Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Pachter: Darksiders II nie zarobiło na siebie

20 postów w tym temacie

Pachter.... ahhh tak. Ja temu Panu i jego wnikliwym analizom serdecznie dziękuje. Taki analitykiem swoją drogą to może być każdy użytkownik gram.pl i jeszcze pewnie by się lepiej spisał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra gra się sprzedała na amerykańskim rynku w ~250tys egzemplarzy.
W sumie wiadomo już czy ta zapaść sprzedaży za Atlantykiem była "przypadkiem", czy dalej się utrzymuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2012 o 10:42, cHICEK napisał:

Pachter.... ahhh tak. Ja temu Panu i jego wnikliwym analizom serdecznie dziękuje. Taki
analitykiem swoją drogą to może być każdy użytkownik gram.pl i jeszcze pewnie by się
lepiej spisał...

To, co jakiś zakład, że w tym konkretnym przypadku jednak ma rację? Wystarczy poczekać do kolejnego raportu finansowego THQ i się o tym przekonamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie watpie ze gra sie nie sprzedala... W dzisiejszych czasach to nie dziwne... Nie zmienia to jednak faktu ze to BARDZO DOBRA gra i to jeszcze jedna z ciekawszych i bardziej innowacyjnych niz wiekszosc. Jasne wiekszosc z tego co w niej mozemy zobaczyc juz gdzies bylo w tej czy innej formie ale naprawde nie znam produkcji ktora jednoczesnie bedac sequelem ma w sobie tyle zmian wzgledem poprzednika i jest tak do niego podobna. Bardzo wysoko oceniam ta gre! Zyjemy jednak w spoleczenstwie konsumpcyjnym, ktore oczekuje gier ladnych, krotkich i latwych via DUty CallS 25 i 1/2 (uzywam tego przykladu poniewaz gra ta stala sie symbolem ktory wszyscy hejterzy niosa jak Prawdziwy Krzyz na krucjate) Trzeba tez oddac pamietac o piractwie i na takim rynku gra napewno odniosla sukces. Smieszne jest ze rozwoj internetu doprowadzil do zguby tych prawdziwych piratow ze stadionu.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2012 o 10:42, cHICEK napisał:

Pachter.... ahhh tak. Ja temu Panu i jego wnikliwym analizom serdecznie dziękuje. Taki
analitykiem swoją drogą to może być każdy użytkownik gram.pl i jeszcze pewnie by się
lepiej spisał...


No to dawaj, słuchamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda... Pies pogrzebany jest w kosztach produkcji, teraz nagle wszystko musi sprzedawać się przynajmniej w 2mln kopi by myśleć o tym, żeby w ogóle wydać grę... Troche chore to jest.

Cięcia kosztów też nie pomogą, bo bez marketingu nikt nie kupi nowego produktu, a cięcia finansowe odbiją się na jakości produktu.

I w ten sposób zarzynane są dobre marki. Ja pewnie prędzej czy później dobiorę się do Darksiders II (jak zapomne o 20 godzinach z jedynki) jak cena spadnie do paredziesięciu złotych (albo w PS+ za free :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli gra musi się sprzedać w nakładzie 2 milionów kopii, żeby tylko zwrócić koszty, to znaczy że naprawdę ktoś powinien zrewidować swoją politykę budżetową. Przecież to jest chore. Sprzedaż powyżej 2 milionów sztuk osiąga naprawdę niewiele gier - znacznie mniej niż nam się wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2012 o 11:53, RexNebular napisał:

> Pachter.... ahhh tak. Ja temu Panu i jego wnikliwym analizom serdecznie dziękuje.
Taki
> analitykiem swoją drogą to może być każdy użytkownik gram.pl i jeszcze pewnie by
się
> lepiej spisał...

No to dawaj, słuchamy.

Dlaczego nie warto się na Pachterze opierać:
To ten sam człowiek, który mówił, że:
- sprzedaż gier na PC wynosi ok 6% rynku
- PS3 jest silniejsze od 90% PCtów z 2010,a X360 od 85% PCtów z 2010
- NIKT nie ma PCta tak mocnego jak PS3
- Na dobrego PCta trzeba wydać CONAMNIEJ 2000$.
Dlatego nie warto go słuchać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2012 o 15:03, Lisun napisał:

- PS3 jest silniejsze od 90% PCtów z 2010,a X360 od 85% PCtów z 2010

Pomijając kwestię procentową, to jednak w pewnym sensie miał rację.

Patrz co siedzi w urzędach czy szkołach, popatrz na kraje biedniejsze niż Polska (a i nawet na samą Polskę). Zdziwisz się :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2012 o 15:17, Henrar napisał:

Patrz co siedzi w urzędach czy szkołach, popatrz na kraje biedniejsze niż Polska (a i
nawet na samą Polskę). Zdziwisz się :P

Wiem, w mojej szkole na korytarzu max w co można grać to stary dobry DSJ 2 :P.
A jak patrzę na CRTeki w niektórych urzędach (zwłaszcza jak odbierałem dowód) czy drukarki atramentowe pamiętające chyba transformację ustrojową to fakt, nie jest cool.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować