Seqiu

SpellForce - problemy z misjami

8032 postów w tym temacie

Dnia 05.01.2006 o 19:46, Raylin napisał:

> ja lubię magię lodu, tylko zawsze mam problem z czym ją połączyć

Jak już wcześniej pisałem, moim zdaniem najlepszym połączeniem dla niej jest magia ognia, do
tego bierzesz jeszcze co chcesz, np. uzdrawianie.

odpisz na mój post Raylin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2006 o 20:00, Raylin napisał:

> Dzięki. Ajakim połączeniem przeszedłeś Zakon Świtu i Oddech Zimy ? Jak byś mógł to podaj
mi
> to poziomy umiejętności i poziom na którym skończyłeś. Please

Magiem przechodziłem tylko Oddech Zimy, a umiejętności miałem takie jak ci podałem. Na końcu
miałem poziom 28., a co do poszczególnych umiejętności, to tak: magia żywiołów poziom 12 (magia
lodu i ognia na 12.) i biała magia poziom 10 - uzdrawianie na 10.

Dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2006 o 19:10, Tass napisał:

I drugie pytanie : znalazłem czaszkę princepsa i muszę znalęźć pozostałe części . Gdzie one
są ? nie chciałbym niechcący przegapić :)


Obudwie części są w Ognistych Kłach (jedna na wschodzie, druga na południu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mała wskazówka dla wszystkich wielbicieli 30 poziomu.
Jest w SpellForce kilka takich miejsc, w których mozna sobie nabijać exp bez końca. Jednym z nich jest Farlornowa Nadzieja. Na wschodzie jest obóz wilczarzy, którego strzeże chyba z 18 wiarusów 22 poziomu. Jeśli nie masz średnich lub dużych kwater, Twoja "armia" liczy tylko 30 orków. Poza tym i tak jest tu mało surowców, więc budowanie dużej armii i wysyłanie jej na rzeź jest bez sensu. W każdym razie, należy - najlepiej jak najwcześniej - postawić kilkanaście (10-12) miotaczy ognia u wejścia do wąwozu prowadzącego do obozu wilczarzy. A teraz: uwaga! Stawiając wieże coraz bliżej obozu, nalezy uważać, żeby nie zobaczyli ich wiarusi, gdyż zacznie się masakra. Ale w nocy zasięg wzroku jednostek zmniejsza się drastycznie! Można więc W NOCY zbudować miotacz, który wiarusi zobaczą dopiero za dnia. Wtedy, przez cały dzień będą wybiegać, żeby zaatakować wroga, ale wroga tam nie będzie, bo Twoja armia zajęta jest zupełnie czymś innym (np. Fyrmirem). Wiarusi będą biegać od bramy do końca wąwozu i z powrotem, miotacze będą ich zabijać (powoli, ale skutecznie), a doświadczenie bedzie rosnąć. I tak aż do zmierzchu, a potem od świtu znów karuzela. Z niewiadomych przyczyn te głupki nie atakują wież. :)
Punkty można nabić także na smokowcach, które mają gniazda na prawo od ww. obozu wilczarzy. Trzeba tam wpadać co jakis czas, najlepiej z 15 szamanami i urządzać sobie żniwa. :D

Cyke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurwa mam taki problem moze pisze nie w tym dziale ale wkurzylem sie bo podczas instalacji wyskakuje ze archiwum jest uszkodzone ale czyje moje w kompie czy na plycie plx fastem odpiscie bo chce graci bo mam zlote edycje ::)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2006 o 14:23, Karciaz napisał:

archiwum jest uszkodzone ale czyje moje w kompie czy na plycie


Nie wiem jakie może być "Twoje" archiwum, ale jeśli pojawia Ci się taki komunikat podczas instalacji, oznacza to, że jeden z plików na płycie jest do d**y. :( Obejrzyj płytę, czy nie ma żadnych uszkodzeń (mało prawdopodobne - w końcu to nówka) albo jakichś zanieczyszczeń (bardziej prawdopodobne - np. brudne paluchy :) ). W pierwszym przypadku wymień płytę w cdprojekt, a w drugim - wyczyść. To chyba wszystko, co można zrobić.

Cyke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej, utknęłam w kryptach zegarowych w kampanii cień feniksa. trzeba tam ,,zaświecić 5 głów" mam 4, nie moge sie dostać do piatej, gdyby ktoś mógł mi poradzić jak to zrobić byłoby fajnie. głupio by było wycofac sie na 46 poziomie po półrocznej grze, ale brak mi pomysłów, nie wiem czy czegoś nie ominęłam po drodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2006 o 15:41, Kris l napisał:

Czy granie magiem bez uzdrawiania (Biała Magia, Zdrowie) będzie trudne w oddechu zimy ?


To już zależy co weźmiesz zamiast tego. Myślę jednak, że problemów to mieć nie powinieneś, gra i tak będzie wyglądała podobnie - trudno na początku (słabe czary, więc uzdrawianie też), później jak ma się zaklęcia silne, np. fala lodu, to uzdrawiania już się tak często nie używa (chyba że do leczenia jednostek z armii). Ja brałem białą magię bo niektóre fajne szaty wymagają jej do noszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2006 o 15:41, Kris l napisał:

Czy granie magiem bez uzdrawiania (Biała Magia, Zdrowie) będzie trudne w oddechu zimy ?

zawsze sie przydaje, jednak jeśli któryś z twoich bohaterów ma te moc to warto dobrać soebie takie które beda tam przydatne, przeszłam juz to dośc dawno, ale jeśli dobrze pamietam, to postawiłam na magie ognia jako przeciwstawna do lodu i lodowa tarcze która zawsze sie przydaje unierucjamiajac przeciwników podczas walki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2006 o 19:13, rudajula napisał:

hej, utknęłam w kryptach zegarowych w kampanii cień feniksa. trzeba tam ,,zaświecić 5 głów"
mam 4, nie moge sie dostać do piatej


Skoro dostałaś się do 4, to piątą też powinnaś znaleźć. Wszystki są w labiryncie po przejściu przez odpowiednie portale - po prostu sprawdź w których jeszcze nie byłaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem z dolina szarego zmierzchu (czy jakos tak) zadanie jest ze musze sie dostac do fortecy a forteca jest zamknieta. jak mam sie dostac do srodka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam problemu z misjami ale skoro ten wątek jest o SpellForce to napisze:

Otóż wczoraj zakupiłem gre Spellforce ZE.Włanczam instalacje dochodzi mi do kopiowania pliku Trainer10 czy jakoś tak i...się zacina i stoi w miejscu.Ma ktoś może jakieś rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2006 o 00:03, puchacz4 napisał:

mam problem z dolina szarego zmierzchu (czy jakos tak) zadanie jest ze musze sie dostac do
fortecy a forteca jest zamknieta. jak mam sie dostac do srodka??


no jak może być zamknięta musisz podejśc pod drzwi to wtedy otworzą Ci chyba że chodzi ci o inną fortece bo ja opisałem tą z Uriasem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też miałem problem z tymi strażnikami, uciekłem im. Za pierwszym razem mnie zabili, a potem (cudem) zostawili mnie w spokoju iprzeszedłem przez portal.Póżźniej musiałem się wrucić po klucz bo jest w ogrodach empyrii potrzebny do otwarcia bramy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2006 o 01:27, nagato napisał:

Jak mam się dostać do pałacowego ogrodu w Empyrii - jak mam ominąć strażników, rozwjązanie
siłowe odpada.


Nie wchodz przez bramę w ogóle nie gadaj ze strażnikami tylko obejdz mur od zachodu tam z boku jest dziura w murze pilnowana przez 2-3 pieski (żaden problem). A jeżeli pójdziesz dalej tą ścieżką to za murem od północy jest skrzyneczka (łatwo przegapic), w sumie nic szczególnego tam niema ale kto wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2006 o 01:27, nagato napisał:

Jak mam się dostać do pałacowego ogrodu w Empyrii - jak mam ominąć strażników, rozwjązanie
siłowe odpada.


Stojąc przy nich idź wzdłuż muru w dół i potem w lewo - po jakimś czasie zobaczysz przerwę w murze przez którą możesz przejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się