Seqiu

SpellForce - problemy z misjami

8032 postów w tym temacie

Witam.

Mam problem. Dotyczy on misji " kontynuuj drogę do kurczej przełęczy" nie mogę za cholerę jej przejść. zatrzymałem sie przy lalkach hadeko.

może Mi ktoś wytłumaczyć ogólnie jak ją mam przejść? nawet bez tych hadeko bo to nie istotne w tej chwili..

z góry dziękuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2011 o 13:50, Raylin napisał:

> Mam pytanie odnośnie zadania "duże zwierze". Mianowicie nie mogę odnaleźć czarnogi,
jednego
> ze składników potrzebnych do trucizny na olbrzyma z wietrznej jamy.
Jeśli chodzi o olbrzyma z Połud. Gór Wietrznych (bo chyba tam jest Wietrzna Jama), to
wszystkie są w tej samej lokacji. Mam taką jedną mapkę to ci ją zamieszczę, nazwy co
prawda są po angielsku i jakoś żadna nie pasuje mi do "czarnogi", ale skoro brakuje ci
tylko jednego składnika to sobie poradzisz.

Rzeczywiście, składnik znajdował się w Górach Wietrznych, a nie w Lodowych Bagnach jak sugerował dziennik, najwidoczniej jakiś błąd w tłumaczeniu czy coś. Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z uruchomieniem złotej edycji SpellForce (nie jestem pewien czy w tym miejscu powinienem pisać, ale już trudno). Kiedy próbuję odpalić grę, przez chwilę jest sobie w menadżerze zadań, nawet zbiera pamięć, ale w pewnym momencie po prostu się wyłącza bez żadnego komunikatu - cały proces dzieje się w tle. Gdyby nie menadżer zadań nawet bym nie wiedział, że coś się dzieje.

Operating System:
Windows 2.6.1.7601 (Service Pack 1) (Windows 7 x64)
CPU Type:
Intel® Core™ i5 CPU M 450 @ 2.40GHz
CPU Speed (GHz):
2.42
System Memory (GB):
2.93
Video Card Model:
NVIDIA GeForce GT 330M

Próbowałem odpalić z jednym rdzeniem, ale nic to nie pomogło. Znalazłem też rozwiązanie proponowane przez CD-Project, ale nie pomogło (obecnie z jakiegoś powodu link do niego nie działa - zaczerpnąłem je z http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=57483&u=7 ). Gra jest w wersji 1.52 i jest to wydanie z magazynu Komputer Świat Gry - pamiętam, że chodziło bez płyty. Szukałem jakichś innych nocd, ale nic nie dały...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2011 o 17:17, sirdoom napisał:

Mam problem z uruchomieniem złotej edycji SpellForce (nie jestem pewien czy w tym miejscu
powinienem pisać, ale już trudno). Kiedy próbuję odpalić grę, przez chwilę jest sobie
w menadżerze zadań, nawet zbiera pamięć, ale w pewnym momencie po prostu się wyłącza
bez żadnego komunikatu - cały proces dzieje się w tle. Gdyby nie menadżer zadań nawet
bym nie wiedział, że coś się dzieje.

Operating System:
Windows 2.6.1.7601 (Service Pack 1) (Windows 7 x64)
CPU Type:
Intel? Core™ i5 CPU M 450 @ 2.40GHz
CPU Speed (GHz):
2.42
System Memory (GB):
2.93
Video Card Model:
NVIDIA GeForce GT 330M

Próbowałem odpalić z jednym rdzeniem, ale nic to nie pomogło. Znalazłem też rozwiązanie
proponowane przez CD-Project, ale nie pomogło (obecnie z jakiegoś powodu link do niego
nie działa - zaczerpnąłem je z http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=57483&u=7 ). Gra
jest w wersji 1.52 i jest to wydanie z magazynu Komputer Świat Gry - pamiętam, że chodziło
bez płyty. Szukałem jakichś innych nocd, ale nic nie dały...


Miałem podobny problem, gdy próbowałem grę odpalić to nic się nie działo i proces w menedżerze zadań na moment pojawiał się i znikał. Robiłem to samo co ty i pomogło dopiero... odinstalowanie antywirusa. Miałem Comodo Internet Security i gdy go odinstalowałem (bo zmieniałem na Kaspersky) gra odpaliła, nawet gdy wyłączałem Comodo to gra nie chciała się uruchomić, dopiero odinstalowanie go pomogło. Z tego co czytałem na różnych forach gra ma jakieś dziwne zabezpieczenia (które nawiasem mówiąc ma tylko złota edycja) i gra może się nie odpalić przez antywirusa. Odinstaluj antywirusa i zobacz czy gra odpali. Jeszcze dodam że z zainstalowanym Kasperskim śmiga aż miło :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już nie jest istotne, bo zakupiłem wersję z GoG i śmiga bez żadnych problemów. Czasem sypią się skrypty, ale pamiętam, że ta gra była strasznie zabugowana. Dzięki za chęci. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie, pewnie głupie pytanko, czy można jakoś ustawić żeby avatar sam atakował kiedy w pobliżu jest przeciwnik? Tak jak pozostałe jednostki? Czasami w trakcie bitwy zwyczajnie ciężko wycelować w przeciwnika jak kręci się dookoła mało jednostek a avatar sam z siebie o ile ktoś go nie zaatakuje to będzie tak stał jak kołek w płocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem dotyczący Cienia Feniksa. Jestem na mapie Krucza Przełęcz i mam za zadanie zniszczyć fortecę dawniej zamieszkiwaną przez mroczne elfy. Aby tego dokonać muszę wybudować jednostkę oblężniczą w budynku - i tu zaczyna się problem, ten budynek wymaga średnich kwater, których nie posiadam :/ Moje pytanie dotyczy tego, czy przy wejściu do Kruczej Przełęczy mieliście już średnie kwatery, nie proszę o podanie położenia skrzyni z tym budynkiem, sam znajdę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, Krucza przełęcz, powracają traumatyczne wspomnienia.
Skoro średnie kwatery są wymagane, to powinieneś je mieć - dokładniej przeszukuj mapy w poszukiwaniu skrzynek (niektóre są wrednie ukryte, pod drzewkiem albo za ścianą - tak, że trzeba odwrócić kamerę, żeby je znaleźć). Przeszukaj ekwipunek, może masz te plany a przeoczyłeś. Jeśli nie, poszukaj ich u któregoś z kupców - złota i tak nie ma na co wydawać, więc nie zbiedniejesz.
Czy ja miałem te plany? No, skoro przeszedłem tę mapę to pewnie miałem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeoczyć raczej nie przeoczyłem bo wszystkie mapy dokładnie sprawdzam i gram kilka dni (dni w grze) więc w nocy powinny świecić na mapie skrzynki :] W ekwipunku nie mam, wszystkie plany dodaję na bieżąco, przeleciałem właśnie przez wszystkie lokacje i wszystkich kupców, niestety nikt nie ma planów, większość kupców ma tylko czary. Akurat w przeszukiwaniu zdałem sobie sprawę, że nie odwiedziłem jeszcze Miasta Dusz, to chyba lokacja dodatkowa więc się tam teraz przejdę - to moja ostatnia nadzieja :) w razie czego będę jeszcze tu pisał, dzięki za pomoc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2011 o 10:48, Szymek15-01 napisał:

1. Jak dojść do wschodniego miasta dusz
2. Do czego służą tabliczki z banku w Empyrii?

1. Jeśli grasz postacią z Zakonu Świtu to tej części Miasta Dusz nie odwiedzisz - tam grę zaczyna postać z Oddechu Zimy, żadnego portalu tam prowadzącego nie ma.
2. Tabliczki z banku można włożyć w białe dłonie w dzielnicy świątynnej - ale uprzedzam, że są one częścią easter-egga (można na nich przeczytać kilka tekstów i otrzymać kod do wpisania w Kruczej Przełęczy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2011 o 22:56, Thalanthas napisał:

> Witam. Wie ktoś dlaczego moim kapłanom nie odnawia się mana?

Bo nie masz albo żywności albo magazynu żywności, a czego musisz mieć koniecznie oba by mogła się w ogóle odnawiać.


EDIT: wziąłem odpowiedz zamiast edytuj :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2012 o 02:10, JimmyDarkMan2 napisał:

Hej. Mam problem. Nie wydropilo mi kredy przywolania przez co nie moge dkonczyc misji.
Przeszedlem cala mape i ni..... nie ma nigdzie ani trupa szamana ani zywego. Co mam zrobic?



A gdzie znalazłeś tego szaman? Jeśli mówisz o którymś z tych zwykłych mobów to Ci powiem że to nic ci. Ten właściwy jest w takiej odnodze z dolinki gdzie był obóz. Przejdź się wzdłuż lewej grani obozu i powinna tam być ścieżka na górę. Tam na końcu będzie szaman.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2012 o 09:19, JimmyDarkMan2 napisał:

Wlasnie o tym szamanie mowie. Nie wydropil mi tej kredy :(



A próbowałeś wczytać grę? Może po wczytaniu bug minie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, ze ja juz jestem dosc daleko w grze teraz nie wiem jak uzyskac ta krede. Myslalem, ze jest jakis god co dodaje rzeczy abo jakis trainer zeby sobie przynajmniej pomoc w tej misji. :/ Juz mi rece opadly, najgorszejest to, ze jestem perfekcjonista i ta misja mi strasznie przeszkdza wrecz koli mnie w oczy... Jezli ktos ma jakis sposob zeby w jakis magiczny sposob zdobyc ta krede bardzo prosze o pomoc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się