Seqiu

SpellForce - problemy z misjami

8032 postów w tym temacie

Dnia 05.06.2007 o 15:25, kuzi91 napisał:

sorry za dubla ale czy ma ktos mapke gdzie sie znajduje ten mechaniczny stwor bo go niemoge
znalesc ;/


Ja wiem jak przejscc do zachodniegop miasta dusz.
sam tezsie dlugow to bawilem i znalazlem portal do miasta dusz po stronie zachodnej.
portal znajduje siena poludniowo wschodnej czesci mapy.
niestety dawno nie gralem w cien feniksa bo go przeszedlem i nie pamietam jak sie nazywalo,
ale wiem ze to bylo miasto po empyrii. tylko tyle pamietam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 21:56, kamiloz1721 napisał:

(...) FATAL DX9 ERROR Co mam robić??

Jak widzisz masz problem z DirectX-em. Najlepiej jeśli odinstalujesz go, np. za pomocą tego: http://www.majorgeeks.com/DirectX_Happy_Uninstall_d4347.html i zainstalujesz najnowszą wersję, np. stąd: http://www.idg.pl/ftp/pc_3995/DirectX.9.0c.PL.html Powinno pomóc od razu, ale jeśli z grą nadal coś będzie nie tak, to zainstaluj ją ponownie i zaktualizuj sterowniki karty graficznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 22:08, Raylin napisał:

> (...) FATAL DX9 ERROR Co mam robić??
Jak widzisz masz problem z DirectX-em. Najlepiej jeśli odinstalujesz go, np. za pomocą tego:
http://www.majorgeeks.com/DirectX_Happy_Uninstall_d4347.html i zainstalujesz najnowszą wersję,
np. stąd: http://www.idg.pl/ftp/pc_3995/DirectX.9.0c.PL.html Powinno pomóc od razu, ale jeśli
z grą nadal coś będzie nie tak, to zainstaluj ją ponownie i zaktualizuj sterowniki karty graficznej.


dzięki za podpowiedz zrobilem wszystko co kazałeś i nie pomoglo
mam radeona 9200 ściągnełem sterownik: catalysty-8-02-040515a-...

gra chodzi płynnie tylko są problemy przy rozmowach, gdy do nich dochodzi musze wyłaczyć gre
pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 22:08, Raylin napisał:

> (...) FATAL DX9 ERROR Co mam robić??
Jak widzisz masz problem z DirectX-em. Najlepiej jeśli odinstalujesz go, np. za pomocą tego:
http://www.majorgeeks.com/DirectX_Happy_Uninstall_d4347.html i zainstalujesz najnowszą wersję,
np. stąd: http://www.idg.pl/ftp/pc_3995/DirectX.9.0c.PL.html Powinno pomóc od razu, ale jeśli
z grą nadal coś będzie nie tak, to zainstaluj ją ponownie i zaktualizuj sterowniki karty graficznej.



jeszcze jedno jak wyinstalować directx?? ta stroną http://www.majorgeeks.com/DirectX_Happy_Uninstall_d4347.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2007 o 11:06, kamiloz1721 napisał:

jeszcze jedno jak wyinstalować directx?? ta stroną (...)

Podałem ci linka do strony z programem - po prawej masz mirrory, z których możesz go ściągnąć. Bezpośredni link do programu: http://www.majorgeeks.com/downloadget.php?id=4347&file=10&evp=9cc559af14839ebec2051a3316be276f

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, no to niestety czeka mnie powtórka z rozrywki z Cieniem Feniksa w roli głównej (brak wcześniejszego save).


Raylin masz racje często pisuję (i zresztą również mówię) w taki sposób, tak mam i już (moja nauczycielka od polskiego już ze mną wytrzymać nie może ;)). Dzięki, że mnie broniłeś przed jakże brutalnym (:P) postem Thalantalas''a.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nazwiecie mnie pewnie lamerem, ale... próbowaliście kiedyś przeciwnika (w Zakonie Świtu) zaspamować Wieżyczkami ?? Ja jestem teraz w Północnych Górach Wietrznych... W żadnej z misji w której miałem dostęp do Elfek, (nie liczą oblegania wielkiego obozu Brannigana) nie musiałem przywoływać armii, wystarczyło budowanie mu pod nosem masy wieżyczek (tak 12 to minimum) a potem rajdy samego bohatera na jego bazy. Próbowaliście kiedyś tak pogrywać ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To dziwne, bo ja robię dokładnie na odwrót. Nigdy nie stawiam wieżyczek... nie wiem może nie jestem przyzwyczajony, jedyną misją gdzie były mi potrzebne to na tej mapie gdzie miałem do dyspozycji jedynie runę robotników mrocznych elfów i... wieżyczki... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2007 o 21:40, Seqiu napisał:

To dziwne, bo ja robię dokładnie na odwrót.

Dla mnie to jest dobra metoda na "farmienie" pdków z coraz kolejnych i kolejnych oddziałów wroga która gnają na mnie. Zwyczajnie włażą na wieżyczki i te ich wymiatają, a ja dostaje PDki. Poza tym to dobry sposób żeby sobie zapewnić czas i spokój by zbudować sporą armię i zmieść wroga jednym atakiem (czasami bywało tak że tworzyłem jedną armię i gnałem z nią przez całą mapkę wymiatając wszystko na drodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też robię jedną armie i atakuje wroga, nie bawię się w ataki jakimiś małymi oddziałami. Tylko ta sztuka udaje mi się bez budowania wieżyczek po nosem wroga. Po prostu jak enemy wysyła zwiad, to rozprawiam się z nim mowim awatarem, a obok powstaje moja armia, po kilkunastu minutach wszystko jest gotowe, aby uderzyć i zmieść przeciwnika z powierzchni ziemi. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z reguły w każdej strategii robi się wielką masę jednostek i wypuszcza się ją całą na przeciwnika. Mało jest RTSów w których nie robi się czegoś takiego. A graliście już przez internet? Prawie w ogóle nikt nie gra chyba, że grają przez Hamachi ( Mój serwer: SpellForce Polska ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy w misji gdzie pierwszy raz jest kowal dusz w cieniu feniksa wypada coś tam potrzebnego? Bo pobiegłem pod "ostrzałem" do portalu i przed śmiercią tam przeszedłłem:) A nie walczyłem bo wiadomo-koszmary potrafią bez problemu całą armię zniszczyć:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 09:26, Draxvoxdor napisał:

Czy w misji gdzie pierwszy raz jest kowal dusz w cieniu feniksa wypada coś tam potrzebnego?
Bo pobiegłem pod "ostrzałem" do portalu i przed śmiercią tam przeszedłłem:) A nie walczyłem
bo wiadomo-koszmary potrafią bez problemu całą armię zniszczyć:(

jezeli przeszedles przez tamta fale ostrzy to niemozliwe zebys nie uzywal kodow ale to szczegol. ja tez uzywalem ale pozniej sie wrocilem do kowala i byl taki filmik. polecam go zabic bo ma dobrego sluge run :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2007 o 09:36, dawiddawiddaiwd napisał:

jezeli przeszedles przez tamta fale ostrzy to niemozliwe zebys nie uzywal kodow ale to szczegol.

Nic nie jest niemożliwe. Wsytarczy armia która by zajęła ostrza a wtedy szybki bieg do portalu. Co prawda zostało mi gdzieś ok. 1000hp ale zdążyłem portal nacisnąć:)

Dnia 10.06.2007 o 09:36, dawiddawiddaiwd napisał:

ja tez uzywalem ale pozniej sie wrocilem do kowala i byl taki filmik. polecam go zabic bo ma
dobrego sluge run :P

A mniejwiecej co ten sługa run robi i jak wygląda?
Raylin>>>>Dzieki za podpowiedź co to tego trola, dzięki temu poszedłem do blazing stones, przybyło mi 2 "potworowych" bohaterów i kilku innych po walkach w koloseum. wbiłem 2 poziomy i założyłem, zdobytą tam zbroje i miecz. Teraz powinienem bez przeszkód przejść wawóz.
PS: Czy wystarczą mi teraz runy ras na 29 poziomie? I kiedy i gdzie zdobędę lepsze(trochę już wkurza wieksza siła wroga)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Plinie potrzebuję pomocy. Może ktoś mial podobny objaw.

Wyszyściłem całą karinę The Abyss, a elfka nie chce ze mną rozmawiać. Co mam zrobić?
Grę mam ze złotej edycji ze wszystkimi patchami.

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł jak ja zmusić do mówienia, to proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 09:22, caramon napisał:

Wyszyściłem całą karinę The Abyss, a elfka nie chce ze mną rozmawiać. Co mam zrobić?

Kiedy do niej podejdziesz powinien pojawić się Fial Darg, po pokonaniu którego Cenwen powinna z tobą normalnie porozmawiać - jeśli tak się nie dzieje to gra ma problem z uruchomieniem skryptu - najłatwiej byłoby wczytać save sprzed ataku na bazę mrocznych elfów (albo chociaż sprzed wchodzenia na teren w pobliżu Cenwen). Jeśli takiego nie masz, to zapisz grę koło niej i wczytaj znowu grę, przenieś się na inną mapę i wróć, albo przeinstaluj grę. Sprawdź też w dzienniku czy mimo braku rozmowy nie dostałeś przypadkiem nowego zadania - powrotu do Tirganach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z savem jest właśnie problem :( Nowego zadania nie dostałem, ale spróbuję reinstalacji ;) Narazie dzięki. A jest może mozliwość ręcznego odpalenia sktyptu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 13:05, caramon napisał:

A jest może mozliwość ręcznego odpalenia sktyptu?

Nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiedniej komendy, dopiero po długich poszukiwaniach na niemieckim forum (znam zaledwie podstawy) znalazłem tekst, który musisz wpisać w konsoli. Otwórz konsolę używając Ctrl + ] (nawias kwadratowy, jeśli nie działa to okrągły) i wpisz:
doscript("GdsVariables") ENTER
SetGlobalFlagTrue {Name = "P113DialogCenwenAn"} ENTER
SetGlobalFlagTrue{Name = "CenwenIsFree"} ENTER
QuestSolve{QuestId = 697} ENTER
QuestBegin{QuestId = 699} ENTER
Konsolę zamknij klawiszem ESC. Musisz wpisać wszystko dokładnie, ze wszystkimi nawiasami, cudzysłowami itp., robiąc spacje tylko w zaznaczonych miejscach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie, że Ty nie grasz w Spellforce. Ty nim JESTEŚ. Znasz tę grę na wylot, nie ma ona dla Ciebie tajemnic! Chętnie pomagasz innym... Nie masz czasem na drugie Aonir?:)

Krótko mówiąc:
WIELKI SZACUN!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się