Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Plotka: premiera Grand Theft Auto V wiosną przyszłego roku na konsolach obecnej generacji

119 postów w tym temacie

A już się nastawiałem na zamówienie pre-orderu... ale jak ma to wyglądać tak jak przy IV to dziękuję, poczekam aż na steam będzie promocja po 5 Euro i wtedy kupie, bo inaczej nie będzie sensu... Znów oleją PC!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fotki zostały wykonane w magazynie Sony w Londynie.

Brak wersji PC nie dziwi mnie w ogóle, ale mam nadzieję, że nie będą pieprzyć, że V na pewno nie doczeka się wersji blaszakowej. A takie bzdury wygadywano właśnie nt. IV.

Co do bohaterów - najbardziej podobał mi się Johnny z dodatku The Lost and Damned. Full Throttle mi się przypomniało. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt z was nie zwrócił uwagi, że ten plakat nie trzyma się kupy? sorry ale coś takiego można samemu sklecić w chacie i wrzucić do neta. Jak dla mnie to fake.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2012 o 10:37, tomoliop napisał:

Bez jaj. Gdzie pecet? I znowu mamy grać czarnuchem?...:P

''Czarnuchem''...? Troche szacunku, dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2012 o 11:24, Vojtas napisał:

Fotki zostały wykonane w magazynie Sony w Londynie.

A podasz źródło tej informacji? Dzięki.

@Yarek91
Ja obstawiam, że potwórzy się sytuacja jak z "Maxem Paynem 3" - wersja PC wydana 2 tygodnie/miesiąc (lub coś koło tego) po premierze konsolowej. Obstawiam także, że za wersję PC (optymalizację) odpowiada odrębne studio Rockstara. Rockstar Leeds może? ;) Liczę, że z optymalizacją będzie tak jak z "MP3" właśnie - czyli nie będzie najgorsza. ;) Pozdrawiam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2012 o 12:38, Janek_Izdebski napisał:

> Fotki zostały wykonane w magazynie Sony w Londynie.
A podasz źródło tej informacji? Dzięki.

@Yarek91
Ja obstawiam, że potwórzy się sytuacja jak z "Maxem Paynem 3" - wersja PC wydana
2 tygodnie/miesiąc (lub coś koło tego) po premierze konsolowej. Obstawiam także, że za
wersję PC (optymalizację) odpowiada odrębne studio Rockstara. Rockstar Leeds może? ;)
Liczę, że z optymalizacją będzie tak jak z "MP3" właśnie - czyli nie będzie najgorsza.
;) Pozdrawiam. :)


Max Payne 3 wyszedł w tym smamym dniu na wszystkie platformy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2012 o 12:48, TheZbyszeK napisał:

Max Payne 3 wyszedł w tym smamym dniu na wszystkie platformy.

Nie w tym wymiarze.
Na PC premiera była 1 czerwca, na konsole europejska premiera była 18 maja.

EDIT: ninja'd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2012 o 12:38, Janek_Izdebski napisał:

Liczę, że z optymalizacją będzie tak jak z "MP3" właśnie - czyli nie będzie najgorsza.
;) Pozdrawiam. :)


Też mam taką nadzieję, bo MP3 w porównaniu z GTA IV, które zainstalowałem na moim naprawdę słabym sprzęcie chodziło o wiele lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2012 o 12:59, Muradin_07 napisał:

Też mam taką nadzieję, bo MP3 w porównaniu z GTA IV, które zainstalowałem
na moim naprawdę słabym sprzęcie chodziło o wiele lepiej :)

Pamiętajmy też, że mitem jest twierdzenie, iż "sandbox zawsze musi gorzej działać na PC, bo zużywa więcej zasobów niż korytarzowa strzelanina." Przykład "RDR" pokazuje, że snadbox może świetnie działać na starszym sprzęcie z niewielką ilością pamięci, a takim sprzętem są właśnie konsole obecnej generacji. Oby "GTAV" działał równie dobrze na konsolach, jak i na PC. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, tu nawet nie o to chodzi. Po prostu niedawno chciałem sobie odświeżyć GTA IV na gorszym kompie (niż tym, na którym grałem w GTA IV pierwszy raz) i szło dosyć mizernie. Ale za to Max Payne 3 naprawdę dobrze się sprawdzał mimo tego, że wiele osób mówiło "że Rockstar zrąbie optymalizację".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To że nie ma tam wzmianki o PC wcale nic nie znaczy. Rockstar strzeliłby sobie nie w stopę lecz prosto w skroń wydając taką grę wyłącznie na konsole. Tak więc moje eksperckie zdanie brzmi: GTA5 wyjdzie na PC. Pytanie tylko kiedy. W sumie to w ogóle mnie to nie interesuje, bo właśnie dla takich momentów kupiłem sobie parę lat temu konsolę. Zdaje się nawet, że było to przy okazji premiery GTA4... Och, ironio :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2012 o 13:21, Muradin_07 napisał:

Nie, tu nawet nie o to chodzi. Po prostu niedawno chciałem sobie odświeżyć
GTA IV na gorszym kompie (niż tym, na którym grałem w GTA IV pierwszy raz) i szło
dosyć mizernie. Ale za to Max Payne 3 naprawdę dobrze się sprawdzał mimo tego, że wiele
osób mówiło "że Rockstar zrąbie optymalizację".

Dlatego wersję PC "GTAV" powinno robić odrębne studio Rockstara doświadczone w robieniu wersji na PC. :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I po tym co było z Max Payne 3 zapewne tak będzie. Już nie popełnili tego błędu właśnie z tą grą więc można liczyć że GTA V będzie podobnie zrobione :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2012 o 13:26, Muradin_07 napisał:

I po tym co było z Max Payne 3 zapewne tak będzie. Już nie popełnili tego
błędu właśnie z tą grą więc można liczyć że GTA V będzie podobnie zrobione :)

Jest jeszcze jedno niebezpieczeństwo odnośnie wersji PC "GTAV". A mianowicie to tzw. dysonans poznawczy - czyli różnica między naszą percepcją rzeczywistości, a tym jak tę samą rzeczywistość odbierają inni. Jaki to ma związek z "GTAV"? Już wyjaśniam.

Otóż, my możemy żądać, by Rockstar/Take Two wydały wersję PC tej gry. Jednak CEO Take Two, Strauss Zelnick, który dysponuje najdokładniejszymi danymi sprzedaży PC-towej wersji "Maxa Payne 3", może stwierdzić, ze były one niesatysfakcjonujące (o wiele bardziej wiarygodne niż dane NPD lub Vgchartz) i zdecydować o skasowaniu blaszakowej wersji najnowszej odsłony "Grand Theft Auto". I na nic się zdadzą utyskiwania, petycje i płacze "twardogłowych" PC-towców. Po prostu chłodna kalkulacja biznesowa i tyle. Oby tylko nie spełnił się taki scenariusz. Jednak trzeba brać pod uwagę, że może on zostać wdrożony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może, ale wcale nie musi. Niby można sobie wyobrazić/przeanalizować to, że GTA V nie wyjdzie na PC... ale po co? Lepiej poczekać na jakieś bliższe informacje na temat platform docelowych, bo może być właśnie tak, że PC będzie musiało poczekać na swoją wersję, ponieważ... i tu może paść wiele powodów, z których najbardziej możliwy jest ten, że mniejsze studio będzie pracować nad wersją, aby nie powtórzyła się akcja z GTA IV. Ale dopóki nie dostaniemy większych info to można sobie pogdybać, że GTA V na PC jest bajką i gra wyjdzie tylko na konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować