Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Plotka: premiera Grand Theft Auto V wiosną przyszłego roku na konsolach obecnej generacji

119 postów w tym temacie

Dnia 28.10.2012 o 13:46, Karharot napisał:

To "dziecko" mogłeś sobie darować...

Przepraszam, ale to było najlżejsze słowo jakie znalazłem w tym momencie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> Fotki zostały wykonane w magazynie Sony w Londynie.

Dnia 28.10.2012 o 12:38, Janek_Izdebski napisał:

A podasz źródło tej informacji? Dzięki.


Link do źródła jest podany w newsie.

Dnia 28.10.2012 o 12:38, Janek_Izdebski napisał:

Jednak CEO Take Two, Strauss Zelnick, który dysponuje
najdokładniejszymi danymi sprzedaży PC-towej wersji Maxa Payne 3",
może stwierdzić, ze były one niesatysfakcjonujące i zdecydować o
skasowaniu blaszakowej wersji najnowszej odsłony "Grand Theft Auto".


No i czyja to wina? Pecetowców? Pecetów? Czy może samego wydawcy?

Nie widzę podstaw, by konwersja pecetowa GTA V miała by być skasowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie na to chciałem zwrócić uwagę, ale tego nie napisałem- pre ordery na wersję PC są nawet tutaj na gramie, więc ciekawe byłoby gdyby nie wyszła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2012 o 14:46, sinir napisał:

Ten kto myśli że wydadzą grę przed jesienią 2013 jest... naprawdę "obeznanym" w branży
człowiekiem. :)

Wydadzą jeszcze przed zakończeniem roku finansowego, czyli w okolicach marca 2013. Take-Two ma dosyć duże problemy finansowe i nie będą przeciągać produkcji w nieskończoność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2012 o 14:49, Henrar napisał:

Wydadzą jeszcze przed zakończeniem roku finansowego, czyli w okolicach marca 2013. Take-Two
ma dosyć duże problemy finansowe i nie będą przeciągać produkcji w nieskończoność.


Możliwe, choć ja myślę, że będą chcieli zahaczyć o któreś z większych targów (E3/GSC), które odbywają się w lato, w którym z kolei nie wypuszcza się tak wielkich gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2012 o 14:36, Vojtas napisał:

Link do źródła jest podany w newsie.

Nie ma żadnego linku do źródła, dlatego Ciebie o niego poprosiłem. A strona http://gta-five.pl/ nie działa. :(

Dnia 28.10.2012 o 14:36, Vojtas napisał:

No i czyja to wina? Pecetowców? Pecetów? Czy może samego wydawcy?

Jeśli zdarzyłoby się tak jak napisałem w poprzednim poście, to byłaby to wina słabej sprzedaży wersji "Maxa Payne 3" na PC. Sam sobie już odpowiedz czyja to byłaby wina. :)

Dnia 28.10.2012 o 14:36, Vojtas napisał:

Nie widzę podstaw, by konwersja pecetowa GTA V miała by być skasowana.

A ja widzę podstawy do niepokoju o wersję PC. Gdyby "MP3" sprzedał się o wiele lepiej, nie miałbym powodów do obaw. Jednak stało się inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2012 o 14:49, Henrar napisał:

Wydadzą jeszcze przed zakończeniem roku finansowego, czyli w okolicach marca
2013. Take-Two ma dosyć duże problemy finansowe i nie będą przeciągać produkcji w nieskończoność.

Na pewno nie mają większych kłopotów niż THQ. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2012 o 14:46, sinir napisał:

Ten kto myśli że wydadzą grę przed jesienią 2013 jest... naprawdę "obeznanym" w branży
człowiekiem. :)


Widać to Ty nie masz zielonego pojęcia o tej branży. Rockstar na targach E3 nie był od 5 lat - ich ostatnie 5 tytułów były wydawane właśnie na wiosnę - wniosek nasuwa się sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2012 o 15:11, Janek_Izdebski napisał:

> Link do źródła jest podany w newsie.
Nie ma żadnego linku do źródła, dlatego Ciebie o niego poprosiłem. A strona http://gta-five.pl/
nie działa. :(


No jak nie działa, jak działa?
http://gta-five.pl/watek-premiera-gta-v-wiosna-2013-mamy-przeciek-tylko-u-nas

Dnia 28.10.2012 o 15:11, Janek_Izdebski napisał:

Jeśli zdarzyłoby się tak jak napisałem w poprzednim poście, to byłaby to wina słabej
sprzedaży wersji "Maxa Payne 3" na PC. Sam sobie już odpowiedz czyja to byłaby
wina. :)


Ja wiem czyja, ale ciekawym Twojej wersji.

Dnia 28.10.2012 o 15:11, Janek_Izdebski napisał:

A ja widzę podstawy do niepokoju o wersję PC. Gdyby "MP3" sprzedał się
o wiele lepiej, nie miałbym powodów do obaw. Jednak stało się inaczej.


No a jak się sprzedał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2012 o 15:22, Vojtas napisał:

To otwórz ten link z łaski swojej. Nic nie ma - biały ekran tylko. Tak samo strona główna tego serwisu.

Dnia 28.10.2012 o 15:22, Vojtas napisał:

Ja wiem czyja, ale ciekawym Twojej wersji.

Ja też wiem czyja:

- premiery równo z "Diablo 3"
- zmiany settingu na brazylijski
- sporej skali piractwa wersji PC (tytuł nadal na topie na TPB)

Dwie przyczyny leżą po stronie producenta/wydawcy. Jedna leży po stronie graczy. Taka prawda.

Dnia 28.10.2012 o 15:22, Vojtas napisał:

No a jak się sprzedał?

Sprzedał się słabo, zwłaszcza na PC. A jeśli chodzi o globalną sprzedaż na wszystkie platformy to też wygląda to mizernie w porównaniu do "RDR" czy "L.A. Noire".

http://www.vgchartz.com/gamedb/?name=Max+Payne+3

http://www.gamesindustry.biz/articles/2012-06-15-max-payne-3-sold-440-000-units-in-us-launch-month

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=69352

http://gameplay.pl/news.asp?ID=69131

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym dodać jeszcze jedną przyczynę słabej sprzedaży "Maxa Payne 3" na PC:

- multum cheaterów w PC-towym multi.

To akurat "gracze graczom zgotowali taki los." i odstraszyli innych od kupna tej zacnej mimo wszystko gierki Rockstara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2012 o 15:41, Janek_Izdebski napisał:

To otwórz ten link z łaski swojej. Nic nie ma - biały ekran tylko. Tak samo strona główna
tego serwisu.


No to coś po Twojej stronie, bo strona działa OK.

Dnia 28.10.2012 o 15:41, Janek_Izdebski napisał:

Ja też wiem czyja:
- premiery równo z "Diablo 3"


a więc wina wydawcy,

Dnia 28.10.2012 o 15:41, Janek_Izdebski napisał:

- zmiany settingu na brazylijski


wina dewelopera/wydawcy,

Dnia 28.10.2012 o 15:41, Janek_Izdebski napisał:

- sporej skali piractwa wersji PC (tytuł nadal na topie na TPB)


A to akurat bzdura. Już o tym mówiliśmy w innym wątku... :/

Dnia 28.10.2012 o 15:41, Janek_Izdebski napisał:

Dwie przyczyny leżą po stronie producenta/wydawcy. Jedna leży po stronie graczy. Taka
prawda.


Łajno prawda. Liczą się fakty i liczby, a nie podałeś żadnych, które pozwalałyby stwierdzić niezbicie, że piractwo zaważyło na wynikach finansowych. No ale nie zamierzam się powtarzać. Wróć do tamtej dyskusji, jeśli masz ochotę.

>- multum cheaterów w PC-towym multi.

Multiplayer w MP3 jest dodatkiem do singla, a nie podstawą, a więc wpływ na sprzedaż ma absolutnie minimalny. Druga rzecz - jest obowiązkiem wydawcy czuwać nad bezpieczeństwem i prawidłowością rozgrywek. Specyfiką PC są cheaty i hacki, a jednak w innych grach multi na PC sobie z tym jakoś radzą - to żaden argument.

Dnia 28.10.2012 o 15:41, Janek_Izdebski napisał:

> No a jak się sprzedał?
Sprzedał się słabo, zwłaszcza na PC.


Mogą mieć pretensje wyłącznie do siebie.

Dnia 28.10.2012 o 15:41, Janek_Izdebski napisał:


Nawiasem mówiąc VGChartz nie jest żadnym wiarygodnym źródłem informacji. VGCh nie uwzględnia sprzedaży online, a w przypadku PC to bardzo ważny element. Tak czy inaczej jedynym sensownym punktem odniesienia dla pecetowej konwersji GTA V jest sprzedaż GTA IV na PC, a nie sprzedaż MP3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2012 o 16:19, Vojtas napisał:

Druga rzecz - jest obowiązkiem wydawcy czuwać nad bezpieczeństwem
i prawidłowością rozgrywek.


Na PC? To tak jak z piractwem - walka z wiatrakami. Co wypuszczą patcha, to po chwili ktoś go złamie. Ba, oszukujący sa nawet w stanie płacić "abonament" w postaci kilkudziesięciu euro aby miec swoje hacki. Niektórzy zrobili sobie z tego prawdziwy sposób na życie i trzepią kaskę (ot choćby helios i jego artificialaiming, sprawdź sobie).

Dnia 28.10.2012 o 16:19, Vojtas napisał:

Specyfiką PC są cheaty i hacki, a jednak w innych grach multi
na PC sobie z tym jakoś radzą - to żaden argument.


Możesz wymienić te gry? Dajmy na to z popularnych sieciowych strzelanin :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2012 o 16:19, Vojtas napisał:

No to coś po Twojej stronie, bo strona działa OK.

Potwierdzam, u mnie też nie działa.

Dnia 28.10.2012 o 16:19, Vojtas napisał:

A to akurat bzdura. Już o tym mówiliśmy w innym wątku... :/

Bzdurą jest twierdzenie, że piractwo nie ma żadnego wpływu (lub ma pozytywny wpływ, lol) na sprzedaż gier.

Dnia 28.10.2012 o 16:19, Vojtas napisał:

Multiplayer w MP3 jest dodatkiem do singla, a nie podstawą, a więc wpływ na sprzedaż
ma absolutnie minimalny. Druga rzecz - jest obowiązkiem wydawcy czuwać nad bezpieczeństwem
i prawidłowością rozgrywek. Specyfiką PC są cheaty i hacki, a jednak w innych grach multi
na PC sobie z tym jakoś radzą - to żaden argument.

Chyba dawno nie grałeś na multi na PC, bo ewidentnie sobie twórcy z tym nie radzą. A jeżeli tak, to podaj mi te tytuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2012 o 16:19, Vojtas napisał:

No to coś po Twojej stronie, bo strona działa OK.

Tak jak mówi Henrar, nie działa.

Dnia 28.10.2012 o 16:19, Vojtas napisał:

> Ja też wiem czyja:
> - premiery równo z "Diablo 3"

a więc wina wydawcy,

Ok.

Dnia 28.10.2012 o 16:19, Vojtas napisał:

> - zmiany settingu na brazylijski

wina dewelopera/wydawcy,

Ok, choć z zastrzeżeniem. Gdyby nie zmienili settingu gracze znowu krzyczeliby: "Odgrzewane kotlety! " IMHO lepsza kontrowersyjna nowość, niż wspomniany "odgrzwany kotlet."

Dnia 28.10.2012 o 16:19, Vojtas napisał:

> - sporej skali piractwa wersji PC (tytuł nadal na topie na TPB)

A to akurat bzdura. Już o tym mówiliśmy w innym wątku... :/

Tak jak mówi Henrar, nie udowodniłeś, ze nie ma żadnego wpływu na słabą sprzedaż. Tak westia jest trudna do udowodnienia, ale są pewne poszlaki wskazujące, że gra mogła się słabo sprzedać z powodu piractwa - "Max Payne 3" nadal jest w Top20 na TPB. Smutne, ale prawdziwe.

Dnia 28.10.2012 o 16:19, Vojtas napisał:

> Dwie przyczyny leżą po stronie producenta/wydawcy. Jedna leży po stronie graczy. Taka
> prawda.

Łajno prawda. Liczą się fakty i liczby, a nie podałeś żadnych, które pozwalałyby stwierdzić
niezbicie, że piractwo zaważyło na wynikach finansowych. No ale nie zamierzam się powtarzać.
Wróć do tamtej dyskusji, jeśli masz ochotę.

Podałem linki. Nawet jeśli do tych 200 tys. sprzedanych kopii na PC dodamy 300 tys. kopii z dystrybucji cyfrowej (co i tak wg mnie nie będzie miało pokrycia w realnej sprzedaży wersji cyfrowej gry na PC), to sprzedaż łączna na PC wyniosłaby 500 tys. sztuk. Przy takim tytule i sporej reklamie Rockstara, to naprawdę kiepski wynik.

Dnia 28.10.2012 o 16:19, Vojtas napisał:

>- multum cheaterów w PC-towym multi.

Multiplayer w MP3 jest dodatkiem do singla, a nie podstawą, a więc wpływ na sprzedaż
ma absolutnie minimalny. Druga rzecz - jest obowiązkiem wydawcy czuwać nad bezpieczeństwem
i prawidłowością rozgrywek. Specyfiką PC są cheaty i hacki, a jednak w innych grach multi
na PC sobie z tym jakoś radzą - to żaden argument.

aope i Henrar napisali o multi powyżej, więc nie będę się powtarzał. dodam tylko, że cheaterzy zawsze będa na PC, chyba że wprowadzimy DRM rodem z "Diablo 3".

Dnia 28.10.2012 o 16:19, Vojtas napisał:

> > No a jak się sprzedał?
> Sprzedał się słabo, zwłaszcza na PC.

Mogą mieć pretensje wyłącznie do siebie.

Z tym się zgodzę tylko w jednym aspekcie - głupota było wydawanie gry w tym samym czasie co "Diablo 3". W innych aspektach wydawniczych nie popełnili błędu.

Dnia 28.10.2012 o 16:19, Vojtas napisał:

> http://www.vgchartz.com/gamedb/?name=Max+Payne+3

Nawiasem mówiąc VGChartz nie jest żadnym wiarygodnym źródłem informacji. VGCh nie uwzględnia
sprzedaży online, a w przypadku PC to bardzo ważny element. Tak czy inaczej jedynym sensownym
punktem odniesienia dla pecetowej konwersji GTA V jest sprzedaż GTA IV na PC, a nie sprzedaż
MP3.

Napisałem o tym powyżej. Wg mnie gdyby nawet łączna sprzedaż wersji na PC (pudełka + dystrybucja cyfrowa) wyniosła 500 tys. sprzedanych egzemplarzy, byłby to kiepski wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> Specyfiką PC są cheaty i hacki, a jednak w innych grach multi
>> na PC sobie z tym jakoś radzą - to żaden argument.

Dnia 28.10.2012 o 16:28, aope napisał:

Możesz wymienić te gry? Dajmy na to z popularnych sieciowych strzelanin :]


No np. te gdzie są dedykowane serwery? Najlepsza jest samokontrola lub gra ze znajomymi. Z randomami po prostu nie gram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2012 o 16:57, Vojtas napisał:

No np. te gdzie są dedykowane serwery?


To nie ma nic do rzeczy. Dedykowane serwery to nawet coś jeszcze gorszego, ponieważ "admini" (najczęstszy przedział wiekowy to tak na oko 12-16 lat) wywalą nie tylko oszukującego (o ile admin jest, a on przecież nie siedzi 24/7) ale często gęsto również postronnego bo ''zabił admina nożem po raz kolejny'' (hello bf3) + ustalą sobie - często - idiotyczne zasady serwera "bo tak". Generalnie dedyki nie mają absolutnie żadnego wpływu na obecność cheaterów czy jej brak (hint - BF3 i choćby Black Ops takowe posiadają, a teraz rzuć okiem na stronę wspomnianego aa) - pc = oszuści i tego nie da się wyeliminować (chyba, że przez cloud gaming i trzymanie użytkowników za jaja w zamkniętym ekosystemie producenta).

Dnia 28.10.2012 o 16:57, Vojtas napisał:

Najlepsza jest samokontrola lub gra ze znajomymi. Z randomami po prostu nie gram.


A jeśli ktoś gra z randomami, ponieważ nie ma 64 znajomych posiadających takiego BF3? I jaka samokontrola? Coś takiego generalnie nie istnieje - "admini" nie siedza 24/7 na serwerze. Ba, przez 99 proc. czasu mojej gry w takiego BF3 adminów w ogóle nie było, a nawet z głosowaniami nad kickami oszukujący sobie poradzili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> No to coś po Twojej stronie, bo strona działa OK.

Dnia 28.10.2012 o 16:56, Janek_Izdebski napisał:

Tak jak mówi Henrar, nie działa.


Mnie działa i pod Lisem, i pod Chromem.

Dnia 28.10.2012 o 16:56, Janek_Izdebski napisał:

Tak jak mówi Henrar, nie udowodniłeś, ze nie ma żadnego wpływu na słabą sprzedaż.


To Ty nie udowodniłeś, że ma na tyle znaczący wpływ, by spowodować klapę finansową gry. Piractwo oczywiście ma wpływ na sprzedaż - ale wszystko się rozbija o skalę.

Dnia 28.10.2012 o 16:56, Janek_Izdebski napisał:

Podałem linki. Nawet jeśli do tych 200 tys. sprzedanych kopii na PC dodamy 300 tys.
kopii z dystrybucji cyfrowej (co i tak wg mnie nie będzie miało pokrycia w realnej sprzedaży
wersji cyfrowej gry na PC), to sprzedaż łączna na PC wyniosłaby 500 tys. sztuk.
Przy takim tytule i sporej reklamie Rockstara, to naprawdę kiepski wynik.


Pełna zgoda, to kiepski wynik. Stać ich na dużo, dużo więcej.

Dnia 28.10.2012 o 16:56, Janek_Izdebski napisał:

aope i Henrar napisali o multi powyżej, więc nie będę się powtarzał. dodam tylko, że
cheaterzy zawsze będa na PC, chyba że wprowadzimy DRM rodem z "Diablo 3".


Nie powiedziałem, że nie będą. Mówiłem, że to praktycznie nie miało wpływu na wyniki MP3. Ilu graczy kupowało tę grę z myślą o multi, hę?

Dnia 28.10.2012 o 16:56, Janek_Izdebski napisał:

Z tym się zgodzę tylko w jednym aspekcie - głupota było wydawanie gry w tym samym czasie
co "Diablo 3". W innych aspektach wydawniczych nie popełnili błędu.


Nie? A wielokrotnie przesuwana premiera? A przeciągany deweloping? To miało duży wpływ na bilans. Może Pilot wie, jaki był budżet MP3, trzeba by go zapytać.

Dnia 28.10.2012 o 16:56, Janek_Izdebski napisał:

Napisałem o tym powyżej. Wg mnie gdyby nawet łączna sprzedaż wersji na PC (pudełka +
dystrybucja cyfrowa) wyniosła 500 tys. sprzedanych egzemplarzy, byłby to kiepski wynik.


Zgadzam się z tym. Jak na Rockstara nawet bardzo kiepski. Ale odnoszę wrażenie, że niespecjalnie się starali - nie zrobili wszystkiego, co mogli zrobić, by odnieść sukces.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować