Zaloguj się, aby obserwować  
Riddl3r

Battlefield 4

948 postów w tym temacie

Krotkie wyjasnienie Svenssona dotyczace bugow w BF4 : http://pcgmedia.com/dice-employee-explains-battlefield-4-buggy/

Wychodzi na to, ze DICE albo nie ma wymaganej bazy testowej dla swoich gier, albo EA zdecydowalo ze beda nia sami gracze. I to ma byc deweloperka na swiatowym poziomie?
I jak to sie ma do konsol, ktore oferuja cale DWIE konfiguracje (i to bardzo zblizone)?

Ten pozew jest sluszny, EA musza zmienic swoje bydlece nastawienie do klienta zanim spuszcza do kosza kolejna marke -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2013 o 12:42, kodi24 napisał:

Krotkie wyjasnienie Svenssona dotyczace bugow w BF4 : http://pcgmedia.com/dice-employee-explains-battlefield-4-buggy/

Wychodzi na to, ze DICE albo nie ma wymaganej bazy testowej dla swoich gier, albo EA
zdecydowalo ze beda nia sami gracze. I to ma byc deweloperka na swiatowym poziomie?
I jak to sie ma do konsol, ktore oferuja cale DWIE konfiguracje (i to bardzo zblizone)?


Ten pozew jest sluszny, EA musza zmienic swoje bydlece nastawienie do klienta zanim spuszcza
do kosza kolejna marke -_-

Wielowątkowość ciężko się testuje.Jeśli zależy komuś na wydajności,żeby gra działała jak najwydajniej, to ma dużo wielowątkowości, a testowanie jej, to jest masakra. Tzn ja się im nie dziwię.

Przy takim kodzie, co oni napisali np optymalizacja jakiegoś kawałka kodu może prowadzić crasha xD. Same testy oprócz wykrycia problemu, na to nie pomogą, bo wymaga, to przepisania kodu tak by działał ok, bo inaczej się nie da. Jedyne rozwiazanie, to będą spowalniać kod, żeby wszystko było OK, ale to jest złe.

Jeśli się nie skupią, na naprawie tylko na DLC, to problem się utrzyma jeszcze długo. Ba mogę sie pokusić o stwierdznie, że pewnie gra będzie działała wolniej z patcha na patch po to, by nie było tego problemu.

BF4 odpowiedział ogólnie, na jedno z największych pytań czemu twórcy boją się pchać w wykorzystujące wiele rdzeni gry. Mogę się założyć jak wyjdzie nowy model np i7, to problem się moze powtórzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobno DICE zamierza w pierwszej kolejnosci pocerowac batka, w dalszej zajmowac sie dodatkami wiec jest swiatelko w tunelu.

A co do testow- owszem, masakra, ale Battlefield to sztandarowa marka EA i chocby mialo to zajac polowe calego procesu tworzenia powinno byc przeprowadzane ich wlasnym kosztem. Wiadomo, ze kazdy z nich marzy o jednordzeniowym, jednowatkowym cpu o nieskonczonej czestotliwosci, ale rzeczywistosc jest jaka jest i pora sie dostosowac. To powinno lezec w ich wlasnym interesie;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam kupiłem wczoraj sobie nowego bf na ps3 i jak gram to konsola się zacina po pewnym czasie i nie da sie nic zrobić, i to już tak trzeci raz i zaczynam się bac. Ktoś mi może powiedzieć co się dzieje. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2013 o 21:49, Sericulum napisał:

Nie mogę dołączyć do żadnego serwera... Za każdym razem jak jest łączenie to po chwili"
błąd: coś poszło nie tak."


U mnie pomaga restart origin i battleloga.

BTW: Słyszeliście, że EA ma dać DLc z bf3 za free w ramach przeprosin za to, ze musimy borykać się z tymi wszystkimi błędami od premiery ? nie wiem ile w tym prawdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem z bf, dostem pod choinkę no i sobie wybieram serva gram po 3h i nagle albo lag i nic się nie dzieje już tak mam kilka razy co, to może być przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2013 o 13:05, Kubson023 napisał:

Mam taki problem z bf, dostem pod choinkę no i sobie wybieram serva gram po 3h i nagle
albo lag i nic się nie dzieje już tak mam kilka razy co, to może być przyczyną?

Nic nie poradzisz gra jest poprostu nie stabilna/nie połatana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2013 o 17:35, Kubson023 napisał:

Ps3 .


Nic na to nie poradzisz. Słyszałem wiele opinii, że bf na konsoli się zawiesza i potrzeba twardego resetu, czy coś w ten deseń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2013 o 17:33, Bralo napisał:

Nic na to nie poradzisz. Słyszałem wiele opinii, że bf na konsoli się zawiesza i potrzeba
twardego resetu, czy coś w ten deseń.

Wczoraj to miałem chyba 4x zwiechy jak nie więcej. No ale poradzić chyba kupię Ghosta :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem i muszę powiedzieć, że póki co mam lepsze wrażenia niż w imo bezpłciowym BF3. Mam tylko jedno pytanie - orientuje się ktoś, dlaczego tak zmalała popularność trybu Rush? W moim ulubionym BF:BC2 to właśnie ten tryb zgromadzał największą rzeszę ludzi, natomiast w BF3 i BF4 jego gwiazda wyraźnie przyblakła. Są jakieś konkretne powody, czy po prostu ludziom się to znudziło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować