Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Konkurs filmowy Looper - pętla czasu. Zgarnij film na DVD!

34 postów w tym temacie

W sumie to z tego co się orientuje to grałem tylko jedną taką grę a jest to Half-Life 2 gdzie przenosimy się w czasie o kilka dni do przodu i zrobiło to na mnie nawet dość spore wrażenie tym bardziej, że tytuł ten ma już swoje lata a w tamtym okresie nie przypominam sobie aby w jakiejś grze FPS występował wtedy motyw gdzie przenosimy się w czasie, a już na pewno jestem pewny, że nie wyglądało to tak efektownie jak w Half-Life 2 gdzie po przeniesieniu się w czasie dowiadujemy się kilku ekscytujących rzeczy choćby to, że w oczach naszego głównego bohatera czyli Gordona Freemana podróż w czasie trwała kilka sekund a z drugiej strony jest to kilka dni, a otoczenie które się zmienia po przeniesieniu w czasie jest nie do poznania. W samym Half-Life 2 jest jeszcze więcej takich znakomitych smaczków związanych z teleportowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie inFamous.
Sama rozgrywka nie miała nic wspólnego z podróżowaniem w czasie, jednak fabuła jak najbardziej. Koniec gry był naprawdę mocnym przeżyciem. Dowiadujemy się, że osoba, z którą walczyliśmy to tak naprawdę my sami - nasza gorsza wersja z przyszłości, która przyszła, by cofnąć swoje błędy.
Ten moment zapamiętam na zawsze jako jeden z lepszych w historii gier wideo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Prince of Persia: Trylogy". Jest to pierwsza gra, w której zetknąłem się z podróżami w czasie. Nie były to podróże "od tak". Bohater musiał naprawić zło, które wyrządził, jednakże i to miało swoje konsekwencje. Z Czasem nie ma żartów. Wszystko, co zrobił, miało wielki wpływ na jego przyszłe losy. Gra według mnie była niesamowita, bo dawała nie tylko możliwość cofania się w czasie, ale i manipulowania nim. Przyjemna zabawa, choć wiadomo - jakbyśmy mieli taką możliwość, to raczej byśmy się zastanowili czy to zrobić czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem w szoku, że nikt jeszcze nie podał Assassin''s Creed, przecież całej tej produkcji główny bohater (co prawda w nieprawdziwej rzeczywistości) jednak cofa się do zamierzchłych czasów. Zdecydowanie trafia do mnie wizja odkrywania historii przez samo doświadczanie. Wspólne podróże z Desmondem, zdecydowanie pochłonęły mnie na długie wieczory zapewniając ogromną dawkę satysfakcji, gdy mogłem wcielić się w postać assasyna i mordować postacie, o których uczyłem się na lekcjach historii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim wyborem jest gra pod tutułem Serious Sam. Może to nie jest gra z wyjątkową fabułą ale świetnie przy niej się bawiłem i spędzałem czas. Do dzisiaj wspominam czasy kiedy byłem małym "szkrabem" siedziałem przed komputerem po 21.00 z kuzynem zagrywając się w nią. Spodobała mi się jej oprwa graficzna gdzie pierwsza część wyglądała troszkę brutalnie , a druga bajkowo i przyjaźnie. Chodzenie po mapkach rozwałka w czystej postaci, odkrywanie kolejnych sekretów które radowały duszę nie jednego gracza myślę. Serios Sam jest to dowód świetnej gry przy której można podziwiać malownicze widoki , od zagęstniałych dżungli po ulice CHINATOWN w drugiej części. Grę polecam każdemu kto ma wątpliwości jej kupna, na pewno nie zmarnuje przy niej wolnego czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie gra Portal, zarówno jedynka jak i dwójka najbardziej przypadła mi do gustu.
Urządzenie teleportu jakie ukazali w grze pewnie cieplutko przyjeło by się na realu. ;)
Gra podoba mi się z powodu swojej oryginalności (nie widziałam nic podobnego do tej gry!) oraz zawiłości zadań i łamigłówek. Ponadto przyjemnie się gra z ironicznymi (dla mnie zabawnymi) komentarzami robotów w grze. :)
Jest to gra godna polecenia dla każdego, który chciałby jakkolwiek powpływać na "czas"!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście najbardziej podobała się gra pt. "Prince of Persia The Sands of Time". Była to pierwsza gra w którą grałem z gatunku tych w których można było bawić się cofaniem czasu. Wspominam ją bardzo miło ponieważ była ona bardzo fajnie zrobiona, a najbardziej podobała mi się w niej ta oprawa baśniowa kolorystyka i ten super klimacik który nie był może mroczny jak w późniejszych częściach ale bardziej tajemniczy i zaciekawiający przedstawionym w niej światem. Chciałem powiedzieć że bardzo nawet dziś podoba mi się stylistyka tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że spora część grczy jako najlepszą grę zawierającą motyw czasu wskazało serię "Prince of Persia". W sumie to nie dziwię się temu, bo gra UbiSoftu w bardzo ciekawy sposób wykorzystuje ten motyw. Jednak, pomimo wielkiego szacunku do trylogii PoPa, największym sentmentem darzę inną grę wydaną też przez UbiSoft w czasach, gdy Francuzi posługiwali się swoim starym logiem. Jest nią "Hype: The Time Quest" - tytuł, któremu już za 7 dni wybiją 13 urodziny. Pewnie niewielu będzie kojarzyć tę produkcję, ale mnie swego czasu diabelnie przypadła do gustu. Dlaczego? Nie mam pojęcia, może to wina dużej (jak na tamte czasy) popularności klocków Lego, Cobi i Playmobil. Fabuła, wydawać by się mogło, jest mało interesująca, bo tytułowy rycerz został cofnięty w czasie przez złego rycerza, a naszym zadaniem jest powrót do przytulnego domku i wymierzenie sprawiedliwości. Mnie jednak spodobał się upór głównego bohatera, który stopniowo wracając do swoich czasów (za pomocą magicznych przedmiotów zbieranych wraz z postępami w grze) jednocześnie widział, jak nowo poznani przyjaciele starzeją się i umierają. Jak dla mnie coś pięknego, bo jako 8 latek przez naprawdę bardzo długi czas zachwycałem się przygodami niepozornego Hypa, który na sam koniec udowodnił, kto tak naprawdę jest najlepszy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2012 o 15:03, DawidciOverlord napisał:

Kiedy będzie wiadomo kto wygrał?

Dwa posty wyżej masz wyniki przecież...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować