen 9+ i że w zasadzie nie używa się już ocen ze skali 6-8.
Tej grze pod żadnym względem nie należy się ocena 9+ gra która po waszym podsumowaniu zalet i wad na każde trzy zalety ma dwie wady za sam ten fakt powinna dostać maksymalnie 8 (no może 8,5)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt wam na full servery iść nie kazał, te medium też mają mase ludzi na mapach a wejście na wvwvwv jest instant ;) , osobiście gra mnie jeszcze nie znudziła , 3 postacią dobijam powoli 80 levla, kompletnie nie ruszając craftu na żadnej z nich xd, lvl na wvwvw sam idzie do przodu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2012 o 18:35, Fairy_Zizi napisał:

Dodam ze Lucasowi wkradl sie malutki bląd który zdarzylam zauwazyc. Instancji owszem
jest 8 ale sciezek jest 33 (AraH posiada 4 sciezki explo jako jedyna instancja).

Pozdrawiam
Zizi

Dizięki, faktycznie, odruchowo zrobiłem mnożenie nie doliczając tego wyjątku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra calkiem dobra, warta zakupu jezeli ktos nie nastawia sie na gre wowo podobna. Napewno oplaca sie kupic biorac pod uwage brak abonamentu i dosc spore mozliwosci zabawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2012 o 19:56, Eilene napisał:

Gra calkiem dobra, warta zakupu jezeli ktos nie nastawia sie na gre wowo podobna. Napewno
oplaca sie kupic biorac pod uwage brak abonamentu i dosc spore mozliwosci zabawy.


Nie nastawiałem się na grę WoWo podobną i mimo wszystko strasznie się zawiodłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować