Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: Guild Wars 2 - recenzja

57 postów w tym temacie

Dnia 18.10.2012 o 19:59, SiDi napisał:


Nie nastawiałem się na grę WoWo podobną i mimo wszystko strasznie się zawiodłem.

No to szkoda:). Ja tez w sumie juz praktycznie nie gram, ale to z powodu wowa. Planuje powrocic i polvlowac sobie postacie jak mi sie pandy znudza czyli juz niedlugo;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Planowałem pograć w to dłuzej, ale po miesiącu wymiękłem, na poczatku jest okej potem grind jest juz maksymalny. Druga sprawa jaram się zawsze punktami achievement (taki juz glupi jestem) a tu suprise daily questy dają pkt codziennie, rozkładanie w kołko za pkt każde 200 przedmiotów itd...no thx nie mam zamiaru rypać w to po 12h dziennie. Do pandasow się nie wybieram, od 2 lat wow to juz nie wow, diablo3 nudne jak flaki z olejem, coz chyba czas zakonczyc przygodę z MMO po tych 10 latach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety, miała być wielka nadzieja MMO, miała być gra, która pozamiata na rynku, a okazało się, że po dwóch tygodniach odechciało mi się grać. Fabuła w porównaniu z SWTOR czy Secret World słaba, niby brak grindu na pierwszy rzut oka, a potem okazuje się, że wszystko jest grindem na dobrą sprawę a crafting jest tak standardowy że zęby bolą. Grę mogło dla mnie uratować WvWvW, ale po pierwszym zachwycie okazało się, że to festiwal zergów ze starciami 5vs50 - szybko zdałem sobie sprawę, że choć koncepcja jest fajna, to rozgrywka nie umywa się intensywnością, balansem i emocjami do "zwykłych" multiplayerów dowolnego gatunku.

Prawdę mówiąc w bardzo standardowym SWTORze ze skopanym PvP i endgame''ową porażką bawiłem się dłużej i lepiej niż tu, a i na dobrą sprawę nawet Secret World będę wspominał cieplej niż GW2. Ktoś inny niż Arena.net musi wymyślić na nowo MMO, niestety, bo ci goście nie spełnili oczekiwań nawet w połowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2012 o 21:17, Furusu napisał:

Tej grze brakuje ważnego elementu : endgame''u
Gra nazywa się Guild Wars a żadnych guild wars w grze nie ma (jeszcze) :P


Z tego co ludzie mi mówili: nie będzie. Wg fabuły skończyły się one. Co niestety jest strzałą w stopę jak dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2012 o 21:17, Furusu napisał:

Tej grze brakuje ważnego elementu : endgame''u
Gra nazywa się Guild Wars a żadnych guild wars w grze nie ma (jeszcze) :P

Nazwa pochodzi od ważnego wydarzenia w historii Tyrii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, jakimś MMO newbie nie jestem, ale GW2 po 3 tygodniach znudziło mnie tak, że już więcej go nie odpaliłem. Z tego co widzę, tę grę chyba można tylko kochać albo nienawidzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2012 o 22:32, leszeq napisał:

Kurczę, jakimś MMO newbie nie jestem, ale GW2 po 3 tygodniach znudziło mnie tak, że już
więcej go nie odpaliłem. Z tego co widzę, tę grę chyba można tylko kochać albo nienawidzić.



Zależy, czego się oczekiwało. Po prostu jest zbyt "każualowa" - dla niektórych to plus, dla niektórych minus.

BTW,
Cena sugerowana: 199,90 zł
Nasza Cena: 104,90 zł
Oszczędzasz: 95,00 zł

poprawcie cenę, bo to jest cena gemów, a nie gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety umarł dla mnie kolejny gatunek gier. Nic nowego. Podobnie jak z RTSami i FPSami. Wszystko to już było, wszystko się widziało, wszystko się ograło. Dobiłem do 40tki i od paru tygodni nie grałem. Kupiłem pandy w nadziei, że może chociażby znajome klimaty WoWa jakoś mnie przyciągną. Ledwo zmęczyłem maina do "86"/ Nuda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"minimalizacja grindu"

Naprawdę? End game to wyłącznie grind: w dungeonach (180+ tokenów na broń/jedną część zbroi, a za ścieżkę jest 5-60), w Orr (grind karmy i złota: "plinx up? nah, lets do some def" + omnomnomnom + banery).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2012 o 20:46, KeyserSoze napisał:

/ciach/

Pierwszy raz od dłuższego czasu zgadzam się z Twoją opinią w całej rozciągłości. Sam jako absolutny fan jedynki (przegrane kilka tysięcy godzin) w dwójce po dobiciu dwiema postaciami do 80-tki odechciało mi się grać - w tym jednej brakuje do wymaksowania jedynie kilku Jumping Puzzle oraz PoI, Vist oraz Skill Pointów na WvWvW, które jeszcze ujdzie w tłoku jak się uda wbić w 5-10 osób z gildii, ale jak już to zauważono: w godzinach wieczornych nie ma na to szans - poza tym jeśli już się udaje to jedna osoba wejdzie po 5-15 minutach, a kolejne czekają nawet po 2-3 godziny i nic. Endgame w GW2? Yyyy - brak? Zdobywanie tokenów na exotici = grind. Robienie legendarnych sprzętów = grind. Kupienie itemów za karmę = grind. Endgame w GW2 niestety opiera się na grindzie. Mam kolejne dwie postaci w odwodzie (Nekro 20lv oraz Thief 16lv bodajże) i nie chce mi się nimi grać - mimo, że obie klasy uważam za po prostu świetne - nawet dla poznania story pozostałych dwóch zakonów, bo wątek fabularny + samo wbicie 80-tki trwa zbyt krótko i nie chce mi się po raz kolejny biegać po tych samych lokacjach, robić te same eventy, te same serduszka i liczyć, że event, który akurat zauważyłem wystartuje bez większej ilości osób. Owszem: wyskoczę czasami z gildią na jakieś explo jeśli akurat brakuje jednej osoby, ale w innym przypadku gram w Borderlands 2, a po skończeniu DLC przerzucę się na MoP, bo pora ruszyć mojego skostniałego Huntera, a później i inne postaci wraz z pandareńskim Monkiem. Muszę również wygenerować czas na Dark Souls oraz Darksiders II, bo jakoś doba nadal nie chce mieć więcej niż 24 godziny. :(
GW2 tak - ale po sporych zmianach i dodaniu nowej zawartości: na pewno będę brał udział w Halloween, bo to od czasów jedynki po prostu świetna zabawa, ale po zakończeniu eventu znów moja obecność w GW2 będzie znikoma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2012 o 07:59, Pajonk78 napisał:

/ciach/

Wszystko powyższy pisał altoholik, który w przypadku GW2 na chwilę obecną nie ma ochoty robić więcej altów...

BTW Lukas: nie ma klasy Huntsman oraz Enginner - jest Ranger oraz Engineer. ;> Huntsman to profesja wyrobnicza. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie że ani w recenzji ani nikt z Was nie wspomina o PVP.
Zapomnieliście ze GW1 to było właśnie pvp?! Właśnie dla niego się grało w tą grę?
I mówiąc że nie ma endgamu w GW2 może powinniście wybrać sie na conquesty i arenki...
Co prawda oba te tryby nie są doskonałe...ba...wielu ludzi szybko z nich zrezygnowała, ale moim zdaniem gdy pogra się w nię trochę dłużej to można dostrzec i plusy zmiany fizyki gry i całego podejścia do pvp.
Co najważniejsze pvp będzie rozwijane...więc lepiej cwiczcie swojego skila bo to on jest teraz naj ważniejszy...a nie jakieś itemki z insty;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo pozytywna recenzja jak dla mnie. Sam grałem w wow''a, ale nie wciągnęło mnie, tylko 2,5 roku grałem :P.
Pewne doświadczenie z MMORPG mam i wydaje mi się że te pomysły typu każdy dostaje osobno loot, każdy ma swoje elementy do zbierania bez strachu że ktoś ci cooper ore gwizdnie spod nosa czy te aktywne wydarzenia w grze robią bardzo dobre wrażenie w GW2. Owszem grindowania na 80 lv jest bardzo denerwujące, ale jak inaczej można taki system zrobić żeby graczy zatrzymać w grze ? Moim zdaniem GW2 jest naprawdę bardzo fajną grą MMORPG i będę grał jeszcze na pewno długi czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam:) mam pytanie :) czy opłaca się jeszcze kupować guild Wars 2 ? czy jako zupełnie nowy gracz nie stracę na rozgrywce jeśli wiele osób będzie już wielopoziomowe, a ja dopiero co będę zaczynać grę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2012 o 17:55, Livko napisał:

Witam:) mam pytanie :) czy opłaca się jeszcze kupować guild Wars 2 ? czy jako zupełnie
nowy gracz nie stracę na rozgrywce jeśli wiele osób będzie już wielopoziomowe, a ja dopiero
co będę zaczynać grę ?


GW1 grałem od cholery i jeszcze dłużej. GW2 odrzuciło mnie po dwóch tygodniach. Poczytaj co piszą ludzie powyżej, też znudziła ich ta gra. Zastanów się sto razy, bo za takie pieniądze mógłbyś kupić wiele innych gier, które są IMO bardziej opłacalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2012 o 17:55, Livko napisał:

Witam:) mam pytanie :) czy opłaca się jeszcze kupować guild Wars 2 ? czy jako zupełnie
nowy gracz nie stracę na rozgrywce jeśli wiele osób będzie już wielopoziomowe, a ja dopiero
co będę zaczynać grę ?


Opłaca się jeszcze kupować? No pewnie, że się opłaca, ta gra ma dopiero półtora miesiąca. W grze nic nie stracisz, po lokacjach niskopoziomowych nadal chodzi sporo graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować