Seqiu

SpellForce - problemy z misjami

8032 postów w tym temacie

Dnia 15.03.2011 o 18:34, SeluS93 napisał:

Czy jest możliwość uruchomienia gry w trybie panoramicznym (16:10 i 16:9) ??

Jeśli nie ma takich rozdzielczości w menu to się nie da. Nie pamiętam teraz na pewniaka jaka jest maksymalna ale na 99% jest to 1280x1024.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie problem z misją ale zapytam...

Ostatnio wróciłem do Spellforce i gra po każdym uruchomieniu pyta o seriala. O ile pamiętam powinna zapytać tylko raz. Co z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest zdecydowanie ten problem jaki jest podany w linku, przedtem grałem w SP na XP i problemu nie było, teraz gram na Vista. Ale niestety uruchomienie gry jako admin nie pomogło, gra nadal chce seriala :/.

Mam na PC dwa systemy, także...chyba zrobię tak że zainstaluję grę ponownie na XP i przeniosę save z Visty.
Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam poważny problem.Postanowiłem sobie wrócić do SpellForce Zakon Świtu więc zainstalowałem gold edition którą dawali kiedyś do gazety wyborczej ;p.Problem w tym że gra nie chcę w ogóle odpalić, uruchamia się na chwilę proces i się wyłącza.Próbowałem najróżniejszych sposobów i niestety dalej nie działa.A teraz najdziwniejsze - mam jeszcze podstawową wersję gry, na 2 płytach cd, zainstalowałem ją myśląc że może się uruchomi i ku mojemu zaskoczeniu gra się faktycznie uruchomiła, odpaliło się menu, bez żadnych problemów.Ale gdy już ją zaktualizowałem do tej gold edition to znów nie działała ;d.Może mi ktoś wyjaśnić jak to możliwe że zwykła wersja mi bez problemu działa, a wersja gold już nie?I jak odpalić tą wersję gold?Tak, podstawka mi działa ale zależy mi na wersji gold z powodu dodatków.Specyfikacja mojego komputera znajduje się w podpisie.Mam zainstalowane najnowsze sterowniki do karty graficznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz Viste? Może spróbuj odpalić golda jako administrator (PPM na ikonce>> uruchom jako administrator). Może pomoże, nie jestem pewny, mimo wszystko warto spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2011 o 12:38, luzac napisał:

System->Zaawansowane->Wydajność->ZAPOBIEGANIE WYKONYWANIU DANYCH

Dodać Spellforce do wyjątków i chodzi jak ta lala.


Zastosowałem się do twojej rady, restartowałem kompa no i gra nie chodzi jak ta lala ;p.Dalej nie działa.Co gorsza potem przy starcie systemu wyskoczył jakiś błąd więc wróciłem do domyślnych ustawień.
Thalanthas: Próbowałem to, tak samo jak i tryb zgodności i nic.Dodam że w wersji podstawowej nie muszę dawać ani trybu zgodności ani administratora i chodzi bez problemu.
Chyba odkryłem co jest przyczyną a mianowicie najnowszy patch 1.52, gdy go zainstalowałem na wersję podstawową to gra przestała działać.Coś ten patch miesza z grą że potem nie chcę działać, tylko że w wersji gold jest on już wbudowany w grę więc raczej nie da się go odinstalować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej, w bólach ale przeszedłem w końcu podstawkę, chyba jednak nie zrozumiałem końcowego filmika.
Mógłby mi ktoś wytłumaczyć WTF happened?

Spoiler

Mrocznemu Rohenowi się powiodło?

To będzie wyjaśnione w tych dwóch dodatkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2011 o 22:44, Fatal-X napisał:

Okej, w bólach ale przeszedłem w końcu podstawkę, chyba jednak nie zrozumiałem końcowego
filmika.
Mógłby mi ktoś wytłumaczyć WTF happened?

Spoiler

Mrocznemu Rohenowi się powiodło?

To będzie
wyjaśnione w tych dwóch dodatkach?

Naaah to było na tej zasadzie

Spoiler

1. Był sobie młody Rohen który chciał potęgi
2. Prawie mu się udało, ale stary Rohen go dopadł w wieży (intro) i walczyli
3. Mija ładnych parę lat, główny bohater jest wezwany i Stary Rohen daje mu questa.
4. Gra trwa, Stary Rohen ginie, pod koniec gry Młody Rohen zdobywa księgę i cofa się w czasie
5. W przeszłości Młody Rohen czyta księgę i ma jeden wielki OH SHIT to wszystko bzdura
6. Już jako Stary Rohen rusza by powstrzymać swoje młodsze ja przed popełnieniem strasznej pomyłki
7. I krąg się zamyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Ja myślałem że Rohen był jeden i po prostu jako Mag Kręgu był w stanie zmieniać swój wygląd, a to zabójstwo to była ściema.
Coś mi tu jednak nadal nie pasuje.

Czy Młody nie zauważył że Przywołanie rozwaliło pół świata itd? Myślę że trudno tego nie zauważyć i chociaż się zastanowić. Minęło "trochę" czasu.
Pierwszy raz widzę bohatera który z taką łatwością rozwaliłby siebie z przyszłości, czyli siebie z większą wiedzą i doświadczeniem bez chociaż wysłuchania go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 16:00, Fatal-X napisał:

Spoiler

Ja myślałem że Rohen był jeden i po prostu jako Mag Kręgu był w stanie zmieniać swój
wygląd, a to zabójstwo to była ściema.
Coś mi tu jednak nadal nie pasuje.

Czy Młody nie zauważył że Przywołanie rozwaliło pół świata itd? Myślę że trudno tego
nie zauważyć i chociaż się zastanowić. Minęło "trochę" czasu.
Pierwszy raz widzę bohatera który z taką łatwością rozwaliłby siebie z przyszłości,
czyli siebie z większą wiedzą i doświadczeniem bez chociaż wysłuchania go.


Wiesz, podczas Przywołania doszło do walki między Młodym i Starym, Młody widać uznał że coś w całej sprawie poszło nie tak i dlatego nie zyskał potęgi, dlatego chciał powrócić i naprawić błąd i uzyskać potęgę, no ale wtedy dowiedział się że Przywołanie to ściema. Cóż Młody Rohen od początku uznał Starego za wroga więc jedyne na czym mu zależało to skopanie mu tyłka. Magowie Kręgu nie należeli do szczególnie... towarzyskich więc oczywiste że nie chciałby słuchać Starego Rohena, poza tym Młody nawet nie wiedział że Stary jest nim z przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 16:58, Fatal-X napisał:

Ok, podziękowania za wyjaśnienie. Nietrudno się pogubić z tymi historiami

Spoiler

o podróżach
w czasie.


Heh tell me about it :-/

Spoiler

Te wszystkie pętle i zakręcenia zawsze doprowadzają mnie do bólu głowy gdy próbuje ułożyć z nich jakiś logiczny porządek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krypty zegarowe. Próbuje od 10 minut, korzystając z różnych ''pomocy'' w internecie - bezskutecznie. Nie mam pojęcia, co robię źle, ale nie mogę otworzyć tych skrzyń. Pochodnie się nie zapalają. Jest ktoś w stanie napisać mi, w jaki sposób mam je aktywować, by skrzynki się otworzyły?

PS. Nie wiem czemu wyszedł taki screen, ale już jestem wkurzony i nie chcę wchodzić znowu na tą grę :f

20110619195315

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zauważyłeś ale to są zagadki logiczne. Wystarczy zauważyć pewne własności poszczególnych latarni by w ciągu kilku minut góra otworzyć skrzynie. Każda zapalana/ gaszona lampa gasi/ zapala kilka innych. rozrysuj to sobie. Jeśli ci zależy i umiesz myślę logicznie to uda ci się bez większych problemów rozwiązać zagadkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2011 o 12:47, Thalanthas napisał:

Nie wiem czy zauważyłeś ale to są zagadki logiczne.

Dziękuję za przypomnienie, choć brakuje mi etymologii wyrazu : zagadka.

>Wystarczy zauważyć pewne własności poszczególnych latarni by w ciągu kilku minut góra otworzyć skrzynie. >Każda zapalana gaszona lampa gasi/ zapala kilka innych. rozrysuj to sobie.
Owszem, wystarczy. Jednak zważywszy na to, że niezbyt chce mi się kombinować (bo rozwijać kreatywne myślenie można w nieco inny sposób niż podczas gry komputerowej), napisałem tego posta. Nie napisałem go po to, aby za czyjąś pomocą odnaleźć w sobie pokłady niespożytej energii i bawić się z jakimiś lampkami... To co znalazłem w owym poradniku w tym temacie okazało się nieskuteczne.

>Jeśli ci zależy i umiesz myślę logicznie to uda ci się bez większych problemów rozwiązać zagadkę.
Nie rozważyłeś opcji : zależy, umiem, ale jestem leniwy i mi się nie chcę :) Tak, jak napisałem po wyżej - byłbym po prostu wdzięczny, gdyby ktoś zechciał podać prawidłową kolejność. Bo jednak mam teraz inne sprawy na głowie, aniżeli zabawa w zagadki ze SpellForce :D A i tak w międzyczasie bawię się z Dungeon Siege 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już kombinowałeś z tymi latarniami to żadne instrukcje ci nie pomogą bo każda jest napisana do innego układu zapalonych i zgaszonych światełek. Chyba żeby znaleźć instrukcje do pierwotnego ustawienia. Ale nie wiem czy takie są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie zadania "duże zwierze". Mianowicie nie mogę odnaleźć czarnogi, jednego ze składników potrzebnych do trucizny na olbrzyma z wietrznej jamy. W dzienniku pisze, że powinna być w lodowych bagnach, w pobliżu jakiegoś grobu czy mrocznego miejsca, problem w tym, że odkryłem całą mapę, zabiłem wszystko co się ruszało i przeszukałem każdą skrytkę jaką mogłem znaleźć i nic. Wie ktoś gdzie to ustrojstwo się znajduje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2011 o 11:33, Thuavir napisał:

Mam pytanie odnośnie zadania "duże zwierze". Mianowicie nie mogę odnaleźć czarnogi, jednego
ze składników potrzebnych do trucizny na olbrzyma z wietrznej jamy.

Jeśli chodzi o olbrzyma z Połud. Gór Wietrznych (bo chyba tam jest Wietrzna Jama), to wszystkie są w tej samej lokacji. Mam taką jedną mapkę to ci ją zamieszczę, nazwy co prawda są po angielsku i jakoś żadna nie pasuje mi do "czarnogi", ale skoro brakuje ci tylko jednego składnika to sobie poradzisz.

20110712134629

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się