Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Assassin`s Creed III z mikrotransakcjami

59 postów w tym temacie

Miałem ten tytuł na liście "must have", a teraz został z niej skreślony. Ale tylko dlatego, że nie podobają mi się takie praktyki i żeby wyrazić tym swój sprzeciw :P. Samą grę pewnie kupię ale zaczekam aż będzie po 60zł. Jak ubi ma graczy w d...e to ja ich też i dostaną mniej pieniędzy. Tymczasem jest dosyć innych tytułów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kpina z ludzi, takie rzeczy są w grze F2P, a nie w grze za którą trzeba słono zapłacić najpierw za pudełko.

Całe szczęście w multi AC nie gram, bo mi się nie podoba, zaraz będzie flood ludzi, który kupią kilkanaście takich paczek i w dniu premiery będą miali najlepsze skille czy itemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No bo DLC to za mało, jeszcze trzeba dorzucić mikrotranzakcje. Czyli ''PEŁNE'' gry będą kosztowały niedługo 300-400 zł? (I gdzieś 150 w $) ... żałosne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najgorsza możliwa opcja dla gracza - gra po pełnej cenie, dlc i mikrotransakcje. Zapewne będzie to pay to win, bo czymś ludzi trzeba zachęcić do kupowania takich rzeczy. Niepłacący (jakby nie wystarczyło, że ktoś kupił grę po pełnej cenie z wyciętym contentem...) muszą mieć jakoś to utrudnione. Jak dobrze, że całkowicie olałem franchise AC. Takie praktyki raczej nie skłonią mnie do sięgnięcia po jakąkolwiek grę Ubi. Nie zamierzam grać w celowo wybrakowany produkt i tracić na niego pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że Ubi zapomniało o jednym. Mikrotrasansakje to sposób na finansowanie gier F2P (czasami zresztą niektórzy przesadzają i robią P2W, ostatnio przestałem grać bo ludzie odpowiedzialni za grę w którą grałem na narzekania graczy, że praktycznie wszystkie eventy wymuszają płacenie forsą jeszcze bardziej przyciskali graczy). W grach, który nie są za darmo takich rzeczy raczej nie powinno być. Choć w sumie i tak, z tego co zrozumiałem, za forsę Ubi daje tylko dostęp do rzeczy z wyższych poziomów, które inni gracze mogą mieć za darmo, tylko później. Jak na tym skończą i mikropłatności będą tylko po to, żeby noobki, którym się nie chce czekać mogły mieć coś 2 poziomy wcześniej to ok.

Dnia 28.10.2012 o 14:06, weronika265 napisał:

Czyli w gry Ubi już nawet nie trzeba grać ? Ciekawe kiedy będzie "finisher pack - pay
100$ for bot that will finish this game on 100%".

Wyszedł lata temu i to darmowy. W Doomie 3 i niektórch innych grach były kody na przejście do ostatniego epizodu gry od raz.

Dnia 28.10.2012 o 14:06, weronika265 napisał:

W AC Revelations nie było takich rzeczy, ale trzeba było kupować przedmioty za kredyty
Abstergo (czy jakoś tak).

Nie trzeba było. Poza umiejętnościami wszystkie rzeczy były jedynie zmianami kosmetycznymi. Choć faktycznie mocno wyśrubowane ceny trochę zniechęcały. Jaki jest sens prób odblokowania choćby najfajniejszych rzeczy, skoro wg. obliczeń zajmie ci to kilka lat, a za rok wychodzi nowa część i nowy multi? To by było nawet ok. ale jeśli daliby to w ostatnim multi w AC jakie mają zamiar wypuścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2012 o 14:58, Scooby napisał:

Nie zamierzam grać w celowo
wybrakowany produkt i tracić na niego pieniędzy.

Ale przecież oni za kasę nie oferują nic nowego, tylko przyśpieszenie paru rzeczy. Nadal możesz je odblokować, tylko później.

Dnia 28.10.2012 o 14:58, Scooby napisał:

Miałem ten tytuł na liście "must have", a teraz został z niej skreślony. Ale tylko dlatego,
że nie podobają mi się takie praktyki i żeby wyrazić tym swój sprzeciw :P. Samą grę pewnie
kupię ale zaczekam aż będzie po 60zł. Jak ubi ma graczy w d...e to ja ich też i dostaną
mniej pieniędzy. Tymczasem jest dosyć innych tytułów :)

Czemu? Jeśli Ubi chce trzepać forsę od niecierpliwych, jednocześnie nie odbierając nic innym, to ok. Ja bardziej jestem na nich zły za ULC, ale to wiadomo. W mulit to tylko kwestia 2 skinów, a nikt nie gra wszystkimi (między Bogiem, a parwdą, ja prawie nigdy nie używałem błazna, choćby dlatego, że mi się nie podobał i, że był jednym z 3 niemodyfikowalnych gości w całym multi, trochę go zepsuli pod tym względem), co do broni w singlu, to w sumie nie wiem, czy będę się spieszył z misją dodatkową. W AC:r zbyt wczesny dostęp do Miecza Vlada Palownika psuł trochę frajdę z kupowania nowej broni, bo tylko na wieszaku wisiała. JoD kupiłem w sumie tylko dlatego, że mi się Strzelec Wyborowy podoba,m a nie chccę unlockera używać, bo kiepski jestem w kompach i jeszcze coś zepsuję. I mam słabość do kolekcjonerskich błyskotek, więc mam nadzieję, że medalion będzie fajny (ta, i tak pewnie zgubię, jak wszystko poza tymi w Wiedźmina 2, które leżą w oryginalnym pudełku).
EDIT: Chociaż, chciałbym oficjalnie ogłosić, że Ubi, pobiła rekord EA i przekroczyła cenę DLC w wysokości ceny gry. DE kosztuje 2999 zł, czyli DLC (i to nie wszystkie właściwie tylko ULC na początku = notatnik Waszyngtona w PDFie) kosztują jakieś 170 zł. Gdyby nie to, że Ubi jeszcze się trzyma sprzedawania głupot, a nie części rozgrywki i, że gra w sumie się dobrze zapowiada, to chyba faktyczne podziękowałbym za nią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Geez nie rozumiem tej logiki Ubi, zawsze znajdzie się jakiś mod który to odblokuje lub doda coś nowego lepszego i będzie darmowy(nie mówiąc już o piratach którzy i tak będą mieli wszystko za darmo). Patrząc na przestrzeni ostatnich lat na rynek gier widzę tylko jak wszystko idzie na dno...Chcesz być uczciwy i dać zarobić ludziom a ci naciągają cię na potęgę...No ale cóż potem zostaje już tylko narzekanie że piractwo rośnie a sprzedaż jest gorsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech to ubi. Jak nie jakieś bzdurne DRM, to teraz coś takiego. Widzę, że ubi i ea jadą na tym samym wózku. Zarobić jak najwięcej nie zważając na swój wizerunek. Najgorsze jest to, że są ludzie, którzy kupują te syfy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2012 o 14:30, Ciekawski94 napisał:

Dobrze, że seria AC była dla mnie zawsze słaba.


Słaba ? Chyba nie wiesz co mówisz, ale szanuję Twoje zdanie :)

Fakt lekka przesada z tymi mikrotransakcjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować