Zaloguj się, aby obserwować  
Abi_Dalzim

Sacred - temat ogólny

855 postów w tym temacie

Dnia 29.11.2005 o 15:31, Ninja Seba napisał:

1. Plik MSVCRT.DLL jest połączony
z brakującym eksportem NTDLL.DLL:Rt|GetNtVersionNumbers.

2. C:\Program Files\Ascaron Entertainment\Sacred\Sacred.exe Urządzenie
podłączone do komputera nie działa.

Ja tez tak mialem, gdy uzywalem W98SE! (tylko z inna gierka). Rozwiazaniem jest wydorebnienie pliku msvcrt.dll z dysku systemowego. Mam teraz XP, wiec nie moge Ci podac dokladnego przepisu - ale na pewno trzeba to zrobic i da sie to uczynic wylacznie narzedziami systemowymi. Poszperaj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MI się csacred zajeb***** podobał! Na początku grałem mrocznym elfem (JEST JAK CZOŁG!) i ta jego mgła bitewna unieruchamiała wszystkich bez problemu, pózniej wziołem serafie i... przestałem grać nią na 6 lvl... ale najbardzoej podoba mi sie mag bitewny (bojowy to może być rumak ;)) i jego zaklęcie z tym trującym wiatrem... miałem to zaklęcie opanowane do 20 lvl a ładowało się w 2 sekundy, lub mniej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2005 o 11:40, Elwro napisał:

Ja tez tak mialem, gdy
uzywalem W98SE! (tylko z inna gierka). Rozwiazaniem jest wydorebnienie pliku msvcrt.dll z dysku systemowego. Mam teraz XP,
wiec nie moge Ci podac dokladnego przepisu - ale na pewno trzeba to zrobic i da sie to uczynic wylacznie narzedziami systemowymi.
Poszperaj...


Sugerujesz ten plik wywalić czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2005 o 12:29, Ninja Seba napisał:

> Ja tez tak mialem, gdy
> uzywalem W98SE! (tylko z inna gierka). Rozwiazaniem jest wydorebnienie pliku msvcrt.dll
z dysku systemowego. Mam teraz XP,
> wiec nie moge Ci podac dokladnego przepisu - ale na pewno trzeba to zrobic i da
sie to uczynic wylacznie narzedziami systemowymi.
> Poszperaj...

Sugerujesz ten plik wywalić czy jak?

Nie. Musisz wlozyc plytke z systemem do napedu. Potem wejdz w menu Start -> Programy -> Narzedzia systemowe i tam juz musisz radzic sobie sam, bo na XP to inaczej wyglada i ja to pozapominalem. Poszukaj po wszystkich menu, jakie tylko mozesz znalezc - gdzies bedzie opcja "wyodrebnij plik z dysku systemowego" - jak tam klikniesz i wpiszesz "msvcrt.dll", to system wezmie dobry plik z plytki i zastapi nim te lewa wersje, ktora w tej chwili masz na kompie i ktora uniemozliwia dzialania Sacred.
Najlepiej sobie zagoogluj po dokladny opis...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2005 o 14:16, Ninja Seba napisał:

Ten plik "Msvcrt.dll" znalazłem jest w C:\Windows\System, ale za grzyba nie mogę go zastąpić :/

Najwyrazniej ten plik jest uzywany przez jakis program dzialajacy w tle i dlatego masz zablokowany do niego dostep. Sprobuj wlaczyc Windows w trybie awaryjnym (naciskaj klawisz F5) i wtedy sprobuj. A jak to nie pomoze to zawsze zostaje podlaczanie dysku do innego kompa jako slave (tak, zeby Winda wlaczyla sie z dysku podstawowego, a nie tego) i spokojna zamiania tego pliku :)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2005 o 14:04, Ninja Seba napisał:

No przecierz w narzędziach systemowych są defragmentacje dysku, skanowania, porządkowanie itp. nie ma wyodrębnienia pliku
z dysku systemowego.

Nie czytaj, co jest w menu, tylko pusc te wszystkie programy po kolei i sprawdz, co Ci oferuja.
Mozesz tez sprobowac poszukac tej opcji przez Panel Sterowania -> dodaj/usun programy.

Ta opcja JEST w systemie, wiem na pewno, gdyz jej uzywalem.

Po minucie uzywania google''a wpadlem na taki pomysl: wejdz do menu Start -> Uruchom, wpisz "sfc" i popatrz, co sie stanie. Moze to cos pomoze? [choc ja robilem to inaczej i nie daje zadnych gwarancji]

BTW, masz polskie Windowsy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

. Sprobuj wlaczyc Windows w

Dnia 04.12.2005 o 16:06, Piotrek K. napisał:

trybie awaryjnym (naciskaj klawisz F5) i wtedy sprobuj.

Tylko przypomne, ze ten plik na dysku systemowym ukryty jest w jednym z plikow *.cab i trzeba go najpierw wyodrebnic... tak "po prostu" sie go nie znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za 3go posta pod rzad, ale znalazlem informacje angielska, jak dojsc do opcji "wyodrebnij plik"...

Oto ona:
To run System File Checker:
Click the Start button, point to Programs, point to Accessories, and then point to Select System Tools.
Click System Information.
On the menu bar, click Tools.
Click System File Checker.
Choose either Scan for altered files or Extract one file from installation disk.

A przetlumacz sobie juz sam, czemu inni maja za Ciebie wykonywac cala robote :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestes pewien ;P?? Spojrz ponizej ;). Ja go u siebie moge nawet skasowac ot tak. Nie jest powiazany z zadnym procesem obecnie :). Ale to moze dlatego, ze mam eXPpresowa Winde, a nie 98...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2005 o 17:45, Piotrek K. napisał:

Jestes pewien ;P?? Spojrz ponizej ;).

NA PLYCIE sie go nie znajdzie.
Przeciez to oczywiste - problem polega wlasnie na tym, ze na dysku plik JEST, ale niedobry i trzeba go wymienic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh, zle zrozumialem slowa: " ten plik na dysku systemowym ukryty jest w jednym z plikow *.cab". Przepraszam, dla mnie dysk systemowy to po prostu dysk ustawiony jako glowny. Moj blad :)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2005 o 17:55, Piotrek K. napisał:

Ehh, zle zrozumialem slowa: " ten plik na dysku systemowym ukryty jest w jednym z plikow *.cab". Przepraszam, dla
mnie dysk systemowy to po prostu dysk ustawiony jako glowny. Moj blad :)...

OK, przyznaje, sformulowanie dwuznaczne... nie pomyslalem o tym :-) Dla mnie dysk systemowy to CD z systemem. Moj blad rowniez :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2005 o 16:06, Piotrek K. napisał:

Najwyrazniej ten plik
jest uzywany przez jakis program dzialajacy w tle i dlatego masz zablokowany do niego dostep. Sprobuj wlaczyc Windows w
trybie awaryjnym (naciskaj klawisz F5) i wtedy sprobuj. A jak to nie pomoze to zawsze zostaje podlaczanie dysku do innego
kompa jako slave (tak, zeby Winda wlaczyla sie z dysku podstawowego, a nie tego) i spokojna zamiania tego pliku :)...


Może źle to sformułowałem, chodzi o to, że nie mogę znaleźć opcji jego zastąpienia. Próbowałem go też znaleźć na płytce z winem ale go nie ma.
No a co do trybu awaryjnego to raczej z F8 a nie F5 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem kupiłem sacred uderwold i na płycie mam jakiścd-kay ktury należy wpisaćdo instalacji ale jak chce grać po necie t ojak wpisze ten kod to on sie niemieści i niemoge graćwiem że styłu instrukcji pisze (klucz cd do gry Sacred Podziemia) i podspodem jest biała plama niema kodu!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wy teżtak mieliście pomocy jeżeli tak to z kąd wziążć ten kod!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2005 o 22:29, Ninja Seba napisał:

Przetłumaczyć to nie problem :)
Co do pliku to miałem go ukryty bo tak to (of course), że go nie było bo ukryty był.


POMOCY!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>pewno trzeba to zrobic i da sie to uczynic wylacznie narzedziami systemowymi.

Dnia 04.12.2005 o 11:40, Elwro napisał:

Poszperaj...


POMOCY
Mam problem kupiłem sacred uderwold i na płycie mam jakiścd-kay ktury należy wpisaćdo instalacji ale jak chce grać po necie t ojak wpisze ten kod to on sie niemieści i niemoge graćwiem że styłu instrukcji pisze (klucz cd do gry Sacred Podziemia) i podspodem jest biała plama niema kodu!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wy teżtak mieliście pomocy jeżeli tak to z kąd wziążć ten kod!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2005 o 22:29, Ninja Seba napisał:

Przetłumaczyć to nie problem :)
Co do pliku to miałem go ukryty bo tak to (of course), że go nie było bo ukryty był.

Mam problem kupiłem sacred uderwold i na płycie mam jakiścd-kay ktury należy wpisaćdo instalacji ale jak chce grać po necie t ojak wpisze ten kod to on sie niemieści i niemoge graćwiem że styłu instrukcji pisze (klucz cd do gry Sacred Podziemia) i podspodem jest biała plama niema kodu!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wy teżtak mieliście pomocy jeżeli tak to z kąd wziążć ten kod!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować