Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Pilot nie działa na Gatesa

56 postów w tym temacie

Domek

Bill Gates, w wywiadzie udzielonym niedawno MTV, wypowiedział się na temat wykrywających ruchy kontrolerów, wprowadzanych w nowych konsolach przez Nintendo i Sony. Według niego rezygnacja z tego typu rozwiązania w Xboksie 360 nie była błędem, a innowacje, chociaż ważne, są potrzebne w ramach istniejących i znanych gatunków gier.

Przeczytaj cały tekst "Pilot nie działa na Gatesa" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram Gatesa, w trakcie kilkugodzinnej sesji na PS2 w Ace Combat`a macham padem ogromną ilośc razy. Kontrolery wykrywajace ruch mnie nie przekonują :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2006 o 18:04, Minsc i Boo napisał:

Gates mówił też że 256 kb ramu to wystarczająca ilośc dla Kompuerów domowych na WIELE lat.
Mówił to w latach 80-tych.

hm o ile ja pamietał to twierdził żę 640 kb starczy każdemu (potem była z tym masa problemów, bo dosa zgodnie z tym założeniem zrobili)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są gracze i gracze. Jeden pogra ze znajomymi w tenisa 20 minut, drugi będzie ślęczył nad WoWem 10 godzin. Chociaż faktycznie, jakbym miał celować w ekran dłużej niż 10 minut to by mnie chyba szlag trafił. Ale do golfa czy tenisa może być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2006 o 18:19, R4v napisał:

Chociaż faktycznie, jakbym miał celować w ekran dłużej niż 10 minut to by mnie chyba
szlag trafił.

Przecież celowanie nie polega trzymaniu pilota przy oku:D
Spokojnie można ręce trzymać na kolanach i celować w FPSach, nie ma z tym żadnego problemu.


A pad o którym mówi Bill to podobna technologia do użytej w PS3 czyli lata świetlne za Wii:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

imo powinien być jakiś przycisk, po przetrzymaniu go lub włączeniu kontroler nie powinien reagować na zmiany położenia. Coś jak blokada klawiatury :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo taki przycisk, o ile wiem, jest, tylko nieco inaczej działa - na trailerach można zaobserwować, że gdy grający zmieniał położenie pilota, przytrzymywał przycisk na spodzie (nie trigger, a ten prostokątny), przynajmniej tak to wygląda... Z resztą zobaczymy, ja myślę że Nintendo jednak wie co robi... :)

Aha - w PS3 nie ma czujnika ruchu, tylko czujnik wychylenia - zasadnicza różnica, Gates chyba o tym zapomniał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2006 o 19:18, kenshhin napisał:

Walic Gatesa! Jak mozna wogule wypowiadac sie publicznie skoro nie ma sie zawet podstawowki
skonczonej ;/


To o sobie pisales? :P Gates podstawowke na pewno ma skoczona, studiowal zreszta na Harvardzie (ale rzucil te szkole na trzecim roku zeby zajac sie programowaniem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gates jest poprostu zazdrosny i musi coś powiedzieć. To tak jak dzieci w piaskownicy - jedno sie chwali nową koparką ( elektryczną, na pilota ), a drugie mówi że to badziewie i jego łopatka jest lepsza :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak by chciał, to by sobie kupił :P Tak jak zrobił z dual shockiem ;) Ewentualnie stworzył by własne, działające na tej samej zasadzie...Nikt i tak, by się nie przyczepił że ukradł technologie Wii...On ma najlepszych prawników :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

re Withnessik najlepszych to ma marketingowców, jego prawnicy potrafią co najwyżej tak przedłużać proces że wyrok jest bez znaczenia, bo po zakończeniu sie procesu przedmiotu sporu już nikt nie stosuje (a firma pozywająca często przestaje istnieć w trakcie procesu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wii rzadzi i tak :D Nie kupie ani ps3 ani xboxa 360 tylko wii ! To bedzie sprzet z mysla o graczach a nie zarobkach... Oh yeah...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a co innego bill mogl powiedziec? ja jestem za nintendo i wierze w ich sukces, podoba mi sie ich podejscie i gdyby mial kupic jakas konsole to bylo by to na pewno wii/ds

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować