Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: Medal of Honor: Warfighter - recenzja

54 postów w tym temacie

Mateusz Kołodziejski

Medal of Honor: Warfighter rozbudził duże nadzieje wśród fanów FPS-ów zapowiedzią kampanii inspirowanej prawdziwymi wydarzeniami, nowego podejścia do rozgrywki sieciowej i wyeksponowania narodowych jednostek specjalnych, w tym polskiego GROM-u. Ile z tych obietnic udało się zrealizować w finalnej wersji gry?

Przeczytaj cały tekst "Artykuł: Medal of Honor: Warfighter - recenzja" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta gra nie wie czym chce być. CoD to czysty arcade, "over the top" fabuła. BF3 to epickie pola bitwy, pojazdy, lekki realizm. A MoH... Hm. No nie można tak by po środku. Jeszcze z toną bugów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy gromimy wrogów jako GROM na ekranach pokonanych pojawi się nasz nick wraz z polskimi barwami, co dla niektórych będzie z pewnością dodatkowym powodem do domy.

Tutaj pewnie miało być "dumy". ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2012 o 18:07, EmperorKaligula napisał:

w tytule powinno byc "recenzja trybu singleplayer"


Jutro i pojutrze pojawią się dwa artykuły poświęcone wyłącznie multiplayerowi w ramach Tygodnia z MoH: Warfighter, nie było więc sensu powtarzać tych samych informacji. Do tego jest jeszcze opublikowany już tekst o mapach w rozgrywkach sieciowych.


Reffanov, dzięki! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2012 o 18:22, Ziw napisał:

Mam nadzieję, że recenzja nowego CoDa będzie tak samo obiektywna.


Chociaż nie lubię CoDów (i tej całej otoczki) to powiem, że już 100x lepszy jest single i multi z MW3 (czy nawet MW2, MW a nawet Black Ops) niż to, co jest tu. Pierwszy Medal of Honor pokazał jaką jest grą i jak ktoś myślał, że Warfighter będzie czymś lepszym to musi być bardzo, bardzo naiwny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się zgadzam z recenzją, chociaz dałbym oczko wyżej. Multi zadku nie urywa, ale też nie rozczarowuje. Fajne są Walki Narodów. Najbardziej rozczarował mnie Frostbite 2, to nie może być ten sam silnik, co w BF3... KOMPLETNIE NIC nie idzie zdemolować, poza tym, co oskryptowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O Medal of Honor można napisać bardzo dużo, szkoda jednak że większość sprowadza się do wad.
Kampania jest strasznie pogmatwana do pewnego momentu, tak że ciężko cokolwiek zrozumieć. Z jednego puntku w czasie przenosisz się do drugiego a to wszystko przeplatane jest jeszcze cutscenkami (choć fajnymi, moim zdaniem) o życiu osobistym Preachera. Tu wygrywa nawet pierwsza część nowego MoHa - tam fabuła była spójna, a przejścia między misjami płynne. Nie wiem co to za nowy szał z retrospekcjami w strzelankach.
Poza tym gra jest bodajże jeszcze krótsza od Modern Warferów - po tym galimatiasie na początku gra zaczyna się rozkręcać by - nim zdąży zrobić to na dobre - skończyć się w sposób dosyć przewidywalny.

Zgadzam się również, że jako osoba która grała w serię Modern Warfare miałem deja vu - i to nie raz. Szkoda tylko, że to samo co było w konkurencji, jest tutaj ale w wersji uboższej w adrenalinę i emocje. Zwłaszcza mam na myśli dwie misje, które były niemalże kopią gameplayu z kolejno MW i MW2.

Trochę irytuje też polski dubbing, który ogółem nie jest zły, ale VooDoo i Mother (szczególnie) mają bardzo źle dobrane głosy. O AI i skryptach nie ma co pisać, ten sam problem co w pierwszym MoHu.

Jest za to całkiem przyjemna grafika z niezłą optymalizacją, a udźwiękowienie - wprost przeciwnie do autora recenzji - bardzo mi się podoba plus ponownie świetna muzyka Djawadiego. Plusem dubbingu jest Mirosław Zbrojewicz który wciela się w Dusty''ego oraz język, którego nie uświadczymy np. w Mass Effect.
I chociaż fabuła kuleje to trzeba przyznać, że lokacje są fajne i klimatyczne. Natomiast misje z pościgami - genialne. Strzelanie jest dynamiczne oraz - przynajmniej mi - sprawiło sporo radości. Jeśli chodzi o problem z wolnym poruszaniem się broni przy celowaniu i biodrze to śmiem twierdzić, że zabieg ten jest celowy. Ogólnie smaczków dla fanów jednostek specjalnych jest mnóstwo.

Ogólnie trochę się niestety zawiodłem. Gdybym miał wystawić ocenę, dałbym również naciągane 6. Warto jednak zauważyć, że jeszcze nie zdążyłem poszaleć w mutli więc może moja ocena się zwiększy o 1 - lub nie.
Mam nadzieję, że nie spojlowałem - dziękuje za uwagę i mimo wszystko życzę przyjemnej zabawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2012 o 18:06, Cybertrash napisał:

Czyli lepiej odwiedzić GOG i nabyć sobie Medal of Honor Allied Assault Warchest, jeśli
ktoś nie ma :3


Na to wygląda choć również można kupić w taniej serii EA.
Ciekawe jak dzisiaj dałbym sobie radę z niektórymi misjami jak słynna aleja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: oceniać nie będę, ale bardzo fajnym elementem był trening podobny do tego w CoD: MW, gdzie trenujemy u terrorystów. Bardzo mi się to spodobało jak oglądałem gameplay. A tak to już to widziałem wiele razy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Póki co to chyba jedyna gra, która wykorzystuje całkowicie silnik Frostbite 2 to tylko i wyłącznie BF3 (grafika, system zniszczeń, efekty świetlne). Reszta gier, które wyszły, a jadących na tym silniku to niewypały - "reszta" do głowy przychodzą mi NFS i teraz MoH, gdzie przy tych grach można powiedzieć "no Frostbite 2 no no i?" no właśnie i? Idąc tropem, że gry inne niż BF na Frostbite 2 coś kuleją można, by spekulować o niewykorzystanym potencjale w nowym C&C i Dragon Age, ale to tylko moje domysły może Ci developerzy tych dwóch gier (nfs i moh) po prostu poszli na szybkiego z tworzeniem gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować