Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

CD Projekt zamyka CDPROgram, zapowiada nowy program lojalnościowy i rozdaje... przeterminowane klucze do GOG-a

321 postów w tym temacie

I tak oto umierają resztki po punktach WPLN... Niestety tutaj CDP również się nie popisał, bo wystarczyło stare punkty przenieść do nowego programu, a tak sporo ludzi zostaje z niczym. Kompletny "reset" programu lojalnościowego, jak to miało też miejsce przy starcie CDP.pl (na marginesie, słabym pomysłem było rezygnować z rozpoznawalnej nazwy CD Projekt). Sam pomimo posiadania tych punktów, żadnego maila nie otrzymałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@kindziukxxx
tak, działają już kody. właśnie wymieniłem je na dwie (w sumie to trzy) gry. szkoda, że 50 punktów, które mi pozostało, nie przyda się do niczego i zostanie mi odebrane.. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2012 o 13:59, KraczyKruk napisał:

Jedziecie Panie na stereotypach.


Stereotypy? Nie masz pojęcia o czym piszesz. Ostatnie kilka miesięcy to niezłe wpadki cenegi. Daleko nie szukać - Torchlight II i rozprowadzanie kluczy nie na nasz region, a potem tłumaczenie i kombinowanie z Valve, aby jakoś to ludziom naprawić. Dalej - Dishonored. Duża liczba ludzi otrzymała grę bez steelbooka. Fakt, dosłali później, ale to ja musiałem do nich dzwonić i upominać się o swoje. Więc proszę Cię, nie pisz głupot i o czymś o czym nie masz pojęcia. A ostatni wybryk cenegi - dodatek do Skyrim - nie dość, że w pudle jest tylko klucz (nie ma płyty z grą). I to by było jeszcze ok, gdyby nie fakt, że nie można kupić samego klucza na ich cyfrowej platformie muve.pl. What???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2012 o 13:59, Lordpilot napisał:

@Tobi Alex,

O Cenedze można powiedzieć bardzo wiele złego, natomiast akurat program lojalnościowy
mają zwyczajnie od CDP lepszy.


Oprócz zniżki na gry, nie ma tam nic ciekawego (nie licząc jakiś książek, które po prostu się nie sprzedają a o bajerach typu naklejki to nawet nie wspomnę). Obecny program CDP był świetny, bo dzięki temu można było zdobyć masę ciekawych gier (te z GoG.com).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2012 o 14:35, TobiAlex napisał:

> Jedziecie Panie na stereotypach.

Stereotypy? Nie masz pojęcia o czym piszesz. Ostatnie kilka miesięcy to niezłe wpadki
cenegi. Daleko nie szukać - Torchlight II i rozprowadzanie kluczy nie na nasz region,
a potem tłumaczenie i kombinowanie z Valve, aby jakoś to ludziom naprawić. Dalej - Dishonored.
Duża liczba ludzi otrzymała grę bez steelbooka. Fakt, dosłali później, ale to ja musiałem
do nich dzwonić i upominać się o swoje. Więc proszę Cię, nie pisz głupot i o czymś o
czym nie masz pojęcia. A ostatni wybryk cenegi - dodatek do Skyrim - nie dość, że w pudle
jest tylko klucz (nie ma płyty z grą). I to by było jeszcze ok, gdyby nie fakt, że nie
można kupić samego klucza na ich cyfrowej platformie muve.pl. What???


CDP też miało kilka wpadek choćby z ich własną grą - Wiedźmin, obie części to spektakularne wpadki Edycji-tak-zwanej-kolekcjonerskiej. Ale jaki jest sens przerzucać się przykładami? Akurat gry, które wymieniłeś mnie nie interesują, ale z tego co się orientuje to Bethesda (Elder Scrolls i Dishonored) traktuje nas jak Kraj Trzeciego Świata i Cenega akurat nic na to nie może poradzić. Natomiast ich platforma dystrybucji cyfrowej działa bardzo sprawnie. Maja sporo promocji i korzystnych cen - czego nie można powiedzieć o nowym sklepie CDP (no, ale powiedzmy, że serwis dopiero raczkuje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie jestem jedynym, który zostaje ze 147pkt ... miałem więcej, ale wziąłem Disciple2 Gold i ostało się takie dziwne 147. I teraz pytanie - skoro można wymieniać tylko wielokrotności 150, za różne gryprzyznawana jest różna ilość pkt, to czemu nie są to chociaż okrągłe wartości? Mam biec do sklepu po grę za 3 pkt? Dostanę np 51 i co zrobię z pozostałymi 48? Może jakieś "dociągnięcie" dla graczy z końcówką x47/x97 ? Bo to jak pisał Arcling to jest głupota - resetowanie w całości programu lojalnościowego -> jaka to lojalność dla GRACZY, skoro się ich traktuję w taki sposób?

/edit:
To tak, zamiana WPLN na CDpunkty mogła nieść za sobą takie dziwne końcówki (47,36,21) Nie chcę wyjść na ignoranta, więc poprawiłem "problem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2012 o 14:49, KraczyKruk napisał:

CDP też miało kilka wpadek choćby z ich własną grą - Wiedźmin, obie części to spektakularne
wpadki Edycji-tak-zwanej-kolekcjonerskiej. Ale jaki jest sens przerzucać się przykładami?
Akurat gry, które wymieniłeś mnie nie interesują, ale z tego co się orientuje to Bethesda
(Elder Scrolls i Dishonored) traktuje nas jak Kraj Trzeciego Świata i Cenega akurat nic
na to nie może poradzić. Natomiast ich platforma dystrybucji cyfrowej działa bardzo sprawnie.
Maja sporo promocji i korzystnych cen - czego nie można powiedzieć o nowym sklepie CDP
(no, ale powiedzmy, że serwis dopiero raczkuje)


Tu mówimy o dwóch różnych sprawach (czyli uruchomienie gry w dniu premiery). Inna sprawa - to, że gry, które Cię nie interesują, nie oznacza, że nie ma problemu tak? Zaleciało hipokryzją na kilometr. A Dishonored i steelbook nie ma nic wspołnego z Bethesdą, tylko dupy dała cenega z wysyłką. I zgadza się, dystrybucja cyfrowa u nich jest ok, ale to wyjątek od reguły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co mnie interesuje konkurencyjny sklep? Kiedy były punkty w CD Projekt a teraz ich nie będzie! Zbieraj punkty latami, a później ci je zabierają, albo transferują na gorsze warunki. Zupełnie jak w telekomach, ciułaj minuty, płać rachunki latami a później dostajesz kopa w dupę! Ze starego CDP nic nie zostało, a to że jest nowa stronka cdp.pl o niczym nie świadczy. Raz złamanego zaufania u mnie nie odzyskają!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.11.2012 o 14:38, TobiAlex napisał:


> Oprócz zniżki na gry, nie ma tam nic ciekawego (nie licząc jakiś książek, które po prostu

Dnia 05.11.2012 o 14:38, TobiAlex napisał:

się nie sprzedają a o bajerach typu naklejki to nawet nie wspomnę). Obecny program CDP
był świetny, bo dzięki temu można było zdobyć masę ciekawych gier (te z GoG.com).



Co kto lubi - IMO lepsza zniżka 40% na gry (w tym premierówki) niż możliwość "zdobycia" staroci (które albo już mam, albo nie, bo mnie nie interesowały kiedyś i to się do dziś nie zmieniło) w polskim serwisie zarejestrowanym na Cyprze (w celu "optymalizacji podatkowej") z ofertą skierowaną do Amerykanów. Dlatego dla mnie akurat to świetne były "wplny", bo dzięki temu część kasy zostawała w kieszeni, a zapłacić mogłem "wirtualnie". Szkoda mi było kiedy CDP ten program skasował i wprowadził cdpunkty. Których zresztą teraz też się pozbywa w mało elegancki sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brawo brawo, jak to mówią, zaufanie, które buduje się latami, można stracić baaaardzo szybko n.p takimi akcjami, niech się zastanowią, czy było warto? Teraz ile czasu będą je odbudowywać (zakładając, że osiągną wcześniejszy poziom, no chyba, że stwierdzili, że jest on tak niski, że odbuduje się szybko), ile czasu zajmie im przekonanie zniechęconych przez takie akcję osób z powrotem do swojej marki (i jak piszecie, jak komuś brakuje 3 punkty to co ma zrobić?) i ile czasu po takiej akcji wyjdą "na plus" ?. Ktoś tam chyba zdrowo jest oderwany od rzeczywistości, niech powróci, zanim będzie za późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2012 o 13:59, KraczyKruk napisał:

Jedziecie Panie na stereotypach. Kiedyś rzeczywiście Cenega dawała ciała na całej
linii - ale te czasy dawno minęły.

Bo ostatnie wpadki ze Skyrimem, Dishonored, Sleeping Dogs czy Xcomem to wina CD-Projektu, nie Cenegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2012 o 14:49, KraczyKruk napisał:

CDP też miało kilka wpadek choćby z ich własną grą - Wiedźmin, obie części to spektakularne
wpadki Edycji-tak-zwanej-kolekcjonerskiej. Ale jaki jest sens przerzucać się przykładami?


Obstawiam że nie jesteś właścicielem żadnej z nich, bo wiedziałbyś ze obydwie wpadki zostały dość hojnie wynagrodzone (EK 1 = kod na 100zł do użycia w sklepie gram.pl - a wtedy ceny nowości wynosiły 99zł, EK 2 = fajna koszulka z możliwością wyboru grafiki na niej).


Większość punktów wydałem juz dawno temu, a teraz przeszukałem stare pudełka i jeszcze się na jedną gierkę uzbierało, także nie narzekam. Oferta GOG jest bardzo fajna i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie - a jak nie to zawsze możecie swoim znajomym zasponsorować jakiegoś klasyka xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.11.2012 o 14:53, TobiAlex napisał:

Tu mówimy o dwóch różnych sprawach (czyli uruchomienie gry w dniu premiery). Inna sprawa
- to, że gry, które Cię nie interesują, nie oznacza, że nie ma problemu tak? Zaleciało
hipokryzją na kilometr. A Dishonored i steelbook nie ma nic wspołnego z Bethesdą, tylko
dupy dała cenega z wysyłką. I zgadza się, dystrybucja cyfrowa u nich jest ok, ale to
wyjątek od reguły.


Ja też nie mogłem uruchomić swojej wersji Wiedźmina w dniu premiery bo mi go NIE WYSŁALI. Mówiąc, że te gry mnie nie interesują chciałem zaznaczyć, że nie mam wystarczającej wiedzy by wypowiadać się czy te wpadki rzeczywiście miały miejsce.
Powiem tylko tyle: gry które Cenega dystrybuuje bezpośrednio - wpadek nie mają. Tak było z grami Ubi - dopóki ten nie otworzył własnego oddziału w Polsce. Tak jest z grami 1C czy WB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CDProgram był b. dobrym programem lojalnościowym - o wiele, wiele lepszym niż wPLN-y. Swego czasu uzbierałem ponad 6000 tego badziewia i wciąż nie wiedziałem, co z tym zrobić. Dopiero po sprzedaży Gram.pl i konwersji na CDPunkty zacząłem je wydawać. Nabyłem łącznie 6 świetnych gier na GOG-u m.in. Thiefa i trylogię HoM&M. Cóż, spodziewałem się likwidacji, bo CDPR zmienia profil działalności wydawniczej w Polsce - rola dystrybucji pudełkowej zostaje zminimalizowana (choć nie całkowicie zlikwidowana). W związku z tym organizacyjny burdel, jaki się wytworzył, działa na szkodę zarówno klientów (bo nie dostają nowych punktów za gry pudełkowe, bo te po prostu są wydawane za rzadko), jak i firmy (bo program lojalnościowy jest, ale tak naprawdę go nie ma). Tu posprzątać można tylko radykalnymi metodami poprzez ustalenie zupełnie nowych reguł. Sama decyzja jak najbardziej słuszna, teraz pozostaje czekać na ogłoszenie nowego cuda. Wraz z zakończeniem starego programu tracę 97 punktów. Chce ktoś?


Co do cenegowej Kompanii Graczy - poza 40% zniżką na gry (tylko wybranych wydawców [np. 2K Games], a nie wszystkich!), nie ma tam kompletnie nic ciekawego. Nie zawsze tak było. Kiedyś mieli fajną ofertę sprzętu (m.in. Creative''a, Speedlinka czy Saiteka), ale to się skończyło. Olano KG: są tam teraz same odpady z magazynów, a liczba partnerów zmniejszyła się dramatycznie (jest ich pięciu, a bywało i 12).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować