Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Już 30 milionów ludzi korzysta z Originu

47 postów w tym temacie

Dnia 31.10.2012 o 15:19, ZubenPL napisał:

A jaka jest rzeczywista liczba użytkowników ? Ja niby mam na tym konto ale nigdy z tej
usługi nie korzystałem.

Tego nigdy nie podadzą. Wiesz, marketing i PR. Ważne, że jest 30 mln kont. Gdyby podali ile jest tak naprawdę aktywnych kont, to byłby strzał w głowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja korzystam normalnie z Origina, mam na nim około 10 gier i jeszcze nigdy nie miałem żadnych z nim kłopotów :) W dodatku kupiłem już kilka gier po cenach dużo niższych niż gdzie indziej - choćby ostatnia promocja -50%. Za 120 zł można mieć BF3 ze wszystkimi dodatkami, ME3 za 27 zł (teraz to jest uczciwa cena za tą grę :D). Alice i Dead Space 2 kupiłem za 20 zł. Czasami naprawdę warto zajrzeć do sklepu Origina, bo zdarzają się super promocje :)

Nie twierdzę, że to super sprawa, że muszę instalować dodatkową usługę, żeby w coś pograć, ale chyba Steam do tego nas już przyzwyczaił - EA podąża drogą Valve.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2012 o 15:19, ZubenPL napisał:

A jaka jest rzeczywista liczba użytkowników ? Ja niby mam na tym konto ale nigdy z tej
usługi nie korzystałem.

Właśnie sam się nad tym zastanawiałem. Konto mam zrobione (a raczej przeniesione) dla NFS:HP, plus ostatnio dla zakupu Walking Dead (bo steamowe!).

Poza przetestowaniem (i zrażeniem się do) programu zaraz po wyjściu, nawet go nie odpalałem. W dodatku wymóg jego zniechęcił mnie do zakupu ME3 i zapewne jakiejkolwiek innej gry od EA.

A mam kilku znajomych w identycznym położeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2012 o 15:16, Blazkovic napisał:

Co wy ludzie nienormalni jestescie? Kto was zmusza do korzystania z tego Origin? Od czasu
dodania tego syfu przy okazji premiery BF3 do gier EA, nawet jedno pudelko ze znaczkiem
tej firmy nie zawitalo na moja polke.

Ze przegapie jakies tam niezle tytuly bo "walnalem focha"? I co z tego? Lepiej wbrew
sobie poddac sie procesowi wtlaczania coraz to nowych trojano-spyware-gowien do gier?
A potem oczywiscie narzekac na nie na forach w necie, lub pisac do pomocy technicznej
EA bo z jakiegos tam powodu zablokowali mi mozliwosc uruchomienia gry za ktora sie im
zaplacilo?

Lagow w singlu juz sie doczekalismy. Ba, lagi w singlu pobily rekordy sprzedazy. Jakies
moski juz kupuja "sezonpasy" na kilka dodatkow do gry, o ktorych nie wiedza absolutnie
nic (!). Ba, nie wiedza nawet czy owe dodatki sie pojawia. Co bedzie dalej? Przesylanie
skanu karty rowerowej do centrali wydawcy w celu "aktywacji licencji na uzytkowanie oprogramowania
w czasie 30-stu dni"?



Syf kolego to ty masz w glowie.. Steam jest jeszcze gorszy a zaloze sie ze z niego korzystasz i na nim gry kupujesz.. Malo tego wszystko zakupione na steam musi dzialas ze steam tak jak origin wiec zastanow sie nad soba.. Origin czy Uplay to to samo co steam(fakt ma troche uboga oferte ale steam na poczatku tez taka mial)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2012 o 00:40, Janek_Izdebski napisał:

Poza tym niektóre gry zakupione na Origin mają aktywację na Steam, nperawdaż pawbuk?
Np. "Alan Wake" i "The Walknig Dead". :) Pozdrawiam.

Nawet nie wiem :D Nie jestem takim fanem Steama, żeby wszystko próbować na nim aktywować :D zdarza się, że i przez miesiąc w ogóle Steama nie używam, bo akurat gram np. w gry EA :) chociaż praktycznie się nie zdarza, żebym grał w coś bez Origina lub Steama - 95% nowych gier mam na tych platformach. Steam jest na pewno dużo bardziej rozbudowany - wszystkie opcje socjalne, statystyki, workshop... Origin jest dużo prostszy. W sumie to dla mnie nie ma żadnej różnicy na której z tych platform odpalam gry. Beznadziejne jest tylko GfWL - nigdy nie jestem pewny czy uda mi się zalogować do tej usługi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2012 o 01:04, Janek_Izdebski napisał:

Oby tylko Acti nie wymyśliło własnego klienta do swoich gier. ;)


Zawsze mogą się przenieść ze wszystkimi grami na Battle.net. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2012 o 02:29, Kadaj napisał:

> Oby tylko Acti nie wymyśliło własnego klienta do swoich gier. ;)

Zawsze mogą się przenieść ze wszystkimi grami na Battle.net. ;p

Wypluj te słowa, Kadaj... ;D

A tak przy okazji, co sądzisz o newsie na temat Lucasfilmu, Kadaj? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2012 o 02:41, Janek_Izdebski napisał:

Wypluj te słowa, Kadaj... ;D

Póki co chyba dobrze im się układa współpraca ze Steamem, więc się na to nie zanosi, ale jeśli w przyszłości będą chcieli robić to po swojemu, to mają gotową (i lubianą) platformę ze sporą bazą użytkowników. Tylko głupi by nie skorzystał. ;p

Dnia 01.11.2012 o 02:41, Janek_Izdebski napisał:

A tak przy okazji, co sądzisz o newsie na temat Lucasfilmu, Kadaj? ;)

Kolejna część Star Wars będzie albo dobra i wtedy się z przyjemnością obejrzy, albo crapem i najwyżej zmarnuję 2h, zapominając o filmie po paru dniach. Ja na pewno nie będę stratny. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Steam taki zły bo ma tryb offline i wymaga tylko jednorazowej aktywacji gry prawda? Spróbuj odpalić ME 3 z dlc przy braku dostępu do internetu. To Ty się zastanów nad sobą, Steam obecnie to też platforma dla małych dopiero rozpoczynających przygodę w branży firm oferuje o wile więcej niż konkurencja i imo jest czymś do czego inne firmy powinny się przyłączyć a nie tworzyć własne potworki które mają go przypominać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2012 o 01:04, Janek_Izdebski napisał:

Oby tylko Acti nie wymyśliło własnego klienta do swoich gier. ;)

Dla mnie mogą stworzyć co tylko chcą, bo ich gier praktycznie w ogóle nie kupuję. Dla mnie ich polityka cenowa jest zupełnie nie do przyjęcia - i seria CoD i gry Blizzarda praktycznie nie tanieją. Tak narzekamy na EA i Ubi, ale po pół roku ceny ich gier spadają do normalnego poziomu - Reveletions kupiłem za niecałe 60 zł pół roku po premierze, ME3 teraz za 28 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2012 o 09:35, pawbuk napisał:

> Oby tylko Acti nie wymyśliło własnego klienta do swoich gier. ;)
>
Dla mnie mogą stworzyć co tylko chcą, bo ich gier praktycznie w ogóle nie kupuję. Dla
mnie ich polityka cenowa jest zupełnie nie do przyjęcia - i seria CoD i gry Blizzarda
praktycznie nie tanieją. Tak narzekamy na EA i Ubi, ale po pół roku ceny ich gier spadają
do normalnego poziomu - Reveletions kupiłem za niecałe 60 zł pół roku po premierze, ME3
teraz za 28 zł.

Nie kupujesz gier Activision, bo Ciebie na nie nie stać? Czy po prostu bojkotujesz za zbyt wygórowaną politykę cenową? Dzięki.

P.S. O ile pamiętam, zakupiłeś "BL2" i "Dishonored", a te gry wcale nie były najtansze w dniu premiery... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2012 o 11:19, Janek_Izdebski napisał:

P.S. O ile pamiętam, zakupiłeś "BL2" i "Dishonored", a te gry wcale nie
były najtansze w dniu premiery... ;)

Oj tam, takie BL2 dało się wyrwać za 8 dych jak się znało sposób, spróbuj tak z Diablo 3. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2012 o 11:30, Kadaj napisał:

> P.S. O ile pamiętam, zakupiłeś "BL2" i "Dishonored", a te gry wcale

>> nie były najtansze w dniu premiery... ;)

Dnia 01.11.2012 o 11:30, Kadaj napisał:

Oj tam, takie BL2 dało się wyrwać za 8 dych jak się znało sposób, spróbuj tak z Diablo
3. ;p

Masz na myśli Kompanię Graczy i Muve.pl? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować