Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Już 30 milionów ludzi korzysta z Originu

47 postów w tym temacie

Dnia 01.11.2012 o 11:19, Janek_Izdebski napisał:

Nie kupujesz gier Activision, bo Ciebie na nie nie stać? Czy po prostu bojkotujesz
za zbyt wygórowaną politykę cenową? Dzięki.


Stać mnie na wydanie co jakiś czas 130 zł, nie bojkotuję też Acti - po prostu uważam, że wydanie tyle kasy, żeby pograć kilka godzin to zdecydowanie za dużo. Poza tym nie wspieram wtedy żadnej nowej marki, bo Acti jedzie głównie na CoDzie. Jeśli chodzi o Blizzarda, to po prostu nie lubię ich gier - w Diablo III pograłem kilka godzin w czasie testów i mnie znudziło - nawet nie skończyłem tej przygody ;D Więc wydawanie 200 zł na ich gry uważam za zdecydowaną przesadę. Można powiedzieć, że trochę ich bojkotuję, bo przesadzają zdecydowanie z cenami nie oferując niczego specjalnego.

Dnia 01.11.2012 o 11:19, Janek_Izdebski napisał:

P.S. O ile pamiętam, zakupiłeś "BL2" i "Dishonored", a te gry wcale nie
były najtansze w dniu premiery... ;)

Dishonored kupiłem za 80 zł, więc specjalnie dużo kasy nie wydałem - pogralem 20 godzin i najpewniej do gry wrócę. W dodatku jest to nowa marka na rynku, z bardzo ciekawymi pomysłami, więc tym chętniej ją zakupiłem. A BL2 nie kupowałem - jeszcze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2012 o 11:51, pawbuk napisał:

> Nie kupujesz gier Activision, bo Ciebie na nie nie stać? Czy po
> prostu bojkotujesz za zbyt wygórowaną politykę cenową? Dzięki.

Stać mnie na wydanie co jakiś czas 130 zł, nie bojkotuję też Acti - po prostu uważam,
że wydanie tyle kasy, żeby pograć kilka godzin to zdecydowanie za dużo. Poza tym nie
wspieram wtedy żadnej nowej marki, bo Acti jedzie głównie na CoDzie. Jeśli chodzi o Blizzarda,
to po prostu nie lubię ich gier - w Diablo III pograłem kilka godzin w czasie testów
i mnie znudziło - nawet nie skończyłem tej przygody ;D Więc wydawanie 200 zł na ich gry
uważam za zdecydowaną przesadę. Można powiedzieć, że trochę ich bojkotuję, bo przesadzają
zdecydowanie z cenami nie oferując niczego specjalnego.

Diablo III w zeszłym tygodniu na http://www.ultima.pl było po 149 zł. Teraz jest po 154,90 zł. Taniej o prawie 50 zł od ceny premierowej. W tym samym sklepie Starcraft 2 jest po 99,90 zł. Więc jednak gry Blizzarda i Activision ("CoD: Black Ops" też ostatnio jest w przyzwoitej cenie - na Ultimie po 79,90 zł) tanieją. Więc nie jest tak do końca, jak piszesz... ;)

Dnia 01.11.2012 o 11:51, pawbuk napisał:

> P.S. O ile pamiętam, zakupiłeś "BL2" i "Dishonored", a te gry wcale
> nie były najtansze w dniu premiery... ;)
>
Dishonored kupiłem za 80 zł, więc specjalnie dużo kasy nie wydałem - pogralem 20 godzin
i najpewniej do gry wrócę. W dodatku jest to nowa marka na rynku, z bardzo ciekawymi
pomysłami, więc tym chętniej ją zakupiłem. A BL2 nie kupowałem - jeszcze :D

Ok, zwracam honor w takim razie. :) Przy okazji, mam nadzieję, że zakupisz "BL2". ;) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2012 o 12:36, Janek_Izdebski napisał:

Diablo III w zeszłym tygodniu na http://www.ultima.pl było po 149 zł. Teraz jest
po 154,90 zł. Taniej o prawie 50 zł od ceny premierowej. W tym samym sklepie Starcraft
2
jest po 99,90 zł. Więc jednak gry Blizzarda i Activision ("CoD:
Black Ops
" też ostatnio jest w przyzwoitej cenie - na Ultimie po 79,90 zł)
tanieją. Więc nie jest tak do końca, jak piszesz... ;)


Ale zobacz w jakich granicach się te ceny zatrzymują - ok 50 zł za Diablo II. Teraz - kilkanaście lat po premierze. CoDy też tanieją kilka razy wolniej niż reszta gier :) Ode mnie na pewno takiej kasy nie dostaną, zwłaszcza, że jakość gier jest mocno dyskusyjna. Jestem w stanie wydać na grę ponad 100 zł, ale muszę być przekonany, że będę się z nią dobrze bawił. Jak do tej pory miałem nosa i wszystkie gry, na które tyle wydałem miały fantastyczną jakość. W ciągu ostatniego roku zdecydowałem się jedynie na Skyrima, BF3 z dodatkami i obie części Wiedźmina - żadna z tych gier mnie nie rozczarowała. Nawet powiem więcej, wszystkie są na swój sposób genialne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2012 o 12:42, pawbuk napisał:

Ale zobacz w jakich granicach się te ceny zatrzymują - ok 50 zł za Diablo II.
Teraz - kilkanaście lat po premierze. CoDy też tanieją kilka razy wolniej niż reszta gier :)
Ode mnie na pewno takiej kasy nie dostaną, zwłaszcza, że jakość gier jest mocno dyskusyjna.
Jestem w stanie wydać na grę ponad 100 zł, ale muszę być przekonany, że będę się z nią
dobrze bawił. Jak do tej pory miałem nosa i wszystkie gry, na które tyle wydałem miały
fantastyczną jakość. W ciągu ostatniego roku zdecydowałem się jedynie na Skyrima, BF3
z dodatkami i obie części Wiedźmina - żadna z tych gier mnie nie rozczarowała. Nawet
powiem więcej, wszystkie są na swój sposób genialne :D

Zapomniałeś wspomnieć o "Dishonored". ;) A "XCOM''a" przypadkiem też nie zamawiałeś? ;)

Wracając do Activision, to o czym wspominasz i na co psioczysz, to już kwestia polityki Bobicka. Ta polityka ma swoje wady (ceny gier), ale przynajmniej Bobick nie jest hipokrytą i nie olewa PC-towców - "CoD-y" mają zawsze premierę PC-tową na równi z konsolami, a sam prezes nie wypowiada się lekceważąco o PC-towcah, co niestety zdarza się niektórym "tuzom" branży. Nawet Rockstar powinien się uczyć od Bobicka, że nie należy olewać blaszakowców. :) Bobick zdziera kasę, ale szanuje każdego gracza zostawiającego mu swoje pieniądze, nawet PC-towego. Gdyby mu odbiło, zrobiłby własny Orgin (czy nawet Bettle.net Blizzarda), a on woli korzystać ze sprawdzonej platformy jaką jest Steam. To się chwali. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2012 o 18:25, Janek_Izdebski napisał:

Zapomniałeś wspomnieć o "Dishonored". ;) A "XCOM''a" przypadkiem też nie
zamawiałeś? ;)


Dishonored w przeciwieństwie do gier, które wymieniłem kosztowało "tylko" 80 zł ;D A XCOM''a nie zamawiałem, bo zupełnie nie mam pojęcia jak gra wygląda :) W tej chwili mam jeszcze tyle znakomitych gier do przejścia, że nie będę eksperymentował z nowymi :D

Co do reszty Twojej wypowiedzi - kiedy piszesz o olewaniu pecetowców, pewnie masz na myśli Ubi :D Oczywiście uważam takie lekceważenie pecetów i graczy pecetowych za niestosowne, ale dopóki gry Francuzów dają mi mnóstwo frajdy, a sterowanie myszką i klawiaturą jest (moim zdaniem) lepsze niż na padzie, kiedy nie ma problemów z optymalizacją, to takie wypowiedzi mam głęboko gdzieś. Fajnie by było gdyby producent doceniał swoich klientów ze wszystkich platform - jak nie ma zamiaru to tylko o nim to świadczy. Ja płacę za konkretny produkt i dopóki spełnia on moje wymagania i dostaję to, za co zapłaciłem to mało mnie obchodzą wypowiedzi przedstawicieli Ubi. Mnie obchodzi tylko to, żeby za pieniądze, których żądają dostarczyli mi produkt jakiego oczekuję, nic więcej. Poza tym mój problem z Ubi jest taki, że mam do nich wielki sentyment - moja pierwsza gra była właśnie ich produkcji (albo oni ją wydawali, pewnie to drugie).
W przypadku Acti problem jest taki, że żadają moim zdaniem zbyt dużych pieniędzy w stosunku do tego, co oferują. Mogą mówić jak to kochają graczy pecetowych, ile by dla nich nie zrobili, mogą wydawać swoje gry na PC nawet przed tymi na konsole - mało mnie to obchodzi :D Jak dla mnie ich gry nie są warte swojej ceny :)
A Origin jest dla mnie, jak już pisałem, całkowicie neutralny i zupełnie mi nie przeszkadza. Wlącza się kilka sekund i mam z nim tyle samo problemów co ze Steamem - praktycznie zero :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2012 o 00:21, pawbuk napisał:

Dishonored w przeciwieństwie do gier, które wymieniłem kosztowało "tylko" 80 zł
;D A XCOM''a nie zamawiałem, bo zupełnie nie mam pojęcia jak gra wygląda :) W tej chwili
mam jeszcze tyle znakomitych gier do przejścia, że nie będę eksperymentował z nowymi :D

Jakie jeszcze gry zatem kupwałęs w ostatnim czasie oprócz tych, które wymieniałeś? :)

Dnia 02.11.2012 o 00:21, pawbuk napisał:

Co do reszty Twojej wypowiedzi - kiedy piszesz o olewaniu pecetowców, pewnie masz na
myśli Ubi :D

Ubi - oczywiście, ze miałem na myśli. Jednak ostatnio także Rockstar mi podpadł - "MP3" ledwo dwa tygodnie po premierze konsolowej jest już na PC - super. Ale wersji PC "GTAV" nawet nie potwierdzono, że będzie - skandal. "RDR" też się nie ukazał na PC-ta. Kolejny skandal. :( To jest olewanie graczy PC-towych. A biorąc pod uwagę, że dystrybucja cyfrowa zyskuje na znaczeniu w przypadku tej platformy, to IMHO popełniają kardynalny błąd.

Dnia 02.11.2012 o 00:21, pawbuk napisał:

Oczywiście uważam takie lekceważenie pecetów i graczy pecetowych za niestosowne,
ale dopóki gry Francuzów dają mi mnóstwo frajdy, a sterowanie myszką i klawiaturą jest
(moim zdaniem) lepsze niż na padzie, kiedy nie ma problemów z optymalizacją, to takie
wypowiedzi mam głęboko gdzieś. Fajnie by było gdyby producent doceniał swoich klientów
ze wszystkich platform - jak nie ma zamiaru to tylko o nim to świadczy. Ja płacę za konkretny
produkt i dopóki spełnia on moje wymagania i dostaję to, za co zapłaciłem to mało mnie
obchodzą wypowiedzi przedstawicieli Ubi. Mnie obchodzi tylko to, żeby za pieniądze, których
żądają dostarczyli mi produkt jakiego oczekuję, nic więcej. Poza tym mój problem z Ubi
jest taki, że mam do nich wielki sentyment - moja pierwsza gra była właśnie ich produkcji
(albo oni ją wydawali, pewnie to drugie).
W przypadku Acti problem jest taki, że żadają moim zdaniem zbyt dużych pieniędzy w stosunku
do tego, co oferują. Mogą mówić jak to kochają graczy pecetowych, ile by dla nich nie
zrobili, mogą wydawać swoje gry na PC nawet przed tymi na konsole - mało mnie to obchodzi
:D Jak dla mnie ich gry nie są warte swojej ceny :)

Owszem są drogie, ale po jakimś czasie tanieją - nawet "CoD-y" i "Diablo" Blizzarda. :)

Dnia 02.11.2012 o 00:21, pawbuk napisał:

A Origin jest dla mnie, jak już pisałem, całkowicie neutralny i zupełnie mi nie przeszkadza.
Wlącza się kilka sekund i mam z nim tyle samo problemów co ze Steamem - praktycznie zero
:)

Troszkę EA poprawiło tę platformę. A oferta wszystkich 5-ciu epizodów "The Walking Dead" za 29,50 zł jet poprostu świetna. :) Tak samo świetną ofertą na Origin jest "BF Premium" za 89,50 zł. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z Orginem mam same kłopoty ...

przynajmniej raz dziennie wyskakuje mi komunikat, że rozłączono mnie z usługą Orgin, gdy próbuję wrócić do trybu online to często się tego nie da zrobić, zużycie procesora skacze mi do prawie 40% a gdy się wyloguję z Orgina to zużycie procesora wraca do normy ale nie da się ponownie uruchomić Orgin, dopiero po ponownym uruchomieniu PC ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować