Seqiu

SpellForce - problemy z misjami

8032 postów w tym temacie

Ja mam czarna magie: smierc, nekromancje, klatwy lekkie uzbrojenie: lekka bron sieczna, lekki pancerz i biala magie: uzdrowienie, wzmocnienie. Chcialbym pograc troche zywiolami ale to jak przejde kampanie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2007 o 17:25, Isil napisał:

nikomu;)otworzysz nim skrzynię, ktora leży na lewo od kamiennego kręgu-wystarczy przejść się
scieżką skierowaną w lewo powyjściu z kręgu!pozdro

Wielkie dzięki, znalazłem tą skrzynkę i otworzyłem, ale coś mnie martwi... otóż po otworzeniu Nadal mam ten medalion. Nie ma gdzieś jakiejś drugiej skrzynki czy to może jakiś bug w grze ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2007 o 21:03, Hubi Koshi napisał:

> nikomu;)otworzysz nim skrzynię, ktora leży na lewo od kamiennego kręgu-wystarczy przejść
się
> scieżką skierowaną w lewo powyjściu z kręgu!pozdro
Wielkie dzięki, znalazłem tą skrzynkę i otworzyłem, ale coś mnie martwi... otóż po otworzeniu
Nadal mam ten medalion. Nie ma gdzieś jakiejś drugiej skrzynki czy to może jakiś bug w grze
??

Przedmioty raz użyte nie znikają aż do końca gry, tak będzie też z kilkoma innymi (np. list od Sentosa, Pierścień Lei).

>ja bym zaproponowal do magii lodu magie ziemi (deszcz tych kamieni na poziomie 12 rozwali kowala dusz)
Absolutnie odradzam - branie umiejętności dla jednego czaru (który i tak wypada gorzej niż zamieć czy deszcz ognia) to pomyłka! Magia ziemii nie ma nic ciekawego do zaoferowania, zawiera czary zadające małe obrażenia, oferuje przyzwanie marnego żywiołaka i kilka innych bzdetów. O wiele lepiej rozwinąć inną gałąź, np. zdrowie czy wzmocnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie od trolli bo ja zaczołem od zwierzoludzi i mialem big problem bo wysyłają głazomiotów i burzycieli i to w dużych ilościach i przez to musiałem wczytać sejva -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2007 o 21:03, Hubi Koshi napisał:

Wielkie dzięki, znalazłem tą skrzynkę i otworzyłem, ale coś mnie martwi... otóż po otworzeniu
Nadal mam ten medalion. Nie ma gdzieś jakiejś drugiej skrzynki czy to może jakiś bug w grze
??

no wlasnie chyba nie ma drugiej skrzynki:/podobnie jest z głową Thara, która nie znika po zakończeniu zadania...nie wiem czy to są jakieś błędy w grze,ale nie znalazłem dotatkowego zastosowania do tych itemów:(pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2007 o 18:49, mila-221 napisał:

> > Mam pytanko... gdzie jest lodowa wieża i lodowa czarodziejka, bo jestem w południowych

> górach,
> > zmierzam do ostrej skały i z tego co pamiętam to tam by się wieżyczki przydały...

> Najpewniej w Północnych Górach Wietrznych, koło jednego z portali (nie pamiętam do którego

> :)
A w Ostrej Skale od czego lepiej zacząć??? Od troli czy od zwierzoludzi ???

pewnie już jesteś po misji,ale powiem Ci,że ja zawsze zaczynam od zwierzoludzi!od troli odcinam sie najpierw lodowymi i zwykłymi wieżyczkami po czym w spokoju buduję sobię armię elfek;)potem zazwyczaj potężna bitwa w przesmyku prowadzącym do obozów minotaurów(zazwyczaj trwa kilkanaście minut)i po nabiciu prawie 2.poziomów doświadczenia zabieram się za trolle:)powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam pytanie/a - czy ilość dostawanego XP (za zabicie potworów czy za wykonanie questa) zależy od ilości przyzwanego wojska? Tzn, przykładowo, czy za zabicie jakiegoś bossa samym awatarem dostane tyle samo XP jak wtedy gdy uczyniłbym to dodatkowo z całą armią? Czy jakość przedmiotów znajdujących się w skrzyniach / przy zwłokach potworów zależy od wybranego poziomu trudności (bo grając na dokładnym poziomie trudności praktycznie non-stop dostaję siejące zgubę wśród wrogów brzozowe laski czy zwoje wybuchu ognia lvl 1... Inna sprawa że jestem dopiero w Cieniu Drzew... Ale mimo wszystko, podejrzane?)? I rozpatrując kampanię główną + Cień Feniksa - jakiego bohatera najlepiej stworzyć (patrząc na dostępność przedmiotów / zaklęć / umiejętności... wiem, takich pytań były setki, ale liczę na konkretną, sprecyzowaną odpowiedź :] )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że ilość doświadczenia w obu przypadkach jest taka sama.
Zwoje znajdowane w skrzyniach mają ustalony poziom, zaś łupy po wrogach charakteryzuje większa losowość. Ja też gram na dokładnym, ale wśród łupów trafiam na zaklęcia z różnych poziomów. Polegaj raczej na skrzyniach - zapisuj grę przed ich otwarciem i wczytuj ponownie, aż trafisz na przydatne czary.
W podstawowej kampanii faworyzowana jest biała magia oraz oba rodzaje uzbrojenia. Chyba najsłabiej wyposażani są strzelcy. Wychodzi ciężko- lub lekkozbrojny z białą magią. W CF jeszcze "na poważnie" nie grałem, tzn. oglądałem sobie gotowe postacie, żeby sprawdzić ich przydatność, ale na ogół nie odpowiadają mi ich startowe umiejętności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Cień Feniksa, to sprawa jest bardziej zrównoważona, gdyż każdy awatar ok. 30 poziomu jest już terminatorem. Ja sam grałem w Zakon magiem żywiołów (wszystkie 3, z czego ziemia nie przydawała się w ogóle) i na początku było ciężko, pod koniec już łatwo. Zaczynając już CF nie miałem problemów, np. wąwóz okupowany przez Hazimów w Onyksowych Brzegach - Zamieć+Deszcz Ognia = masakra na całego :D Polecam gorąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem w żywym lesie i pokonałem kilka obozów kitrachow (czy jakos tak) i znalazłem kilka run, mam kupę mrocznych elwów, ale nie wiem co zrobić z czarnymi wierzami ostrzy, one mnie od razu zabijają... :/ Mam zabić Krwawego Jesiona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 10:56, turbol napisał:

Jestem w żywym lesie i pokonałem kilka obozów kitrachow (czy jakos tak) i znalazłem kilka run,
mam kupę mrocznych elwów, ale nie wiem co zrobić z czarnymi wierzami ostrzy, one mnie od razu
zabijają... :/ Mam zabić Krwawego Jesiona?

Krwawego jesiona musisz zwabić do czarnych wież, ale tak żeby nic ci nie zrobiły, a żeby jesion zajął się nimi. Jesion machnie 2 razy i po wieży :PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 11:09, mila-221 napisał:

> Jestem w żywym lesie i pokonałem kilka obozów kitrachow (czy jakos tak) i znalazłem kilka
run,
> mam kupę mrocznych elwów, ale nie wiem co zrobić z czarnymi wierzami ostrzy, one mnie
od razu
> zabijają... :/ Mam zabić Krwawego Jesiona?
Krwawego jesiona musisz zwabić do czarnych wież, ale tak żeby nic ci nie zrobiły, a żeby jesion
zajął się nimi. Jesion machnie 2 razy i po wieży :PP

Czyli ukraść mu kamień i biec do ostrzy? Jak inaczej go zwabić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 11:12, turbol napisał:

> > Jestem w żywym lesie i pokonałem kilka obozów kitrachow (czy jakos tak) i znalazłem
kilka
> run,
> > mam kupę mrocznych elwów, ale nie wiem co zrobić z czarnymi wierzami ostrzy, one
mnie
> od razu
> > zabijają... :/ Mam zabić Krwawego Jesiona?
> Krwawego jesiona musisz zwabić do czarnych wież, ale tak żeby nic ci nie zrobiły, a żeby
jesion
> zajął się nimi. Jesion machnie 2 razy i po wieży :PP
Czyli ukraść mu kamień i biec do ostrzy? Jak inaczej go zwabić?

Tak musisz to mu go ukraść i biec w stronę wież, ale musisz uważać na nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 14:43, balrog67 napisał:

ile jest rund w koloseum i na jakich poziomach są przeciwnicy?

Po angielsku, ale wszystko chyba jasne:
Round 1 : versus 4 gladiators level 35.
Round 2 : versus 8 divine beasts level 38.
Round 3 : versus 4 draconians level 45
Round 4 : versus 2 Uroks and 2 ogres level 45 and 42.
Round 5 : versus 4 spirits level 45
Round 6 : versus 10 dark elf level 44 and 45.
Round 7 : versus 4 elemental golems level 48.
Round 8 : versus 8 skeletons level 44 and 45.
Round 9 : versus 6 blade soldiers level 25 and 48.
Round 10 : versus 4 red demons level 50.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się