Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

To nie żart: Seria Diablo mogła wylecieć w kosmos. Jako... Starblo

23 postów w tym temacie

Pod fajniejszą nazwą (Starblo kojarzy mi się z chodzeniem glutem po bloczkach w jakieś platformówce, choć i takie gry są fajne, ale do RPG to nie pasuje) to mogłaby być całkiem interesująca gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem nie wiem... Mnie by raczej takie diablo w kosmosie nie porwało... Tzn oczywiście wszystko zależy od klimatu w jakim przestawiona byłaby ta space opera, ale generalnie myślę, że to nie byłoby już to.
Mechanika gry to jedna sprawa ale Diablo zyskało dużo dzięki niesamowitemu klimatowi.
A poza tym bieganie z toporem jest fajniejsze niż bieganie z pistoletem laserowym ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie, też miałem pytać o Space Siege od Chrisa Taylora i jego Gas Powered Games :) Inna sprawa, że gra raczej taka sobie... ale pomysł identyczny - też przeniesienie znanego hack&slasha fantasy w kosmos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2012 o 14:41, Krzysiek_Ogrodnik napisał:

Czy ktoś pamięta Space Siege? :>


No bez przesady, nic nie mogłoby być tak kiepskie jak właśnie Space Siege.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2012 o 14:41, Krzysiek_Ogrodnik napisał:

Czy ktoś pamięta Space Siege? :>


Był chyba tez polski Space Hack jeszcze ;)

PS. Szkoda że nie pokazali nigdy tych grywalnych wersji :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Było kilka takich gier, mi się akurat przypomina Space Hack czy coś w tym stylu do głowy bez myślenia. Ale czy byłby to zły pomysł? Chyba nie. Jakby dołączyli np. w niektórych momentach brak grawitacji i tak dalej to mogłoby być miodzio :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2012 o 15:13, Volvox napisał:

Był chyba tez polski Space Hack jeszcze ;)


Space Hack był całkiem przyjemnym h''n''s. Tylko musiałem zmienić ceny medykamentów (krótka modyfikacja pliku tekstowego) bo z tym krucho było. Kto wpadł na pomysł by amunicja do broni energetycznej była jednocześnie walutą. Za to Frater już był lepszy, nawet udało mi się go przejść.
Przyjemna rozgrywka na ponure, jesienne wieczory. był cholernie długi, po ok. 45h byłem w środkowej powłoce.

Potem niestety system padł i zapisy przepadły. Zafajdany Win98... I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie w jakiejś nieokreślonej przyszłości coś takiego zriobią. Narazie coś takiego nie powstanie. Wydaje mi się że następne Diablo może pójść w klimaty steam punbkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym chętnie zobaczył dobrego h&s''a w uniwersum WH40k.
Tylko takiego z jakąś przyzwoitą i ciekawą fabułą [co jak co stare DOWy nawet Dark Crusade a od biedy i SoulStorm miały całkiem fajne scenariusze, DOWy 2 też nie były takie kulawe], ba mogły by to być nawet różnorakie scenariusze zależnie od wybranej frakcji.

Ewentualnie przyzwoite cRPG w tym uniwersum... takie z przytupem z półki AAAA tylko zrobione przez kogoś kto tej marki nie zbezcześci [czyli boże broń, żeby kiedyś WH40k trafił w brudne paluchy BW... BW imho skończyło się w kwestii fabularnej gier na drugim NVN i pierwszym KOTORze]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2012 o 10:24, Pietro87 napisał:

Ewentualnie przyzwoite cRPG w tym uniwersum... takie z przytupem z półki AAAA tylko zrobione
przez kogoś kto tej marki nie zbezcześci [czyli boże broń, żeby kiedyś WH40k trafił w
brudne paluchy BW... BW imho skończyło się w kwestii fabularnej gier na drugim NVN i
pierwszym KOTORze]

Za drugiego Neverwinter Nights odpowiadał Obsidian a nie Bioware :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.10.2012 o 10:42, Henrar napisał:

Za drugiego Neverwinter Nights odpowiadał Obsidian a nie Bioware :)



Faktycznie... tak wiec korekta : skończyli się na K1 i NVN1 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować