Seqiu

SpellForce - problemy z misjami

8032 postów w tym temacie

Dnia 17.04.2012 o 09:19, JimmyDarkMan2 napisał:

Wlasnie o tym szamanie mowie. Nie wydropil mi tej kredy :(

Na angielskim forum ktoś miał podobny problem: http://forum.spellforce.com/showthread.php?t=15276 - szaman nie pojawił się przy pierwszym przejściu mapy, dopiero jak kolejny raz odwiedził mapę. Sprawdź jeszcze raz zaznaczone miejsce, może u ciebie będzie to samo.

20120420132130

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2011 o 20:59, Raylin napisał:

> 1. Jak dojść do wschodniego miasta dusz
> 2. Do czego służą tabliczki z banku w Empyrii?
1. Jeśli grasz postacią z Zakonu Świtu to tej części Miasta Dusz nie odwiedzisz - tam
grę zaczyna postać z Oddechu Zimy, żadnego portalu tam prowadzącego nie ma.
2. Tabliczki z banku można włożyć w białe dłonie w dzielnicy świątynnej - ale uprzedzam,
że są one częścią easter-egga (można na nich przeczytać kilka tekstów i otrzymać kod
do wpisania w Kruczej Przełęczy).


a gdzie trzeba wpisać ten kod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2012 o 08:17, boski959 napisał:

zbroja amry nie jest najlepsz najlepszy jest pancerz mroku


Pancerz Mroku ma może lepsze statystyki od Pancerza Amry, ale zajmuje też miejsce na spodnie, a pancerz i nogawice Amry razem są lepsze.
Ja postacią z Zakonu Świtu w Cieniu Feniksa nosiłem Pancerz Amry przez ponad pół gry, wymieniłem go dopiero na zestaw szermierczy (a wcale nie musiałem).

Dnia 23.07.2012 o 08:17, boski959 napisał:

kto wie do czego służy gwiezdny amulet z skrzyni w kryptach zegarowych


Jeśli dobrze zgaduję o który amulet chodzi, to on otwiera bramę w labiryncie z minotaurami. Żeby się dostać do labiryntu trzeba przyjąć zadanie od Xalabara - jeśli go zabiłeś, to dostaniesz tylko klucz do wyjścia.

Dnia 23.07.2012 o 08:17, boski959 napisał:

witajcie nie wiem gdzie moge znależć lalke hadeko odzwiernego a jestem już w wąwozie


Lalek odźwiernego jest bodajże więcej niż jedna. Jedną jeśli dobrze pamiętam dostaniesz w nagrodę po jednej z rund w koloseum (nie mylić ze szkoleniem gladiatora). Dropi też chyba z bossa w drugiej części Rozpalonych Kamieni.

Dnia 23.07.2012 o 08:17, boski959 napisał:

a gdzie trzeba wpisać ten kod


W konsoli (otwierana CTRL + ]), ale nie polecam go wpisywać w trakcie przechodzenia misji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2012 o 10:42, RedBull120x2x napisał:

ej mam problem gdyż nie wiem gdzie jest porar do Farmerowej Nadzieji a chce zrobić misję
głównę


Do Farlomowej Nadziei. Ten z Szarogórza odblokujesz dopiero od drugiej strony, a ten dostępny jest w Mulandirze, jeśli dobrze pamiętam to na północnym zachodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2012 o 13:55, RedBull120x2x napisał:

hmmm a jak tam dojść ...bo trudno zabic tych strażników a także Gargólców jest jakiś
sposób na nich ?

Nie takie znowu trudne jest na to prosty sposób który da ci też sporo XP. Po prostu ustaw swoją drużynę przy parze gargulców (w miarę daleko od strażników i innych gargulców) i poślij najsłabszego z swoich bohaterów do strażnika, strażnik go zaatakuje, obudzi gargulce, a reszta twoich bohaterów zabije te przy których stoją. I tak powtarzaj ten numer aż skończą ci się gargulce. Strażnicy są bardzo mocni więc atakuj ich w okolicy którą już oczyściłeś z gargulców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z podstawką SpellForce 2. W Zachodniej Gardzie nie mogę rozbudować miasta do elfów i krasnoludów. Mam rozumieć że sugerowanie się poradnikiem jest błene i dopiero w późniejszym etapie tej planszy będę mógł tego dokonać? jeżeli tak to czego mi do tego brakuje, ostatnia misja jaką mogę zrealizować jest wybudowanie studni. Chciałem już pominąć tę mapę i ciągnąć główną fabułę i tu pojawił się kolejny problem. Gdy przechodzę przez portal z ambasadorem krasnoludów z Siedmiogrodu do Dolnej Krainy pasek ładowania świata zatrzymuje się gdzieś na 70 % i koniec. Jakaś rada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do Zachodniej Gardy trzeba co jakiś czas wracać, bo nie da się zrobić tam wszystkiego od razu, to jest poboczny wątek w grze.
Co do paska ładowania, to nie miałem takiego problemu, jeśli jeszcze nie próbowałeś, to oczywiście spróbuj włączyć na nowo grę, a najlepiej uruchomić ponownie komputer. Możesz też spróbować reinstalować grę, tylko nie zapomnij wtedy na wszelki wypadek skopiować gdzieś zapisów gry (domyślnie są one w Moje Dokumenty (czy tam Dokumenty w nowszych Windowsach) -> Spellforce 2 -> save -> campaign).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje, lecz reinstalacja nie pomogła. Spróbuje ponownie jej dokonać ale tym razem bez rozszerzenia, może na samej podstawce pchnie to dalej, a dodatek zainstaluje po przejściu podstawki jeżeli to faktycznie zadziała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem z Dolną Krainą został rozwiązany. Usterka wynikała z tego, ze zbyt dużo na raz chciałem dokonać w Zachodniej Gardzie. Po przyjęciu misji wybudowania studni pierwotnie teleportowałem się do Siedmiogrodu, potem od razu z powrotem do Gardy, aby mieć tą misję z głowy co było błędem, ponieważ gdy załadowałem wcześniejszego save''a i po przyjęciu misji zamiast powracać od razu do Gardy udałem się z krasnoludem do Dolnej Krainy wówczas problem ładowania świata znikną.

PS. Misja w Siedmiogrodzie "Pod obserwacją". Nie zapisałem imion wyznawców kultu, ktoś mógłby je mi podać? solucja wskazuje błędne imiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2013 o 20:33, adurg napisał:

PS. Misja w Siedmiogrodzie "Pod obserwacją". Nie zapisałem imion wyznawców kultu, ktoś
mógłby je mi podać? solucja wskazuje błędne imiona


Bo z tego co pamiętam za każdym razem są inne, gra losowo przydziela kto jest winny. Miałem ten sam problem, musiałem wczytać wcześniejszy save i zapisywać przebieg śledztwa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o cholera :) niestety moje save''y nie sięgają w odpowiedni moment, a za daleko aby nadrabiać. Z save''a udało mi się na szczęście chociaż dwóch wyśledzić. Dzięki temu po obliczeniu pozostaje mi 15 kombinacji, więc nie powinno mi to długo zając ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeżeli jestem wojownikiem i założę pierścień posiadający np. : +10% obrażeń od magii lodu, to zadaje wówczas dodatkowe obrażenie przeciwnikowi od tego żywiołu. Jeżeli nie to nawet będąc magiem trzeba mieć już sporo doświadczenia aby dojść do tej specjalności aby opanować ten żywioł i się to kumulowało, wówczas wcześniejsze napotykane artefakty o takich właściwościach są bezsensu, skoro mamy załóżmy pierścień na 8 lvl o takich właściwościach a mag może się lodem posługiwać daj my na to na 16 lvl, to do tego czasu będzię miał już znacznie lepsze pierścienie napotkane po drodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się