• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Naymar

Problem z wideo w HD

Pytanie

Strasznie irytuje mnie fakt, że mój komputer źle znosi odtwarzanie wideo w 1080p. Czy to na YouTube, czy to pliki z dysku - wszystkie strasznie lagują.

Mój komputer - HP Palivion dv6 3015 SW
AMD Turion II P520 2.3 GHz
4 GB RAM
Radeon 5470
Windows 7 Home Premium x64

Sterowniki do grafiki najnowsze - Catalyst 12.10, najnowszy K-Lite Codec Pack, najnowszy Adobe Flash Player.

Ktoś potrafi mi pomóc, żeby filmy w wysokiej rozdzielczości były w końcu filmami a nie pokazami slajdów? Zaznaczam że 720p działa bez zarzutu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

To może być wina procesora. Ale jak chcesz przetestować, to zainstaluj inną paczkę kodeków. Pamiętaj jednak, żeby całkowicie odinstalować poprzednią, żeby nie było żadnych konfliktów. Ja do Windowsa 7 x64 polecam Shark007 Codec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.10.2012 o 14:31, Naymar napisał:

Ktoś potrafi mi pomóc, żeby filmy w wysokiej rozdzielczości były w końcu filmami a nie
pokazami slajdów? Zaznaczam że 720p działa bez zarzutu.


Problemem jest procesor, który nie wyrabia i "laguje" odtwarzanie filmu. Do 1080p wymaga się wielordzeniowego procesora i to mocnego. Za odtwarzanie filmów HD może zając się też grafika, ale nie wiem czy Radeon ma coś takiego. Ale nie wiem czy różnica była by jakaś wielka w płynności. Program nie zrobi tego, co sprzęt w 100%. Wywal K-lite Codec Pack bo to gówno i syfi kompa. Wystarczą filtry czyli ffdshow + wtyczki do osobnych formatów takich jak mov, rmvb itp itd.

Do tego jakiś odtwarzacz sensowny. Z płatnych polecam Arcsoft TotalMedia Theatre 5. Nie ma lepszego programu do Blu-ray. Jeśli oglądasz filmy w postaci mkv, to polecam do ffdshow, jeszcze doinstalować hali media splitter. Jest taki program core.. coś tam. Podobno obniża wymagania co do filmów HD. Płatne też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować