Zaloguj się, aby obserwować  
Psych0

Nirvana - klasyka rock''a

160 postów w tym temacie

Klasyka, historia i wszystko co najlepsze z rocka wzięło sie własnie od Nirvany. Zespól załozony w ''87 roku przetrwał 7 lat, ale w wiernych fanach dalej "gra". Wszystkie nowe zespoły rockowe, praktycznie wzorują sie na Nirvanie, która dała początek nowej epoce muzycznej.
Jest to jeden z moich ulubionych zespołow, a ulubiona płyta to Nevermaind. A jak wam sie podoba/podobał ten zespół i co o nim sądzicie. Może macie jakieś ciekawe informacje na ich temat? O tym wszystkim zapraszam do dyskusji w tym temacie.:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każda grupa wzoruje się na Nirvanie? Hę? To, że dzisieejsze grupy również grają na gitarach nie znaczy, że wzorują się na Nirvanie, podobnie pod względem tego, że do muzyki jest zwykle jakiś tekst :P

Jakoś nie za bardzo widzę wpływ Nirvany w każdym zespole jak to pięknie ująłeś

Zresztą jak dla mnie Nirvana jest trochę przereklamowana, z grunge''u to ja wolę Soundgarden albo Alice In Chains, ale racja, Nirvana stała się zespołem kultowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2006 o 21:54, graczomaniak napisał:

Klasyka, historia i wszystko co najlepsze z rocka wzięło sie własnie od Nirvany. Zespól załozony
w ''87 roku przetrwał 7 lat, ale w wiernych fanach dalej "gra". Wszystkie nowe zespoły rockowe,
praktycznie wzorują sie na Nirvanie, która dała początek nowej epoce muzycznej.
Jest to jeden z moich ulubionych zespołow, a ulubiona płyta to Nevermaind. A jak wam sie podoba/podobał
ten zespół i co o nim sądzicie. Może macie jakieś ciekawe informacje na ich temat? O tym wszystkim
zapraszam do dyskusji w tym temacie.:))


dżizus... klasyka rocka... ale bzdety... poczytaj co to jest grunge, skad sie wzial itd.

bo z Twojego posta wynika jasno, ze dopiero co odkryles brudne dzwieki z Seattle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wybacz stary, ale to co powiedziales Nirvana - Rock to bluznierstwo:) Prawdziwi fani za takie cos bez gadania by pokroili i zjedli... Tak jak napisał kolega wyzej Nirvana to nie rock tylko grunge:) Poczytaj troche o swoich ulubuionych zespolach zanim cos takiego napiszesz bo to powazny błąd:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Średnio lubię, może dlatego, że od rocka wolę metal.
Dla mnie średniak, słyszałem chyba całą dyskografię, bo moja kuzynka BYŁA wielką fanką za czasów młodzieżowego buntu swego. Metallica i Nirvana.
Nie widzę w zespole nic szczególnego, za Cobainem nie szaleje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2006 o 22:45, Widek napisał:

wybacz stary, ale to co powiedziales Nirvana - Rock to bluznierstwo:). Tak jak napisał kolega wyzej Nirvana to nie rock tylko /.../ grunge:)

Czy mógłbyś podać podstawowe różnice? Bo niektórzy twierdzą, iż Bon Jovi to metal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2006 o 22:45, Widek napisał:

wybacz stary, ale to co powiedziales Nirvana - Rock to bluznierstwo:) Prawdziwi fani za takie
cos bez gadania by pokroili i zjedli...


tak prawdziwi fani rocka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grunge " charakteryzujący się dość ostrym, agresywnym brzmieniem, ale zdecydowanie różnym od metalu "

" charakteryzuje się dość ponurym klimatem, naładowanym często złością, frustracją, goryczą i ostrą negacją zastanej rzeczywistości. Charakterystyczne dla tego stylu są też klimaty autodestrukcji i nienawiści do samego siebie."

" Z Grungem jest też związana swoista moda. W "klasycznym" wariancie cechuje się ona noszeniem starych, spranych jeansów (szczególnie czarnych), za dużych, bardzo luźnych, flanelowych koszul z podwiniętymi rękawami, zwykłych trampek, długich włosów, małych kolczyków w uszach i charakterystycznych, małych, spiczastych bródek."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2006 o 23:29, AgayKhan napisał:

Bo niektórzy twierdzą, iż Bon Jovi to metal.


Bon Jovi to jest metal. Glam( Hair) metal konkretnie, mniej więcej ten sam podgatunek metalu co Skid Row, niektóre płyty Aerosmith itd. Hair metal to subgatunek heavy tyle ,że o dość specyficznym image''u zespołów :P

Co do Nirvany to, owszem, da się słuchać ale poza śmiercią lidera, to materiału na legendę to tu za bardzo nie ma. Legendą to są The Doors , Black Sabbath itd. , a Nirvana , cóż...przyjemna kapela ale nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2006 o 21:54, graczomaniak napisał:

Klasyka, historia i wszystko co najlepsze z rocka wzięło sie własnie od Nirvany.


Haha, dawno się tak nie uśmiałem. Oczywiście The Beatles, Black Sabbath, Led Zeppelin czy chociażby Jimi Hendrix czerpali z twórczości Nirvany? Nie sądzę. Historia rocka nie zaczyna się na przełomie lat 80. i 90. =P

>Wszystkie nowe zespoły rockowe,

Dnia 25.05.2006 o 21:54, graczomaniak napisał:

praktycznie wzorują sie na Nirvanie, która dała początek nowej epoce muzycznej.


Skąd taki śmiały wniosek? To raczej Cobain i spółka czerpali z dokonań weteranów rocka, a początek nowej epoce muzycznej to moglo dać wynalezienie gitary elektrycznej, a nie to, że Nirvana się dobrze sprzedawała i biła rekordy popularności.

Dnia 25.05.2006 o 21:54, graczomaniak napisał:

Jest to jeden z moich ulubionych zespołow, a ulubiona płyta to Nevermaind. A jak wam sie podoba/podobał
ten zespół i co o nim sądzicie. Może macie jakieś ciekawe informacje na ich temat? O tym wszystkim
zapraszam do dyskusji w tym temacie.:))


Ulubiony zespół, ulubiona płyta, a nawet nie piszesz tytułu prawidłowo =/
Do samej kapeli nic nie mam, ale śmieszą mnie tłumy nastolatków poubieranych na czarno z napchanymi gdzie się da naszywkami "Nirvana" i uważających się za "mhrrocznych" grim&necro fanów metalu =] I jeszcze ta cała otoczka związana ze śmiercią Cobaina...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wof, pierwszy post rozwala psychike, powinno się tutaj wchodzić z już ukształtowanym pogladem na sytuacje. Poczatek jakiej epoki? :| Nastolatków z lat 90tych?
Co nowego wniosła nirvana do gatunku? Przeciez ten zespoł sam wzorował sie na innych zespołach ;|
Wszystko fajnie, kapela ciekawa, tylko ze to co nasmarowałeś to stek bzdur :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie grunge jest jedną ze współczesnych odmian rocka. A że nazwano ją grunge, to nie zmienia niczego.
Chodzenie w koszulach flanelowych czy starych wyciągniętych swetrach też o niczym nie świadczy ;P
To tak a propos grunge :)

A co do Nirvany. Swego czasu szaleństwo - w Polsce zwłaszcza lata 1992-94, choć jakaś specjalna nowość to muzycznie nie była, raczej styl, który się z tym wiązał. Szczerze powiedziawszy znam o niebo lepsze kapele grające ciekawszą muzę od Nirvany, a z tego nurtu się wywodzące. Chociażby Alice in Chains czy Pearl Jam. Fakt, że piosenki takie jak About A Girl, Dumb, Polly, Come As You Are czy On A Plain się pamięta, ale cóż - bez rewelacji, lekkostrawne. Dla mnie osobiście już stary Grand Funk Railroad jest duuużo lepszy ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Początek nowej epoki<-- to mi się rzuciło najbradziej w oczy jak weszlem do tego tematu, pisac wiecej o tym niebede bo juz inni zdąrzyli napisac dośc.

Nirvana jako sam zespol to niezly chociaz sam nieslucham, wole cos cięższego.
O śmierci Kurta Cobaina to ja slyszalem, ze nawet ktos napisal druuubą książke w ktorej udowadnia, ze on zyje, pewnie ciągnie koks z kosmitami i Elvisem. ;P

Zbuntowane nastolatki z naszywkami wszędzie gdzie się da to taz jest dobre, jak takie osoby się niewstydzą wychodzic na ulice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to najsłabszy zespół metalowy starszej daty ! Szkoda, że nie nagrali więcej takich kawałków jak
Teens Spirit(czy jakoś tak :D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.05.2006 o 01:02, bruli napisał:

a początek
nowej epoce muzycznej to moglo dać wynalezienie gitary elektrycznej, a nie to, że Nirvana się
dobrze sprzedawała i biła rekordy popularności.


Tu się wtrące. Ale na przykładzie polskiego rapu. Paktofonika. Hę? Niby nic nowego nie wymyślili ale napisali jedną z nielicznych złotych kart w histroii polskiego rapu. I tyle chciałem powiedziec. Nie znam klimatów matalowych/rockowych. Także jak sie nie zgadzacie to prosze mnie jednak nie linczować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2006 o 00:17, Widek napisał:

Grunge " charakteryzujący się dość ostrym,/..../

Ja wiem, co to jest grunge, ja się pytałem, dlaczego to nie jest rock.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.05.2006 o 00:50, Seldon napisał:

Bon Jovi to jest metal. Glam( Hair) metal konkretnie, /.../

A brzmi jak disco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2006 o 07:25, Harmegidon napisał:

Wg mnie to najsłabszy zespół metalowy


Nirvane nazywasz metalem?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2006 o 07:37, Arar napisał:

Tu się wtrące. Ale na przykładzie polskiego rapu. Paktofonika. Hę? Niby nic nowego nie wymyślili
ale napisali jedną z nielicznych złotych kart w histroii polskiego rapu. I tyle chciałem powiedziec.
Nie znam klimatów matalowych/rockowych. Także jak sie nie zgadzacie to prosze mnie jednak nie
linczować.


"Złote karty" w historii jakiegos gatunku to jeszcze nie nowa "epoka muzyczna". Sam napisałeś, że nic odkrywczego nie wymyślili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować