Zaloguj się, aby obserwować  
Feallan

Star Citizen/Squadron 42 - temat ogólny

27 postów w tym temacie

Jakoś nie mogę się powstrzymać przed założeniem tematu o tej grze, chociaż pewnie i tak tego nie przeczyta. :(

Star Citizen to nowy, bardzo ambitny projekt Chrisa Robertsa, ojca serii Wing Commander i Freelancera. W założeniu ma to być space sim z niesamowitą grafiką (CryEngine 3) i realistyczną fizyką, skierowany zarówno do starych wyjadaczy, jak i nowych graczy.

Oferować będzie kampanię single player (nazywającą się właśnie Squadron 42 - nie wiem po co takie rozdzielenie, ale tak jest) i multiplayer w stylu MMO, ale bez abonamentu. Będzie item shop, ale za pieniądze nie będzie można kupić niczego, czego nie można zdobyć normalnie grając.

Aktualnie trwa zbiórka kasy na grę - kiedy uzbierają 2 miliony, dla prywatnych inwestorów będzie to oznaczało, że jest zainteresowanie space simami, i wyłożą kasę. Im więcej kasy będzie zebranej ze zbiórki, tym lepiej dla gry. Aktualnie mają około 1,6 miliona, do końca 18 dni.

Jak się da więcej niż 30/35$, to dostaje się pełną wersję gry po jej premierze, i dostęp do alfy i bety.

Płacić można na oficjalnej stronie gry, lub na Kickstarterze. Lepiej na stronie gry, bo po co płacić haracz Kickstarterowi.

Więcej info:

http://www.robertsspaceindustries.com/

Trailer gry:

http://www.youtube.com/watch?v=uN6LSz9D3kk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobić emotkę przedstawiającą ślinienie się? Choć początki mojej kariery wirtualnego pilota to The Last Starfighter na atarynce, serię Wing Commander wspominam bardzo ciepło. Przy jedynce spędziłem dłuuuuuugie godziny, dwójka wciągnęła mnie jeszcze bardziej, a ukoronowaniem wszystkiego był Privateer, w którego zagrywałem się miesiącami, jeśli nie latami. Pudełko i dyskietki (oryginalne, ma się rozumieć!) mam do dziś. Freelancer, choć całkiem sympatyczny, już takiego wrażenia na mnie nie zrobił, ale jestem naprawdę optymistycznie nastawiony do SC/S42.

Wprawdzie w chwili obecnej z finansami krucho, ale za tydzień z hakiem wypłata i wtedy nie omieszkam wpłacić tej stówki na grę. Wygląda naprawdę świetnie, a kto jak kto, ale Chris Roberts gry robić potrafi. Cytując Siarę: "mają rozmach, [ocenzurowano]" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś postanowi wesprzeć projekt Star Citizen, to niech użyje tego linka:

http://www.robertsspaceindustries.com/star-citizen/?rid=6450

Będę wtedy "polecającym", czy jak to się nazywa. Wtedy zarówno ja, jak i osoba polecona mają szansę na wygranie sprzętu (joysticki, pady, karty od Nvidii itd). Nie za duże, ale jednak są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zbiórka kończy się w poniedziałek, więc to ostatnia szansa.

Gra już uzbierała 4,1 miliona dolarów, bijąc rekord ustanowiony przez Project Eternity. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2012 o 15:55, Janek_Izdebski napisał:

Ja to przeczytałem. To może być ciekawa produkcja i jeden z większych sukcesów z Kickstartera...
:) Oby się Ch. Robertsowi udało. :)


Nie do końca z Kickstartera, bo większość kasy zebrano na stronie Robertsa, ale jeśli spełnią chociaż połowę obietnic, to ta gra pozamiata. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2012 o 16:00, Feallan napisał:

Nie do końca z Kickstartera, bo większość kasy zebrano na stronie Robertsa, ale
jeśli spełnią chociaż połowę obietnic, to ta gra pozamiata. :)

Z tego co pamiętam, sukces zbiórki miał zachęcić potencjalnego inwestora(ów) do zainwestowania dodatkowej gotówki w projekt. Coś więcej wiadomo w tej kwestii? Dzięki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chris Roberts pozyskał jakiś inwestorów skłonnych do wrzucenia w projekt ok. 8 milionów dolarów (jeśli dobrze pamiętam), ale chcieli oni najpierw sprawdzić, czy na taką grę w ogóle byłoby zapotrzebowanie.

Inwestorzy mieli sypnąć groszem, kiedy projekt zebrałby więcej, niż 2 miliony dolarów. Zebrał ponad 6, więc gra ma zabezpieczoną przyszłość. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2012 o 16:24, Feallan napisał:

Chris Roberts pozyskał jakiś inwestorów skłonnych do wrzucenia w projekt
ok. 8 milionów dolarów (jeśli dobrze pamiętam), ale chcieli oni najpierw sprawdzić, czy na taką grę
w ogóle byłoby zapotrzebowanie.

Ale czy to jest potwierdzone? Dysponujesz jakimś newsem? Dzięki.

Dnia 02.12.2012 o 16:24, Feallan napisał:

Inwestorzy mieli sypnąć groszem, kiedy projekt zebrałby więcej, niż 2 miliony dolarów.
Zebrał ponad 6, więc gra ma zabezpieczoną przyszłość. :)

To, że mieli sypnąć groszem dopiero jak zbiórka zakończy się sukcesem, wiedziałem od dawna. Ale czy jakiś inwestor potwierdził już wejście w projekt i z jaką ewentualnie sumą? Czy to już jest wiadome? Dzięki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2012 o 16:28, Janek_Izdebski napisał:

Ale czy to jest potwierdzone? Dysponujesz jakimś newsem? Dzięki.


Nie za bardzo, bo to było powiedziane albo na reddicie, albo na forum przez któregoś z devów. Nie znajdę tego teraz raczej.

Dnia 02.12.2012 o 16:28, Janek_Izdebski napisał:

To, że mieli sypnąć groszem dopiero jak zbiórka zakończy się sukcesem, wiedziałem od
dawna. Ale czy jakiś inwestor potwierdził już wejście w projekt i z jaką ewentualnie
sumą? Czy to już jest wiadome? Dzięki. :)


Zawsze byli nazywani "prywatnymi inwestorami", nie przypominam sobie, by było powiedziane, kim są. Kojarzy mi się tylko, że mieli wnieść 8 milionów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną Chris Roberts chce całkowicie sfinansować projekt z crowdfundingu (mówi że musi zebrać 20-22 milionów). Początkowo kickstarter miał zachęcić inwestorów (którzy wcześniej mówili że to się nie uda bo nikt nie będzie chciał w to grać) i udało się (jednak nie użyto tych środków z uwagi na sukces crowdfundingu).

Tak czy siak, już jutro będzie można w tą grę pograć więc pora odświeżyć wątek. Jeśli mi się uda to będę to streamował na twitchu, konkrety podam na swoim gramsajcie.

Wiecie może czy jest jakiś polski klan ? Bo szukałem chętnych do mojego klanu bezskutecznie, a to jest ten rodzaj gry w której grając solo wiele się traci :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2013 o 11:08, Mr_Oblivious napisał:

Na chwilę obecną Chris Roberts chce całkowicie sfinansować projekt z crowdfundingu (mówi
że musi zebrać 20-22 milionów). Początkowo kickstarter miał zachęcić inwestorów (którzy
wcześniej mówili że to się nie uda bo nikt nie będzie chciał w to grać) i udało się (jednak
nie użyto tych środków z uwagi na sukces crowdfundingu).


W aktualnym tempie 22 miliony wskoczą jeszcze w tym roku. Ale kasy zacznie im wpadać, jak ten hangar wyjdzie. :O

Dnia 28.08.2013 o 11:08, Mr_Oblivious napisał:

Tak czy siak, już jutro będzie można w tą grę pograć więc pora odświeżyć wątek. Jeśli
mi się uda to będę to streamował na twitchu, konkrety podam na swoim gramsajcie.


Już jutro? W sumie ostatnio nie śledziłem.

Dnia 28.08.2013 o 11:08, Mr_Oblivious napisał:

Wiecie może czy jest jakiś polski klan ? Bo szukałem chętnych do mojego klanu bezskutecznie,
a to jest ten rodzaj gry w której grając solo wiele się traci :/


Klanów na pęczki, ale o polskim nic nie słyszałem. Jakieś będą na pewno, ale po wyjściu gry, komu teraz by się chciało tym zajmować. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2013 o 12:49, Feallan napisał:

Klanów na pęczki, ale o polskim nic nie słyszałem. Jakieś będą na pewno, ale po wyjściu
gry, komu teraz by się chciało tym zajmować. :)


Będzie się trzeba trochę wcześniej zgadać (może przy okazji testów walki lub otwartego świata) żeby mieć szansę przeżyć w Star Citizen jako klan. Szczególnie, że niektóre klany mają już tysiące członków :D

20130828133541

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2013 o 13:36, Mr_Oblivious napisał:

Szczególnie, że niektóre klany
mają już tysiące członków :D


Najbardziej mnie przeraża w klanie którego roster zlinkowałeś że to piraci :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamiast się powtarzać wrzucę link do wpisu na gramsajcie. Wiem, długi trailer ale i sporo jest materiałów z gry (osoby które mówią, że nie ma gameplayu z SC pewnie nawet nie próbowały szukać, chyba że im chodziło o finalny produkt a nie narzędzia developerskie).

http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=253309&n=13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować