Seqiu

SpellForce - problemy z misjami

8032 postów w tym temacie

Dnia 20.03.2009 o 22:42, Jaki Ganh1 napisał:

Ale pod koniec gry już wszystko jest identycznie? Bo przeszedłem Cień Feniksa tylko Strażnikiem
Feniksa, a nie wiem, czy opłaca mi się grać Ostrzem Cienia, jeśli to jedynie parę mapek
i dialogów z początku.

Hm. Zakon Feniksa i Oddech Zimy to jakby dwie osobne gry (tzn. budynki i rasy są takie same) reszta jest całkiem inna - smiem twierdzić, że Oddech jest trudniejszy, szybszy i ciekawszy (runiczni bohaterowie - nieludzie). Dopiero Cień Feniksa łączy te dwie gry i to tam są te różnice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...
Mi chodziło o różnice w grze w Cieniu Feniksa, tzn. różnice pomiędzy kampanią "Strażnik Feniksa" a "Ostrze Cienia". Oddech Zimy to ja znam, ale to jest zupełnie co innego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2009 o 23:29, Jaki Ganh1 napisał:

...
Mi chodziło o różnice w grze w Cieniu Feniksa, tzn. różnice pomiędzy kampanią "Strażnik
Feniksa" a "Ostrze Cienia". Oddech Zimy to ja znam, ale to jest zupełnie co innego ;)



Przede wszystkim różnią się motywacje bohaterów z jakimi podróżują. Ten z Cienia chce odnaleźć Dariusa a ten z Ostrza chce pozbyć się klątwy służąc Zamaskowanemu więc fabuła różnie się trochę ale mapki już niestety nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam złotą edycję grałem jóż w spellforca ale przejdę jescze raz kampanię podstawową potem zrzucę postać do oddechu zimy a jak go przejdę to do feniksa w ten sposób przejdę grę awansując na wysokie levele jedną postacią

Ten klimat jest świetny nie wiem jak to ująć dopiero teraz moge w to grać normalnie bo na starym kompie to się cieło tak że grać się nie dało normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie się oto zapytać, dlatego spytam tutaj, czy jest jakaś strona, na której wymienione by zostały wszystkie jednostki z opisami oraz umiejętności, czary i najfajniejsze przedmioty w grze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2009 o 12:23, Bosper napisał:

Nie wiem gdzie się oto zapytać, dlatego spytam tutaj, czy jest jakaś strona, na której
wymienione by zostały wszystkie jednostki z opisami oraz umiejętności, czary i najfajniejsze
przedmioty w grze?

Raczej nie ma takich stron polskich. Na oficjalnej stronie Spellforce są opisane jednostki, rasy, dziedziny zaklęć (nie ma wypisanych wszystkich czarów niestety). Opisów przedmiotów tam nie znajdziesz.
Adres: http://www.spellforce.com
Chyba, że poprzeglądasz forum. Tam może użytkownicy opisują nieco dokładniej jednostki itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2009 o 12:23, Bosper napisał:

Nie wiem gdzie się oto zapytać, dlatego spytam tutaj, czy jest jakaś strona, na której
wymienione by zostały wszystkie jednostki z opisami oraz umiejętności, czary i najfajniejsze
przedmioty w grze?

Wszystko co tylko chcesz o każdej części SF (i każdym dodatku z osobna) znajdziesz tu: http://www.spellforce-datenbank.de/index.htm Strona ma niestety jeden poważny minus - jest tylko po niemiecku. W przypadku przedmiotów to jednak nie powinno przeszkadzać - wyrazów jest mało, można się więc wspomagać tłumaczem (a jeśli chcesz więcej wyrazów na raz to całe partie tekstu tłumaczy np. http://imtranslator.net/translator.asp), a w sumie do porównywania statystyk znajomość języka nie jest potrzebna. Dział o przedmiotach to "Kleidung".

Z angielskich bardzo dobrą stroną było kiedyś Spellforce Companion, ale niestety już nie działa. Jeśli jednak interesuje cię pierwsza część (zwłaszcza podstawka), to możesz ją jeszcze obejrzeć zarchiwizowaną tu: http://web.archive.org/web/20070208033106/http://www.planetspellforce.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Użyłam wyszukiwarki i wiele kombinacji zakończyło się fiaskiem, dlatego też zadaję to pytanie tutaj.

Mam problem z misja poboczną w Spellforce 2- Dolna Kraina.
Chodzi o ożywienie skamieniałych olbrzymów. Ma ich być trzy, ale są tylko dwa. To jakiś bug, czy nie wiem, jakoś ten trzeci jest ukryty? Bo już na zbliżeniu szukałam i nic i zaraz mnie coś po prostu strzeli ;-)

Będę wdzięczna za odpowiedź.
(Jeśli już jest w tym temacie to przykro mi, ale po 100 stronach przeszukiwania miałam dosyć. Może ktoś by się podjął ułożenia pytń i odpowiedzi według misji, albo lokacji? Bo przeszukiwanie ponad 300 stron to jakaś paranoja).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2009 o 00:56, Hagnos napisał:

Mam problem z misja poboczną w Spellforce 2- Dolna Kraina.
Chodzi o ożywienie skamieniałych olbrzymów. Ma ich być trzy, ale są tylko dwa. To jakiś
bug, czy nie wiem, jakoś ten trzeci jest ukryty? Bo już na zbliżeniu szukałam i nic i
zaraz mnie coś po prostu strzeli ;-)

Podejrzewam, że masz problem ze znalezieniem gigantów, które są w prawym dolnym rogu mapy, najbardziej na skraju jak się tylko da :) Z tego co pamiętam wejdziesz na podwyższenie i nim idź na północ, dopiero później wróć się uratować krasnoludy.

Dnia 25.05.2009 o 00:56, Hagnos napisał:

Będę wdzięczna za odpowiedź.
(Jeśli już jest w tym temacie to przykro mi, ale po 100 stronach przeszukiwania miałam
dosyć. Może ktoś by się podjął ułożenia pytń i odpowiedzi według misji, albo lokacji?
Bo przeszukiwanie ponad 300 stron to jakaś paranoja).

Jest coś takiego jak wyszukiwarka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna mam pierwszego SpellForca, wszystko ładnie, pięknie, ale zastanawia mnie multi.

Jest...martwe? Czy może ja mam coś z netem lub mam starą wersję gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2009 o 23:53, Fatal-X napisał:

Od niedawna mam pierwszego SpellForca, wszystko ładnie, pięknie, ale zastanawia mnie
multi.

Jest...martwe? Czy może ja mam coś z netem lub mam starą wersję gry?



Multi jest raczej martwe. Musiałbyś długo czekać aż ktoś wejdzie, a jak ktoś jest to moze być że macie dwie różne wersje gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z questem "Saper", mapa Farlomowa Nadzieja, zleceniodawca krasnolud Brok.

Problem dotyczy kamieni wiecznego ognia, mam znaleźć 3, a posiadam 2. Poradnik dołączony do gry jest lipny, nie znajdujemy 3 kamieni przy tym dużym smoku na północy(a tak w nim pisze). Podobno w Bruździe jest gdzieś trzeci kamień?

Wysiekałem tam wszystko przed walką z wielkim demonem, ale potem kiedy zaczęli się spawnować przeciwnicy wysiekałem tylko część, reszta poszła się gdzieś szwendać to poszłem, bo miałem dość.

Jeśli ktoś zna dokładną lokację trzeciego kamienia to proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeczytałem ostatni post Raylin, rzuciłem okiem na tą niemiecką stronkę, z tego co widzę to na całą grę jest 5 kamieni wiecznego ognia, a postacie questowe chcą ich w sumie 6 xP.

lol...no cóż, jeśli tak, to pozostałe zadania wykonałem, a więc tego side questa jako jedynego muszę sobie odpuścić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2009 o 02:02, Fatal-X napisał:

Jeśli ktoś zna dokładną lokację trzeciego kamienia to proszę o pomoc.

Jestem prawie pewien że jest gdzieś w Bruździe, albo przy Big Bad Demonie, albo w tych skrzyniach koło portalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Był w Bruździe w skrzyniach koło portalu...na początku zobaczyłem że zamknięte to później je zignorowałem i zapomniałem przeszukać...he he nie popisałem się ;P.
Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
grę spellforce kupiłem już dawno ale dopiero teraz znalazłem czas i ochotę na grę. Topic istnieje już od 2005 r. i liczy z 263 posty, próbowałem też "szukaj na forum" i nic. Proszę zatem o pomoc. Po co mi te kamyki, które znajdują się w zkładce questów. Pytanie dotyczy konkretnie mglistych kryształów (mam ich baaardzo dużo), opalów zielonych cośś tam. Mam to trzymać na później, mogę z tego zrobić artefakt czy po prostu sprzedać? Dostawałem je za różne wykonane zadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2009 o 15:21, NomenNescio napisał:

Mam to trzymać na później, mogę z tego zrobić artefakt czy po prostu sprzedać? Dostawałem
je za różne wykonane zadania.

Sprzedać, praktycznie wszystko co Możesz sprzedać z zakładki "Quest" nie będzie ci potem potrzebne i możesz po prostu za to kasę zarobić, ale w jednym miejscu był gość który chciał jakiegoś drogiego kamienia szlachetnego, który możesz sprzedać, nie pamiętam tylko jaki to był kamień... malachit chyba. Ogólnie jednak praktycznie wszystko co możesz, sprzedawaj. Kamyki szlachetne przede wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2009 o 15:36, Hubi_Koshi napisał:

ciach, ciach....
sprzedawaj. Kamyki szlachetne przede wszystkim.


W sumie tak myślałem ale miałem obawy, że potem może na coś będą potrzebne. Mam kilkanaście tych mglistych kryształów to je posprzedaje ^^
Dzięki za szybką odpowiedź.
Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam problemu z misją, bardziej pytanie, a tematu ogólnego sensu stricte nie znalazłem.

Po zapisaniu + wczytaniu gry to, co odkryłem już na mapce ponownie jest zakryte. Bug czy celowy zabieg? <;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się