Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

CD Projekt zamyka CDPROgram, zapowiada nowy program lojalnościowy i rozdaje... przeterminowane klucze do GOG-a

321 postów w tym temacie

Nie mieszkam za granicą, a mimo to na stronę wejść nie mogę.
W sumie nigdy ona mi się jeszcze nie wyświetliła, a ten adres już wklepywałem od jakiegoś tygodnia. Natomiast z cdprojekt.pl nigdy nie miałem żadnych problemów, wyświetla się poprawnie cały czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem wejść z zagranicznego proxy i strona działa (normalnie nie można się połączyć). Jedynie na samej górze wyświetla mi się informacja, że zakup gier spoza Polski jest niemożliwy. Więc to, skąd się łączy nie jest w tym przypadku problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 22:29, Hoplita napisał:


Więc to, skąd się łączy nie jest w tym przypadku problemem.


Teraz nie, ale wcześniej tak było. Mieszkam w Finlandii i nie mogłem wejść na ich stronę, ale najwidoczniej się to zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 19:23, Jarden napisał:

Mialem konto na Cdprojekt.pl i dalej moge sie na nie logowac, dalej rowniez mam na nim
punkty goga (45 raptem) ale zalogowac sie na te dane nie moge na stronie cdp.pl.


Konto na cdprojekt.pl i cdp.pl to dwie oddzielne sprawy i przez dane z jednego nie można się zalogować na drugie. To dwie różne strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 18:10, Ostrowiak napisał:

a ja głupi już konto założyłem tydzień temu na cdp.pl

ciekawe czy kod przyślą


Na forum cdprojekt.pl wyjaśnili, że nie ma problemu jeżeli ktoś konto na cdp.pl założył wcześniej. Po prostu niech podeśle namiary na to konto i konto na cdprojekt.pl w przypadku gdy adres e-mail jest różny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 21:01, Vilmar napisał:

> CDP nieźle wkopało Cenegę. Dostając pkty na cdprojekt.pl, od Cenegi można uzyskać
600
> pkt. + to co zostało niewykorzystane. Genialne! :DDD
>
> I niech mi teraz ktoś powie, że CDP.pl jest zbędne.

Cenega się sama wkopała - screenshot to jest tak marny dowód że to się w głowie nie mieści.
W minutę mogę w ten sposób wyprodukować tysiące nicków i tysiące punktów. Kto chce? :P


To, że można tak zrobić, nie oznacza że trzeba. Inna sprawa, to sposób w jaki się zabezpieczą, może zaczną prosić o scan dokumentu, lub login na facebooku... Szkoda, że jak zwykle ktoś, nawet teoretycznie chce kombinować, w sytuacji w której jedna firma daje graczom fajną opcję do wykorzystania:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2012 o 09:25, Mhamut napisał:

To, że można tak zrobić, nie oznacza że trzeba.


Oczywiście, dlatego ja olałem całą Ceneżaną akcję. Co nie zmienia faktu, że przedstawiony przeze mnie sposób oszustwa przyszedł mi do głowy w 3 sekundy po przeczytaniu opisu akcji. Zastanawia mnie w tej sytuacji tylko czemu tęgie umysły w Cenedze nie przewidziały tego samego?

Dnia 09.11.2012 o 09:25, Mhamut napisał:

Inna sprawa, to sposób w jaki się zabezpieczą,
może zaczną prosić o scan dokumentu


Jakiego dokumentu? Myślę, że 95% graczy wyrzuca karty z punktami w momencie ich wbicia do serwisu, o paragonach nie wspominając.

Dnia 09.11.2012 o 09:25, Mhamut napisał:

lub login na facebooku...


I nie wszyscy mają facebooka. Jedyny skuteczny sposób, który Cenega mogłaby zastosować, to wymaganie loginów i haseł użytkowników, ale wtedy zasięg akcji byłby znikomy, bo znacznie mniej osób by się na to zdecydowało.

Dnia 09.11.2012 o 09:25, Mhamut napisał:

Szkoda, że jak zwykle
ktoś, nawet teoretycznie chce kombinować, w sytuacji w której jedna firma daje graczom
fajną opcję do wykorzystania:(


Gracze, tak jak i dystrybutorzy, będą kombinowali zawsze: i przy akcjach rabatowych, i przy konkursach, i przy akcjach tego typu. Jeżeli Cenega nie potrafi sobie poradzić z 1% nieuczciwych uczestników, to nie ma znaczenia, że pozostałe 99% jest uczciwych, bo ten jeden procent potrafi zniszczyć całą akcję wszystkim dookoła, łącznie z Cenegą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra Ludziska.
Mam pytania podsumowujące całe te zamieszanie.
CDProgram oferuje wymianę punktów na gry z listy. Nie wiadomo co zaoferuje CDP jako nową lojalkę. Kompania Graczy od Cenegi daje możliwość zdobycia różnych zniżek i gadżetów.
1. Czy po "Punktomigracji" tracimy CDPunkty?
2. Czy w KG są jakieś ciekawe oferty?
3. Czy kody rejestracji gier (już użyte lub nowe) od CDP można użyć w KG Cenegi?
4. Myślicie żeby poczekać na info na temat nowej lojalki od CDP, czy przerzucić się na KG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2012 o 12:27, erwins napisał:

4. Myślicie żeby poczekać na info na temat nowej lojalki od CDP, czy przerzucić się na
KG?

Obie promocje są niezależne. Prześlij ss z punktami dla cenegi. Potem użyj punktów CDPu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.NIe
2.Kwestia gustu, czasami pojawiają sie ciekawe książki, jakieś gadżety z gier i zawsze dostępna zniżka na zakup gier na muve.
3.Kody chyba nie ale nie jestem pewien, natomiast jesli masz paragony za gry nie wydane przez Cenego to dostaniesz po 30 punkcików za każdy.
4. W zasadzie nic nie musisz przerzucać, możesz mieć konto i tu i tu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2012 o 12:27, erwins napisał:

4. Myślicie żeby poczekać na info na temat nowej lojalki od CDP, czy przerzucić się na
KG?

A co tu jest do przerzucania? Dystrybutorzy nie mają wspólnych tytułów w ofercie. Jak kupujesz grę od cenegi to ją rejestrujesz i masz punkty, a jak kupujesz grę od CDP, to obecnie jeszcze korzystasz z programu, a potem się zobaczy. No chyba, że kupujesz gry tylko na podstawie programu lojalnościowego, a nie np. swoich upodobań i możliwości finansowych. Ja sobie KG bardzo chwalę, w muve kupuję sporo, choć irytujące są blokady regionalne cenegi w niektórych grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2012 o 12:27, erwins napisał:

1. Czy po "Punktomigracji" tracimy CDPunkty?


Oczywiście że nie. Z tego, co widziałem, ta plotka powtarza się regularnie w komentarzach i na forach innych stron: Cenega nie dysponuje w żaden sposób CDPunktami, bo przecież nie jest administratorem, nie ma dostępu do ich systemu. Ergo nie może być mowy o wymianie. CDPunkty znikają tylko w momencie, gdy kupujesz za nie grę na GOGu. No i oczywiście po upływie wskazanego przez CDP czasu.

Dnia 09.11.2012 o 12:27, erwins napisał:

2. Czy w KG są jakieś ciekawe oferty?


Tak naprawdę wyłącznie rabat -40% na gry pecetowe (z wyjątkiem Ubi i kolekcjonerek) w muve.pl. Niby w KG są jakieś książki i komiksy, ale wybór jest znikomy. Kiedyś pod względem nagród było znacznie lepiej.

Dnia 09.11.2012 o 12:27, erwins napisał:

3. Czy kody rejestracji gier (już użyte lub nowe) od CDP można użyć w KG Cenegi?


Nie. Przecież to inne firmy? Na podstawie screenshota z innego programu lojalnościowego (w domyśle CDP) Cenega może po prostu dołożyć własne punkty do Twojego konta KG. A jeśli zakładasz nowe konto na KG to dostaniesz dodatkowo 300.

Dnia 09.11.2012 o 12:27, erwins napisał:

4. Myślicie żeby poczekać na info na temat nowej lojalki od CDP,
czy przerzucić się na KG?


A dlaczego nie korzystać z obu? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wszyscy dostali już swoje kody? Wczoraj w okolicach 23 wysłałem osobne wiadomości z danymi, a potem naprędce złożonym zamówieniem i otrzymałem tylko potwierdzenie odbioru pierwszego, nic więcej. Nie chciałbym im niepotrzebnie zapychać skrzynki, ale z drugiej strony ciekawe, czy wszystko doszło... Dni się kończą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2012 o 14:27, paraGaladh napisał:

Dni się kończą.


Na forum cdprojekt.pl wypowiedział się przedstawiciel CDP w tej kwestii:

"Jak pisałem wcześniej - odpowiedź o przyznaniu punktów zostanie wysłana najpóźniej 12 listopada, aby wszyscy mogli zrealizować punkty w CDProgramie i na GOGu."

http://www.cdprojekt.pl/board/topic/1234-CDPROgram_czas_zaczac/post-86133


Też czekam na odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2012 o 14:44, Vojtas napisał:

> Dni się kończą.

Na forum cdprojekt.pl wypowiedział się przedstawiciel CDP w tej kwestii:

"Jak pisałem wcześniej - odpowiedź o przyznaniu punktów zostanie wysłana najpóźniej 12
listopada, aby wszyscy mogli zrealizować punkty w CDProgramie i na GOGu."

http://www.cdprojekt.pl/board/topic/1234-CDPROgram_czas_zaczac/post-86133


Też czekam na odpowiedź.


To w końcu do kiedy można zamieniać punkty na gry w gog.com? Miało być, że do 11 listopada, a teraz to termin został przesunięty? Do kiedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2012 o 22:22, Vojtas napisał:

Wydaje mi się, że do 11 listopada trzeba im wysłać e-maila.


Dobrze Ci się wydaje. Zgłoszenie trzeba wysłać do 11 listopada, punkty można zaś wykorzystać do 12 listopada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2012 o 14:27, paraGaladh napisał:

Czy wszyscy dostali już swoje kody? Wczoraj w okolicach 23 wysłałem osobne wiadomości
z danymi,


Dostałem CDPunkty, ale to trwało jeden dzień - kto jeszcze nie wysłał, niech nie czeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2012 o 02:59, Vojtas napisał:

> Czy wszyscy dostali już swoje kody? Wczoraj w okolicach 23 wysłałem
> osobne wiadomości z danymi,

Dostałem CDPunkty, ale to trwało jeden dzień - kto jeszcze nie wysłał, niech nie czeka.

Dostałeś od razu przydzielone do konta, czy w formie cd-keya wysłanego mailem do aktywacje na www.cdprojekt.pl? Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować