Seqiu

SpellForce - problemy z misjami

8032 postów w tym temacie

Dnia 12.06.2009 o 22:38, AdZero napisał:

Nie mam problemu z misją, bardziej pytanie, a tematu ogólnego sensu stricte nie znalazłem.

Po zapisaniu + wczytaniu gry to, co odkryłem już na mapce ponownie jest zakryte. Bug
czy celowy zabieg? <;

Raczej celowy zabieg, bo z tego co wiem, zawsze tak było i nie tylko u mnie (niestety).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam ponownie problem. W misji Dzika przełęcz trzeba rozwalać fortyfikacje w postaci wież wroga i przeć cały czas na przód. Cały problem polega na tym, że napotykam coraz większy opór wroga. Wieże są blisko siebie. W moich działaniach militarnych ogranicza mnie food limit. Oznacza to, że mogę rozbudować armię tylko do 30 jednostek. Poradnik mówi mi, że aby sobie poradzić muszę mieć ponad 50 a nawet więcej. W rozwalaniu górnej części bazy wieże są umieszczone w trudno dostępnych miejscach, a wrogie wojska ogromnie mnie przytłaczają. Co mam zrobić?

Dodatkowe informacje:
- na mapie nie widać zwierzyny potrzebnej do budynku myśliwego
- elfie jagody nie wystarczają
- widziałem na mapce tylko jedno łowisko
- a teraz najgorsze nie mam w swojej księdze projektów budynku gospodarstwa ludzkiego zatem samodzielnie nie mogę produkować jedzonka
- a teraz najgorsze szukałem po kupcach tego zwoju budynku i nie mogę go nigdzie znaleźć
Co mogę zrobić w takiej sytuacji poza odinstalowaniem gry :P ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam, że limit miałem do 80 jednostek. :-) Co prawda, duża część armii nie przterwała szturmu, ale udało się zniszczyć bazę. Na pewno patrzałeś po wszystkich kupcach? O ile dobrze pamiętam, plan Gospodarstwa można kupić u kupca z Eloni (osada elfów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2009 o 17:03, chojrak96 napisał:

Ja pamiętam, że limit miałem do 80 jednostek. :-) Co prawda, duża część armii nie przterwała
szturmu, ale udało się zniszczyć bazę. Na pewno patrzałeś po wszystkich kupcach? O ile
dobrze pamiętam, plan Gospodarstwa można kupić u kupca z Eloni (osada elfów).


Dzięki znalazłem go tam gdzie podałeś. Była na samym południu osady elfów. Kupiłem u niego zwój z planami farmy bydła i gospodarstwa oraz gildię rybacką. Teraz powinno się udać rozwalić resztę orczych baraków, które mi zostały. Trochę kiepsko ale będę usiał wszystkie budynki od nowa stawiać. Zastanawiam się czy te zasoby na planszy całe mi odrosły ?? Wszystko zasłania mi teraz mgła wojny i do tego znikły moje zasoby i jednostki co w sumie jest normalne.
Jeszcze raz dzięki za pomoc i wskazanie dokładnego miejsca z kupcem. Akurat to przeoczyłem. Muszę przyznać, że był całkiem nieźle zabunkrowany :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie surowce powinny się odnowić. Tylko nie jestem pewny, co do drewna. Ale jak masz chatę leśnika to ewentualny brak drewna raczej nie sprawi ci kłopotu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2009 o 15:54, chojrak96 napisał:

Wszystkie surowce powinny się odnowić. Tylko nie jestem pewny, co do drewna. Ale jak
masz chatę leśnika to ewentualny brak drewna raczej nie sprawi ci kłopotu. :)


Wszystkie surowce łącznie z drzewami odnowiły się w pełni. Drewna na tej mapce też jest mało ale już szukając planów gospodarstwa natknąłem się na tartak i chatę leśnika więc już wcześniej z tym nie miałem problemu XD
Do tego postawiłem sporo gospodarstw i ferm bydła. Z ciekawości zastanawiam się co jest efektywniejsze. Chyba raczej gospodarstwo, bo ono więcej ludzi zatrudnia może też więcej i szybciej produkuje jedzonko. A propos armii to na razie rozbudowałem food limit do 70 i nawet przywołałem tytana ludzi o.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że gospodarstwo jest lepsze, ale fermy bydła też się przydają. Z taką armią, co wyprodukowałeś, bez problemu rozmłócisz orków. :D Jednak zawsze jak przechodzę tą mapę to limit staram się dociągnąć do 80. Życzę miłej gry i powodzenia w rozwalaniu tej bazy i następnych. Czeka cię jeszcze dużo przyjemnych map po Dzikiej Przełęczy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Heh powiem Ci, że zanim wpadłem na pomysł poszukania planów budynku u jakiegoś kupca (którego ty mi już konkretnie wskazałeś) to miałem w limicie chyba 30 albo 40 nie pamiętam dokładnie. W sumie radziłem sobie jakoś bo rozwaliłem orkasów aż do środka. Problem miałem jak były na samym końcu cztery wieże w kupie plus horda magów ognia. Z tak małym limitem wykombinowałem egzotyczną taktykę, tzn. stawiałem kilka wież co najmniej 4 (miałem ze sobą elfich roboli) to tanie wieże bo tylko drewna wymagają, a nie kamienia, którego mało jest na tej mapie. Potem jak już miałem wieże brałem mojego mag i ściągałem na wieżyczki jednostki, a potem brałem się za wieże i budynki. Za jednym takim podjazdem niszczyłem po 2 wieżyczki. Potem odbudowanie moich nie wielkich wojsk i heja znowu na przód. Trwało to chyba z 3 godziny więc nie polecam nikomu tego sposobu. :P Poza tym utknąłem na samym końcu, bo za szybko traciółem jednostki, a żeby do końca zrealizować moją mało ekonomiczną strategię potrzebowałem więcej żelaza.
Po tych wskazówkach od ciebie jak już miałem 70 w limicie i tytana ludzi na ulepszeniu to wjazd w bazę wroga i rozwalenie wojska łącznie z fortyfikacją było jak cięcie nożem przez masło ^^
Teraz jestem już w drugim rozdziale i chwytam się za wozy z żelazem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem edycji posta więc pisze drugiego pod rząd.
Czy ktoś wie gdzie znajduje się katalog z save,mi do gry. Na zakończenie urlopu będę musiał zmienić kompa na mojego, a co za tym idzie chcę dokończyć grę bez konieczności przechodzenia all od początku. Jestem już w połowie gry więc byłoby niefajnie. Czy to jest katalog PAK ? Czy są one w jakimś katalogu systemowym. Mam Windoze VISTA i nie mogę się dopatrzyć gdzie mogą znajdować się ewentualnie zapisane stany gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2009 o 11:14, Thalanthas napisał:

Jest w Moje dokumenty w katalogu SpellForce -> save/s. a przynajmniej tam powinien
być.


Ta tyle to i ja się domyśliłem ;) Ale i tak dzięki za wskazówkę. Nie jestem przyzwyczajony do interface Visty, bo u siebie mam XPeka. Katalog nazywa się nie moje dokumenty bo tego też szukałem tylko po prostu dokumenty 0.0 Znalazłem go w pasu Windozy, a katalog gdzie są umieszczone nazywa się Spellforce tak jak mówisz i jest tam save.
Także dzięki za szybką pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
mam problem ze SpellForcem. Zainstalowalem sobie gre dzis 16 czerwca po prawie roku niegrania, bo chcialem sobie dokonczyc kampanie w BoW''ie. Niestety jak odpalilem gre, to nie pokazują mi się paski zycia postaci (bohaterow, robotnikow i przeciwnikow), nie ma tez czarnych tabelek podczas rozmowy...
Zainstalowalem na Viscie, moze to jest problemem?
Czy istnieje jakis sposob na przywrocenie pasków zycia (bo to takie walenie w ciemno jest...) bez zmiany systemu?

Dzięki za pomoc

wersje mam 1.52, kupioną w 2005 w nowej extraklasyce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2009 o 21:01, Tokkarian napisał:

Można zrobić tak żeby postacią z Zakonu Świtu zagrać w dodatki?


postacią z ZŚ zagrasz tylko w Cieniu Feniksa, w Oddechu Zimy tworzy się postać od nowa (i nią również można grać w CF).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Oddechem Zimy. Mam już goblina, orka, elfkę, mrocznego elfa, sługę ostrzy oraz tkacza ostrzy, zebrałem też wszystkie części na Princepsa Ostrzy, ale nie mogę nigdzie znaleźć ostatniego kamienia runicznego (Ostatni, który znalazłem był w Shal Dun i scalił się esencją mrocznego elfa). Dodam, że właśnie ukończyłem przedostatnią lokację (Otchłań). Wie ktoś gdzie można znaleźć ostatni kamień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2009 o 22:19, Arry napisał:

Mam problem z Oddechem Zimy. Mam już goblina, orka, elfkę, mrocznego elfa, sługę ostrzy
oraz tkacza ostrzy, zebrałem też wszystkie części na Princepsa Ostrzy, ale nie mogę nigdzie
znaleźć ostatniego kamienia runicznego (Ostatni, który znalazłem był w Shal Dun i scalił
się esencją mrocznego elfa). Dodam, że właśnie ukończyłem przedostatnią lokację (Otchłań).
Wie ktoś gdzie można znaleźć ostatni kamień?



Dawno nie grałem ale wydaje mi się że miał jakiś któryś z kupców. Nie wiem który i gdzie ale warto poszukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem sobie ponownie grę. Wpisałem CD- Key wszystko fajnie. Ale jak włączyłem grę ponownie musiałem keya wpisywać na nowo. Wcześniej nie miałem takiego problemu. O co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2009 o 17:22, Thalanthas napisał:

Zainstalowałem sobie ponownie grę. Wpisałem CD- Key wszystko fajnie. Ale jak włączyłem
grę ponownie musiałem keya wpisywać na nowo. Wcześniej nie miałem takiego problemu. O
co chodzi?


Ale gdzie musiałeś tego keya wpisywać? Wyskakuje ci to przy każdym włączeniu?

Ponadto, nie wydaje mi się, żeby pusty kamień runiczny można było kupić u kogoś. Kiedy szukałem klejnotów krwi do zestawu, to nic takiego nie znalazłem... Ponawiam moje pytanie. Gdzie mogę znaleźć pusty kamień runiczny dla princepsa ostrzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się