Seqiu

SpellForce - problemy z misjami

8032 postów w tym temacie

Dnia 06.10.2005 o 13:33, Seqiu napisał:

Chyba wszystko jasne
P.s własnie dziś zabieram się do grania w oddech zimy, a poźniej w Cień Feniksa ;)


Kurcze wyprzedziłeś mnie. Ja tam jestem w Farlornowej Nadziei i zastanawiam się czy opłaca się wykosić wszystkich (oprócz głównej bazy) Wilczarzy samym bohaterem. Aha mam 19 poziom paladyna i zastanawiam się czy sam rozwalę Fyrmira.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 13:44, Budo napisał:

> Chyba wszystko jasne
> P.s własnie dziś zabieram się do grania w oddech zimy, a poźniej w Cień Feniksa ;)

Kurcze
wyprzedziłeś mnie. Ja tam jestem w Farlornowej Nadziei i zastanawiam się czy opłaca się wykosić wszystkich (oprócz głównej
bazy) Wilczarzy samym bohaterem. Aha mam 19 poziom paladyna i zastanawiam się czy sam rozwalę Fyrmira.

Powiem Ci jak ja zrobiłem.... Najpierw rozwaliłem sam wszystkie te poboczne obozy wilczarzy, poźniej zbudowałęm armię z orków i ruszyłem na tą główną bazę gdzie broni ją chyba z 20 kapralów na 19 poziomie. Sam niestety niemogłem jej rozwalić jednak z małą pomocą monimentów udało się bez zbędnej taktyki. Później wziąłem się za tego smoka, wystarczyło 30 szamanów. Jednak ty możesz rozwalić smoka sam jeżeli posiadasz umiejętność łuk bądz kusza.
P.s grałeś już w dodatki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.10.2005 o 13:55, Seqiu napisał:

Powiem Ci jak ja zrobiłem.... Najpierw rozwaliłem sam wszystkie te poboczne obozy wilczarzy, poźniej zbudowałęm
armię z orków i ruszyłem na tą główną bazę gdzie broni ją chyba z 20 kapralów na 19 poziomie. Sam niestety niemogłem jej
rozwalić jednak z małą pomocą monimentów udało się bez zbędnej taktyki. Później wziąłem się za tego smoka, wystarczyło 30
szamanów. Jednak ty możesz rozwalić smoka sam jeżeli posiadasz umiejętność łuk bądz kusza.
P.s grałeś już w dodatki?


Dzięki za odpowiedź. Mam cięzkie zbroje, ciężki bronie sieczne i białą magię, czyli sam chyba nie dam rady. A w dodatki nie grałem jeszcze na razie jadę podstawkę, w Oddechu zimy będę robił sobie łucznika, ale nie wiem czy znajdę tam jakieś do życia łuki bo w podstawce masakra. Więc zanim zacznę grać spytam się czy coś znalazłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W dodatku Oddech Zimy są niezłe kusze i zbroja dla łucznika - gra sie całkiem nieźle. Ja wybrałem kusze, bo są lepsze od łuków i mają większy zasięg (mimo trochę mniejszej szybkostrzelności) - w połączeniu z magią życia jest avatar praktycznie nie do zdarcia (z nielicznymi wpadkami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się podobra gra megiem w poźniejszych fazach gy, jest poprostu przyjemna. Fajnie jest patrzeć jak jedym zaklęciem powalasz całą armię ;) jednak jest i minus takiej strategii, a mianowicie na początku bardzo trudno się gra takim magiem, trzeba byc wytrwałym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie najlepsze połączenia jakie uzyskałem to mieszanka ciężko i lekkozbrojnego. A to ze wzglęgu na możliwość użycia ciękiego pancerza (trza dbać o własną skórę) i dużej szybkości z dobrymi parametrami lekkiej broni siecznej - (do momentu dorwania się do laski naprawinej w stolicy - niestety 2-recznej), Obydwie te cechy mają najlepszy zestaw wymaganych punktów - siłę, wytrzymałość i bodaj zręczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 15:35, Aragi napisał:

W dodatku Oddech Zimy są niezłe kusze i zbroja dla łucznika - gra sie całkiem nieźle. Ja wybrałem kusze, bo są lepsze od
łuków i mają większy zasięg (mimo trochę mniejszej szybkostrzelności) - w połączeniu z magią życia jest avatar praktycznie
nie do zdarcia (z nielicznymi wpadkami ;)


A jakies łuki się znajdą? Mam sentyment do tej broni :) Mój kolo jest nie do zajechania, nigdy nnie przyzywam żadnych bohaterów w monumentach i idzie nieźle. Może potem spróbuję zagrać magiem- boję sie tylko o wytrzymałość takiego bohatera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.10.2005 o 16:30, Budo napisał:

A jakies łuki się znajdą? Mam sentyment do tej broni :) Mój
kolo jest nie do zajechania, nigdy nnie przyzywam żadnych bohaterów w monumentach i idzie nieźle. Może potem spróbuję zagrać
magiem- boję sie tylko o wytrzymałość takiego bohatera.

Jest porę niezłych łuków w Oddechu Zimy - jeden np. to Gniew Aryna z zamrożeniem - później w Feniksie są już tylko z obrażeniami bez dodatków. Mag jest niezły, ale na początku jest słaby (długo trzeba machac, aby coś rozwalić i manńki ma mało (2-3 uderzenia i kicha) późnej jest nieco lepiej - lepsza broń dla magów , czary szaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie najlepsza postać to mag bo jeden klik i po sprawie :) wystarczy magia lodu i po klopocie a na początku wystarczy rozwalac przeciwników pojedyńczo biegajac wokół nich aż mana sie odnowi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 18:35, Wredniak2003 napisał:

Według mnie najlepsza postać to mag bo jeden klik i po sprawie :) wystarczy magia lodu i po klopocie a na początku wystarczy
rozwalac przeciwników pojedyńczo biegajac wokół nich aż mana sie odnowi :D

a co zrobi mag lodu z lodowymi stworami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 18:47, Aragi napisał:

> Według mnie najlepsza postać to mag bo jeden klik i po sprawie :) wystarczy magia lodu i po klopocie a na początku
wystarczy
> rozwalac przeciwników pojedyńczo biegajac wokół nich aż mana sie odnowi :D
a co zrobi mag lodu z lodowymi
stworami?


No jak to co? Siecze pałką :) Ale na poważnie to przecież punktów starcza na rozwijanie kilku cech- Ja rozwijam jednocześnie 4 cechy w dwóch kategoriach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozwijając wszystkie cechy - to one są wszystkie słabe. Wiem, że później nie ma to wiekszego znaczenia, ale na początku słaba magia to kiepska przyjemnoość grania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 18:47, Aragi napisał:

> Według mnie najlepsza postać to mag bo jeden klik i po sprawie :) wystarczy magia lodu i po klopocie a na początku
wystarczy
> rozwalac przeciwników pojedyńczo biegajac wokół nich aż mana sie odnowi :D
a co zrobi mag lodu z lodowymi
stworami?


Wezwie swoich runicznych wojowników ;D. A tak na poważnie to nawet najbardziej lodowy mag lodu musi miec jakies inne zaklęcie/umiejętność niż magia lodu bo:
a) Większość ludzi wie ze zrobienie postaci zabardzo w jedna strone nie jest dobrym pomysłem
b) Gra nie pozwala na rozwijanie tylko jednej umiejętności np. magia lodu (ograniczenia poziom umiejetnosci/ poziom glownej umiejętności/ poziom postaci)
c) Zawsze zostaje promień ognie lev. 1 bo ma sie go zazwyczaj od początku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 06.10.2005 o 18:52, Wredniak2003 napisał:

a) Większość ludzi wie ze zrobienie postaci zabardzo
w jedna strone nie jest dobrym pomysłem
b) Gra nie pozwala na rozwijanie tylko jednej umiejętności np. magia lodu (ograniczenia
poziom umiejetnosci/ poziom glownej umiejętności/ poziom postaci)
c) Zawsze zostaje promień ognie lev. 1 bo ma sie go zazwyczaj
od początku :D

Ja rozwaliłem te lodowe stwory następująco:

Rozwinąłem jak mogłem magię lodu, ale także lekką broń sieczną. Do uzbrojenia dodałem wszystko to co może mnie ochronić przed zamrożeniem ( miałem chyba z 80% szansy na to że uniknę zaklęcia rzuconego przez lodowego stwora) a potwory zabiłem mieczem z ostrej skały. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja mam problem nie bezpośrednio dytyczący misji, aczkolwiek utrudnia to rozgrywkę. Mianowicie, gra mi się strasznie tnie. Czegoś podobnego jeszcze nie miałem, nawet nowsze tytuły lepiej chodzą.

Chciałem się zapytać czy jest jakiś patch, do tej gry bo niestety takiego nie znalazłem?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 22:47, Szarik PL napisał:

Witam,

Ja mam problem nie bezpośrednio dytyczący misji, aczkolwiek utrudnia to rozgrywkę. Mianowicie, gra mi się strasznie
tnie. Czegoś podobnego jeszcze nie miałem, nawet nowsze tytuły lepiej chodzą.

Chciałem się zapytać czy jest jakiś patch,
do tej gry bo niestety takiego nie znalazłem?!

Niestety niewiem w czym może być przyczyna, może powinieneś zwrócić się do pomocy technicznej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj powyłączać niektóre kwestie w opcjach grafiki...

Co do Farlowej Nadzieii to polecam uwolnić gościa co w południowym obozie siedzi. on wkradnie się do obozu i sam zabije głównego wilczarza a wtedy ta zgraja sprzed bramy idzie na obóz legionu i ginie .... obóz zostaje tylko z podstawową obroną bez bossa bo on jest już trupem. Pozdrawiam z Boskiej Marchii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się