Zaloguj się, aby obserwować  
Abi_Dalzim

Sacred - temat ogólny

855 postów w tym temacie

Mam pytanie czy dla mrocznego elfa sety J''Dahn''Nielo''s Mastery i D''Brae''Sineltei''s Guise są w dodatku Podziemia czy w normalnym sacred też występują (Bo grałem w necie i ich nie mogę znaleźć w podstawowej wersji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sądze że te sety są w dodatku Underworld, a tak przy okazji dzisiaj w Grze Sacred plus (bez podziemia) na multiplayerze stworzyłem klan a nosi on nazwę Wiedźmini jeśli ktoś chce się do niego przyłączyć to zapraszam ale mają wstęp tylko Mroczne Elfy (według mnie przypominają trochę wiedźminów) Mam dopiero poziom 10 i to jest nowy klan więc jeszcze nikogo oprócz mnie tam nie ma ale klan jest naprawdę dobry i znalazłem już siedzibę klanu i jeśli chcecie się dowiedzieć gdzie ona leży dam wam zaznaczone miejsce na mini mapce (obrazek) i jeśli jesteście chętni to piszcie na tym forum o Sacred lub czekajcie w (tym domu czyli) siedzibie wiedźminów i jeśli będę w jakimś serverze co wy to zaproście mnie do drużyny i zapytajcie lub w grze wyślijcie prywatną wiadomość! Nie wiem czy to dobry pomysł żeby każdy nowy Mroczny Elf który chcę dojść do klanu przeszedł próbę i pokonał "Sir Markus...(dalej nie pamiętam)" i dostał się do klanu dostając przy tym unikatowy "Szybki Miecz Elfów" który dropnie Sir Markus po pokonaniu go ja go pokonałem na 8-9 levelu i mam już ten miecz (Sir Markus po pokonaniu dropnie też inne przedmioty) więc napiszcie czy to dobry pomysł z tym Unikatowym Mieczem? /moja ksywka to"bifur.Geralt (czaszka) [ Wieźmini ]" Czekam na odpowiedzi!

20080701204530

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wzięła mnie ochota na jakiś h&s a że z tego gatunku posiadam praktycznie tylko Sacreda to padło na niego.

Więc instaluję odpalam i już zaczynam się cieszyć, wybieram postać waham się pomiędzy Magiem a Serafią w końcu wybieram Maga.

Gra się zaczyna, co za porażka.
Zastanawia mnie jak ja mogłem kiedyś w to grać ? Postacie poruszają się strasznie mozolnie, przeciwnicy są monotonii a niedopracowania graficzne kłują w oczy. Dwa słowa nuda i kicz...
No to tyle z moich wywodów.

Będe musiał w przyszłości zaopatrzyć się w jakąś porządną siekę, jaką ? Sacred 2 mnie kusi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie także ostatnio podkusiło, aby pograc w Sacred''a. Już się cieszę, wybieram wampirzycę, ale coś mi grafika nie pasuje. Wszystko było takie jakieś inne... by może za dużo się naoglądałam Mass Effect, Obliviona itp. Mam nadzieję, że to chwilowe, ponieważ bardzo lubię do tej gry wracac. Tylko jedno mnie martwi kończyłam przechodzić kiedyś grę i coś się stało z save''ami... nie działały. Strasznie byłam wściekła, kończyłam grę, a tu coś się popsuło. Czekam teraz na Sacred 2... tylko jedno mnie martwi czy to będzie to samo? Ten sam stary Sacred przy, którym spędziłam tyle godzin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2008 o 21:10, Raya2222 napisał:

Mnie także ostatnio podkusiło, aby pograc w Sacred''a. Już się cieszę, wybieram wampirzycę,
ale coś mi grafika nie pasuje. Wszystko było takie jakieś inne... by może za dużo się
naoglądałam Mass Effect, Obliviona itp. Mam nadzieję, że to chwilowe, ponieważ bardzo
lubię do tej gry wracac. Tylko jedno mnie martwi kończyłam przechodzić kiedyś grę i coś
się stało z save''ami... nie działały. Strasznie byłam wściekła, kończyłam grę, a tu
coś się popsuło. Czekam teraz na Sacred 2... tylko jedno mnie martwi czy to będzie to
samo? Ten sam stary Sacred przy, którym spędziłam tyle godzin?

miejmy nadzieję ze Sacred 2 przyniesie przede wszystkim lepszą grafę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w sacred 2 nie bedize lepszej grafiki - zobaczysz... bedzie ona na poziomie sacred ale tego pierwszego bez patchy i w ogole - zobaczysz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2008 o 13:31, Anjinsan napisał:

Pytanko - co to właściwie jest ten Plus? Ulepszona wersja Sacred czy dodatek? czy może
jeszcze coś innego?


Taki minidodatek - jakieś nowe obszary i kilka jakichś poprawek i ulepszeń. Dodatek to Podziemia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja do Sacred wracam często, nie narzekam na grafę, bo wiem, że ta gra nie ma kilku miesięcy i nie ma prawa wyglądać ja np. Assassin''s Creed, a po drugie nie jestem w grach "wzrokowcem" i pomimo, że jakiś czas temu dostałem w końcu Crysisa to nie gram w niego tylko w Half-life 1 wygrzebanego z "Loży Honorowej" mojej kolekcji gier :D (na którym znajduję się także Sacred)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wyczytałem w wątku, że pola srebrne i brązowe podczas wyboru postaci symbolizują stopień trudności. W instrukcji nie było o tym mowy. W ogóle instrukcja do Sacred to najgorzej napisana instrukcja z jaką miałem do czynienia :( Czy istnieje możliwość zamiany stopnia trudności w trakcie gry?

Wybrałem postać Leśnej Elfki, ale to niezbyt dobry wybór chyba. Niby powinna walczyć łukami i kuszami, ale przeciwnicy błyskawicznie dopadają ją na bezpośrednią odległość. W Diablo łuczniczka o wiele lepiej sobie radziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/...../

Po prostu zagraj na łatwiejszym poziomie trudności. Sam zacząłem magiem na "Srebrnym" i walka polegała na rzuceniu fireballem i uciekaniu aż do zregenerowania tegoż czaru (i tak w kółko). Drugi raz zacząłem grać właśnie elfką na łatwiejszym poziomie trudności i jest o wiele lepiej. Bossów (przeciwników z czerwonym, kolczastym okręgiem wokół) zabijam jednym combo w kilka sekund, podobnie jak duże grupy słabszych wrogów. Polecam:
- Wiele Strzał, 3x Przebijająca Strzała (ta naprowadzana),
- WS, 3x Potężne Uderzenie (na bossy),
- WS, 3x Seryjne Uderzenie (na wielu wrogów),
- WS, 3x Eksplodująca Strzała (do zabawy jak ktoś lubi wrogów rozpadających się na kawałki).
Inne umiejętności są niepotrzebne, ew. Leczenie, ale od czego są mikstury...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady :)

Dnia 11.08.2008 o 20:20, Mediv napisał:

Bossów (przeciwników z czerwonym, kolczastym okręgiem wokół) zabijam
jednym combo w kilka sekund, podobnie jak duże grupy słabszych wrogów.


Właśnie na takiego trafiłem, w pobliżu Silver Creek, mającego Księgę Mądrości. W ferworze walki nawet nie byłem w stanie zobaczyć jak mu na imię. Namordowałem się z nim co nie miara. W końcu, za którymś razem zabiłem go ale to był bardziej przypadek niż faktyczne umiejętności. I to pomimo pomocy dwóch ludzi, których eskortuję.

Chyba faktycznie zacznę od początku na niższym poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.08.2008 o 21:09, Anjinsan napisał:

Chyba faktycznie zacznę od początku na niższym poziomie.


pozwole sobie tez Ci cos poradzic - nie graj pod zadnym pozorem na najnizszym poziomie trudnosci (nazywa sie bodajze brazowy). W przeciwienstwie do innych gier tego typu tworcy daja graczowi mozliwosc rozpoczecia gry od razu na srednim poziomie i nie robia tego bez powodu: na latwym poziomie gra sie za prosto, zadna walka nie jest wyzwaniem i gracz nudzi sie czekajac na koniec. Jak zaczynasz na srebrnym to musisz od poczatku kombinowac, duzo expowac i nie zapuszczac sie pochopnie zbyt daleko -> gra sie imho o wiele ciekawiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 21:22, dobrakos napisał:

Jak zaczynasz na srebrnym to musisz od poczatku kombinowac,
duzo expowac i nie zapuszczac sie pochopnie zbyt daleko -> gra sie imho o wiele ciekawiej.


No właśnie zacząłem na srebrnym leśną elfką. Początki były nawet sympatyczne, ale od Silver Creek nastąpił ostry wzrost poziomu trudności. Długo nie radziłem sobie z gościem mającym Księgę Mądrości ani nie mogłem się przebić do miasta, do którego eskortuję dwóch ludzi z Silver Creek (nie pamiętam nazwy tego miasta docelowego).

Dlatego zacząłem się zastanawiać nad obniżeniem poprzeczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 21:42, Anjinsan napisał:

> Jak zaczynasz na srebrnym to musisz od poczatku kombinowac,
> duzo expowac i nie zapuszczac sie pochopnie zbyt daleko -> gra sie imho o wiele
ciekawiej.

No właśnie zacząłem na srebrnym leśną elfką. Początki były nawet sympatyczne, ale od
Silver Creek nastąpił ostry wzrost poziomu trudności. Długo nie radziłem sobie z gościem
mającym Księgę Mądrości ani nie mogłem się przebić do miasta, do którego eskortuję dwóch
ludzi z Silver Creek (nie pamiętam nazwy tego miasta docelowego).

Dlatego zacząłem się zastanawiać nad obniżeniem poprzeczki.

wiem, ze na srebrnym jest troche zbyt trudno jak na poczatek, tez tak mialem, ale chyba lepsze to niz nudne klikanie na brazowym, jak dobrze rozwiniesz postac to od polowy gry trzymasz w jednej rece gazete, czytasz a druga reka klikasz caly czas LPM ;) Sacred ma moim zdaniem slaby balans, raz jest za latwo, raz za trudno, taki urok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie uważasz, że fireball -> ucieczka -> fireball -> ucieczka itd. to dobry sposób na grę? I to nie tylko magiem, bo np. grając gladiatorem użyłem 3 mikstury leczenia w drugiej walce (ork na arenie), bo po prostu nie mogłem go trafić - miał za duży lvl. Poziom trudności pozostawia wiele do życzenia mimo 2 stopni do wyboru. Porównanie z Diablo II:
Sacred - bardzo łatwy <-> bardzo trudny
D2 - normalny -> trudny -> bardzo trudny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 22:54, Mediv napisał:

Chyba nie uważasz, że fireball -> ucieczka -> fireball -> ucieczka itd. to dobry
sposób na grę? I to nie tylko magiem, bo np. grając gladiatorem użyłem 3 mikstury leczenia
w drugiej walce (ork na arenie), bo po prostu nie mogłem go trafić - miał za duży lvl.
Poziom trudności pozostawia wiele do życzenia mimo 2 stopni do wyboru. Porównanie z Diablo
II:
Sacred - bardzo łatwy <-> bardzo trudny
D2 - normalny -> trudny -> bardzo trudny

Zgadzam sie, jest to jeden z powodow, dlaczego Sacred nie przypadl mi zbytnio do gustu, mimo niezlego potencjalu. Gram obecnie w LOKI i tam jest lepiej z balansem, chociaz dziwi mnie brak kary za smierc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh, naprawdę zaraz wyrzucę tą instrukcję do kosza. Tym razem znalazłem broń z dwoma brązowymi slotami i jednym srebrnym. Wiem po co są sloty i jak się je uzupełnia u kowala ale jaka jest różnica między slotem brązowym a srebrnym? Srebrny jest bardziej efektywny czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aaaa... zepsuć dwa save''y z dwóch gier w ciągu jednego dnia... najpierw do gta sa, a teraz do sacred... Jestem zablokowany między drzewami a górską ściana niedaleko icecreek, przy rzece... Dostałem się tam przypadkowo, korzystając z tej zdolności demonicznej wiedźmy, która pozwala na latanie, a teraz nie mogę wylecieć... można się jakoś zabić? A autosave jest dalekoooo wstecz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować