• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
GringoG3

Odtwarzacz VHS i Laptop

Pytanie

Witam.

Czy istnieje kabel aby podłaczyć stary odtwarzacz VHS do laptopa. VHS ma standardowo Euro złacze a laptop wejscie HDMI. Jaki kabel muszę kupić.
A potem jaki będę potrzebował progeam by z kasety nagrać film na dysk. Chodzi mi o zrobienie kopii filmu w wesela by jakoś uratować go przed zatraceniem.

Jak na razie znalazłem takie coś
http://www.inpolis.pl/kabel-hdmi-3rca-gold-filtr-oplot-p-146.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 05.11.2012 o 20:07, GringoG3 napisał:

Czy istnieje kabel aby podłaczyć stary odtwarzacz VHS do laptopa. VHS ma standardowo
Euro złacze a laptop wejscie HDMI. Jaki kabel muszę kupić.
A potem jaki będę potrzebował progeam by z kasety nagrać film na dysk. Chodzi mi o zrobienie
kopii filmu w wesela by jakoś uratować go przed zatraceniem.


Można podłączyć odtwarzacz z kompem za pomocą kabla i wyjścia S-Video albo chinczami. A robisz to za pomocą katy telewizyjnej. Jeśli ów ta karta ma takie wejście. Alternatywą chyba bardziej opłacalną jest, zaniesienia do punktu rzutu kaset VHS do płyty DVD. U mnie w mieście tego pełno jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.11.2012 o 20:07, GringoG3 napisał:

Witam.

Czy istnieje kabel aby podłaczyć stary odtwarzacz VHS do laptopa. VHS ma standardowo
Euro złacze a laptop wejscie HDMI. Jaki kabel muszę kupić.

Mogę się założyć o skrzynkę browarów, że laptop ma jedynie WYJŚCIE HDMI. A to jest ogromna różnica.
Musisz kupić analogowy tuner telewizyjny i do tego przejściówkę ze SCART na RCA (jedno żółte dla video i białe oraz czerwone dla audio, lub 3 dla video i 2 dla audio, lub z S-Video jeszcze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 05.11.2012 o 20:50, Narmo napisał:

Mogę się założyć o skrzynkę browarów, że laptop ma jedynie WYJŚCIE HDMI. A to jest ogromna
różnica.


Laptop MSI GT660R ma HDMI i d-sub wiec poproszę skrzynkę.
A ten tuner to jakiś konkretny mozesz polecić. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.11.2012 o 20:54, GringoG3 napisał:

Laptop MSI GT660R ma HDMI i d-sub wiec poproszę skrzynkę.

Jak tylko zobaczę dowód, że odtwarzasz obraz na ekranie monitora z tego "wejścia". Nie jestem wybredny. Może być obraz z konsoli, dekodera telewizyjnego, a nawet ze zwykłego tunera DVB-T. To, że masz jednocześnie D-Sub i HDMI nie oznacza nagle, że to HDMI zmienia się w wejście. Wejście w komputerze oznacza, że sygnał wchodzi przez to złącze z zewnątrz do komputera. Wyjście działa odwrotnie.

Dnia 05.11.2012 o 20:54, GringoG3 napisał:

A ten tuner to jakiś konkretny możesz polecić. ?

Konkretnymi tunerami analogowymi nie interesowałem się od ponad 5 lat. W dodatku wtedy to były tunery do PC, więc niestety nie mogę nic konkretnego polecić.
Zamiast bawić się w takie rzeczy i kupować niepotrzebny sprzęt nie lepiej po prostu przejść się do firmy, która zajmuje się digitalizacją filmów? Za drobną opłatą przegrają wszystkie kasety na płyty DVD i na pewno wyjdzie taniej, niż gdyby chciało się kupić jakiś tuner, z którego później nigdy w życiu nie skorzystasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.11.2012 o 20:54, GringoG3 napisał:

Laptop MSI GT660R ma HDMI i d-sub wiec poproszę skrzynkę.
A ten tuner to jakiś konkretny mozesz polecić. ?


Każdy się nadaję z wyżej wymienionymi wejściami. Jeśli chodzi o jakość, to polecam coś z firmy AverMedia. Pinnacle to ostateczność, choć jeśli chodzi o przechwytywanie to ponoć dobry do tego sprzęt mają oddzielny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować