Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Disney przejmuje Lucasfilm! Będzie 7. epizod Gwiezdnych wojen!

199 postów w tym temacie

Ludzie dajmy im szanse wszak Piraci z Karaibów też Disneya i tacy źli nie są (pomijając 4 część) więc może coś z tego będzie. Tylko mogli by nie robić kontynuacji tylko właśnie przenieść się X lat do przodu lub wstecz. A dobrą ekranizacją Trylogii Thrawna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2012 o 10:48, Alacart napisał:

Ludzie dajmy im szanse wszak Piraci z Karaibów też Disneya

No dobra, ale w gruncie rzeczy, to komedia... choć przygodowa, no ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UWAGA: ten post jest adresowany także do forumowicza Aress_The_Great oraz innych wieszczących "nieuchronną klęskę, upadek etc."

Dnia 31.10.2012 o 08:01, Ring5 napisał:

Ja pier... Niech ktoś powie, że to żart!


/ciach/

Nie pamiętam by Lucas kiedykolwiek zastrzegł że uniwersum Star Wars (w tym filmy z takim tytułem) ma się ograniczać tylko do przygód Luka Skywalker''a. Sugeruję się zapoznać choćby z częścią wydanych książek i opowiadań z tego uniwersum, oto lista: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Star_Wars_novels

Nie twierdzę że wszystkie są dobre, ale kilka ciekawych pozycji na pewno się znajdzie. Ja na ten przykład byłbym chętny zobaczyć ekranizację "I, Jedi" albo cyklu opowiadań X-Wing.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2012 o 08:08, dApo napisał:

Na tym zdjęciu Lucas nie wygląda na szczęśliwego


Uwież mi, jest. Lwia część kasy i akcji, które zapenią mu stały roczny dochód i spokojną emeryturkę, na pewno zabija jakiekolwiek poczucie straty, czy winy. Poza tym od dawna wiadomo, że zależy mu tylko na pieniądzach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2012 o 08:35, doctorwho napisał:

I zamiast STAR WARS wyjdzie jakieś gów... naszpikowane efektami specjalnymi.


Czyli coś z goła innego niż Lukasowskie Ep.1/2/3???
Spokojnie, może być gorzej, ale wtedy przynajmniej znowu będzie śmiesznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2012 o 08:55, Lordpilot napisał:

> A mnie ta informacja napawa optymizmem.


Rzadko się z Tobą zgadzam, ale tu się podpisze w 100% :) Lucas ostatnimi czasy nie był
w najwyższej formie i uniwersum SW (w mojej opini dość infantylnemu od zawsze, ale to
swoją drogą ;-)) robił tylko krzywdę. Jak wielką to niech świadczy suma przejęcia - "marne"
4 mld dolarów. W latach 90-tych to imperium było warte dużo więcej.

Natomiast wszystkim hejterom pieprzącym trzy po trzy (na tym forum i na innych), że teraz
zobaczymy kaczora Donalda z mieczem świetlnym czy Hannah Montana w kosmosie (btw. jakim
trzeba być imbecylem żeby na Disney''a patrzeć tylko przez pryzmat HM ?) dedykuję tego
posta z forum konkurencji:

Kilka faktów, jakie miały miejsce po kupnie Marvela *:
- z przyczyn prawnych zarżnięto dwa dobre seriale zdatne do oglądania dla dorosłych,
(Wolverine and the X-Men i Spectacular Spider-Man), na ich miejsce wskoczyły produkcje
kierowane raczej dla dzieciaków i jakiś dziwny eksperyment stylizowany na chińską bajkę,
- nastąpiło nieco zmian w wydawnictwach komiksowych, ale podobno sam Disney się do tego
nie wtrącał (tzn. oficjalnie), w porównaniu z poprzednimi latami raczej na plus w ogólnym
rozrachunku, były wtopy, ale nie mniej i nie więcej niż wcześniej,
- filmowcy otrzymali potężny zastrzyk finansowy, dzięki czemu można było bez przeszkód
nakręcić Avengersów wraz z tie-inami, a obecnie pracuje się nad sequelami,
- w końcu zaczęto prowadzić rozmowy z Sony na temat współpracy w ramach łączenia posiadanej
przez nich marki (Spider-Man) z filmami, do których prawa ma Marvel, nie wyklucza się
podobnych umów z Foxem, w przypadku seriali animowanych już od dawna nie ma z tym żadnych
problemów.

Czyli tak naprawdę więcej plusów niż minusów, a bez wykupienia Marvela tych minusów namnożyłoby
się więcej. Więc skończcie jęczeć, bo liczą się przede wszystkim pieniądze. Kto te pieniądze
daje, to już sprawa drugorzędna, o ile wykupiona firma zachowuje jako taką autonomię
(właściwie tylko seriale animowane odczuły zmianę targetu). Jeśli do sprawy Ep. VII podejdą
tak, jak do Avengersów, to najlepsze, co mogło się przytrafić fanom SW. Nikt tam Myszki
Miki z lightsaberem nie wstawi. A jeśli Disney postanowi zrobić serial animowany o Jar
Jarze dla upośledzonych dzieci do lat trzech - serio, k
ogo to obchodzi? I tak ma
szansę być lepszy niż Ep. I.



*też przez Disneya (przypis mój)


Bardzo ładnie napisane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2012 o 09:34, Henrar napisał:

> A ja mam cichą nadzieję, że może w końcu ukaże się na DVD\Blu-ray ORYGINALNA wersja
epizodów
> 4-6.
Przecież oryginalne wersje trylogii wylądowały na DVD. Sam takowe posiadam.


Oryginalne? Bez komputereowej grafy i nowego cięcia scen? Bez uskakującej przed pociskiem głowy Hana? Te w których on strzela pierwszy, a Vader patrząc na męczonego przez Imperatora Luka nie krzyczy "NIEEEEE!!"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, tak i jeszcze raz tak.
Nawet jakość filmu (w sensie obrazu) jest zachowana. Stety albo niestety, bo jednak oryginalna taśma się strasznie zestarzała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o film a nie o książki. Disney nie zrobi filmu o Thrawnie, Bane''ie czy Revanie z prostej przyczyny - te postacie mają znacznie mniejszą siłę przebicia niż Skywalker. Tu chodzi o kasę a wiadomo, co się sprzeda lepiej w tym przypadku.

Nikt nie powiedział, że to będzie Luke - ale jakiś Skywalker na pewno będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2012 o 11:14, Henrar napisał:

Tak, tak, tak i jeszcze raz tak.
Nawet jakość filmu (w sensie obrazu) jest zachowana. Stety albo niestety, bo jednak oryginalna
taśma się strasznie zestarzała.


Dziękuję za odpowiedź, pisząc koment jeszcze nie wiedziałem, że już raz to Pan to wyjaśnił.
Ogólnie, to chciałbym takie wydanie, ostatnio ogląałem te filmy na VHS i tam dopiero jest zgroza. Nie dość, że materiał źródłowy swoje ma, to jeszcze degradacja taśmy, straszne. Z resztą sam magnetowidu nie mam w domu, więc przeżyłbym jakość, byle tylko mieć te "dobre" wersje, tych "dobrych" Star Wars w swojej kolekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich sceptyków i nienawistników.

W Disneyu pracuje wielu łebskich ludzi. Ludzi, którzy chcą kasy. Gdyby Star Wars były produktem niszowym, to można by się spodziewać gigantycznych zmian, by dostaosować je dla szerszego grona odbiorców. Ale tak nie jest, jest to marka znana, kochana przez miliony fanów, czyli potencjalnie setki milionów, może miliardy dolarów, za każdy dobry film. Na pewno też nie umknął krawaciażom z Disneya pogłos reakcji fanów na "nową trylogię" Lukasa, zdecydowanie postaraja się nie powielać błędów.

Kto uważa inaczej jest zaślepiony. Poza tym, po co lukas Gwiezdne Wojny tak wyżymał? Dla kasy. Również tej ze spin-offów i gadżetów. Kto pamięta kreskówkę z Ewokami z lat (chyba) ''80? Albo tą masę okropnych figurek i lalek z postaciami z serii. Że to niby było dla "dobra fanów"? Nie, liczył się portfel Georgea. Tylko jemu już skończyły się pomysły i szedł na łatwiznę. Na prawdę, gorzej być nie może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle:
"We''re likely to focus more on social and mobile than we are on console. We''ll look opportunistically at console, most likely in licensing rather than publishing, but we think that given the nature of these characters and how well known they are, and the storytelling, that they lend themselves quite nicely, as they''ve already demonstrated to the other platforms."
Cytat z CEO Disneya z http://www.polygon.com/2012/10/30/3577710/disney-purchases-lucasfilm-in-4-billion-acquisition-deal-includes
Więc nawet jeżeli filmy będą dobre, to gry szlag trafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy co z tego będzie, miejmy nadzieję że Disney niczego nie spartoli a wręcz przeciwnie. Szkoda tylko, że jak zauważył Henrar raczej na 100% film będzie o którymś ze Skywalkerów. W końcu Anakin i Luke to ikoniczne postacie uniwersum. Mnie by się tam za to marzyła ekranizacja historii Revana...

No i właśnie, co z LucasArts?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W świecie którym były plany kontynuacji Leona Zawodowca(!!!), powstała czwarta część Obcego nic mnie nie zdziwi. Ale fakt... skoro już mają coś robić to szkoda że nazywają to siódmym epizodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego szkoda?

Ech, a pomyśleć, że kiedyś Disney miał taką renomę... Czy wy naprawdę myślicie, że Disney to tylko studio odpowiedzialne za Hannah Montana i Disney Channel?

Bardziej się boję o gry - Disney jest od filmów, a nowy CEO LucasArtsu odgrażał się, że chce wyprowadzić LA na prostą i wrócić do tworzenia świetnych, kultowych i wpływowych gier. Akurat tę gałąź działalności Lucasfilm Disney może zarżnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować